Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiam się nad jednym : dlaczego polscy At używają tlyko czarnych kombinezonów , lub wychodzących już z użycia kombinezonów w kamuflażu METRO , co stoi na przeszkodzie zeby ubrać ATeków w oliv ?? Używają obecnego umundurowania bo tak sie przyjeło , czy jak?? Bo np. w USA grupy szturmowe FBI i inne oddziały specjalne używają OLIV jak sie nie myle to GSG9 ( dobrze napisałem ??) też.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chodza w rozowych jak maskotki playboya? Bo maja to co im najbardziej pasuje. Skoro w Stanach uzywaja oliv to my mamy miec od razu takie same? Czarne tez sa dobre.

Zreszta czarny kolor prowadzi do ciekawego efektu psychologicznego... chyba nie musze tlumaczyc na czym on polega?

Link to post
Share on other sites

co nie zmienia faktu ze w wiekszosci akcji AT to nie gra zbytniej roli. te 10sekund które, jako przeciwnik ATków, kóre masz na obejrzenie ich nie bedąc jeszcze skutym/martwym to za mało zeby kolor ich mundurów cokolwiek zmieniał

Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad jednym : dlaczego polscy At używają tlyko czarnych kombinezonów , lub wychodzących już z użycia kombinezonów w kamuflażu METRO , co stoi na przeszkodzie zeby ubrać ATeków w oliv ?? Używają obecnego  umundurowania bo tak sie przyjeło , czy jak?? Bo np. w USA  grupy szturmowe FBI i inne oddziały specjalne używają OLIV jak sie nie myle to GSG9 ( dobrze napisałem ??) też.

Pewnie wynika to z tego, że nie mają czasu na pierdoły w stylu "czy ta torebka pasuje mi do butów" lub "czarne już nie jest w modzie bo widziałem, że w USA nie mają już takich".

Link to post
Share on other sites

ghost, pozwole sie nie zgodzic... tak naprawde to efekt psychologiczny jest niemal natychmiastowy. Jak wynika z zeznan wielu ludzi ktorzy sie zetkneli z AT, to te 10 sekund czesto wydaje sie o wiele dluzszym czasem, nawet jakby to trwalo kilka minut... Przytocze cos a propos SAS (ktorzy jak wiadomo bardzo czesto maja jeszcze maski p-gaz) tu cytat "Jak tylko rozległ się huk, od razu zakryłem oczy które z niewiadomych przyczyn straszliwie piekły. Drzwi wyleciały w kłębach dymu. Wszystko wydawało się jasne, każde źródło światła raziło jak w słoneczny dzień. Wtedy zobaczyłem ich. Ubrani na czarno w maskach dokładnie zakrywających wszelkie oznaki człowieczeństwa. Usłyszałem już tylko kilka przytłumionych, syczących odgłosów, a następnie zanim się zorientowałem leżałem na ziemi skuty kajdankami obok jednego z porywaczy. Nie oddychał. Wszystko trwało może pare sekund, ale były to najdłuższe sekundy w moim życiu. Jeszcze nigdy się tak nie bałem..." To są wspomnienia jednego z zakładników z akcji SAS'u w jakiejś ambasadzie czy coś w tym stylu... więc jak widać, efekt musiał być niezły. A czemu nie noszą oliv??? Może dlatego, że nie każdy musi uważać, że oliwka to najpiekniejszy kolor. Tak samo jakby sie zastanawiać czemu polskie wojsko nie nosi woodlandow skoro amerykanie je noszą...

Link to post
Share on other sites
To są wspomnienia jednego z zakładników z akcji SAS'u w jakiejś ambasadzie czy coś w tym stylu...

To z akcji w amabasadzie Iranu w Londynie z roku bodajże 1980 - swoją drogą świetna akcja :)

 

Czarne ciuchy w połączeniu z całym oporządzeniem i bronią + kominiarki/maski itp. pierdolniki sprawiają, że postrzega się operatora AT bardziej jako bezduszną "maszynę" do zabijania, a nie człowieka - i o ten efekt psychologiczny ciemnych mundurów i ekwipunku AT właśnie chodzi

Link to post
Share on other sites

Czarny tak jak zaznaczyli przedmowcy sluzy glownie efektowi psychologicznemu, bo maskowanie z niego kiepskie.

 

Oliwkowe kombinezony nosi natomiast SG i kiedys mial oddzial bylego UOPu (byla fotka w starym Komandosie).

 

Jesli chodzi o US to FBI HRT widzialem raczej w czarnych kmbinezonach... A GSG9 jak pamietam, dlugo nosilo kombinezony granatowe...

Link to post
Share on other sites
Czarne ciuchy w połączeniu z całym oporządzeniem i bronią + kominiarki/maski itp. pierdolniki sprawiają, że postrzega się operatora AT bardziej jako bezduszną "maszynę" do zabijania, a nie człowieka - i o ten efekt psychologiczny ciemnych mundurów i ekwipunku AT właśnie chodzi

 

A w oliwkowym lub niedajboże granatowym (cóż za straszny wymysł holyłud) jako modela na wybiegu, i sa przyjaźni przytulni niczym przedszkolanki.

A czarne noszą również dlatego ze większość policjantów ma mieć na stanie takie mundury.Tylko co z kolorkiem "tan" przeciez w R6 takie mają... :lol:

Link to post
Share on other sites
a gdy są zieloni badz w kamuflazu, to wtedy wyglądają przyjaznie niby? ;)

 

I wlasnie trafiles w samo sedno! Czarny kolor powoduje uwalnianie sie do krwi substancji typu adrenalina i pochodne, co za tym idzie podnosi sie tetno, czyli jest to typowa reakcja obronna organizmu. Podobny efekt wystepuje przy kolorze czerwonym... Swoja droga fajnie by AT wygladalo w buraczkowych strojach :lol:

 

EDIT: Ha! T.J. bylem szybszy ;)

Link to post
Share on other sites
a gdy są zieloni badz w kamuflazu, to wtedy wyglądają przyjaznie niby? ;)

Tego nie powiedziałem, sorry :? Mowa tylko o efekcie jaki masz pod kopułą na pierwszy rzut oka - wielka, czarna i zamaskowana postać (do tego w sekundę trudno do dojrzeć jej szczegóły, co przy jaśniejszych barwach jest prostsze) budziłaby u mnie podświadomie większe zaniepokojenie niż koleś w oliwkowym lub niebieskim wdzianku

 

I tylko tyle miałem do powiedzenia :wink:

EDIT: Mantiz mnie nieco ubiegł - pewno szybciej w klawisze stuka ;)

 

Swoja droga fajnie by AT wygladalo w buraczkowych strojach  :lol:

 

A tu trafiłeś w moje pomysły - chcieliśmy z kumplem kupić czerwone (lub względnie czarne ciuchy, do tego cały czarny osprzęt AT (część mamy z leśnych mundurów), koloratki księży, krzyże na klatach i napis "INKWIZYCJA" na plecach. I tak wyskoczyć na jakimś CQB jako komando papieskie do usuwania niewygodnych heretyków czy księży (np. niesubordynacja Jankowskiego wobec arcybiskupa gdańskiego:))

Link to post
Share on other sites

sciana.gif

jeden

 

dwa

 

trzy

 

cztery

 

pięć

 

Jestem oazą spokoju, jestem kur* jebaną oazą spokoju.

 

sześć

 

siedem

 

osiem

 

dziewięć

 

dziesięć

 

 

Dziecko, na prawdę myślisz, że członkowie takich jednostek maja jeden komplet umundurowania? Widziałem już funkcjonariuszy HRT w czarnym, w khaki i w woodlandzie... a i w metro. Zwykle policyjne SWATy noszą się na granatowo lub czarno, SWATy biura szeryfa w oliwce. Polskie AT z plamiaków przeszło na czarne. SG używa oliwki. GROM używa granatowych, oliwki, pantery i pewnie paru innych.

 

Dlaczego?

 

A dlaczego kur*, nie? Coś muszą nosić, więc ktoś podpisał umowę z dostawcą na jakieś ciuchu i akuret te kupili. Czasem po konsultacjach z samymi zainteresowanymi, czasem nie.

 

PS Masz, fotki HRT. No i sobie wnioski "jakich strojów używaja supermeni"

hrt%20cqb.jpg

SOG-HRT-1.jpg

glock%20demo.jpg

Link to post
Share on other sites
Widze ze nie tylko ja wpadłem na pomysł takiej formacji, proponuje to zrealizowac! Robocza nazwa to "Corpus Christi". :)

 

No to dawaj! Ja mogę już zacząć zbierać sprzęcior :) Na początek kupię czarny pokrowiec na hełm ze specshopu :twisted: potem się zobaczy. Ugadamy to na jakiejś kolejnej strzelance Pomorze-Kujawsko Pomorskie

Link to post
Share on other sites
Ale te nowe kombinezony nie są czarne   :wink:

Ci, których ja widziałem z BARDZO bliska mieli czarne.

 

Może mieli stare? Nowe nomexowe są granatowe, również widziałem z b. bliska. Faktem jest, że na wielu zdjęciach wyglądają na czarne (kwestia światła itd.). Więc albo widziałeś stare kombinezony, albo ich nie prali, albo jakiś SPAP zamówił czarne i wybił się przed szereg.

 

A co do kombinezonów oliv, a dokładniej szarych lotniczych nomexowych to nadal wiele jednostek je używa, m.in. GROM

Link to post
Share on other sites

Panienki jak na dzień dzisiejszy ZOA z Wawy w pionie szturmowym używa kombinezonów CZARNYCH i nie widać na nich granatu nawet w pięknym świetle poranka :twisted: a chłopcy zajmujący sie paczuszkami lubiącymi robic BUUUUMMM będący rownież formalnie w składzie ZOA noszą kombinezony GRANATOWE... 8) a wiąże się to tak samo jak wszystko w tym pięknym kraju z tzw.zamówieniami publicznymi i pomysłami panów w wyjściowych garniturkach siedzących za biurkami i trzymających łapkę na pieniążkach :twisted: :evil: 8)

P.S.Oczywiście mówię o nowym modelu kombinezonu CZARNEGO z wkładkami amortyzującymi na łokciach,kolanach ,karku i ramionach :) 8)

Link to post
Share on other sites

No cóż, jak widać każdy wie lepiej. Ja widziałem te kombinezony na własne oczy, w dodatku na wielu wielu zdjęciach widać że są ciemnogranatowe. Jeśli ktoś tego nie widzi to jego sprawa (ew. problemy ze wzrokiem). No chyba, że prócz kombinezonów ciemnogranatowych trafiła się partia czarna, ale u żadnego spapu ani zoa ich nie widziałem. Czarne widać było u ZOA w RAPORT 24 w odcinku o Magdalence, ale raczej należy zakładać, że wynikło to z oświetlenia itd, bo na wszystkich innych znanych mi zdjęciach i relacji naocznej ZOA ma ciemnogranatowe. amen

Link to post
Share on other sites

ZOA uzywa ciemnogranatowych kombinezonow (wlasnie one zostaly kupione po Magdalence - z wkladkami na lokciach, kolanach itp). Czarne USy sa czasami wykorzystywane w czasie cwiczen.

Zerknij do ostatniego Strzalu i powiedz mi jaki kolor maja kombinezony operatorow ZOA na zdjeciach ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...