Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

jo bejbis,

 

No więc, myśle sobie ja tak. Jeszcze kurna pare lat temu jak wszyscy mieli LBVki czy ALICE to nikt w ogóle nie marzył o czymś takim jak worek na odzysk.

Magazynki som? som. to do ładownicy i penis.

Nasuwa mnie się więc takie pytanie, worek na odzysk to moda czy potzreba.

Bo penis, jak sobie teraz patrze, ludzie chodzom w tych swoich Mollach, Strajkach, parakletach czy innych Omegach to potzrebny im jest koniecznie dump pouch.

Miałem ALICE- penis ciężko się je wkłada spowrotem. Ludzie sobie różne patenty wymyślają, jak ostatnio się ja pytam kumpla, -Te, maniurke sie zgubiłeś.

-Cepie, nie maniurke sie zgubiłem tylko w pokrowcu trzymam sobie magazynki zużyte co je tam wdupcam.

-noo, sprytne penis- odparłem.

 

Ino, że jeszcze pare lat temu w ogóle tego nie było.

I się ja zastanawiam, Czy to terozki mamy za dużo magów, albo ładownice się skaszaniły, czy może je wymyślono i się ich używa(Bo zanim koło wymyślono to na kwadratach stonhendż wozili)

 

No penis.

Tylko, czy jest to wynik mody? bo militarymorony mają tam rolly polly maxpeditiona czy rzeczywista potrzeba?

 

Tekst Kaprala sponsorował dzikki.

Link to post
Share on other sites

ja pierdziele Kapral co ty sie w gorach chowales ze takim slangiem nawalasz...polowe tego tekstu nie zakumalem bo zes naklal a ze mamy glupia cenzure to sie nie wygodnie o czyta wiec zrob cosz z tym :P .A jesli chodzi o pytanie o ten worek co to jest sednem tej rozprawki.Jesli mowisz ze masz niewygodnie z magazynkami to trza zrobic wszystko zeby sobie ulatwic zycie a jesli worki na odzysk ci w tym pomoga to czemu by nie.

Link to post
Share on other sites

WITAM!!

 

Kapral, tworzysz nowo-mowe i jesteś w tym całkiem niezły. Na pytanie odpowiedziałeś sobie sam, topic nie był konieczny, ale skoro jest to trzeba coś powiedzieć konstruktywnego. Moim skromnym zdaniem, worki na odzysk to bożyszcze, jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Zawsze możesz, tam rzucić mag'a, bez jakichś ograniczeń przestrzennych. A jak wiemy szybkość i wygoda w użytkowaniu to rzeczy najważniejsze na polu bitwy.

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites

Worek na odzysk to po prostu dobry wynalazek.

Ja wciąż polegam na jednym dobrym hi-cap'ie ale gdybym posiadał kilka, tudzież kilkanaście low- lub real-cap'ów to zapewne sam zakupiłbym coś podobnego.

Ktoś wcześniej korzystał już z toreb na maski p-gaz i inne rzeczy podobne zastępowały "dump bag". Obecnie po prostu produkuje sie konkretnie do jednego celu jeden przedmiot.

Link to post
Share on other sites

Dawniej pewnie się zastanawiano, czy te kamizelki oporządzeniowe są potrzebne, czy to tylko taka nowa moda... Przecież były szelki... A camelbaki? Jest to ciekawy bajer, dopóki sie go nie ma, ale jak juz jest, to sie obejść bez niego nie można. To się nazywa ewolucja. Za jakiś czas pojawi się pewnie kolejne cuś, bez czego nie będziemy mogli żyć, baa, bedziemy się zastanawiać, jak mogliśmy żyć do tej pory... :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tyle! Dopiero co zainwestowałem w AEGa i kupiłem sobie SPRa, no i na ostatniej strzelance zostały mi użyczone 7 real-magów STARa i w tym momencie zrozumiałem że bez dump-poucha po prostu nie da rady! Kiedy zaczynała się ostra wymiana ognia najzwyczajniej w świecie rzucałem magi na ziemię i biegłem dalej! Dopiero po wymianie ognia (zginięciu czy nie :P) wracałem swoją trasą i je zbierałem! Nie wyobrażam sobie jakbym tak przeszedł od pierwszego maga z kilometr i potem miałbym go szukać! Tak więc: Dump Pouch musi być jak się ma więcej niż 2 magi!

Pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Kapralu, jestem wręcz załamany i zdegustowany twoim postem. Ile Ty masz lat?? i czy masz maturę (choć biorąc pod uwagę kariery naukowe posłów samoobrony matura dziś straciła na wartości)?? Proponuję pójście do teatru, galerii sztuki, przeczyatnie kilku wartościowych książek (nie komiksów o Batmanie) , może troche Cię odchamią.

 

A wracając do głównego tematu. Moim skromnym zdaniem worki to bardzo użyteczna rzecz. Można nosić w nich puste magazynki, które dużo łatwiej i szybciej jest do nich wrzucić niż chować spowrotem do ładownicy. Po drugie nadają się do przenoszenia rzeczy znalezionych przy podejrzanych, np. broni. Po trzecie mogą służyć za przenośny kosz dla śmieci (to dla tych co nie zaśmięcają terenu do okoła torebkami od kanapek itd.). Po czwarte są małe po zwinięciu i zajmują mało miejsca. Sam nie używam worka na odzysk (co zamierzam w końcu zmienić), ale troche ich poszyłem, jak widać jest na nie zapotrzebowanie. Może po części wynikać z ,,mody", ale na pewno w dużej części z ich urzyteczności.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

to idealny przyklad pomyslu, ktory szybko chwycil :)

 

ja uzywam, az dwoch workow (made by Orkan) - jeden maly, jeden wiekszy. Sporadycznie sluza do wrzucania pustych magow, a zdecydowanie czesciej jako dodatkowa kieszen, w ktora mozna wlozyc rozne smieci. Jeden z workow (maly) sluzy mi awarynie na butelke z plynem (np. Powerade)

Link to post
Share on other sites

Aby nie powtarzać tego co zostało już powiedziane dodam tylko jedno:

Jeśli nawet kiedyś ludzie radzili sobie bez dumpów i wkładali puste magi do ładownic to teraz nadal mogą to robić. W sytuacji stresowej, lub gdy czasu jest naprawdę mało wtedy mogą wrzucić magazynek do worka a później podczas chwili wytchnienia przełożyć je do ładownic.

 

Moim zdaniem dump to świetny wynalazek. Najbardziej cieszy mnie gdy pomaga mi w zupełnie niespodziewanych sytuacjach np. gdy z pistoletu w kaburze wyleci magazynek itp.

 

Moda nie moda grunt że wygoda :D

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Ja swojego nie oddam :D

Link to post
Share on other sites

Dump bag dobra rzecz 8)

Mnie tez cholera brała, gdy zużyte STARy wciskałem do ładownic alice'a (o LBVce nie wspomnę :evil: ). Póki co czekam na nowego AEG-a, więc problem na razie z głowy.

 

Tymczasem dorwałem drugowojenne oporządzenie brytyjskie i ładownice od niego są prawie jak dump bagi - wielgachne i przestronne... szkoda tylko, że ich raz na ruski rok będę używał na historycznych strzelankach (na codzień do BDU nijak nie paszą, a i żal targać tego w teren). Na codzień pozostanie mi zainwestowanie u Orkana w dump pouch, albo użeranie się z zatrzaskami/rzepami LBV...

Link to post
Share on other sites

Worek musi być.

Ja mam worek made by Orkan - taki ala maxpedition i kopię SOE dump pouch made by Orkan (akurat ta mieści 7 magów.

Worka używam najczęściej bo mam 10 starów - worek mam zrobiony XXL więc te 10 starów to dla niego tylko jakaś taka zakąska - zjadłby chyba z 20 magów spokojnie. Używam go najczęściej dlatego, że można wyregulować szerokość "gardła" do wrzucania magów. Ale kilka razy się zdarzyło, że w ferworze walki nie trafiłem magiem do worka więc trzeba często liczyć magi (jak się ma ich 10). Ehhh co ja gadam - własnie dlatego mam ich ostatnio 9 bo jeden w ten sposób zgubiłem.

Do SOE dump poucha ciężko jest wrzucać maqi jak się zrobi w nim ścisk. Jak już się z 5 upchnie to już jest problem, a w czasie walki to naprawdę potrafi być upierdliwe i można zginąć od takiej głupoty.

 

Poza tym worka używam kiedy jest pusty i nie mam w nim magów do noszenia takich rzeczy jak kapelutek, okulary czy czerwonej szmaty na trupa. Do dump poucha wrzucam często całkiem inne potrzebne rzeczy - np. sprzęt do montowania "bojowej" pirotechniki.

 

Wogóle teraz tyle tych ciekawych rozwiązań się pojawiło, że moja kamizelka jest cięższa niż niejeden plecak. Pełna na ostatnich manewrach ważyła 15 kg 8O Wyrzuciłbym z niej wiele rzeczy ale worek bym zostawił - okazuje się jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń w lesie.

Link to post
Share on other sites

Ano to SOE "troche" wazylo... 8)

 

odn. dump pouchy na chwile obecna nie mam z powodu tego ze mam tylko 3 magi - 1hicap i 2 lowcapy ale jak tylko skombinuje sobie stary to sadze ze bedzie to rzecza niezbedna zeby sie w cos takiego zaopatrzyc, w koncu za bluze tyle magow mi nie wejdzie :) :P

Link to post
Share on other sites

Orkan_Hubert, zapewniam ja ciebie ze mam lat wystarczajaco, coby pisac bzdety za forum.

Jak inni se piszom "Czy ta kamizelka z gownem na plecach dobra bedzie do onanizmu leworecznego" to czemu ja nie mam pisac wypocin o workach na prezerwaywy i inne magazynki.

 

A co do samych workow srorkow, Chcialem poznac wasza opinie i tyle:)

Jak widac, w srodowisku ersoftmaniakow, gadzeciarzow, pozerow, niedzielnych zolnierzy jednak panuje moda na uzytecznosc a nie moda na "hoho ale jestem wielki komandos mam taki worek co se go na penisa zaloze"

I bardzo mnie to w sumie ucieszylo.

 

Jeszcze tylko takie spostrzezenie, dobre kilka lat temu, te worki juz istnialy, BHI je robil ino ze pod nazwa evidence pouch, czyli po polskiemu jakby ktos byl przyglup, torba na dowody na tych penisów.

Dopiero potem ja zaadoptowali na torebke na kosmetyki dla komandosow.

 

Ja to mysle, ze jest jeszcze jedna przyczyna, czemu tego uzywamy. Zwiekszyla nam sie mocno liczba magazynkow, ktore posiadamy. Kiedys to sie mialo jak Dzikki(ty przezytku!!!! Jak ci nie wstyd!) jednego haj kapa i penis sie. Dopiero od ostatniego czasu ludzie zaczeli inwestowac w low capy i real capy. Imho znak, ze ersoft idzie w dobrym kierunku.

 

szalom!

(Nie majacy matury aczkolwiek uwielbiajacy poezje gotyku oswiecenia oraz niemieckich filozofow kapral)

Link to post
Share on other sites

uzywać nie uzywać..oto jest pytanie

 

jak mam załozoną kamizelkę to nie moge sie dostać za pazuchę, jak mam na lewym udzie ładownice na magi a na prawym kaburę to też ich nie moge wrzucić do kieszeni..pozostaje dump-bag.

 

ale ostatni zgubilem z niego maga. podczas nawały ogniowej wśród latających białych kawałków plastiku ostrzeliwałem pozycję wroga. wymienilem maga i ten pusty wrzuciłem do dumpa... i za chwilę biegiem zmienilem pozycję. pod koniec akcji patrzę a tu w dumpie pusto... nie zapiąłem go i mag wypadł...

nauczka na przyszłość.

 

 

Co do samego dumpa to on znakomicie sie przydaje odzdziałom walczącym gdzieś poza linią frontu albo odciętym od zaopatrzenia-wtedy pusty magazynek jest na wage zlota-wszak zrzucana amunicja jest luzem :wink:

Link to post
Share on other sites
Co do samego dumpa to on znakomicie sie przydaje odzdziałom walczącym gdzieś poza linią frontu albo odciętym od zaopatrzenia-wtedy pusty magazynek jest na wage zlota-wszak zrzucana amunicja jest luzem :wink:

tak, też o tym czytałem ;) ale sądzisz, że żołnierz na froncie dostaje magazynki na zawołanie ? czy też musi sobie załadować amunicję do tych które mu zostaną ? jak na moje to wszyscy są w tej samej sytuacji - nikt się ich nie pozbywa od tak sobie i nie wyrzuca w błoto

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...