Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Katana System [WE]


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja jeszcze mam obiekcje do silnika chińczyka markowanego jako GFC... Z innej beczki trudno jest kupić silnik HT(niedostępne).... wszędzie wcieło mam na mysli conajmniej od SHS przez Elementa doInfinity... nawet GFC jakos niedostepne...

 

Teraz już jest na GFC SHS

Edited by brtpl
Link to post
Share on other sites

dobrze, dobrze, JBU mnie nie interesuje... analizowałem od GF przez TG, AZ dostępność słaba nawet to co Huba zamieścił jest niedostępny... nic szukam najlepszej ofert i koszyk...

 

Dodam, że na tera Katana ma: precka Guarder 509mm, prowin komora i M140PTW

 

P.S. widzę, że dostępność się poprawiła w kilku sklepach w które w nocy przeglądalem

Edited by brtpl
Link to post
Share on other sites

@brtpl

To dziwne... .

Sprawdź, czy nie masz gdzieś przetartej izolacji na przewodach ( te w ASCU są strasznie sztywne i mają badziewnie cienką izolację),

A i bym jeszcze sprawdził podkładkowanie (miałem podobnie z standardowym silnikiem jak zmieniłem łożyska i źle wypodkładkowałem zębatki) i dokręcenie / ułożenie silnika (może zbyt mocno dokręcony, albo źle ułożone kable w chwycie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak pasuje do PTW to i do Katany będzie pasował, tylko nie wiem czy nakłada się to na prowadnicę sprężyny czy wkłada do tłoka

 

Wreszcie sprawdziłem, wkłada się do tłoka - na prowadnicę opóźniacza dyszy.

Działa bez problemów, użytkownik zauważył poprawę działania cylindra. Chodzi bardziej gładko, no i nie maltretuje tak sprężyny.

Polecam, tylko ta cena...

Link to post
Share on other sites

Hej.

Od tygodnia jestem posiadaczem Katany Raptor. Wizualnie, rewelka, spasowanie elementów jak należy. Tymczasowo podpięta pod lipo 11,1 i chyba za mocno, bo nie ma ognia pojedyńczego :), ROF 23 BB/s.

Jestem też zawiedziony jakością lufy - po 30m kulki rozsypują się na lewo i prawo.

Na pewno w najbliższym czasie do zmiany/zakupu:

-preclufa - myślałem nad dłuższą i schować pod tłumikiem - które warto?

-szary cylinder (aktualnie prawie niedostępny)

-mosfet lub coś podobnego - ascu? - myślałem o merf 3.2,

 

Na chrono, na czerwonym cylindrze pokazało 330 fps - coś mało nie uważacie? gumka zielone g&g

Zasięg za to mocno na +. 60-65m , jak na taką moc rewelka chyba.

 

Docelowo chciałbym osiągnąć minimum 70m, dobre skupienie i rof około 15-18.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie ! Dziś bawiłem się moim czerwonym cylindrem i zauważyłem że "wieje" koło dyszy. Czytając cały ten temat znalazłem wskazówki jak to rozwiązać. Przy okazji wymieniłem plastikowy oring łapiący dyszę. Po zabiegu uzyskałem przyrost 30 FPS. Zadziwiające że nikt z projektantów nie wpadł by fabrycznie oring tam umieszczać.

 

nOHbobo.jpg

 

qrqG97K.jpg

 

nQ4ogCg.jpg

 

p06paaC.jpg

 

fG5SwcU.jpg

 

Zastosowane oringi:

pod dyszę to - 6x1

pod zabierak - 6x2,2

 

Strasznie wdzięczny jest ten system :)

Edited by Cervantez
Link to post
Share on other sites

System jest wdzięczny i bardzo go lubię. Szkoda tylko, że tak mało części jest. Chociaż na Evike jest preorder na gearbox. Pewnie inni też go będą mieli.

 

http://www.evike.com/products/44423/

 

Moja replika działała do tej pory dobrze, ale niestety stało się to co na zdjęciu

 

Cylinder nie wytrzymał M130 z zestawu i pękł. Nie wiem jak długo tak było bo ostatnio nie zmieniałem cylindra na inny. Przemielił jakieś 10K może 15K kulek. Dobił go pewnie rof rzędu 25k/s i niska temperatura. Spróbuję to zespawać i wrzucę fotki. Podobno to jest wada tych cylindrów. Mogli zrobić troszkę grubszy bo na samej krawędzi przy gwincie ma 0,3mm a to trochę mało. Myślę teraz nad jakimś sorbo lub grubszym zderzakiem na głowicy cylindra. No i zmniejszyłem rof do 15k/s.

 

gatCKKW.jpg

Link to post
Share on other sites

Witajcie ! Dziś bawiłem się moim czerwonym cylindrem i zauważyłem że "wieje" koło dyszy. Czytając cały ten temat znalazłem wskazówki jak to rozwiązać. Przy okazji wymieniłem plastikowy oring łapiący dyszę. Po zabiegu uzyskałem przyrost 30 FPS. Zadziwiające że nikt z projektantów nie wpadł by fabrycznie oring tam umieszczać.

 

nOHbobo.jpg

 

qrqG97K.jpg

 

nQ4ogCg.jpg

 

p06paaC.jpg

 

fG5SwcU.jpg

 

Zastosowane oringi:

pod dyszę to - 6x1

pod zabierak - 6x2,2

 

Strasznie wdzięczny jest ten system :icon_smile:

 

W sumie ciekawy pomysł z tym O-ringiem ja go dałem od wewnątrz cylindra, ponieważ po zastosowaniu gumki madbulla drastycznie spadły fps dysza opierała się na gumce nie doszczelniając się w gnieździe cylindra. Spróbuję przetestować również Twój patent.

 

Na evic mieli również górne korpusy do katany.

http://www.evike.com/search/?search_in_description=1&sort=3a&keywords=we+katana&x=0&y=0

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Widzę, że jeśli gdzieś znajdę odpowiedzi na pytania dotyczące Katany to właśnie tutaj.

 

Panowie, mam taki problem, posiadam Katane kupioną jakoś tuż przed tym jak się pojawiły w polskich sklepach. Zewnętrznie nic mi nie przeszkadza, wszystko - lepiej lub gorzej - pasuje i działa. Wewnętrznie, donly GB jest ok, cylindry śmigają, ale jest coś co ostatnio doporowadza mnie do szału. Mianowicie problem z podawaniem kulek. Na standardowym hi-capie od WE - działa bez zarzutu, ale jeśli wrzucę już inne magi (np. Beta Project Pmag low cap, BOYI'owe lowy - w weekend mam zamiar wytestować jeszcze coś od G&G i Specny) to o strzelaniu nie ma mowy, chyba że ten mag będe dociskał od dołu non stop. Jeśli zmienię komore HU np. na King Armsa to też już nie łapie nawet ten hi-cap od WE.

 

Z tego co się temu przyglądam i mierzę, to wychodzi na to, że w grę wchodzą 3 czynniki: standardowa komora HU wydaje się delikatnie dalej sięgać w kierunku wejścia maga, lower reciever ma trochę zbyt luźny port na magi, zwalniacz magazynków trzyma magi za nisko przez to nie podchodzą do komory odpowiednio mocno.

 

Magi sprawdzałem na innch replikach, głównie G&G, i wszystkie działąją, łącznie z hi-capem od WE.

 

I tu moje pytania do was. Z tego co czytam, to komora Pro-Win powinna działać w Katanie ok, czy jej wstawienie pomoże? Czy macie jakieś informacje na temat lower recieverów pasujących bez większych przeróbek do Katany które zapewniły by mi jak największą kompatybilność z magami i czy taka wymiana mogłaby rozwiązać problem? Czy macie jakiś pomysł jak można poprawić siedzienie magów w standardowym recieverze Katany (głównie chodzi tu o to, żeby magi siedziały wyżej)? Może pomysł na poprawienie zwalniacza magów?

 

Cały ten system Katana mi się strasznie podoba, fakt takich jak te, prostych niedociągnięć tej repliki, powoduję, że człowieka to denerwuje jeszcze bardzej.

 

Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za jakieś odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

Tak mi wstawienie komory prowin bardzo pomogło (mam 3 różne uppery i w każdym po komorze prowina - wszystkie podają elegancko). Aczkolwiek prawidłowe ich ustawienie było koszmarem (liczyły się połówki mm).

Co do magazynków to jest loteria..

Ja stosuje magazynki mid CA metalowe (po 120 kulek) i te podają dobrze.

chińskie kopie p-mag-ów wymagały dociskania lub dokupienia takiego lejka na gniazdo magazynka co sie zwie magwell:

Magwell_GP534_OD_1_lg.jpg

Z tym lejkiem p-magi są bardziej dociśnięte i w sumie już nie miałem problemów z podawaniem, ale innych magów nie próbowałem, więc o innych się nie wypowiadam.

Link to post
Share on other sites

Chętnie bym zaczął od komory chyba, tylko w Polsce nie mogę znaleźć, a za granicą nie wiem za bardzo skąd brać, tymbardziej żeby nie wydać na to małej fortuny.

 

To magwell je jakoś dociska? Myślałem że to bajer tylko do ułatwienia trafiania magiem w port?

 

Rozumiem, że mówiąc o koszmarnym ustawianiu chodzi ci o ustawianie magów w porcie, jeśli można wiedzieć to jak je ustawiałeś?

Link to post
Share on other sites

Komory sprowadzałem z rsov, ale wtedy $ stał taniej więc się opłacało (zresztą teraz też jest niedostępna.).

 

http://www.rsov.com/...=18752&cateId=0

 

Pisząc o koszmarnym ustawianiu miałem na myśli ustawienie komory w górnej części body.

O ile w stokowej lufie zewnętrznej i upperze pasowało bez problemu, to już przy chińskiej lufie zewnętrznej 24" musiałem ją (lufę) szlifować, żeby komora weszła głębiej.

 

Co do magwella to u mnie w przypadku p-magów powoduje on, że magazynki siedzą sztywniej, są jakby troszeczkę dociśnięte w tył przez przednią część magwella.

 

A tu mój zestawik :-)

https://www.dropbox....143330.jpg?dl=0

https://www.dropbox....142954.jpg?dl=0

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam miłośników systemu Katana :)

W grudniu nabyłem promocyjnie w Azteko HK416 od WE(888 E01) od razu zmyślą przeróbki na system katana.

Na pierwszy rzut do wymiany poszła lufa na Guarder 363mm/6.02mm oraz gumka przeźroczysta guardera. Wzrosła precyzja i zasięg. Zasilanie z Lipo 7,4V. Ściągnąłem z Evike dolny GB, czerwony cylinder i dodatkowo górne body od m4. Z rsov wziąłem komorę prowin`a, a z GF ascu 2 gen.3+ i w promocji niebieski cylinder. Ascu wszeło ładnie w dolnego gb - musiałem usunąć tylko jeden mały bolec kombinerkami.

Problem zaczłą się przy górze. Górne body nie chciało się domknąć o jakieś 2mm. Okazało się, że wewnątrz komory nabojowej tam gdzie opiera się z przodu komora HU była większa nadlewka/rant niż w górze od m4. Po zeszlifowaniu dremlem wszystko spokojnie się zmieściło. Na czerwonym cylindrze na kulkach 0,25 wyszło +/-400fps natomiast na niebieskim ~270fps. Czytając ten wątek rozkręciłem cylindy i okazało się, że niebieski z GF był suchy w środku - zero jakiegokolwiek śladu smaru. Profilaktycznie przesmarowałem obydwa.

Będę narazie testował system i meldował o postępach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

no i mamy pierwszą poważną awarię.

W weekend coś zazgrzytało i już więcej postanowiło nie strzelać (czerwony cylinder z wymienionym tłokiem silnik ht tornado f1).

Zębatki nie chciały się obracać, wiec ascu odcinało układ.

Okazało się, że w diabły poszły zębatki: środkowa i tłokowa (na zębach którymi współpracują- 3 na środkowej i 2 na tłokowej).

teraz czeka mnie wymiana z szlifowaniem tak aby było 13 zębów ;-/

Pytanie jakie zębatki polecacie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witajcie.

Mam pytanie do Halamy, Fariego lub innych doświadczonych :-) .

Dorabiając zębatki które zęby szlifowaliście, te które zaczynają naciągać tłok (czołowe) czy tylne?

Dodam, że mam ASCU i jego pracą steruje wypust na zębatce (ten od listwy popychacza w standardowym rozwiązaniu).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...