Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

Witam, w zasadzie zaczynam swoją przygodę z ASG (po nie udanym zakupie "taniej repliki" AEG)

Poszukuję karabinu szturmowego full metal i trafiłem na właśnie ten - http://www.taiwangun...tal-boyi_1.html

Mój budżet to okolice 500zł (ubiór, kulki itd. mam już załatwione)

Chciałbym się dowiedzieć czym cechuje się ta bron, wady, zalety, czy można by się strzelać na fabrycznych częściach bez żadnych problemów? Ważna dla mnie jest wytrzymałość, dlatego też szukam full metal. Jak z częsciami wewnętrznymi?

Czytałem już trochę na temat tej repliki, lecz nadal nie jestem zdecydowany. Może macie jakieś inne pomysły? Może coś lepszego jest w tej cenie?

Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać wszelkie wątpliwości co do zakupu, nie chcę znowu wyrzucić kasę w błoto i kupić badziewie, wkońcu sam się o tym przekonałem, że spieszyć się nie można.

Edited by Hamal
Link to post
Share on other sites
  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze takie pytanie. Przedni uchwyt i pistoletowy wykonane są z tworzywa, rozumiem, że cała reszta będzie z metalu tak? Dla mnie trochę nie jasno napisane, dlatego piszę. Wolę się nie "przejechać" na niczym. Jakby ktoś miał tą replikę i był wstanie napisać dokładnie co z czego jest, byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeszcze takie pytanie. Przedni uchwyt i pistoletowy wykonane są z tworzywa, rozumiem, że cała reszta będzie z metalu tak? Dla mnie trochę nie jasno napisane, dlatego piszę. Wolę się nie "przejechać" na niczym. Jakby ktoś miał tą replikę i był wstanie napisać dokładnie co z czego jest, byłbym wdzięczny.

 

Witam. Cała reszta jest z metalu. Posiadam tą replikę ok.5 mies. i sprawuje się bardzo dobrze. W prawdzie raz musiałem go oddać na reklamację(zepsuł się włącznik prądu),po za tym żadnych problemów z nią nie było. Po 10 dniach odesłali. Radziłbym Ci jeszcze dokupić ładowarkę bo ta z zestawu nie jest najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Metal jak metal, ale to jest ZnAl :icon_smile:

 

Ale chyba nie wszystko jest z tego stopu cynku i aluminium? Poza tym w dużej ilości replik jest ten ZnAl.

Ja po prostu szukam pierwszej repliki, która mam nadzieję posłuży mi 2 sezony, a pierwszy sezon postrzelam bez żadnego tuningu i jak ktoś to powiedział, że będzie ten "sens" biegania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie.

Mam problem z tą repliką którą kupiłem prawie dwa tygodnie temu w sklepie redberet.pl.Wszystko chodziło bez zarzutu aż do wczoraj.Postanowiłem postrzelać w domu do celu , tak dla rozrywki.Po udanej zabawie wyjąłem magazynek i oddałem ostatni strzał aby ustawić tłok w pozycji która nie będzie obciążała sprężyny(gdzieś to wyczytałem).I tu pojawia się problem.Otóż oddałem jeden strzał a drugiego już nie moglem.Było zero reakcji.Stwierdziłem może bateria.Odłączyłem ją.Po 2-3 godzinach znowu ją podłączyłem i ku mojemu zdziwieniu broń strzeliłą, lecz tylko raz.Znów brak reakcji.Naładowałem baterie spróbowałem jeszcze raz i możliwe było tylko oddanie jednego strzału.Gdzie lub w czym tkwi problem?

 

Proszę o pomoc:)Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie.

Mam problem z tą repliką którą kupiłem prawie dwa tygodnie temu w sklepie redberet.pl.Wszystko chodziło bez zarzutu aż do wczoraj.Postanowiłem postrzelać w domu do celu , tak dla rozrywki.Po udanej zabawie wyjąłem magazynek i oddałem ostatni strzał aby ustawić tłok w pozycji która nie będzie obciążała sprężyny(gdzieś to wyczytałem).I tu pojawia się problem.Otóż oddałem jeden strzał a drugiego już nie moglem.Było zero reakcji.Stwierdziłem może bateria.Odłączyłem ją.Po 2-3 godzinach znowu ją podłączyłem i ku mojemu zdziwieniu broń strzeliłą, lecz tylko raz.Znów brak reakcji.Naładowałem baterie spróbowałem jeszcze raz i możliwe było tylko oddanie jednego strzału.Gdzie lub w czym tkwi problem?

 

Proszę o pomoc:)Pozdrawiam.

Jednak czepiałbym się baterii. Zakładam, że używałeś dostarczonej baterii z zestawu z repliką - czyli badziewia. Załatw porządną baterię, a już na pewno sprawdź przynajmniej napięcie tej baterii po ładowaniu.

Może też coś z regulacją silnika, jeśli jest za ciasno to nie ma siły strzelać (choć to mało prawdopodobne, ale warte sprawdzenia jeśli to nie wida baterii i nadal mało inwazyjne).

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Z tymi 2 latami to troche malo. Chinskie kalachy dopuki nie rozkreciisz gb to i wytrzymaja z 4 lata, i przebiegi 100 tyś kulek ++

ja swoją pierwszą cm.028 mam już 6. ostatnio jej używałem do cqb :-) tylko kolba odpadła (cm.028s) po 6 latach działa!

 

Mam pytanie co do wyważenia repliki, które podobne jest do kitu, tzn. "replika leci do przodu". Czy to prawda ?

tak, ale to zbytnio nie przeszkadza póki nie bawisz się w para snajpera

 

Ale chyba nie wszystko jest z tego stopu cynku i aluminium? Poza tym w dużej ilości replik jest ten ZnAl.

Ja po prostu szukam pierwszej repliki, która mam nadzieję posłuży mi 2 sezony, a pierwszy sezon postrzelam bez żadnego tuningu i jak ktoś to powiedział, że będzie ten "sens" biegania.

jak nie chcesz tuningować to polecam ci cm.028. plastik może i jest, ale i tak jest on lepszy od znalu, mi w rk wykruszył się na korpusie... ale działa. tylko przylutować

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie mogę się zgodzić z przedmówcą, replika boyi jest lepiej wykonana niż AK47 od Cymy.

Nie wiem jak wam, ale mi body w rk02 pordzewiało, więc o znal nie może być mowy.

Jedyne z czym miałem problemy to z pękniętym zatrzaskiem komory zamkowej, który trzeba było dorobić.

Dodatkowym atutem RK jest możliwość montażu szyny pod optykę, w cm zostaje wymiana body lub frontu na front z risem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem tą replikę jakiś czas temu. Po wymianie gumy HU na systemę z kulkami Excel 0,23g miałem 45m skutecznego zasięgu i b.dobre skupienie. GB ładnie pracował na lipo 7,4V. Bardzo dobra replika jeśli ktoś lubi kałasze. :)

Co do body, to jeśli nie będziesz dobijał kolbą i nie będziesz używał repliki jako brakującego szczebla w drabinie, to gwarantuję, że wytrzyma przeróżne ekscesy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...