Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, pomocy potrzeba!

Złożyłem to do mojej RK-02:

Gumka - http://gunfire.pl/pr...mka-Hop-Up.html

Komora - http://gunfire.pl/pr...ik-typu-AK.html

Dysza - http://gunfire.pl/pr...u-AK-dluga.html

Cylinder - http://gunfire.pl/pr...ik-typu-AK.html

Niestety, mam problem na AUTO, gdyż magi Battleaxe nie podają za każdym razem kulek. Nie wiem, gdzie jest problem. Możecie coś doradzić? Źle założona gumka? Magi? Dysza? Komora?

Co zrobiłem nie tak!

 

Aha, kulki 0,3g G&G.

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

Może być ciut za długa i nie zawsze kulka wejdzie do komory. Ja kupiłem długa dysze do stockowej komory i działa. Dysza nie chowa się do końca, ale nie wystaje tak mocno jak u Ciebie. Jeżeli komora była robiona do cymy to dysza powinna być krótsza. Pozostaje szlifowanie dyszy lub próba z krótszą wersją.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć panowie,

Mam mały (oby) problem ze swoim rk-02, a mianowicie front się chybocze. Tam, gdzie się łączy z resztą body są szczeliny. Wybiłem pin, docisnąłem front do body, powiedzmy, że szczeliny wtedy znikają, ale jak wbijam z powrotem pin, to wszystko się rozsuwa. Jak to poskładać na sztywno?

Link to post
Share on other sites

Odpinam się, i proponuję dać izolację na tą część chwytu, która wchodzi w korpus właściwy

 

Tapnięte. Bo mogę.

Mógłbyś rozwinąć myśl, tzn wytłumaczyć mi tak bardziej łopatologicznie? :D

Chodzi Ci o dolną czy górną część chwytu? Mam nawalić izolki w taki sposób, żeby chwyt był mocniej dociśnięty?

Nie wiem, czy to zadziała, bo jak próbowałem dociskać front z włożonym pinem, to szło ciężej, a nie chcę nic pęknąć.

Link to post
Share on other sites

Chyba trochę niedopowiedziałem, o co chodzi, najlepiej pokażę, o:

tuBjUDW.jpg

1fqp4YT.jpg

 

Tak wygląda mój problem. Chwyt założony mam trochę inny, z risami, do tej pory pasowało wszystko i nie było tego problemu. Sprawdzałem na stockowym chwycie, jest to samo.

A rusza się to w górę i w dół, i jak się mocniej dociśnie, to w tył i w przód (ta sprężyna na lufie wewn. tak jakby odpycha front)

Jak wyjmie się pina, oprze korpusem o podłogę i dociśnie front do body trzymając za lufę zewn, to szczeliny znikają, ale zaraz albo samo odskakuje na tej sprężynce (chyba na niej), a już na pewno szczelina powraca, jak wbiję pin.

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites

A czy to nie jest tak, że pin w jakiś sposób to rozpycha? Bo jak przytrzymywałem dociśnięty front do body i wbiłem pin, to też szpara wróciła. Dużo mam dać tej taśmy?

Sam luz luzem, ale tą szparę chyba też trzeba wyeliminować. Bo to chyba nie ma tak być, nie?

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dopiero zobaczyłem, że tam jest jeszcze ten imbusik. Był luźny, to docisnąłem ten nieszczęsny front i dokręciłem imbusa, jest TROCHĘ lepiej ;D - chiboczę się ledwo zauważalnie, szczeliny też mniejsze. Na ten moment musi wystarczyć. Jak będę miał czas to wypróbuję parę metod które znalazłem i jak podziałają, to wstawię tu parę fotek i objaśnienie, żeby było w jednym miejscu. W wolnej chwili owinę tą część lufy, która wchodzi w korpus jakąś taśmą, albo paskiem wyciętym z puszki alu, jak ktoś gdzieś tam pokazywał i owinę czymś kołek, jak radzi Kozak. Zdam raport ze zmagań. Ta dolegliwość jest konkretnie wpieniająca...

p.s czy to możliwe, że ten luz, poprzez delikatne zmniejszenie docisku hopka może ucinać parę FPS-ów? Tak mi przyszło do głowy...

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, próbowałem robić co następuje:

- Podklejanie kołka taśmą - nawet jedna warstwa się zsuwa

-Owinięcie kawałkiem puszki - albo źle to robię, albo nie wiem, ale też mało daje

-Owinięcie taśmą lufy - nie pomoglo.

Jakie jeszcze mam opcje?

Link to post
Share on other sites

To nie wyjdzie mi już lepiej kupno nowej lufy zewnętrznej? Lufy boyi są po 70 złociszy, ale wiadomo, znal, zaraz znowu może się z nią zrobić to samo. Jakiej stalowej lufy szukać, i ile mniej-więcej mogą za taką chcieć? Ew. Idzie gdzieś kupić lufę z całym frontem, tak, aby wszystko już tam było stalowe?

 

EDIT: zakładając, że zdecyduję się na nową lufę, znalową czy stalową - jak zdemontować podstawę szczerbinki, muszkę? To jest też na piny, prawda? Czy na takiej lufie są jakieś wycięcia, które ustalają pozycję tych elementów, czy trzeba się z tym pierdzielić?

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites

Z tym że na wyrobiony wygląda frez na lufie, a nie sama obsada, z czego by ona nie była.

PS Jeśli ktoś miał podobny problem i rozwiązał to taśmą, albo w podobny sposób, to był bym bardzo wdzięczny za jakieś fotki, jak to wykonano.

PS2 Jeśli to czymś zakleję na amen, to czy będę miał możliwość potem wyciągnąć jakoś lufę wewnętrzną z hop-up?

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...