Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań początkującego


Recommended Posts

Witam

Chce zacząć moją przygodę z asg i mam do was kilka pytań.

1. Zdecydowałem się na replike G36 od JG(JG608) czy uważacie że to dobry wybór.

2, Mundur już wybrałem kupie FC z demobilu, ale co do oporządzenia mam jeszcze 2 pytania

-jakie buty mi polecicie mam ograniczony więc szukam czegoś tańszego ale w miarę dobrego

-czy kominiarka wystarczy do ochrony twarzy przed kulkami czy poszukać czegoś innego

3. Jakie gogle mi polecicie( najlepiej coś z asortymentu gunfire.pl bo tam zamawiam replikę i chcę przyoszczędzić na przesyłce :P)

4. Jaką kamizelkę polecacie mi do około 150 zł

 

PS:Może jest ktoś z okolić Lublina, bo jak już skompletował bym sprzęt szukał bym kogoś do gry

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Bardzo dobry wybór.

2.Na tym się specjalnie nie znam, lepiej jak ktoś inny się wypowie :P Kominiarka specjalnie twarzy nie ochroni, no i zwiększają parowanie okularów/gogli.

3.gogle to bolle, albo essy nvg, jeszcze są locusty (ich nie ma bodajże na gf)

4.Jakikolwiek chest rigg lub pasoszelki, byle nie chiński. Od siebie polecam FLC amerykańskie.

Link to post
Share on other sites

to jeszcze 2 pytanka:

1. Co dokupić do tej repliki czytałem że opłaca się zmienić akumulator tylko na jaki???

2. A co polecacie do ochrony twarzy jeśli nie kominiarki ???

2:

W kominiarce się zapocisz :icon_wink:, weź maskę typu stalker na gunfire :).

Edited by JoHnnY:D
Link to post
Share on other sites

Witam

Chce zacząć moją przygodę z asg i mam do was kilka pytań.

1. Zdecydowałem się na replike G36 od JG(JG608) czy uważacie że to dobry wybór.

2, Mundur już wybrałem kupie FC z demobilu, ale co do oporządzenia mam jeszcze 2 pytania

-jakie buty mi polecicie mam ograniczony więc szukam czegoś tańszego ale w miarę dobrego

-czy kominiarka wystarczy do ochrony twarzy przed kulkami czy poszukać czegoś innego

3. Jakie gogle mi polecicie( najlepiej coś z asortymentu gunfire.pl bo tam zamawiam replikę i chcę przyoszczędzić na przesyłce :icon_razz:)

4. Jaką kamizelkę polecacie mi do około 150 zł

 

PS:Może jest ktoś z okolić Lublina, bo jak już skompletował bym sprzęt szukał bym kogoś do gry

 

 

Pozdrawiam

 

1.bardzo dobry stosunek cena/jaosć

2. Buty lubliny, na lato jakieś trampkowate (coś ala trampki legii) lub jungle

3. MSA

4. chest rigg może być chiński;)

Link to post
Share on other sites

Możesz objaśnić to określenie, czy chodzi o jakąś firmę (aż wstyd się pytać)

Czy takie buty mogą być:

http://www.specshop...._Boots_-_Czarny

????

 

Polskie buty lubliny inaczej skoczki lub desanty, kupisz od wojaka za flaszkę max dwie.

 

Haixy są cieższe od lublinów i droższe, osobiście nigdy haixów nie miałem ale moich lublinów za nic nie oddam

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Haixy są cieższe od lublinów

:hahaha:

osobiście nigdy haixów nie miałem

Osobo mieniąca się homo sapiens - nie wiesz o czym piszesz, więc może lepiej nie pisz?

Bo tak się składa, że w swoim życiu przechodziłem kilka par "desantów", a aktualnie mam na stanie 3 pary Haixów. Różnica jest mniej więcej taka, jak pomiędzy piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy...

Link to post
Share on other sites

Haixy są cieższe od lublinów i droższe, osobiście nigdy haixów nie miałem ale moich lublinów za nic nie oddam

Jak nie miałeś to nie pisz. Desanty to syf, kiła i mogiła, nawet traperki z Decathlonu będą bardziej komfortowe.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Desanty. Wcześniej biegałem w zwykłych "trepopodobnych" butach zimowych. Desanty są mega!

Niewygodne. Szczególnie przez pierwsze dwa czy trzy tygodnie noszenia (zanim się rozejdą) i pisze to osoba, która nosiła desanty codziennie. Jak by się je zakładało tylko raz na tydzień na strzelanke to z nóg miałbyś tatar przez dwa czy trzy miesiące. Dlaczego tatar? Bo przez pierwsze 2 tygodnie miałem poobdzierane pięty (masakrycznie). Ktoś mógłby powiedzieć, że kupiłem za małe buty bo kupowałem przez internet. Śmiem twierdzić, że nie bo dwóch kumpli też na to narzekało. Jeden prawie codziennie chodzi po lesie w desantach i miał już 3 czy 4 pary (kupowane po przymierzeniu w sklepie). W każdej narzekał na obtarte pięty. Drugi chodził w desantach na codzień i też na to narzekał (a jak stwierdził "ten rozmiar cisnął a rozmiar większe były ewidentnie za duże"). A jak trochę pobiegam w desantach to potem nawet przy chodzeniu każdy krok czuje w kostkach.

W zwykłych zimówkach miałem mega wygodnie, ciepło w zime (w desantach myślałem, że sie odmrożeń nabawie), ciepło w lato (w desantach jest cieplej). Jedyna przewaga desantów nad owymi zimówkami to usztywniona kostka.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Pfffff, kupujesz kawałek filcu-->opierniczasz w kształcie stopy-->wkładasz takie wkładki do desantów-->zakładasz grube skarpety--> wkładasz stopy do desantów-->wiążesz tak, żeby Ci krew nie dochodziła--> idziesz na strzelankę--> wracasz--> wyjmujesz stopy z desantów--> wywalasz podarte skarpety-->dajesz dwa plajstry na zerwane odciski. Po tych czynnościach desanty stają się najwygodniejszymi butami, w jakich chodziłem :D Za nic ich nie oddam.

Link to post
Share on other sites
(...) Różnica jest mniej więcej taka, jak pomiędzy piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy...

Doskonałe porównanie, nie da się tego określić bardziej obrazowo i dosadnie. :icon_lol:

Buty firmy HAIX, obojętne jaki model wybrałbyś, są niezawodne. Nie polecam "używek" ale w II gatunku nowe są w przystępnej cenie a drobne wady fabryczne nie tylko nie mają wpływu na użytkowość ale są wręcz trudno dostrzegalne.

Osobiście używam HAIX 2005 i nie zamieniłbym ich na inne. Poprzednio nosiłem GROM-Protektor, też niezłe, bardzo lekkie, ale daleko im do HAIX-ów.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...