Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy pistolet ASG


Recommended Posts

Cześć mam zamiar rozpocząć przygodę z ASG. Na początku chciałbym kupić jakiś pistolet. Sprężynowy czy elektryczny? Moglibyście mi doradzić co najlepiej kupić? Ale mam także pytania, jak już mówiłem jestem świeżakiem w ASG, i wszystkiego do końca nie rozumiem. Jak się ma spręzynowy to za każdym strzałem trzeba go "załadować"?? Czy wogóle rozpocząć od jakiegoś karabinu?

Z góry dziękuje :icon_smile:

Edited by Maciejppl
Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie musi być koniecznie pistolet (a po końcówce posta śmiem twierdzić, że nie musi) to jeśli masz mniej niż 100zł to kup shotgun AGM 003. Jeśli masz ponad 300zł to kup albo CM 028 (omijaj wersje B i S) albo Mp5 od JG. Pistolety raczej nie nadają się na broń główną.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zaczynasz z grupą znajomych, którzy również poza sprężyniakami nie będą mieli niczego, to zakup pistoletu nie jest złym pomysłem (sam tak zaczynałem, kiedy to było ;_; ).

Jeśli planujesz dołączyć się do jakiegoś grona, które swój arsenał ma to poszedłbym za radą Marka. AGM003 to fajna replika, zwłaszcza na zimę (a przede wszystkim tania) i w przeciwieństwie do większości pistoletów sprężynowych, kulka poleci dalej niż te 10 metrów.

Oczywiście w rozgrywkach podwórkowych, gdzie królują hi-capy i rozpoznanie ogniem, możesz się czuć przytłoczony - jeśli to nie problem poczekaj z zakupem elektryka, aż się dobrze wkręcisz.

 

Co do zszywacza, fajna rzecz, z przyjemnością go kiedyś dołączę do kolekcji, jak będzie okazja :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

A co do tego shotguna to jakie są jego specyfikacje. Z czego wykonany ( z tego co widziałem na allegro to są elementy metalowe, ale z czego jeszcze to nie wiem), jak daleko lecą kulki, ile wystrzeliwywuje na raz, jak jest z celowaniem,( prosty tor lotu czy lecą czasami w bok?)? Bo jestem tak jak mówłem "świeżakiem".

Narazie sam jestem, bo chyba w okolicy nikt się nie zajmuje, ( być może są osoby, ale ja ich nie znam). Chcę zobaczyć wogóle czy to mnie wkręci czy po porstu nic.

Edited by Maciejppl
Link to post
Share on other sites

W ASG odrzut (niewielki w porównaniu z ostrymi odpowiednikami) jest jedynie w wersjach z tak zwanym BlowBackiem. Reszta replik ASG, tak jak ten shotgun nie posiada żadango odrzutu.

 

W tym przedziale cenowym AGM 003 jest najlepszą opcją.

 

Kulki różnią się wagą i jakością wykonania. Najlepsze są na dzień dzisiejszy G&G, ale do shotguna wystarczą w moim przekonaniu P&J. Waga kulki 0.25g.

Edited by Pan_Flint
Link to post
Share on other sites

A z takiej kuli jestem w stanie coś rozwalić, np: puszke lub coś w tym stylu? Boli z takiej kulki?

I co do tego wykonania, to zabardzo tam nie doczytałem z czego wykonany, ale elementy są plastikowe i metalowe tak?

A co do czyszczenia czy czegoś podobnego, robi się to w takich replikach?

A jaki karabin polecacie? Tak do 150 zł?

Edited by Maciejppl
Link to post
Share on other sites

Mysle, ze do rozwalenia czegos powinny dac rade kulki 0,25.

 

Tak, boli z takiej kulki, szczegolnie jak kolega strzela we wrazliwe czesci ciala xD

 

Shot jest wykonany bardzo przyzwoicie, az dziwie sie, ze jest taki tani.

 

Co do czyszczenia to jak go czyms usmolisz w lesie to mozesz przetrzec z zewnatrz szmatka, a jak wlazlo cos do srodka to coz... trzeba rozkrecic. Ale i tak najczestsza rzecz do czyszczenia to bedzie lufa, wycior okaze sie bardzo przydatnym urzadzonkiem :P

 

Dobrego karabinu w tym przedziale nie znajdziesz, najlepiej zostac przy shotgunie ;)

Link to post
Share on other sites

Do 200 a może i nawet 300zł to shotgun AGM jest najlepszym rozwiązaniem. Przy odrobinie wprawy i odpowiedniej taktyce walki śmiało może konkurować z elektrykami. Wiem co mówie, bo przez kilka miesięcy sam nim walczyłem. Teraz walczy nim mój kumpel i daje rade. Tu sobie o nim możesz poczytać - wiedza z pięciu lat.

Jeśli chodzi o wykonanie to ogólnie jest dobrze aczkolwiek czasem trafi się egzemplarz, który już na początku odmówi posłuszeństwa - na szczęście zazwyczaj wystarczy rozkręcić i porządnie go złożyć, co nie jest trudne (szczególnie jak ma się instrukcje a w podanym linku znajdziesz przynajmniej jedną). Zasięg jest bardzo dobry jak na taką cenę - przynajmniej taki jak w CM 028 (najtańszym opłacalnym elektryku, cena od 300 do 400zł). Na forum, jeden z użytkowników pisał, że był świadkiem jak, wybaczcie jeśli się pomylę, Tuksiak z mierzonych 50m trafił w puszkę. Co prawda potrzebował do tego chyba 7 strzałów i osoby podpowiadającej poprawki ale na dystansie 30 metrów samemu, bez podpowiedzi da radę ściągnąć przeciwnika.

I tak, dostanie kulką boli. Szczególnie jak dostanie się z bliska lub w nieosłonięte części ciała.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 200-300zł na samą replikę to kup albo shotgun AGM (koszt około 60zł, więc kup dwa - będziesz miał 6 magazynków, części zamienne w razie czegoś i możesz wtedy wziąć wersje long (z kolbą) i short (bez kolby) i używać tego, który będzie wygodniejszy dla Ciebie) albo dozbieraj troche kasy i weź MP5 od JG lub CM 028 (omijaj wersje B i S, kolby są biedackie). Na dwa shotguny wydasz około 120zł więc jeszcze sporo zostanie a walka shotgunem uczy podkradania się do wroga i ogólnie myślenia na polu walki.

 

Odradzam nawet myślenie o zakupie elektryka tańszego niż 350. Używki to loteria (przekonałem się na własnej skórze), nówki mają zasięg skuteczny rzędu 3-5 metrów i praktycznie brak części zamiennych na rynku.

 

Z polecanych tanich elektryków są: JG MP5 (ok. 350zł) i CM.028 Cymy (ok.400 zł). Obie repliki godne polecenia, jednak musisz się dobrze zastanowić czy na pewno chcesz wydać tyle pieniędzy. Shotgun na początek wcale nie jest złą opcją, ba, jest opcją bardzo dobrą.

Edited by Pan_Flint
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...