Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj dotarło do mnie CM008. Osiągów niestety nie opiszę z uwagi na fakt iż musiałem baterię naładować przed testowaniem co spowodowało zapadnięcie nocy, co uniemożliwiło mi sprawdzenie toru lotu kulki itd. Mimo wszystko opiszę swoje wrażenia estetyczne.

Replikę zamówiłem w gunfire.pl. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak wyników z chronometra ale to nie kwestia o tym. Pod odłożeniu górnej pokrywy pudełka oraz fakturki w środku przystąpiłem do penetracji wnętrza. Ileż to wypowiedzianych "ochów i achów" można było usłyszeć, stojąc obok mnie - replika swoim wyglądem mnie uwiodła

Ogólne wykonanie, czyli spasowanie elementów, wykonanie korpusu oraz samą estetykę broni oceniam na bardzo dobry - nie zauważyłem niczego do czego mogę się przyczepić. Jako posiadacz pierwszej emki w swoim życiu ciężko jest mi się przyzwyczaić, że magazynki po zwolnieniu ich, spadają bardzo szybko co spowodowało uszkodzenie nogi ( jej rozcięcie ) przez spadający magazynek. Elementem, do którego mam zastrzeżenia jest klapka wylotu łusek - jest ona bardzo ale to bardzo luźna - przy każdym wstrząsie się ona otwiera co powoduje pewien dyskomfort w jej użytkowaniu. Zastanawiam się jak to usztywnić ale to już kwestia na później. Mankamentem, z którym musiałem stoczyć ciężki "bój", było umieszczenie baterii w replice - potrzeba około pięciu minut aby to wszystko rozebrać, porozmieszczać aby było dobrze, a następnie złożyć. Dokładny opis macie tutaj - http://www.wikihow.c...in-a-CM.008-AEG .

Dodatkowo motyw chowania muszki + szczerbinki jest genialny i dostarcza mi dużo radości

 

Jak ktoś znajdzie sposób na latającą klapkę to dajcie znać - chętnie to coś poprawię.

Edited by OFF
rozmiar czcionki i usunięte pogrubienie
Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszła do mnie moją cm007.

Zalety:

- Działający bolt catch. :icon_smile:

- Solidna.

- Ładnie strzela.

Minusy:

- Lekko ruszające się risy na froncie oraz kolba (ale na prawde lekko BARDZO)

- Głośno chodzi.

- Druty nie kable.

Edited by labedz
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem na strzelance i podłączyłem lipo 11,1 na stocku. Marcelinka chodziła ślicznie :) zero zacinek. Magazynek podawał wszystko. Utwierdziłem się w przekonaniu że moje pięniądze (no dobrze........ babci) nie poszły w las :)

Link to post
Share on other sites

Witam dzisiaj koło godziny 14:15 przyjechał kurier z moją paczuszką z gunfire. Ładna, solidnie zapakowana - na kartonowym pudełku widać to co trzeba i jest wykonane dobrze. Po zdjęciu pokrywy pudła ujrzałem gwarancję, a pod nią cienką "płytę" pianki. Pod nią czekała na mnie miła niespodzianka - M4A1 (CM002A1). W zestawie otrzymałem : Replikę, magazynek hi-cap, ładowarkę, baterię 8.4v 1200mah, badziewne kuleczki, wycior oraz instrukcję obsługi. Bateria jest kijowa, proponuje ją wywalić od razu wraz z ładowarką i kulkami. Magazynek super lecz osobiście wolę low/real capy ;) Co o samej replice : Solidnie wykonana, full metal(nie mam pojęcia co to jest za metal, nie znam się :P), jedyne elementy z abs'u to chwyt przedni, rączka i kolba. Większość części metalowych zewnętrznych jest matowa, oraz szybko się rysuje. Przejeżdżając przez przypadek paznokciem została mała rysa, lecz można ją było wytrzeć? - dziwne. Selektor ognia chodzi płynnie, nie za twardo nie za miękko. Przeskakuje jak powinien. Na początku miałem problemy ze zdjęciem okładzin w celu montażu baterii, lecz po 5-6 zdjęciach można już z łatwością zdejmować. Na zakończeniu lufy znajduje się "muzzle flash", który oczywiście można zdjąć. Pod nim mamy standardowy gwint na tłumiki itd. Kolbę również można zdjąć. Karabin rozkładamy w następujący sposób : Wybijamy pin z przodu, pod okładzinami rozłączamy kable i rozsuwamy dolną i górną część body. Dalej nie rozkładałem. Magazynek siedzi w gnieździe pewnie, lecz ma lekkie luzy na boki, ale możemy być pewni że nie wyleci. Pod standardowym chwytem na górnym body znajduje się szyna ris - nie długo będzie tam jakiś fajny kolimator :D. Spust chodzi płynnie, podczas strzelania na sucho repliczka wydaje miły dla ucha dźwięk. miałem jedynie problemy w semi, gdzie za krótko pociągając spust gearbox się "blokował", częsta przypadłość AEG'ów.

A teraz ocena :

Spasowanie - 9/10

Wygląd zewnętrzny - 9,5/10 ze względu na łatwe rysy

Wytrzymałość - okaże się w boju ;)

Gearbox - 10/10 jak na razie.

Ogólna ocena to będzie 9/10 , zauroczył mnie ;)

 

Zalety :

-Bolt Catch który działa

-Niezłe spasowanie jak na chińczyka

-Ciężki(Waży prawie tyle co prawdziwy, a z baterią i pełnym magiem chyba dokładnie tyle)

-Full metal - body ma grube ścianki

Wady :

-Kable

-Body łatwo nabywa rysy

 

Jedyne co mnie martwi to materiał z którego wykonane jest body, gdyż nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Tylko ,że to nadal nic nie wnosi bo replika chińska to tylko replika chińska.Z pewną dozą ostrożności możnaby powiedzieć ,że 25000 kulek wytrzyma a nawet ,że pociągnie więcej. Jednak jest ryzyko ,że padnie ci i po 1000 kulek bo tak się akurat złożyło ,że dostaniesz zły egzemplarz ,wadliwą serię albo po prostu chiński składak się nie przyłożył. Wyelimionowaniem tego może być od razu serwis w celu lepszego złożenia ,spodkładkowania etc. Jednak to tylko gdybanie ale ja uważam ,że obecne gb(chińskie) są wytrzymałe i nie powinno się nic stać nie pożądanego. Musisz mieć jednak na uwadze ,że jest to nowa seria replik i mogą mieć wady.

Link to post
Share on other sites
Guest Zairon

Bry. Panowie potrzebuję czegoś "mocniejszego" do zabawy z tym że nie wykluczam sparów ze znajomymi.

Wybór padł na CM010 http://gunfire.pl/product-pol-1152201372-Replika-karabinka-CM010.html

Nie jest to może replika z "wyższej półki" ale nie jest to też zabawka z bazaru.

I tu mam do was parę pytań:

 

1. Z czego wynika różnica fps? W porównaniu z np. CM012 ma taką samą sprężynę, wykonane (metal + tworzywo), gearbox v2. Jedyne co mi przychodzi na myśl to że CM012 ma więcej metalowych bebechów?

 

2. Co na wstępie byście radzili wymienić? Gumka to na pewno a co z aku.?

 

Jeśli ktoś w ostatnim czasie zakupił CM010 bardzo proszę o PW :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@

ASG Project

 

Jak sprawuje się te CM007 ? Przymierzam się do zakupu tego modelu, możesz coś o niej powiedzieć ?

 

Mój egzemplarz składała chyba osoba, która miała chyba na rączkach klej bo tylko kolba ma minimalne luzy a wszystko sztywniutkie:) Osobiście uważam, że jest troszkę za długa do budynku, ale to już zależy kto co lubi.

Ogólnie jest warta tej ceny. Jak zwykle trochę przekłamana wartość fps ale strzela dość celnie. Na starcie trzeba zająć się poprawą zasięgu i wymianą aku i niech trochę polata na stocku. Później kierowałbym się ku wymianie okablowania i włożeniu mocniejszej sprężyny i kolimatora. Nic więcej niestety nie mogę powiedzieć ponieważ dość szybko wróciła na serwis z powodu selektora i do dnia dzisiejszego jeszcze jej mi nie zwrócono.

 

Na pewno jest lepszym wyborem niż cm005 które od dnia zakupu tylko mnie rozczarowuje:) Nie napisałeś czy masz zamiar postrzelać na stocku czy od razu w nią inwestować.

 

Zairon - Mki Cymy są nowymi replikami na rynku i nie kierowałbym się na twoim miejscu czymś co wychodzi poza wygląd wizualny. Mało ludzi ma nimi przebieg po 20k kulek więc każda negatywna opinia na temat wnętrza będzie uzależniona od humoru składającego. Warto także poszukać w google zwykłych przeglądów danego modelu jeżeli nie masz możliwości obejrzenia jej przed zakupem. Jednym podoba się to a innym tamto.

Edited by ASG Project
Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym zdobyć wszelkie informacje na temat wykonania zewnętrznego i wytrzymałości części zewnętrznych. Jak wygląda sprawa połączenia lufa-szyny-korpus? Czy połówki korpusu "chodzą", jak wygląda sprawa wytrzymałości farby, materiałów, czy to co ma działać, kręcić się i ruszać działa? Czy coś notorycznie odpada? Pytam tu nie ze względu na lenistwo, a możliwość zdobycia informacji na temat tej repliki w czasie dłuższego użytkowania, a nie wyjętej na czysto do recenzji/testu.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...