Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki [Element]


Recommended Posts

Co do zębatek to ja się na nich na razie nie zawiodłem helicalne 300% na razie mi nie strzeliły na sp140 a jadę na nich już z 3 miesięce i sądze że są po ok 5 k bb i mają się jeszcze dobrze - choć często używałem krótkie auto... Trochę mają zaostrzone zęby skośne ale chodza jak złoto. Dobrze że wolałem nie montować tego tłoka - bo jakoś mi jechał plastikiem...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

No i w końcu toś to precyzuje. Na Gunfire jest napisane tylko że zestaw 300% nadaje się do ugradów, ale nikt nie pisze tam do jakiej sprężyny to wytrzyma. Teraz mamy przykład że na SP140 Guarder'a, 300% działa dobrze.

 

Ma może ktoś jeszcze jakieś doświadczenia? Np z springiem m150?

Link to post
Share on other sites
Przy mocniejszych tuningach springi MO miętolą się i robi się z nich kawał drutu, a nie sprężyna.

Czy tak się stało u ciebie? Jak tak to po jakim czasie bądź przebiegu?

Co do części ELEMENT to tłok wygląda jak zabawka, nie wiem nie używałem,

tyle co powiem to macałem dziada i z pewnością nie włożył bym nic więcej jak M120 a i tutaj też bym sie obawiał :) Ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Mam ten zestaw od bardzo dawna, jednak ciągle leżał w pudełku i dopiero niedługo będzie używany. Z tego co czytałem swojego czasu przed zakupem na forach zagranicznych to Element spisuje się w przypadku GB bardzo dobrze, inaczej bym nie kupował. Docelowo M135 Promyka. Co do tłoka to niby wygląda na zabawkę, jak zostało już wspomniane, ale to tworzywo, jest bardzo twarde, pod jakiego springa? Mi tłok od TM spokojnie działał przy M120, ten poradzi sobie pewnie lepiej.

 

Mam też borka Elementa wygląda bardzo przyzwoicie, a jak działa, to się okaże.

Link to post
Share on other sites

Powiem tyle, że kolega założył te oto http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...6b7bbc1f4a8f178 zębatki Elementa pod M120, (to nawet nie są 200%, a co dopiero 300% )a miało to miejsce w okolicach wakacji i nie ma z nimi żadnych problemów. Powyższe zosały włożone wraz z M120 do Dboysa RAS.

 

Wg przelicznika 200% = ok M125, a 300%= M160

 

Ogólnie jestem dobrej myśli

Moje wciąż czekają na początek działania ( docelowo mają iść pod M135 promyka)

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

@mikadorus

 

To są raczej te same, co u kolegi na M120 bezproblemowo działają od końca wakacji w M4 SO http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...6b7bbc1f4a8f178

Ba od TM na pewno.

 

Powtórzę się, że części do gb Elementa to może czarny koń jeśli chodzi o tuning.

 

Nie wiem jak z preckami, ale jeśli precka za 11 -13 USD będzie tak dobra jak te z dla przykładu z DF to za cenę jakieś 40zł czy nie warto ? http://www.gunnerairsoft.com/catalog/index...6b7bbc1f4a8f178

(tyle wyjdzie jakby sciągąć, a jeśli sciągnie gunfire, to nie powienien drożej sprzedawać)

 

 

Jak mówi slogan firmy IN ELEMENT WE TRUST, i mam nadzieję, że tak właśnie jest :)

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites
Marcinek83 przecież pisałem posta w tym topicu i napisałem co o nim myślę... a włożone mam już od jakiegoś czasu trochę przeszło kulek przez te zębatki i nadal działają zależy jeszcze o które zębatki ci chodzi bo jest ich pare typów

Nie doczytałem, sorki :)

 

Wolałbym, żeby nie było tego "podobno" icon_razz.gif Najlepsze byłoby porównanie z gumką Guarder'a lub Systemy.

Silikon to silikon :) Nie powinno być problemów CHYBA?

Link to post
Share on other sites

Pod koniec lutego mam zamiar sprawdzić zębatki na M110. W AUG TM. Zobaczymy co z tego wyjdzie. (zestaw zębatek za 35,60zł)

 

Więc postaram się dać obiektywną opinię. RoF będzie niski bo M110 do 8,4v silnik stockowy. Mam nadzieję, że dadzą radę.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Jak ostatnio zamawiałem sprzęt z HK to wziąłem zębatki Elementa (chciałem wrócić z UTU Hurricane'a do normalnych zębów, bo zmniejszenie szybkostrzelności mnie wkurzało, a nie miałem silnego tuningu). Kosztowały 10$ więc pomyślałem że spróbuję. Żeby było fajniej, Panowie z HK przez pomyłkę (albo może z braku samych zębatek?) dali mi zestaw FTK Elementa. Tak więc od około 2 miesięcy użytkuję ich zębatki (chyba standardowe, żadne tam pińcet %) i tłok na M110 Mad Oniona. Na razie gra, nie widać sladów zuzycia :)

Link to post
Share on other sites

Zamontowałem dzisiaj zestaw 300% do G36 Stara. Sprężyna M145. Problemem był zadzior na osi zębatki tłokowej (ciężko było ją włożyć, a co dopiero obracać), jednak spiłowałem go papierem ściernym i chyba jest dobrze. Muszą mieć niezłe przełożenie ,bo karabin strzela nawet nie najwolniej na 9.6V 1400mAh Intellect, a w stosunku do 12V 2400mAh Sanyo RC jest tylko trochę (2-4 kulki/sek) wolniej.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Już spr. u mnie zębatka środkowa jest identyczna (brak tylko oznaczeń) reszta różni się nieznacznie przy czym silnikowa wygląda na najgorszą z zestawu i kilka zębów wygląda jakby były trochę większe lub mniejsze. Czy w innych zestawach jest tak samo?

 

Zębatki porównuje do stockowych z CA.

Link to post
Share on other sites

Miałem niedawno testować zębatki helikalne te max torque, ale akurat mam mały problem, ponieważ zębatka tłokowa nie wchodzi mi w łożysko (jakieś dziesiąte milimetra za duża średnica pręcika (cholera nie wiem jak to nazwać), z czym nie ma problemu z pozostałymi dwiema zębatkami, jak również z zębatkami Torque upa Systemy i stockowymi G&P.

 

Wyczytałem gdzieś przypadkiem, że w niekórych zębatkach potrzebna jest modyfikacja, jaka - nie wiem.

 

Sądząc po budowie, i materiale jako został użyty i wykonaniu, te torki elementa dadzą sobie radę z M140, mają przełożenia torquapowe.

 

Te tanie zębatki elementa bodaże za 30-40 zł na gunfajerze nie mają problemów z M120, to skąd te obawy, że te nie dadzą sobie rady ze sprężynami do jakich zostały zrobione?

 

I bardzo ważna rzecz - podkładkowanie, bez niego czy źle wykonane - chyba żadne zębatki nie dadzą sobie rady, jak dla mnie najgorsza rzecz w całym gb :|.

 

na m130 elementa z hk416 jg wyciągnąłem 460 fpsów

 

Co do zębatek to ja się na nich na razie nie zawiodłem helicalne 300% na razie mi nie strzeliły na sp140 a jadę na nich już z 3 miesięce i sądze że są po ok 5 k bb i mają się jeszcze dobrze - choć często używałem krótkie auto... Trochę mają zaostrzone zęby skośne ale chodza jak złoto. Dobrze że wolałem nie montować tego tłoka - bo jakoś mi jechał plastikiem...

 

Zamontowałem dzisiaj zestaw 300% do G36 Stara. Sprężyna M145. Problemem był zadzior na osi zębatki tłokowej (ciężko było ją włożyć, a co dopiero obracać), jednak spiłowałem go papierem ściernym i chyba jest dobrze. Muszą mieć niezłe przełożenie ,bo karabin strzela nawet nie najwolniej na 9.6V 1400mAh Intellect, a w stosunku do 12V 2400mAh Sanyo RC jest tylko trochę (2-4 kulki/sek) wolniej.

Pozdro

 

Czy to może to samo, co mam ja ? Tylko, że zadziora nie widać, a powierzchania jest gładka

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

No i stało się.

Przez karabin przeszło może tysiąc kulek na m110 i może z 200 na m145. Zębatka tłokowa zgubiła 5 zębów.

Żadna częśc elementa nie wytrzymała mi do dzisiaj. Jeżeli ktoś chce to kupowac to proszę bardzo, dla mnie tej firmy nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...