Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już tego układu hop-up i lufa nie wliczam, to jak w ostatnich słowach napisałeś - gearbox zostanie w dużej mierze wymieniony w całości. Więc lepiej kupić te Specna Arms i mieć dobrego stocka, niż kombinowaną budżetówkę za te same pieniądze :icon_razz:

 

CYMA ma epicko (długo, dobrze i niezawodnie) chodzić po wymianie samej gumki i ewentualnie lufy i zębatek w GB dla RoF'u opcjonalnie, a nie całość :icon_razz:

 

 

Pozdrawiam Miszcz

 

Ja tam uważam, że po wymianie gumki osiągi są zadowalające :icon_smile:

 

@rafik. Ja tam ułamałem pin od górnego body :icon_razz:

 

Orientujecie się jakie body będzie pasować do CM008? Jestem zmuszony wymienić przynajmniej górne (chciałem całe) ale nie wiem czy np. body od eMki JG będzie pasować do Cymy...

Link to post
Share on other sites

Body od P&J i A&K będą pasować- jestem właśnie po wymianie uppera, gdy uwaliłem te ucha nieszczęsne ze zdjęcia kilka postów wyżej. Ogólnie Cyma ma grubsze body niż powiedzmy A&K, to widać z lekka, ale pasują ( jedynie otwór na pin trzeba piłować, bo A&K ma jakby nieco szerszy ten element i wchodzi na wcisk pomiędzy lowera cymy.

 

Uff, nie tylko ja popusłem uppera Cymy, widocznie te "ucha" to słaby punkt, trzeba uważać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam was serdecznie. Zamierzam kupić CM 008, jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Są dwie wersje tej repliki? A mianowicie na przykład tutaj: http://www.taiwangun.com/cm-008-full-metal-cm mamy wersję 'full metal' ( waga prawie 3,5kg), zaś na przykład tutaj: http://gunfire.pl/product-pol-1152200818-Replika-karabinka-CM008-czarny.html widzimy, że replika jest wykonana z metalu i tworzywa, waży zaś 3 kilogramy. Tak więc którą lepiej brać? Czym to się różni? Bo niestety z opisu nic nie da się na ten temat wyczytać. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

to jest tylko różniący się opis ze sklepów, oby dwie repliki mają chwyt pistoletowy i kolbę z tworzywa(chyba tyle) . reszta jest z metalu (znal) i możliwe jakieś tam drobne części ze stali.

Prócz tych 2 rzeczy plastikowy jest jeszcze front, tzn. jego okładziny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Większość mid-capów i low-capów nie poda wszystkich kulek chyba że mają przedłużony tzw. follower (jak w magazynkach G&G na 85 kulek). W moim CM007 midy cymy (te w stylu HK) podają wszystkie kulki poza tymi które zostają w kanaliku komory (kilka ostatnich).

Inne magazynki też siedzą dobrze a prawdziwym zaskoczeniem były mid-capy od SpecnaArms (te na 130BB) - siedzą mocno i nie grymaszą z podawaniem nawet przy dużym ROFie.

 

Z innej beczki: jak kogoś wkurza luz w spasowaniu pomiędzy częściami korpusu (mnie doprowadzało to do szału), to polecam Magic Pin od G&P... czyni cuda. Ewentualnie upper od starych eMek BOYI - znajomemu pasował idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanko do Was, mianowicie czy Gunfire dodaje do swojej CM.002ki przedłużke lufy? Na zdjęciach repliki ją widać, przechodząc do opisu repliki na stronie , w linijce co znajduje się w zestawie, nie została wymieniona przedłużka. Dzwoniłem do nich i także powiedzieli mi, iż przedłużki lufy nie dołączają, choć w innych sklepach jest w standardzie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanko do Was, mianowicie czy Gunfire dodaje do swojej CM.002ki przedłużke lufy? Na zdjęciach repliki ją widać, przechodząc do opisu repliki na stronie , w linijce co znajduje się w zestawie, nie została wymieniona przedłużka. Dzwoniłem do nich i także powiedzieli mi, iż przedłużki lufy nie dołączają, choć w innych sklepach jest w standardzie.

 

Przed kilkoma minutami odebrałem swoje CM.002 i mogę stwierdzić że TAK dają przedłużenie lufy w zestawie.

 

Tak po za tym jak by ktoś chciał kupić tą replikę to śmiało mogę polecić solidnie wykonana fajnie leży w łapce jedynie co to przedni RIS ma lekkie luzy ale nie wydaje się aby jakoś bardzo to przeszkadzać miało.

Link to post
Share on other sites

Już myślałem, że sprzedawca zrobił mnie w "bambuko", ale cymka 007 wczoraj do mnie doleciała.

 

Spasowanie body, rewelacja. Ani szyny RIS, ani body (góra dół) ani żaden z elementów metalowych nie ma luzu!

Jedyne minusy z budowy zewnętrznej (takie tyci tyci), to między body (góra/dół) jest 2mm prześwit (na wysokości magazynka), szeroki na może 1/3 mm~, ponadto kolba rusza się góra/dół (delikatnie, trochę taśmy izolacyjnej załatwiło sprawę) oraz chwyt przedni też ma lekkie luzy (ta plastikowa rączka).

 

Ogólnie biorąc do łapy cyme, nie czuć, że to chińczyk. Przez ostatnie 2 tygodnie miałem w domu rk-02s (full steel) i tam wszystko się ruszało, tutaj nic.

 

Zasięg w stocku około 50m-55m~, mam nadzieję, że po wymianie lufy+gumki + sprężyny oraz silnika, cymka będzie miała solidne 65~m skutecznego.

Link to post
Share on other sites

Zasięg w stocku około 50m-55m~, mam nadzieję, że po wymianie lufy+gumki + sprężyny oraz silnika, cymka będzie miała solidne 65~m skutecznego.

 

65 metrów skutecznego chcesz osiągnąć powiadasz ? :D

Chyba byś musiał mieć sprawność całego układu pneumatycznego powyżej 90% żeby przy tych osiągach i częściach osiągnąć 65 metrów skutecznego, jeszcze pewnie pod wiatr i na wysokość :D

 

45-50 metrów to może mieć na stocku maksymalnego z wiatrem ;)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dzięki uprzejmości mojej dziewczyny, wykonałem dokładne* pomiary zasięgu w/w repliki oraz mojego desert'a (cm121).

 

CM007, FULL stock,

Wiatr: zmienny lekki, boczny

Kulki: najtańsze 0.25 z gunfire, paczka 4 letnia.

Nośność: 50-55 metrów. Szansa trafienia z takiej odległości w cel jest nikła

40 metrów: krótka seria kilku kulek i jedna za każdym razem trafiała w cel

25 metrów: trafić można bez problemu, co 2 kulka trafia w klęczącego człowieka

 

Obserwacje: rozrzut kulek na 50-55 metrach był olbrzymi. Wyniósł prawie 8 metrów.

Przy strzelaniu na 40 metrów, co trzeci strzał kończył się trafieniem.

Maksymalny rozrzut na tym dystansie wyniósł około 3~ metrów. 2 kulki poleciały sporo dalej, ale uważam, że to wina wiatru.

Oberwanie z 25 metrów boli, trafia się bez problemu. Rozrzut zamknie się w jednym metrze.

 

Gdy doleci do mnie zapas G&G, mam nadzieję, że powtarzalność się poprawi. Czekam też na nową preckę i gumkę.

 

 

 

 

 

ps. Strzelając z CM121 trzeba było oddać 1-2 więcej strzałów aby trafić stu procentowo w sylwetkę z 25 metrów. Kulki 0.20g te z taiwangunu (najtańsze :icon_biggrin:). Natomiast nośność mojego deserta wyniosła (uwaga) 35-40 metrów :hahaha: . Chińczyk+replika krótka+niepełne 200 FPS = nie wierzę w otrzymany wynik :icon_lol: .

*Dokładność pomiarów szacuję na maksymalnie +/- 2m

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak to czuły spust? Ani razu mi nie wypadł magazynek, a biegam z repliką, czołgam się i nie traktuję jej jak jajka z porcelany :icon_wink:

 

Cymka wystrzelała z 10k kulek~.

Po zmianie gumki, ustawiłem HOP-UP do kulek 0.25g, ustawiłem też ET552 na równe 40m. (w punkcie zgrywa mi się celownik z kulką na 40m)

7/10 kulek w kartkę A3, lufa stockowa, kulki G&G 0.25, ale żeby było śmieszniej, tyle samo razy trafiłem na tanich PJotach :icon_lol:, warunki zmienne, na otwartej polance.

 

Z wad: dwa razy odleciała mi dolna szyna ris, jak targałem replikę w pokrowcu trzymając za szyny RIS. Docisk tego riga jest wg mnie za lekki. Ponadto co 500~ kulek zacina mi się spust na SEMI. Ustawienie selektora na auto, a później semi automatycznie naprawia zacinkę.

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites
Jak to czuły spust? Ani razu mi nie wypadł magazynek, a biegam z repliką, czołgam się i nie traktuję jej jak jajka z porcelany :icon_wink:

 

Chodzi o to, że delikatne wciśnięcie przycisku zwalnia magazynek, nawet nie trzeba go do końca wciskać. Bynajmniej tak u mnie jest.

 

A tak na marginesie. Przyrządy celownicze trzeba tak zgrywać jak w wersji palnej, czy nie jest to aż tak konieczne.

Edited by miho82
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...