Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

!POMOCY! AEG CA33E Problem z niedziałającym gearbox-em


Recommended Posts

Witam.

Mam Problem z działaniem gearboxa.

Do nowego CA33E zainstalowalem spr. 150PDI i po złożeniu gearboxa nie chce działać. Silnik działa na pewno - na sucho kręci się bez problemu. Po wsadzeniu go do środka nie chce się kręcić. Mechanika w gearboxie też chyba działa spoko (na sucho bez baterii wszystko się kręci). Podłączyłem baterie 9,6V 1800 więc powinno być spoko (bateria sformatowana i naładowana).

Proszę o pomoc.

PS. Może jest w okolicy Warszawy jakiś maniak, który złożył by mi AEGa.

Niestety wydałem całą kase jaką miałem, ale myśle, że jakaś flaszeczka by się znalazła.

!!!POMOOCY!!!

:(

Link to post
Share on other sites

Silnik podłączony jest dobrze (czerwony kabelek do +)

Sprawdze patent z antyreversalem ale niestety za kilka dni, bo karabin został w częściach u kumpla.

Na izolacje sie jeszcze popatrze, ale z tego co pamiętam to ją sprawdzaliśmy.

 

Dzięki za pomocną dłoń.

:D

Link to post
Share on other sites

- może silnik jest za mocno dokręcony śrubą regulacyjną

- może bateria jest za słaba

- może antireversal jest w niewłaściwej pozycji

- nie wiem jak w CA33 jest rozwiązana śruba mocująca kolbę - jeżeli wchodzi ona poprzez nakrętkę umieszczoną współosiowo w prowadnicy spręzyny to śruba ta mogła popchnąć do przodu prowadnice i zblokować sprężynę - takie coś widziałem w M15 i było to powodem zablokowania GB

 

- czy obwód działa kiedy silnik wyjmie się z repliki i jest podłączony na "sucho" ?

- czy silnik zamontowany wydaje jakiś dźwięk - próbuje działać czy nie ?

- może silnik jest podłączony czerwonym do plusa ale gdzieś i innej części obwodu (np. okablowaniu kolby) coś jest zamienione biegunami ?

coś byś więcej i dokładniej opisał to by się znalazło lekarstwo

Pzdr

PA.

Link to post
Share on other sites
- czy obwód działa kiedy silnik wyjmie się z repliki i jest podłączony na "sucho" ?

- czy silnik zamontowany wydaje jakiś dźwięk - próbuje działać czy nie ?

- może silnik jest podłączony czerwonym do plusa ale gdzieś i innej części obwodu (np. okablowaniu kolby) coś jest zamienione biegunami ?

coś byś więcej i dokładniej opisał to by się znalazło lekarstwo

Pzdr

PA.

 

miałem podobny problem na spężynie 150 PDI . Odpowiem na pytania :

1. Tak , silnik pracuje na "sucho"

2.Tak , silnik wydaje dźwięki , słychać że próbuje naciągnąć sprężynę ale nie daje rady

3.Nie , silnik jest dobrze podłączony , ale nie próbowałem go regulować...

 

Więc co może być nie tak ? Dodam że repliką jest mp5 SD2 CA , bateria 8.4 1300 mAh (która rzekomo powinna naciągać taką sprężynę). Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Silnik sie reguluje pod zebatki "przy silniku" (czyli te ktora jest na osi silnika i te z ktora sie z nia styka) i sprezyna nie powinna miec tu nic do rzeczy. Choc jesli regulacja nie byla zbyt optymalna, to pod wiekszym obcizeniem moze wylezc tu problem.

 

Poza tym jak widze, mamy kolejny topic typu "zalozylem mocniejsza sprezyne i nie dziala"... :? Moze warto wrocic do sprezyny stockowej i cieszyc sie dzialajacym gunem, jesli wiedzy i umiejetnosci nie starcza? :D

Link to post
Share on other sites

Ja w zeszłym tygodniu zmagałem sie z podobnym problemem ..wszystko ładnie pieknie - złozyłem GB na spr 150 PDI [replika '33']

'probowało naciagnac sprezyne lecz tak jak by nie dawało rady'..niby bateria..rozłozyłem Gb i okazało sie ze zle złozyłem..

proponoje zwrocic uwage na ułozenie zebatki tłokowej i zacisku przeciwpowrotnego:

http://img264.echo.cx/my.php?image=blepaint0tw.jpg

 

pozdrawiam

czopczop

Link to post
Share on other sites

Zatrzask przeciwpowrotny (tzw. antireversal) miałem napewno dobrze złożony. Zębatka tłokowa , cóż , nie pamiętam , ale chyba również miałem ją dobrze złożoną , a tak pozatym to nie sądze żeby złe ustawienie tejże zębatki wpływało na to że silnik nie może naciągnąć sprężyny , a może się mylę ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zdaje mi sie ze u mnie była identyczna sytuacja..i własnie przez złe ułozenie zebatki tłokowej a dokładniej tego 'cycka' ktory jest zaznaczony na fotce w poprzednim moim poscie...

Otoz ten cycek włozyłem tak jak by pod popychacz i nie działało tak jak powinno tzn. Silnik działał wszystko działało ale nie miało siły naciagnac sprezyny.Po prawidłowym ustawieniu tego 'cycka' na zebatce tłokowej wszystko juz było Ok.

pozdro :D

Link to post
Share on other sites
I kolejny raz ktoś wspomina o pozycjonowaniu zębatek

To jest mit i nie ma żadnego wpływy na działanie AEGa

Ja tam juz przestalem zwracac uwage - to walka z wiatrakami. Co ciekawe, wyznawcami tej wyssanej z palca teorii jest takze paru doswiadczonych (zdawaloby sie ;-) ) uzykownikow aegow, hehe. Ale niech tam sobie ludzie "pozycjonuja", jesli lepiej z tym im sie spi... :lol:
Link to post
Share on other sites

ale macie problem - jedni sobie pozycjonują zębatki inni nie

ja akurat nauczyłem się babrać w GB z filmów z sieci i tam taki niecny proceder pozycjonowania zawsze uskuteczniano więc ja też tak robię i robić będę

 

d_fens: twój problem wygląda na problem z elektryką lub baterią

postaraj się najpierw o większą dobrze naładowaną baterię od jakiegoś kolegi i zobacz

silnik próbuje kręcić ale nie może naciągnąć, jest dobrze podłączony, ustawiony itd więc albo bateria, albo silnik za słaby, albo powinieneś rozłożyć jeszcze raz GB i sprawdzić czy anrireversal jest na swoim miejscu.

Tak jak pisałem wcześniej może być to problem z przesuniętą do środka GB prowadnicą sprężyny lub czymś takim, ale tego po objawach nie wyczaisz tylko rozbierać i poprawiać.

Link to post
Share on other sites
ale macie problem - jedni sobie pozycjonują zębatki inni nie

ja akurat nauczyłem się babrać w GB z filmów z sieci i tam taki niecny proceder pozycjonowania zawsze uskuteczniano więc ja też tak robię i robić będę

 

d_fens: twój problem wygląda na problem z elektryką lub baterią

postaraj się najpierw o większą dobrze naładowaną baterię od jakiegoś kolegi i zobacz

silnik próbuje kręcić ale nie może naciągnąć, jest dobrze podłączony, ustawiony itd więc albo bateria, albo silnik za słaby, albo powinieneś rozłożyć jeszcze raz GB i sprawdzić czy anrireversal jest na swoim miejscu.

Tak jak pisałem wcześniej może być to problem z przesuniętą do środka GB prowadnicą sprężyny lub czymś takim, ale tego po objawach nie wyczaisz tylko rozbierać i poprawiać.

 

a znasz może jakieś inne przyczyny ? antireversal był napewno dobrze złożony , bateria - 1300 mAh 8.4 (która powinna naciągnąć sprężynę 150 pdi) ale dla pewności sprawdziłem jeszcze baterią 9.6 V , to samo , silnik nie może naciągnąć sprężyny , ale słychać że pracuje . Prowadnica też jest raczej dobrze ustawiona . Jeżeli już do może faktycznie to pozycjonowanie zębatek by pomogło , bo szczerze powiem że tego nie robiłem . W sumie na stockowej sprężynie też tego nie robiłem i działał . Tak sobie myślałem , że może trafiła mi się jakaś felerna sprężyna która poprostu nie ma 150 pdi , tylko znacznie więcej... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dobrze naładowana bateryjka 8,4 1300 powinna pociągnąć

spróbuj zaznaczyć na śrubie regulacyjnej silnika jej pierwotne ustawienie, potem zacznij odkręcać, może pomoże

jak nie to ustaw ją tak jak była

rozbierz wszystko jeszcze raz i szukaj przyczyny

może wpadła ci jakaś śrubka do GB, albo kabel - poza standartowymi przyczynami mogą być przyczyny "losowe" :P

 

pozycjonowanie zębatek polega na tym, że ustawiasz zębatki tak, że sprężyna jest maksymalnie rozprężona, bolec zębatki tłokowej popychający tappet plate opiera się na tappet plate (tylko go dotyka) i przy takim ustawieniu antireversal powinien blokować zębatkę silnikową - sprawdź takie ustawienie - może coś to zmieni (oczywiście są tacy co twierdzą, że takie coś jest niepotrzebne)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj (w oczekiwaniu na premiere Gwiezdnych Wojen - były zajebiste) podjeliśmy kolejną próbę złożenia GB.

Na początek wyjeliśmy sprężynę i sprawdziliśmy na sucho - tłok się napinał. Potem zainstalowaliśmy spr. 130% CA, na początku nie działało, ale po lekkim odkręceniu silnika poszło. Zmieniliśmy na 150 PDI (2 próby) za pierwszym razem tłok naciągnął się ze 3cm i zamarł, za drugim raz naciągnął się i strzelił a potem naciągnął się na 4 cm i zamarł. Po unieruchomieniu regulacja silnika już nic nie pomagała tłok był naciągnięty (nie do końca) i już się nie ruszył.

Może ktoś wie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Czy po "spuszczeniu" z antireversala znowu ruszył?

Jak ruszył to chyba wiem, jeśli nie – będziemy szukać daj trochę więcej informacji (np. czy było na pojedynczym, czy na ciągłym).

Aha, sprawdź jeszcze oś antyreversala czy nie jest wygięta i jak możesz zrób zdjęcie wnętrza Gearbox’a w wysokiej rozdzielczości bez zębatek i podkładek i z zębatkami i podkładkami.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zakończyłem moją walkę z wymianą sprężyny w cA33E. Miałem dokładnie taki sam problem. Wszystko było ustawione poprawnie, a tłok napinał się tylko do 1/3. Na 130 strzelał, natomiast po wymianie na 170 - nie. Baterię ładowałem zaraz przed wymianą i nie wiem z jakich powodów , ale musiała się rozładować.

Po ponownym naładowaniu bateri wszystko działa poprawnie.

Moja propozycja (zanim zaczniesz rwać włosy z głowy) spróbój z inną baterią, lub ją dodrze naładuj.

 

co do GB http://www.21stcenturyairsoft.com/videos/C...VERIICABUPG.wmv

Link to post
Share on other sites

Witam. Jeszcze raz ja , tym razem opiszę problem trochę dokładniej :

 

-wsadziłem sprężynę 150 % pdi , podłączyłem baterię 8.6V 1300 mAh i silnik ruszył lekko sprężyną po czym dalej nie dał rady więc antireversal zatrzasnął zębatki . Zwolniłem antireversal , podłączyłem baterię 9.4 V 600 mAh - to samo.

-włożyłem z powrotem sprężynę stockową - ruszył bez zająknięcia

-silnika regulować nie próbowałem , ale jeżeli na stockowej sprężynie chodzi jak trzeba to nie widzę potrzeby regulowania go na 150 % pdi

-zębatki nie był pozycjonowane , ale na stockowej sprężynie również nie były , a z tą silnik poradził sobie bez problemu dlatego sądzę że to też nie to.

-z podkładkami pod zębatki jest wszystko w porządku , skąd pewność ? na stocku działa .

-antireversal był na pewno dobrze złożony - dowód - na sprężynie stockowej działało , a ja zawsze zakładam go tak samo , poza tym nie jestem ułomny żeby źle założyć tak prostą w budowie rzecz

-próbowałem strzelać i na sigle , i na auto - nie działał ani na tym , ani na tym

-wszysto w środku wygląda jak należy , nie widać żadnych uszkodzeń itp. poza tym znów powołam się na to , iż na stockowej sprężynie działą , więc uszkodzenia można odrazu wykluczyć.

 

Moze zapytam tak , czy po zmianie sprężyny na mocniejszą trzeba cokolwiek jeszcze zmieniać ? (chodzi mi o pozycjonowanie zębatek które przykładowo nie jest potrzebne na stocku, zmiana doboru podkłądek) . A jeżeli nie - co może być przyczyną? Pozdrawiam

 

ps. czy nikt nie podejrzewa tego , że poprostu sprężyna która jest rzekomo 150 pdi ma większą wartość (pomyłka w fabryce, cokolwiek) . Według mnie tak własnie może być .

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem dziś do chłopaków z FIREARMS i doradzili mi abym spróbował z baterią 10,8V. Mam nadzieje, że pomoże.

Mieli podobne przypadki, że bateria 150PDI nie chciała chodzić z bat. 9,6V.

Jutro albo pojutrze będę wiedział.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...