Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

A czy hop-up nie rozregulowuje się podczas strzelania?

a co za problem go spowrotem dokręcić kawałek, nawet gdyby? Nie zwróciłam uwagi żeby się jakoś specjalnie, wyraźnie i dokuczliwie rozkręcał....

czy istniej możliwość regulacji przyrządów celowniczych, chodzi mi o wersje cywilną??

pytanie bez sensu trochę... przecież w "cywilnej" montujesz własną optykę (na szynie ris) więc skąd problem w regulacji? :?

w wersji "military" jest specjalny "kluczyk" do regulacji lunety.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spokojnie ... tylko się pytam... AUG'a widziałem tylko raz w życiu na zlocie :wink: Jeden nie miał rączki, przyżądów celowniczych ogólnie wyglądał jak po przejściu tornada a drógi był nówka ale gość nie chciał go dać do ręki bo jeszcze się nim nie nacieszył... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam takie pytanie - czy ktorys z granatnikow sun project ( i jezeli ktorykolwiek tak to ktory) da sie podpiac do auga? Pytam, poniewaz chce podpiac, ale nie wiem ktory sie da. Ponoc jedynym sposobem jest podpiac go do RISa w tlumiku Phantomcostam, ale moim zdaniem tlumik w augu i jednoczesnie podpiety granatnik wygladaly by jak rozwalanie ochroniarzy prezydenta granatem majac nadzieje ze nie uslyszy ani nie zauwazy tego prezydent (kaczynski oczywiscie).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy jest jakaś możliwość wymiany lunety w wersji military, na szyne RIS?

 

Coś a'la to:

a29rb.th.jpg

albo to:

choinka.jpg

 

Nakręcam się na AUG'a A1 z CA, ale gdy się dowiedziałem o planach AUG'a A2 z CA, nie mógł bym sobie wydarować, kiedy ktoś by biegał z większą lunetą albo z kolimatorem. Może CA wypuści jakieś montaże RIS'a do AUG'a A1, cudnie by było...

 

Ja wiem, że to temat o TM, ale koncepcja CA i TM jest prawie taka sama.

 

Jeszcze kwestja tej lunety 1,5x, jaką ona ma średnice okularu? Wystarczająca jest? I czy przy otwartych oczach (obu) ma się to wrażenie "obrazu w obrazie"?

Link to post
Share on other sites
Jeszcze kwestja tej lunety 1,5x, jaką ona ma średnice okularu? Wystarczająca jest? I czy przy otwartych oczach (obu) ma się to wrażenie "obrazu w obrazie"?

W TM światło lunety ma 1,5cm, w CA pewnie podobnie ;) (ale zbliżenie dwukrotne a nie 1,5 ;> (na odwrót odczytałeś oznaczenia lunety ;) ).

nie wiem o co chodzi Ci z obrazem w obrazie, ale można spokojnie celować z obojgiem otwartych oczu ;)

i tak moim osobistym zdaniem zbliżenie 1,5 - 2x w AS jest zdecydowanie wystarczające, no chyba, że potrzebujesz dla dowartościowania własnego ego założyć sobie na guna "baryłkę" ;)

Link to post
Share on other sites

Nawet nie dowiadywałem się ile TM'ka ma tego powiększenia, opierałem się na tej wersji, dla aug'a od CA:

 

*1.5x Optical Sight

 

Czyli w CA, będzie chyba lepiej, jeżeli chodzi o ASG. Boje się trochę tej lunety, z takiego powodu, jak "gubienie" obrazu lunety (jak się przekrzywi, to nic nie widać). Ale przy powiększeniu 2x czy 1,5x nie jest to chyba problemem większym i czasem luneta działa "podbnie" jak kolimator.

 

Co do "obrazu w obrazie", chodziło mi o takie złudzenie "zlewania się" obrazu z jednego oka na obraz z drugiego. Najprościej to zaobserwować patrząc jedym okiem w lunete/okular/"celownik" od aparatu (ogólnie czymś z zoomem nie przekraczającym 2x). Ma się złudzenie, jakby przyrząd optyczny umiejscowiony był pomiędzy oczami, taki jakby wyświetlacz.

 

Aha, jestem dość nieduży (173 cm, niecałe 60 kg :) ), czy z AUGiem będzie mi wygodnie?

 

Montaż ris'a zamiast lunety:

Aug_2.jpg

Jak się rozkłada to luneta z kawałkiem broni jest odzielną częścią, gdyby można kupić ris'a i złożyć go zamiast tej lunety, było by gót.

 

 

Ta luneta z AUG'a Mil ma większe światło niż ta z G36?

Link to post
Share on other sites

Witam. W przypadku większej średnicy lunety będzie trudniej zgubić światło niż w mniejszej ( choć też nie niemożliwe) - na pewno nigdy luneta nie będzie działać jak kolimator a to ze względu na korekcje ostrości ( soczewki które musisz "zgrać" ze sobą odpowiednio nakierowując wzrok w stosunku do lunety).

Co do wymiany części jak chcesz to wszystko jest do dostania ;) np tu (chyba też i to ale nie widze jak to wygląda - sądze że to sam ris )tylko kwestia sprowadzenia i wyczekania na moment gdy mają w magazynie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Aha, jestem dość nieduży (173 cm, niecałe 60 kg  ), czy z AUGiem będzie mi wygodnie?

 

znam mniejszego człowieka biegającego z augiem i nie narzeka :)

 

kiedyś sie zamienilismy i zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem kupując G36K :)

 

Co do światła - nie jestem pewien ale wydaje mi się (patrząc na fotki na necie), że dużej różnicy nie ma między lunetkami w G36 i AUG-u.

Link to post
Share on other sites

Tak. Z tą różnicą że na obrazku jest z lunetką w zestawie a ja podałem z szyną ris ( którą trzeba dokupić - drugi link), natomiast "góry" z lunetką nie mają w ofercie - jeżeli już to jak byś chciał mieć obydwie odmiany to musisz zacząć od A1... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
że dużej różnicy nie ma między lunetkami w G36 i AUG-u.

 

różnica jest w świetle lunety - w G36 światło jest o pół cm mniejsze i w powiększeniu - w AUG dwukrotne w G36 1,5x :)

 

w AS wielkiej różnicy nie robi ;)

Link to post
Share on other sites

Czy ten magazynek:

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=214

to to samo co ten:

http://sklep.airsoftguns.pl/projector.php?...duct=1133820047

?

 

Jeżeli tak to można sobie je powsadzać do TM'ek (czyli do AUG'a CA pewnie też), klimatycznie, bo 45 kulek, nie klekocą się i dość tanie. Ten z tanichmilitariów jest tańszy o nawet sporo.

 

 

A, czy moge sobie zamontować na AUG'u szczerbinkę i muszkę, taką dużą po lewej stronie luntety, tak jak to podbnie Ritter zrobił z latarką, tylko zamiast niej jakieś duże mechaniczne przyrządy celownicze, albo kolimator jakoś tam zamontować? Niewiem jeszcze czy było by to przydatne, ale można by było kiedyś wypróbować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
A, czy moge sobie zamontować na AUG'u szczerbinkę i muszkę, taką dużą po lewej stronie luntety, tak jak to podbnie Ritter zrobił z latarką, tylko zamiast niej jakieś duże mechaniczne przyrządy celownicze, albo kolimator jakoś tam zamontować? Niewiem jeszcze czy było by to przydatne, ale można by było kiedyś wypróbować.

 

Po lewej stronie (patrząc w kierunku lufy) to masz rączkę przeładowywania.

Więc niczego tam nie zamontujesz. Pomysł z muszką i szczerbinką z boku (pomijając jaką taki patent mógłby dawać "celność") odpada, chyba że jesteś leworęczny.

Dodatkowo - do zamontowania latarki dorobiłem z prawej strony szynę. W replice "prosto z pudełka" niczego tam założyć się nie da, trzeba pokombinować.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wyciągnij baterie, odkręć 2 śrubki trzymające taki plastik za baterią.

 

Teraz powinieneś zobaczyć tył gb, odciągnij kabelki które są koło silnika, i obróć AUG do pionu, tak żeby gb był u dołu. Teraz stanowczo, ale bez przesady, uderz kolbą o stół czy coś takiego, gb powinien wypaść.

 

A tutaj masz link do instrukcji serwisowej, gdzie wszystko jest ładnie narysowane.

http://www.airsoftplayers.com/aug/aug3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorki za odgrzewanie tematu, ale jakbym założył nowy zaraz ktoś się by doczepił że o tym już było...

 

Jako posiadacz rocznego AUGa SR TM mam problem ze spustem/selektorem ognia - przynajmniej wg moich oględzin.

 

Normalnie powinno to wyglądać tak - lekkie naciśnięcie - pojedynczy, głębsze naciśnięcie - seria.

 

Teraz jest tak - naciśnięcie lekkie do granicy pojedynczego strzału - loteria. Albo wyskoczy normalnie (rzadko), albo silnik naciagni sprezyne a kulka nie wyskoczy, albo co gorsza nadal będzie się kręcił (wole nie myśleć co się może stać z zębatkami). Czasem po drugiej próbie kulka wyskoczy, a silnik ponownie naciagnie spręzyne, ale do połowy - właściwie może zrobić wszystko.

Na ogniu ciągłym wszystko działa ok, poza tym, że trzeba bardzo mocno przycisnąć aby seria poleciała. "Bariera" oddzielająca pojedynczy od serii jest podejrzanie twarda.

 

Ktoś już miał tego typu nieprzyjemne doświadczenia i może wie jak to poprawić?

(Oczywiście gwarancja skończyła się wczoraj...)

 

Edit:

Naprawiłem. :D

Tryb pojedynczy/seria opiera się na podwojonym układzie (jak to dumnie brzmi) sprężynki i małej części która blokuje spust. W moim przypadku z jednej ze spręzynek (uwaga, bardzo małe, miłego szukania ;P) został kawałek dziwnie poskręcanego drutu. Usunołem ją, teraz układ opiera się na jednej. I działa. Zobaczymy jak długo. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...