Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za suwadłem musisz mieć miejsce na to, żeby się cofnęło, więc de facto pełne suwadło zajmuje całą przestrzeń pod deklem. Nie da się.

 

Uważam, że to zły pomysł z prostego powodu - pełne suwadło jest dużo cięższe i ma mocniejszą sprężynę. A w RK masz znalową obsadę, w którą to suwadło będzie uderzać. Nie wiem czy to wytrzyma. No chyba, że nie będziesz używał, wtedy co innego.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, zapomniałem kompletnie o temacie.

Pełne suwadło umożliwia używanie standardowego pręta od blaszki, zamiast właściwego urządzenia powrotnego.

6QqIy76.png

 

Daje to nam trochę miejsca na małego lipola, niestety nie wiem czy upchasz tam wtyczkę, w tym widzę duży problem.

8Y86KAE.png

 

Dodatkowo, zapomnij w takiej konfiguracji o regulacji hopka na złożonej replice, każdorazowo będzie to wiązać się z wyciąganiem suwadła. Jeżeli jednak stwierdzisz, że spoko, wtyczkę się upcha, a hopka wyregulujesz raz na dobre - pojawia się kwestia ceny - 300zł, chyba, że paczka nie trafi na urząd celny - mi się nie udało :icon_wink: Tu już musisz sobie odpowiedzieć sam czy jest sens takiego wydatku na coś, czym nawet się nie pobawisz.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A może by tak baterie wtedy w chwyt/łoże przednie? jakaś sensowna się napewno zmieści, może dzielona? kable wyciągnąć tam to chyba żaden problem.

 

P.S co do RK02 to są chyba różne, ja nie mam nic znalowego, nawet to suwadło w oryginalnym kształcie jest stalowe, tylko lufa zew jest znal/alu

 

Edit: jest też opcja kolby od RK05 czyli powstanie w sumie RK05, nawiercić otwór w kolbie i bateria w kolbie, miejsca tam od groma, ja wymieniłem kolbe z RK02 na taką od RK05, jest P&P.

Edited by Bezimienny1991
Link to post
Share on other sites

A może by tak baterie wtedy w chwyt/łoże przednie? jakaś sensowna się napewno zmieści, może dzielona?

Jakaś pewnie tak. Sensowna raczej nie...

 

kable wyciągnąć tam to chyba żaden problem.

No chyba jednak problem, bo trzeba by je ciągnąć rurą gazową i tam wiercić otwór na ich wyprowadzenie

 

P.S co do RK02 to są chyba różne, ja nie mam nic znalowego, nawet to suwadło w oryginalnym kształcie jest stalowe, tylko lufa zew jest znal/alu

Pierwsze słyszę o stalowych suwadłach w Boyi. Może poprzedni właściciel dołożył? No i nie masz nic znalowego, ale jednak masz lufę...

 

Edit: jest też opcja kolby od RK05 czyli powstanie w sumie RK05, nawiercić otwór w kolbie i bateria w kolbie, miejsca tam od groma, ja wymieniłem kolbe z RK02 na taką od RK05, jest P&P.

Przy każdorazowym składaniu i rozkładaniu kolby istniałoby ryzyko przycięcia przewodów. Choć może to być do ogarnięcia. Kolba z RK05 do RK02 pasuje bo to przecież te same korpusy.

Link to post
Share on other sites

Z tym nic znalowego to rzeczywiscie przesada, zabrakło słowa prawie bo przecierz lufa. Co do poprzedniego właściciela to nie ma szans bo kupowalem nowy karabinek w sklepie wysyłkowym, wszystko sprawdzone magnesem i łapie, wiadomo ze to może nie pełnowartościowa stal a raczej staliwo ale skoro lapie magnes i wazy swoje to nie znal, to samo tyczy sie zawiasu kolby, gniazda lufy w korpusie, szczerbinki, no wszystko poza lufa zewnetrzna i bebechami, nawet ząbek chwytajacy złożona kolbę. A co do kabli w chwycie przednim to noe trzeba nic wiercic, kable ciagniemy koło komory hopka i dołem wyprowadzamy w dolne łoże pod lufą. Po pracy postaram soe porobic zdjecia co i jak mozna zrobic, przyznam mi sie tez zachciało pelnego suwadła tylko albo sa niedostepne albo w takich cenach ze szkoda kasy, plan mam taki zeby atrape wyspawano mi w pracy jak bym cokolwiek wystrugal dam znac.

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu też tylko lufa jest znalowa.

 

Jeśli chodzi o baterię w łożu, u mnie to nie jest dobry pomysł z tego wzlędu, że w miejsce dolnego łoza mam założonego RISa od ICSa. Za dużo roboty było, żeby ta szynę ustabilizowac, a co dopiero zdejmować ja za każdym razem, żeby dostać się do baterii.

 

Patent z kolba ciekawy, choć początkowo miałem pomysł, żeby montować kolbe w standardzie AR, ale podobno w rk 02 jest to trudne do zrobienia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o baterię w łożu, u mnie to nie jest dobry pomysł z tego wzlędu, że w miejsce dolnego łoza mam założonego RISa od ICSa. Za dużo roboty było, żeby ta szynę ustabilizowac, a co dopiero zdejmować ja za każdym razem, żeby dostać się do baterii.

Zawsze można wziąć suwadło z krótkim tłokiem i wtyczkę wyprowadzić do rury gazowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...