Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jedyny problem jaki jest u mnie to klapka wylotu łusek ( ta sprężynka odpowiedzialna za trzymanie jej jest za miękka ) oraz bolt catch nie działa.

 

@edit. Oczywiście reszta, całe spasowanie itd. jest idealne - nie ma żadnych luzów.

 

Co do bolt catcha to on może działa ale ja za cholerę nie umiem się nim obsługiwać xD

Model o jakim mowa to CM008

Edited by HeXs
Link to post
Share on other sites
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałem jakiś czas wcześniej o tej replice, napiszę ponownie. Dzisiaj ją prze tyrałem, rzucałem się z nią na ziemie, testowałem na lipo 7.4v wszystko elegancko. Niektórzy mają luzy w body, zdarza się(chińskie). Co prawda ułamała mi się jedna z dwóch części trzymających górne body z tyłu, ale wstawienie kawałka wyprofilowanej blachy naprawiło problem - mogę mieć pewność że już sie nie rozleci(Przede wszystkim - NIE WIDOCZNE). To tyle :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam CM 007 i jestem z niej jak najbardziej zadowolony. Celność bardzo dobra, jakość i wykonanie też nienajgorsze. Jedyny minus to szpara między dwoma częściami na body(ktoś już o tym wspominał) oraz "obracające" się RISy, ale podobno wystarczy je mocniej dokręcić.

Recenczja jest słaba, ale po pierwsze jestem początkujący a po drugie już została zrecenzjonowana już kilka razy przez doświadczonych graczy ; )

Ogólnie-polecam.

Link to post
Share on other sites

Dobra, mam tę cymę ( cm007 ). Jak wrażenia? Podobnie jak kolega wyżej:

 

1. Ruszające się RISy- nie latają, ale czuć że są i stabilnością nie grzeszą.

2. Body- wykonane jest w miarę ok, ale nie jest zgrane, jest szpara między upperem a lowerem, też trochę niestabilne.

3. Lufa zewnętrzna jest całkiem spoko- fajnie toczona, bez oznaczeń, chyba aluminiowa.

4. Nie wiem jak w środku, ale na starcie karabin nie chciał mi odpalić- później sprawdzę w czym problem.

5. To jest chyba dość dobra kopia King Armsa- system blokowania pinów, wysuwania body, boltcatch.

 

Za 600zł to nie jest zła replika- zapewne jak w każdym chinolu jest partia lepsza i gorsza, tak samo jak zdarza się super egzemplarz, jak i całkowicie do D.

 

I pytanie- jak rozłożyć tę replikę? Botlcatch trochę to utrudnia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam zastanawiam się ( bardzo ) wstępnie do zakupienia eMki od CM i mam takie pytanie :

Czy istnieje duża różnica pomiędzy tym http://gunfire.pl/product-pol-1152200832-Replika-karabinka-CM016.html a tym http://gunfire.pl/product-pol-1152200818-Replika-karabinka-CM008.html ? Wiem że drugi egzemplarz ma więcej części metalowych m.in. : body i Risy . Ale czy coś jeszcze różni te repliki i czy na pewno bardziej się opłaca kupić tą drugą ( a w sumie różnica w cenie jednak jest )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Macałem jakiś czas temu rzeczoną emkę - metalowa, z kolbą SF i oszynowanym frontem - bodajże cm.005. Spasowanie korpusu przyzwoite - zdecydowanie lepiej, niż Boyi, porównywalnie do A&K. Front miał lekkie luzy, w praktyce niezauważalne. Kolba (SF) latała jak głupia. Cała replika jest w jednolitym, czarnym kolorze - i wygląda to niestety trochę tandetnie, Boyi jest o wiele ładniej pomalowane. Odnośnie bebechów i osiągów się nie wypowiem, nie miałem okazji testować.

 

Jak na chińską emkę - odniosłem całkiem pozytywne wrażenie, ale... za taką cenę, to bym tej repliki nie kupił.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,Kupiłem tą replikę na promocji w gunfire tak jak Kaczan,ale powiem o niej troche wiecej niż Kaczan.Mowa o replice CM.008 m4 wersja sir.Szpara między górnym a dolnym body to chyba normalka,ruszające się elementy w mojej replice od nowości to kolba i muszka osadzona na lufie luz minimalny ale zawsze.Replika jest spoko,ale dopiero po wymianie kilku elementów,takich jak:

Kable

Silnik,cyma dała dupy z tym silnikiem

i tyle żeby to w miare chodziło.Ja do swojej wsadziłęm precke madbula,gumke systemy,nowe okablowanie z układem mosfet.

Szczelność pomiędzy tłokiem a głowicą cylindra nie najlepsza,mogło by być lepiej,ale to nic na wiosne planuje jakis tuning mocowy wiec prawie wszystko z gb pójdzie w śmieci.Mam nadzieję ze pomogę przyszłym nabywcą rozwiac wątpliwości czy brać czy nie to juz oceńcie sami.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolego Miszcz120 czytaj ze zrozumieniem,napisałem co powinno się wymienić żeby"jako tako" to chodziło.Jezeli wymienisz na poczatku jak to w chińczyku gumkę,to replika będzie juz strzelac ok jak chcesz jeszcze lepszych osiągów to za darmo tego nie zrobisz.pozdro

ps.w stocku po wymianie samej gumki strzela nie zle.

Link to post
Share on other sites
Replika jest spoko,ale dopiero po wymianie kilku elementów,takich jak:

Kable

Silnik,cyma dała dupy z tym silnikiem

i tyle żeby to w miare chodziło.Ja do swojej wsadziłęm precke madbula,gumke systemy,nowe okablowanie z układem mosfet.

Szczelność pomiędzy tłokiem a głowicą cylindra nie najlepsza,mogło by być lepiej,ale to nic na wiosne planuje jakis tuning mocowy wiec prawie wszystko z gb pójdzie w śmieci.

 

Już tego układu hop-up i lufa nie wliczam, to jak w ostatnich słowach napisałeś - gearbox zostanie w dużej mierze wymieniony w całości. Więc lepiej kupić te Specna Arms i mieć dobrego stocka, niż kombinowaną budżetówkę za te same pieniądze :P

 

CYMA ma epicko (długo, dobrze i niezawodnie) chodzić po wymianie samej gumki i ewentualnie lufy i zębatek w GB dla RoF'u opcjonalnie, a nie całość :P

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...