Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z akumulatorem


Recommended Posts

Cześć

Mam problem , ładowałem baterię li-po półtorej godziny ładowarką imax b6.

Po naładowaniu sprawdziłem czy sie naładowało ale po podłączeniu do repliki i naciśnięciu spustu nic się nie stało.

Bateria działała bez problemu tak samo jak replika więc nie wiem co się mogło stać,

Link to post
Share on other sites

1. Sprawdź baterię na innej replice.

2. Sprawdź inną replikę na tej baterii.

3. Jeśli powyższe 2 określiły, czy winna jest bateria czy jednak replika i okaże się, że bateria - sprawdź napięcie na poszczególnych celach za pomocą miernika (multimetru) i napisz tutaj rezultaty.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Cześć.

Mam problem,

Ja nie mam.

ładowałem baterię li-po półtorej godziny ładowarką imax b6.

 

Mistrzu, I need more data.

Jaki prąd ładowania, rodzaj programu ładowania czy co ustawiłeś ? Jaka bateria (ilość ogniw, pojemność, wydajność prądowa).

Po naładowaniu sprawdziłem czy się naładowało ale po podłączeniu do repliki i naciśnięciu spustu nic się nie stało.

Czy silnik "tyka" ? Jakieś objawy odnośnie działania repliki ?

 

Bateria działała bez problemu tak samo jak replika więc nie wiem co się mogło stać,

 

Skąd masz pewność, że bateria jest ok ? Jeżeli nie działa to nie jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podepnę się pod temat.

Mam problem z baterią (chyba z nią ) redox 11.1 - 1750mah zostawiłem w replice z alarmem i tak sobie tydzień leżała i zaczął miauczeć alarm no to ją pod imaxa 1.0A ballance - naładowała sprawdzam napięcia a tam 1) 3.82, 2) 3.82, 3) 4,20. Myślę ok rozładuje ustawiam pakiet na 9.0v 1.0A i leci i nagle się drze 1) 2.83 2)2,46 3) 3,71 i co z tym fantem zrobić?. Bateria praktycznie nowa dwukrotnie była tylko ładowana Imaxem b6. Coś z ballancerem?

Link to post
Share on other sites

No to żeś batkę w kosmos wysłał,

Wcale nie, to normalny tryb rozładowania w Imaxie dla 3 cel.

Rozładowywałeś z balanserem? Spróbuj teraz ładować przez balanser, ewidentnie pierwsze 2 cele coś nie grają. Może uda się jeszcze je wyciągnąć, ale na przyszłość - bateria poza repliką i odłączona od alarmu.

Link to post
Share on other sites

No to żeś batkę w kosmos wysłał,

 

Ja nie wysłałem raczej to zrobił Imax :icon_smile: przy funkcji Discharge z balancerem domyślnie jest przecież 9v na pakiet 3v. Po drugim ładowaniu jest 1) 3.87, 2) 3.87, 3) 4.20. Teraz robię storage na 0,2A i zobaczę później na drugim Imaxie.

 

 

P.S

Hindus zgraliśmy się w czasie :icon_smile:

 

Ewentualnie propozycje na wyciągnięcie tych dwóch cel: sposób?

 

http://gunfire.pl/pr...-11-1V-20C.html

 

Jak coś to spróbuje uderzyć do gunfire zobaczymy czy opis jest prawdziwy

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

:)

 

Storage raczej jest tu zbędny, spróbuj balansować go dalej nawet jak imax się krzywi że już jest full. Jak wszystko będzie naładowane, wtedy możesz zrobić jeszcze raz discharge i zobacz ile mah'ów wyciąga bateria. Po tym będzie można ocenić, czy cele są do wywalenia (ew. bateria nadaje się jako pakiet do zwalniania sprężyny :P ) czy daje się użytkować.

 

Ogólnie teoria ze spadkiem napięcia poniżej 3V i skreśleniem baterii to bzdura. Oczywiście - tak - to szkodzi pakietowi, może doprowadzić do jego uszkodzenia i powoduje spadek pojemności. Ale udało mi się przywracać do życia pakiety o napięciu 0.1V i służą dalej; pojemność to połowa nominalnej ale działają.

Link to post
Share on other sites

Ale po co rozładowywać LiPo ?? Mija się to z celem i tracimy czas, ładowanie tylko przez Balance. Ja używam nawet do 1,5A na balansowanie aku (2S,3S) W sumie mam 5 pakietów już od ponad roku i wszystkie nigdy nie rozładowywane a nigdy mnie nie zawiodły.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca bo miałem jeden pakiet wysłużony i zostawiony w replice na 3 miesiące i mosfet go tak rozładował, że próba naładowania skończyła się spuchnieciem i wbiciem jakiś 200 mah zanim proces ładowania nie został automatycznie przerwany.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ale po co rozładowywać LiPo ?? Mija się to z celem i tracimy czas, ładowanie tylko przez Balance. Ja używam nawet do 1,5A na balansowanie aku (2S,3S) W sumie mam 5 pakietów już od ponad roku i wszystkie nigdy nie rozładowywane a nigdy mnie nie zawiodły.

Po to, żeby zmierzyć rzeczywistą pojemność pakietu (a nie ilość mahów które wbije ładowarka).

 

Nie do końca bo miałem jeden pakiet wysłużony i zostawiony w replice na 3 miesiące i mosfet go tak rozładował, że próba naładowania skończyła się spuchnieciem i wbiciem jakiś 200 mah zanim proces ładowania nie został automatycznie przerwany.

A jakim prądem ładowałeś? Mi imax nie chce w ogóle ruszać głęboko rozładowanych ogniw, dlatego używam do ich ładowania zasilacza warsztatowego z ograniczeniem prądowym i regulacją napięcia. Ładuję prądem ok. 50mA.

Link to post
Share on other sites

Przy DC również Imax wywalił błąd, jeden z pakietów miał niby 2,46 ale pod miernikiem ma 3.09. Zmniejszyłem na 0,8 i leci ballancerem ale widzę, że już pakiety mają różnicę tylko 0.6 więc jest już lepiej :icon_razz2:

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...