Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór boczniaka


Recommended Posts

Witam, jestem nowy tak na forum, a w temacie asg też nie jestem specjalnie doświadczony. Coraz mocniej jednak odczuwam potrzebę sprawienia sobie boczniaka.

Problem jest oczywiście z wyborem. Od razu zaznaczę, że chcę kupić replikę na gaz. Szperam po forach, czytam opinie, wszystkie za i przeciw interesujących mnie modeli i jak zawsze opinie są podzielone.

Interesują mnie glocki, tak jak jednak mówiłem jest masa opinii, za i przeciw różnym modelom i producentom. Chciałbym zebrać w jednym temacie opinie lepszych ode mnie na temat konkretnych modeli, producentów i jakości wykonania, żeby na tej podstawie móc przynajmniej zbliżyć się do ostatecznego wyboru.

 

Na chwilę obecną z wyborem jestem zdecydowany na jakiegoś glocka właśnie, jednak, jeżeli uda wam się wybić mi to z głowy to drugi w kolejności jest 1911.

Link to post
Share on other sites

Jestem skłonny wydać do 500zł. Nie chcę wydać na boczniaka więcej niż na karabin :icon_rolleyes:

 

A odnośnie tematów, wiem. Czytałem część, ale chciałem mieć realny udział w dyskusji, dopytać się o interesujące mnie szczegóły, dlaczego taki a nie inny i dlaczego tak a nie inaczej.

Czytając tematy "z boku", często tematy sprzed jakiegoś czasu, w którym mogło się coś pozmieniać nie można mieć pełnego obrazu sytuacji :) Wiem, zawracam du... gitarę, wszystko można doczytać, ale według mnie to jest bez sensu. Lepiej założyć nowy temat, zebrać "łomłot" od bardziej doświadczonych, ale przy okazji podyskutować, dowiedzieć się czegoś i potem latać z bananem na twarzy i fajną repliką w łapce niż wyklinać siebie i świat za zły wybór ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 500 zł,to nie warto pchać się w chińskie klamki. Poluj na jakąś używkę Tokyo Marui na allegro,komisie itd.

 

 

Miałem kilka chińskich klamek i mam mieszane uczucia do nich.

 

1911 Army-wykonanie kiepskie,ale działała jak należy.

Glock Army-Posypał się po miesiącu-Full auto,brak pełnego cyklu zamka itd.Poszedł w cholerę.

Cz75 KWA-Ogólnie była by miodzio,jak reszta ich replik,gdyby były dostępne części zamienne.Pisałem do kwa usa,ASG(dystrybutora) itd o części zamienne,i nikt nie raczył nawet odpisać.A w sklepach(nawet za granicą) pusto.

 

Jedyną opcją były części cnc Prime.

 

Btw.Moją następną klamką będzie glock od Starka.Niby klepie to VFC,i jest to najlepsza out of the box zaraz po Teemce. Kupię,to się okaże.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Jakieś konkretne modele polecacie?

Ciekawi mnie też co przy ewentualnym tuningu powinno zostać wymienione jako pierwsze? Na co zwracać uwagę podczas kupowania używek?

 

Mhm. Jakich producentów poza Tokyo Marui możecie polecić? Przeglądam oferty polskich sklepów i widzę pustki. Na allegro też nic nie mogę znaleźć.

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

Na pewno należy pozostać w systemie TM'a czyli jak to ma być klocek to KJW/Army. Ale i tak nie co sie cudów spodziewać.

 

Bo o ile glock cymy w cqb jako boczniak służyc jeszcze może, to w lesie już jest praktycznie bezużyteczny.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

To znaczy tylko tyle że masz słaby zasięg w tym klocku KWA :icon_smile: Marujce GBB potrafią celnie strzelac na 40+ metrów co w przypadku aep'a jest nierealne. Desert eagle TM bez problemu ma około 50m zasięgu, który można w sumie uznać za skuteczny bo trafienie stojącej osoby nie jest problemem z tej odległości, podobnie FN5-7

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Replika za 200 zł pewnie nigdy nie będzie strzelała jak ta za 800 :icon_biggrin:, na 30m poleci , wcelować w człowieka pewno na 15m jeszcze da radę, ale za to strzela w zimę :).

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

wcelować w człowieka pewno na 15m jeszcze da radę

 

No na 15m to... A co do różnic miedzy klamkami za 200zł a 800zł to pomijając kolosalną różnicę w wykonaniu i trwałości, to niewielkim wkładem idzie osiągnąć b.dobre efekty zmieniając gumkę HU lub po prostu czyszcząc dobrze klamkę i osiągnie sie spokojnie te 30m celnego ognia.

 

Btw. Jak ci klamka KWA na 15m celnie strzela to ja współczuje :icon_smile:

 

No i żeby nie było że "nie widział a gada" - miałem i glocka cymy, i glocka army i repliki KSC a obecnie 5-7 TM'a więc różne rzeczy widziałem a Army po podłubaniu strzelał porównywalnie do M93R KSC

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites
A co do różnic miedzy klamkami za 200zł a 800zł to pomijając kolosalną różnicę w wykonaniu i trwałości, to niewielkim wkładem idzie osiągnąć b.dobre efekty zmieniając gumkę HU lub po prostu czyszcząc dobrze klamkę i osiągnie sie spokojnie te 30m celnego ognia.

 

No ba, czym niby różni się klamka za 800zł od klamki za 200zł poza wykonaniem, trwałością, niezawodnością i osiągami? Zupełnie niczym.

 

 

po podłubaniu strzelał porównywalnie do M93R KSC

To akurat żaden powód do dumy a i nic dziwnego szczególnie...

 

Mateo- jak wszystko z drugiej ręki. Jak sprzedawca nie kłamie w opisie a twierdzi, że jest czoko to jest czoko. Jak nie jest czoko- to nie jest czoko.

 

Repliki systemu TM generalnie są naprawialne, systemu KSC w zasadzie w razie awarii często są nienaprawialne.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...