Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana Cylindra i tłoka


Recommended Posts

...bo biorac do reki sam tlok z glowica tloka, dmuchajac w tlok od strony dziury w kierunku glowicy tloka uchodzi troche powetrza w miejscu gdzie jest nakrecony, chyab ze tak ma byc :)

A to ja serdecznie wery sory bo ja sobie pomyliłem kwestię. :roll:

Ja pisałem o uszczelnieniu nie tłoka tylko jego 2 strony gdzie jest dysza :)

Faktycznie w pewnym momencie sam sie zamotałem 8O sorki za zamet :|

 

EDIT:

zapodam fotke konkretnie miejsca gdzie nawinąłem teflon.

glowica8wa.jpg

Miałem tam prześwit , patrząc poprzez tuleję , około 0,50mm... zgroza.

(oczywiście 0,50mm sumarycznie, po około 0,25mm po przeciwnych stronach.)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaden zamet :) przyda sie dla innych a przynajmniej uswiadomilem sobie ze bez problemu moge uszczelnic miejsce kolo sroby na tloku by zlikwidowac tamte straty powietrza, bo umnie przynajmniej sa, i niewynika to zuzycia gana bo ma 3 miesiace.

Link to post
Share on other sites

jarcher naskarżył:

 

Efekt: M16 napierdziela jak powinna tj. około 7-10m dalszy zasięg skuteczny (przy PDI170).

 

7-10m niż stockowy? czy 7-10 m dał sam cylinder set? Bo jeśli sam cylinder set, to ja to kupuję! To byłby najtańszy i najwydajniejszy upgrade jaki znam (no, ale napewno jeden z najlepszych spośród najmniej szkodliwych :)).

 

Ja mysle tak samo jak Morales jelsi chodzi o pracę głowicy tłoka i jej uszczelki. Potwierdza to prosty experyment - wyjąć trzeba cylinder set cały, zatkac paluchem dyszę i puścić z góry tłok. Mój staje :). jak sie go odpowiednio szybko popchnie. Np. nieco zużyty zestaw od famasa był troche nieszczelny - tłok opadał.

 

Pikace : a czy podłożenie dodatkowej uszczelki cos dało? Ktoś to zmierzył? Bo na moje oprócz ew. kilku fps, może też powodować tarcia przy napinaniu, czego nie zauważysz, bo pójdzie to w większy pobór prądu i szybsze zużycie uszczelki głowicy tłoka.

 

Apeluję o podawanie efektu zmian! FPS albo chociaż jakiegos opisu w stylu "zasięg zwiększył się o 5m".

Link to post
Share on other sites

Moralez, ty mówisz o głowicy CYLINDRA a nie o głowicy tłoka...ale żeś zamętu narobił. :lol:

W sprawie uszczelniania głowicy TŁOKA - jestem za NIE. :wink:

MyceK lepiej zostaw tak jak jest, zresztą kupiłeś przecież "zestawik" Systemy, to go na siłę nie próbuj ulepszać.

 

szalony jack pirat:

Dlatego wspomniałem o sprężynie PDI 170, żeby zaznaczyć że nie jest to tak drastyczna poprawa zasięgu spowodowana tylko i wyłącznie cylinder setem.

Sama jego wymiana daje zauważalny efekt, lecz nie jestem w stanie stwierdzić ile metrów (niestety niepamiętam).

Jest to zmiana porównywalna osiągami do wymiany na lufę precyzyjną. Daje inny dźwięk, lepsze sprężanie powietrza, a zatem większą celność oraz minimalnie większy zasięg.

Link to post
Share on other sites
Dlatego wspomniałem o sprężynie PDI 170,

 

Ok, chciałem uściślić tylko. Moje m15a4 z preclufą 6.04 i PDI 150% - wzrost zasięgu o 5-7m. Musielibyśmy w tym momencie przymierzyć nasz zasięgi. Ciekawe co by sie okazało.

 

W ogóle przy okazji tego wątku i rozważaniach o tłokach itp. chciałbym napomknąć o trzech projektach, które chodzą mi po głowie.

 

1. Projekt - wspólne opracowanie metody mierzenia zasięgu, tak by był porównywalny pomiędzy maniakami.

2. Projekt - mierzenie szybkostrzelności - to już mam. (**)

3. Projekt metodycznych testów - troche naukowe, trudne i czasochłone, ale o potencjalnie olbrzymich korzyściach dla całego świata :) Więcej napiszę w osobnym wątku jeszcze w tym tygodniu jak będę miał chwilę.

 

Na razie 1 i 2 - co myślicie? Moglibysmy ustalic jakies standardy co dałoby nam podstawę do porównań i formułownia opinii.

 

(**) Na razie proszę o nie podawanie danych ważnych do wiadomości publicznej. Jest opracowany sposób bardzo dokładnego mierzenia szybkostrzelności i prędkości wylotowej ale podawać ze szczegółami na razie nie mogę.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Zwracam uwagę, ze tytuł tematu na razie jest niesamowicie luźno związany z obecną fazą rozmowy.

 

Powróćmy do tematu.

 

Jeśli będzie zapotrzebowanie - wydzielę temat o pomiarach i tam sobie każdy wpisze jak mierzyć.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Swoja droga jaki ma związek szybkostrzelność z wymianą tłoka?

Link to post
Share on other sites

No dobrze, możecie pisać o szybkostrzelności Izi mnie przekonał. :lol:

 

Wzrost może być przecież znaczący i decydujący o naszym "życiu" zamiast 643 na minutę będzie 645. :twisted:

 

Jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany pomiarami i żyć bez nich nie proszę na PW - postaram się pomoc.

Dwa warunki:

Pierwszy warunek: bez upubliczniania dopóki nie wyjdzie oficjalnie.

Drugi warunek: trzeba umotywować co chcecie zmierzyć.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałem podziękować Moralez'owi za to, że wyręczył mnie i sam narysował to, o co mi biegało (bardzo ładnie narysował). :)

 

Jeżeli chodzi o "zbajerowane" głowice tłoka Systemy, miałem w łapach wyciszoną i duraconową. Zasada działania nie różni się wcale. Obie dają pełna szczelność przy rozprężaniu sprężyny, a bez problemu się cofają.

 

Głowica cylindra z "wyciszonego" zestawu, posiada DWIE uszczelki. Są nieco mniejsze (grubość, nie średnica) niż standardowa, ale są dwie. Do cylindra wchodzą dopiero po użyciu smaru i sporej dawki siły i kręcenia (ostrożnie żeby nie pokaleczyć uszczelek kantami cylindra). Zapewniam więc że taka głowica jest szczelna.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Zgodnie z adnotacja w opisie produktu w MG jest to prawda. Ale chodzi mi o różnicę w działaniu a nie kompatybilność z innymi częściami. Domyślam się iż zwężone zęby zastosowano w jakimś konkretnym celu np.przykładowo:zwiększenie szybkostrzelności mimo małego voltarzu bateri.

Jeśli ktos wie jaka jest różnica w działaniu tłoka ze zwężonymi zębami(do którego pasują zębatki o zwężonych zębach) a tłokiem o standardowej szerokości zębów(a co za tym idzie kompatybilnego ze standardowymi zębatkami), prosze o odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Watsonie przecież to elementarne :lol:

Zębatki helikalne mają skośne zęby, co zatem idzie w rzucie na płaszczyznę zęby będą szersze, zatem tłok, żeby się nie zacinało musi mieć zęby węższe. 8)

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Watsonie przecież to elementarne :lol:

Zębatki helikalne mają skośne zęby, co zatem idzie w rzucie na płaszczyznę zęby będą szersze, zatem tłok, żeby się nie zacinało musi mieć zęby węższe. 8)

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

ależ drogi Herlocku..nie każdy wie o tym i nie każdy widział zębatki w oryginale i mógł je porównać do tych ładnych kolorowych obrazków MGuna.Ja się przyznam widziałem komore HU (obliczność <wooow>)...iii...GÓRNĄ CZĘŚĆ GEARBOXA (bublika szalejąc <DOBIJ GO KRZESŁEM!!!>) ;)

A do tematu- czy istnieje jakieś ograniczenie co do cichej głowicy tłoka?To znaczy- nie zkaładaj "cichej" przy sprężynie 170% PDI bo Ci ją zmieli i bedziesz musiał kupić cudo z duraconu?Czy poprostu cicha głowica może być stosowana do szerokiej gamy UPG np. PSG1 ze sprężyną 300% ( i resztą bebechów) i to coś da (czyt.Giwera bedzie ciszej chdzić)

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Cichą głowice tłoka i wogóle cały ten zestaw powinno się włożyć do "stock'owej" sprężyny ewentualnie niewiele większej. Ogólnie wyciszenie to wcale nie taka prosta sprawa. Ja wyciszałem G36 i powiem, że rezultat nawet, nawet.

Link to post
Share on other sites

hmm...czyli przy mocniejszych sprężynach. to raczej bezsens.Szkoda troche.Ale to też dobrze-jak już zmontuje co chce to wsadze głowicę z duraconu i niech się trzaska byle głośniej :twisted: .

A właśnie-da się nagłośnić giwerę (bez nawiercania jej :P )?Tak żeby odgłos strzału był maxymalnie głośny ( i może przy tym harakterystyczny :) )

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...