Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AIMS (RK-15) [BOYI]


Recommended Posts

Czy ktoś miał styczność z AIMSem produkcji Boyi i może skrobnąć kilka słów na jego temat? Szczególnie interesuje mnie czy kolba jest zainstalowana w taki sam sposób jak ma to miejsce w Cymie, czy może podobnie jak VFC (wtedy można ją zdjąć i użyć adaptera do emkowej kolby). Karabin jest full steel (opis na Gunfire to sugeruje), czy może to miks jak w przypadku RK06 (nienajgorszy miks dodajmy)? Może ktoś pokusi się o mały pictorial?

Link to post
Share on other sites

Chyba chodziło wam o to:

Cyt."W Środę przyszedł do mnie RK-15.

No nie powiem, zagościł u mnie jakieś 60 minut za nim odesłałem go na zwrot.( pakowanie i podróż na pocztę + pisanie reklamacji zajęło 90% tego czasu)

Tak źle złożonego/spasowanego ak nie widziałem w moim życiu, a widziałem wiele ak, jednak żaden nie może się zbliżyć do RK-15.

Karabin który otrzymałem to jakiś smutny żart. Ja rozumiem wykonanie Chińskie, ale to już jest chyba 4 generacja? Boyia i śmiem twierdzić, że Firma to się raczej zwija niż rozwija.

Żałuje, że nie nagrałem filmików prezentujących luzackie możliwości tego cuda.

Zacznę od luzów całego Frontu w obsadzie(obsada jest stalowa).

Front ma luz :

Góra-dół, lewo-prawo i coś czego jeszcze nigdy nie spotkałem: przód-tył(rusza się w stronę wylotu lufy i gb).

Podstawa szczerbiny lata sobie w lewo i prawo. Luz jest tak mocny, że jak manewrujemy karabinem to obserwujemy jak do nas kiwa.

Atrapa suwadła latała tak mocno, że przy biegu na pewno ją zgubimy.

Najciekawszym jednak "tuningiem" było rozgięte body. Zauważyłem to po zdjęciu dekla. Wyglądało to tak jakby body zostało zrobione za ciasne i trzeba było dogiąć pod gearbox. Naprawdę ręce opadają.

Może miałem pecha, a może to nowy QC Dboya."

Replika Została zwrócona na podstawie "zwrotu do 10 dni roboczych".

 

Cyma to gówno nie karabin, od razu przepraszam tych co posiadają i cenią Cymy. Jest to moje zdanie którego nigdy nie zmienię.

Boyi jak by nie patrzeć to wiele lepsze nie jest. Można pochwalić, że z modeli SW można coś tam wyskrobać co miałoby ręce i jedną nogę. Trafiają się jednak takie egzemplarze jak ten mój RK-15 które nie nadają się do niczego.

Jest to przykre bo replika kosztuje sporo. Nie wiem ile teraz ale pewnie ok 800zł. Za tą cenę nigdy nie polecę żadnego Chińskiego ak drugiej kategorii, nawet jeśli to Full Sztil.

Naprawdę lepiej poczekać na LCT, dołożyć te pare stówek i mieć święty spokój,

Jeśli już miałbym wybierać między cymą a boyi to wybrałbym boyi tylko w wersji full steel.

Z góry mówię tutaj, że jestem bardzo, bardzo wymagający jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne. Dla innych standardowe boyi W i cymy mogą być ok. Dla mnie nie.

Pozdrawiam.

Edyta.

Kolba jest mocowana tak jak w VFC. Przynajmniej w tym co miałem w rękach.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozumiem - to oczywiste :) Ale

Przymierzalem sie do zakupu (bardzo mi zależy na ak47 z drewnem) i stad moje pytania. Różnica miedzy ak74 a ak47 trochę jest ( mi to nieprzeszkadza ale wolałbym żeby wyglądał jak ten drugi) I tu rodzi sie pytanie czy brać rk-15, czy lepiej rk-10s a potem ewentualnie zmieniać korpus, czy cm 048M? Noi oczywiście czy łatwo dorwac te drewna od ak? ( wiem ze to loteria i wiem ze trzeba mieć szczęście, ale czy poprostu jest na to popyt i często można trafić czy 1/100, a moze dało by sie jakoś załatwić, bo z kad krakmani maja w swoich customach?)

Przepraszam za nieadekwatne pytania do tematu.

Link to post
Share on other sites

RK-15 to nie "AK 47 z drewnami".

To rumuńska odmiana kbk akms'a.

 

 

Co do drewien, możesz je kupić np. na allegro.

Dopasowanie to "niby" nic trudnego,

jednak odpowiednie zrobienie tego zabiegu to dużo precyzyjnej pracy,

by całość nie latała w łapach a bateria mieściła się w kolbie.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

RK-15 to nie "AK 47 z drewnami".

To rumuńska odmiana kbk akms'a.

Rumuńską odmianą AKMS jest PM md.65

450px-PM.md.65.jpg

 

W przypadku wersji eksportowej(AIMS) spotykany był z łożem od AKMS.

romymd65-1-small.jpg

 

To co sprzedaje Boyi i inni jako AIMS, to tak naprawdę pm md.90.

romy762withsidefolderbxf4.jpg

 

 

Co do repliki. Widziałem parę egzemplarzy źle złożonych. Krzywa muszka itp. Osiągi prezentują się jak w każdym innym boyi. Jest to nowa seria więc podobno nie ustępuje cymie(prócz silnika).

Kolbę da się wymontować i po przerobieniu można zamontować kolbę stałą lub różnego rodzaju adaptery do prowadnic m4 itp.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie po wyjęciu kolby pozostaje sam ogon - tak ma to miejsce w VFC.

 

Co do samej repliki, miałem okazję spotkać się z tym bojcem - luzy kolby, tak jak wspomniał Own - krzywo osadzone elementy na lufie trochę mnie rozczarowały. Wiem, że to nie replika z najwyższej półki, jednak do najtańszych nie należy.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie po wyjęciu kolby pozostaje sam ogon - tak ma to miejsce w VFC.

 

Co do samej repliki, miałem okazję spotkać się z tym bojcem - luzy kolby, tak jak wspomniał Own - krzywo osadzone elementy na lufie trochę mnie rozczarowały. Wiem, że to nie replika z najwyższej półki, jednak do najtańszych nie należy.

 

 

No właśnie nie wiadomo do końca jak jest z tym montażem. Kobita twierdzi, że ramię kolby da się zdemontować lecz zawias zostaje w korpusie. Poprosiłem ją o organoleptyczne sprawdzenie tego faktu, odpowiedź otrzymam po południu.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Dostałem info z innego sklepu, że kolbę da się wymontować jednakże mocowanie innej kolby do korpusu jest słabe i może okazać się mało wytrzymałe. Co o tym sądzicie? Stabilnie się to wszystko trzymało?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...