Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

ale i tak niekoniecznie musi to byc dump pouch, jak sie ma dostęp do kieszeni to tam można wrzucić, nie żebym na jakiegośsknerusa wychodziłale po co wydawać kase na coś czego funkcję idealnie spełniają bojówkowe kieszenie spodni lub kieszenie bluzy/kurtki...

 

i tak 80% airsoftowców jedzie na hi capach i wymiany magów polegają na dosypce do hi capa gdzie żaden dump pouch nie pomoże ;)

 

gneralnie można se przewiesić chlebak czy ciekawy patent to taki worek co wyglada jak na kapcie ;)

 

a co do funkcjonalności sprzętu to off topicowo zapytam - Kapral po co ci te plastikowe "kajdanki"??(tasiemka do spinania rąk),na każdej focie co zamieszczasz to je masz, tak jedziesz ze funkcjonalność sie liczy a nie szpanerka a te plastikowe dzyndzle to ewidentnie dla picu nosisz ;)

Link to post
Share on other sites

LameBoy:

off topicowo zapytam - Kapral po co ci te plastikowe "kajdanki"??(tasiemka do spinania rąk)

Dziewczyny je lubią.

 

Moze kiedyś 80 procent jechało na hi capach, teraz proporcje sie odwracają i chwałą nam za to. Do Dumpa można wrzucać też inne rzeczy, nie tylko magazynki, zajmuje mało miejsca na pasie i jest niedrogi. Patent z dumpowaniem do kieszeni cargo np w sześćpiątkach też niegłupi, jak nie zasłaniaja ich inne szpanerskie wisiadełka oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że dump jest świetnym wynalazkiem. Zakupiłem takie coś od Orkana i muszę powiedzieć, że jestem z tego bardzo zadowolony. Przydaje się jeżeli ktoś używa wielu low-capów (np. JA), ale wykorzystuję go także w inny sposób. Przed akcją zwykle niosę w nim kask i gogle. Ogólnie zmieści się do niego wiele różnych rzeczy, nawet głowa :) Co do gubienia magazynków to zwykle ściągam go z jednej strony i zostawiam miejsce na magazynki z drugiej. Nie ma problemów z zapinaniem i odpinaniem a magazynki nie wypadają. Jedynym minusem jest to, że magazynki hałasują jak się je niesie w takim worku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

nie chce nowego teamtu zakładac tylko mówie tu:

"Po której stronie worek na odzysk wygodniej wam nosić?"

 

Ja nosze po tej co broń, wygodniej mi jest, moge czasem nawet zwolnić magazynek prosto do worka, jak akurat nie celuje, ale widziałem już różnie noszony. Po drugiej stronie, maksymalnie z przodu albo lekko z tyłu, dopięty do pasa, albo wyżej.

Link to post
Share on other sites

jeśli ktos jest praworęczny to najlepsze miejsce to lewa strona pasa. Naturalny ruch jak przy wymianie maga.

To moje zdanie..temat buł juz podobny przy okazji wymiany magów..ale chyba pokasowany jest bo wojna była o to niesamowita.

Więc najlepiej sam pokombinuj jak Ci jest najłatwiej i najszybciej :wink:

Link to post
Share on other sites
jeśli ktos jest praworęczny to najlepsze miejsce to lewa strona pasa. Naturalny ruch jak przy wymianie maga.

To moje zdanie..temat buł juz podobny przy okazji wymiany magów..ale chyba pokasowany jest bo wojna była o to niesamowita.

Więc najlepiej sam pokombinuj jak Ci jest najłatwiej i najszybciej :wink:

popieram... jestem prawo reczny i dump bag mam po lewej stronie... to idealne miejsce dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

 

Zamierzam sobie sprawić worek na odzysk i waham się pomiędzy ORKANEM a MIVO. Potrzebuję worek na 10 magazynków typu AK czyli bardzo obszernego. Z tego co mówi PA worek ORKANA jest bardzo pojemny ale część oporządzenia mam już z MIVO więc chciałem się dowiedzieć jakich rozmiarów worki na odzysk szyje ta firma.

 

Moja prośba do osób posiadających takie worki brzmi: czy możecie zrobić fotki worków MIVO i ORKANA razem z magazynkami do porównania (nieważne do jakiej broni) żebym mógł ocenić ich rzeczywisty rozmiar?

 

Na stronie MIVO oczywiście nic nie widać, a na forum kamizelki.prv.pl średni worek na odzysk leży z magazynkami po bokach ale wydaje mi się jakiś mały. PA mówiąc o tym, że do swojego dumpa wkładasz luzem 10 magazynków miałeś na myśli właśnie średni worek na odzysk ORKANA czy może mają jakieś większe?

 

P.S. Odnośnie upychania pustych magazynków po bocznych kieszeniach spodni. Zależy jak kto się porusza. Ja podczas 1km biegu na poligonie w Łodzi właśnie w ten sposób zgubiłem (wtedy jedyny jaki miałem) magazynek do AK.

Przy bieganiu, czołganiu się itp. właściwie tylko worek na odzysk wydaje się dobrą alternatywą pod warunkiem, że jest pojemny i przymknięty z góry.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czekam jeszcze na jakieś fotki worków MIVO.

 

Co do Maxpeditiona to widziałem standardowe Rollypolly i rzeczywiście nie da się tam upchnąć 10 magów do emek, a co dopiero do AK.

 

Myliłem się co do średniego worka ORKANA. Jest większy niż myślałem :D . Na razie to mój wybór nr 1 (ale czekam jeszcze na MIVO :) ).

 

P.S. Trochę uparłem się na to MIVO bo mam już 4 podwójne ładownice do AK i chciałem mieć wszystko w jednym odcieniu, tym bardziej, że zamówiłem je w tym nieszczęsnym jasnym woodlandzie, który jest "niepowtarzalny" :( . Mam zamiar go jakoś przerobić (przefarbować/pobrudzić/sprać) na ciemniejszy żeby zlewał się z moją kamizelką MOLLE II. A ORKAN szyje w prawdziwym woodlandzie czy też w jakimś wynalazku? Jeśli w oryginalnym to wziąłbym jeszcze parę rzeczów.

 

Pozdrawiam. :D

Link to post
Share on other sites

Na płasko worek z Miwo ma wymiary około 33x40 [szer. x wys.] cm (około, bo mam krótką linijkę, a centymetra nie mogłem znaleźć). Niestety na dzień dzisiejszy nie mam możliwości sprawdzenia ile mieści się w nim magazynków, tudzież wykonania jego zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Wszystko sie wyświetli... :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W temacie: w moim małym dumpie od supera mieści się 8 magazynków M16 ułożonych jak na fotce Navy’ego. Gdy wrzucam je niedbale liczba ta zmniejsza się do 4 max 5.

Podobnie jak Kapral uważam, że duży dump potrafi przeszkadzać zwłaszcza przy czołganiu. Imho taki worek to super patent ale jako tymczasowa „przechowalnia” pustych magów a nie ładownica do ich przenoszenia. Jeśli chcesz mieć większy to pomyśl nad doszyciem do niego paska do zapięcia na udzie lub innego patentu, który przesunie całość nieco na bok czy wręcz pozwoli zarzucić sprzęt na biodro przy czołganiu itp.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...