Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

naładowany i nie działa


Recommended Posts

Mam podobny problem, po naładowaniu i zostawieniu akumulatora w spokoju, całe napięcie ucieka. Ostatnio po naładowaniu od razu podłączyłem do repliki, na razie nie zdechł.

 

Ogólnie opłaca się kupić nowy, ale można spróbować tego co napisałem wyżej. A nuż będzie działać.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka jest spoko.

aha rozumiem sprawdze, a jezeli stan sie nie zmieni to moze byc wina ladowarki?

Jeżeli przed i po ładowaniu napięcie jest identyczne to wina ładowarki.

Tak samo jak w baterii możesz woltomierzem sprawdzić jakie napięcie generuje ładowarka - tu powinno być około 11V.

Gdy rano odłączyłeś baterie była troche ciepła, albo gorąca?

Link to post
Share on other sites

Kupno 8,4v to strata pieniędzy, przy zakupie nowej baterii dobrze jest kupić dobrą ładowarkę mikroprocesorową*, a w ogóle najlepiej było by kupić jakieś LiPo 7,4 i specjalną ładowarkę do tych pakietów. Cenowo wychodzi podobnie.

 

* bo zakładam, że masz stokową ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

nie chce kupowac 7,4v ani 11,1v chce zostac przy 8,4v a takiej li-po nie znalazlem

 

Ech... I weź się kop z koniem.

 

Ogniw LiJon i LiPo nie ma 8.4V i raczej nie będzie. Ot, te ogniwa mają po 3.7V więc nie wiem jak byś mnożył tę wartość przez liczby całkowite to i tak nie wyjdzie 8.4V

 

Kup sobie LiPo 7.4V a ROF będzie miał pomiędzy 8.4V a 9.6V dla ogniw NiMH/NiCd.

 

A ciekaw jestem skąd akurat ta niechęć do ogniw o woltażu innym niż to 8.4V.

Link to post
Share on other sites

To znaczy tak : narazie nie mam funduszy na nowa batkr lipo i ladowarke na poczatek chce zakupic jakas troche tansza bez potrzeby zakupu ladowarki bo mam wlasciwa chce to zrobic szybko bo koledzy soe nie cirpliwia lipo mowie potem

A poza tym mowie caly czas ze lipo 8.4v nie ma i mam racje i sie smiejecie nie wiem o co wam z tym chodzi a wracajac do kolegii powyzej echelona na ladowarke mikroprcesorowa narazie mnie ne stac ale niedlugo napewno.ja kupie. Tu teraz chodi mi tylko o to: czy bateria ktora pokazalem na poprzedniej stronie plus moja ladowarka bedzie dobra i tyle dodam ze obie maja te same napiecie 8.4v

Edited by orzech20126182
Link to post
Share on other sites

To znaczy tak : narazie nie mam funduszy na nowa batkr lipo i ladowarke na poczatek chce zakupic jakas troche tansza bez potrzeby zakupu ladowarki bo mam wlasciwa chce to zrobic szybko bo koledzy soe nie cirpliwia lipo mowie potem

A poza tym mowie caly czas ze lipo 8.4v nie ma i mam racje i sie smiejecie nie wiem o co wam z tym chodzi a wracajac do kolegii powyzej echelona na ladowarke mikroprcesorowa narazie mnie ne stac ale niedlugo napewno.ja kupie. Tu teraz chodi mi tylko o to: czy bateria ktora pokazalem na poprzedniej stronie plus moja ladowarka bedzie dobra i tyle dodam ze obie maja te same napiecie 8.4v

Po pierwsze to serio mógłbyś zacząc stosować znaki interpunkcyjne i te polskie bo zdecydowanie ułatwiają czytanie i zrozumienie przekazu. Po drugie obie baterie Ni-Mh które pokazałeś będą dobre - tylko ta co jest do modeli RC chyba ma inny wtyk, czyli trzeba będzie przerobić. Po trzecie wszyscy tutaj zgromadzeni wiedzą, że nie ma Lipo 8,4V, a kolega pisząc wyżej "Kup sobie LiPo 7.4V a ROF będzie miał pomiędzy 8.4V a 9.6V dla ogniw NiMH/NiCd", chciał ci uświadomić, że mniejsze napięcie w Lipolu nie przekłada się na gorsze osiągi akumulatora, a wręcz przeciwnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...