Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam. Ja mam przyjemność posiadać socom mk23.

ogólnie pistolet fajny, daleki zasięg, regulowany hop-up, i aż 420 fps z tlumikiem. Jest jeden mankament... przy strzałach na większe ogległości z zalozonym tlumikiem kulki znosi do gory (przynajmniej w moim tak jest) nawet gdy zmniejszymu hpo-up to jest podobnie. problem staje sie rozwiazany gdy sciagamy tlumik i wtedy elegnacko kulki 0.25g leca prosto ale oczywiscie spada nam zasięg. Zgadzam sie z wypowiedziami wyzej gnat bez magazynka jest lekki jak piorko... magazynek jest masywny, caly wykonany z metalu. Jest tylko jedna wada konkretniej wada magazynka... prowadnice kulek są plastikowie a cały mag metalowy.. więc nie trudno żeby to się urwałało:) wiec przez takie plaskikowe gowienko trzeba caly sprawny mag wymieniac. Pistolet sprawuje mi się bardzo dobrze, nie narzekam. Myślę że za taką cene można śmiało kupować.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam sie z wypowiedziami wyzej gnat bez magazynka jest lekki jak piorko... magazynek jest masywny, caly wykonany z metalu. Jest tylko jedna wada konkretniej wada magazynka... prowadnice kulek są plastikowie a cały mag metalowy.. więc nie trudno żeby to się urwałało wiec przez takie plaskikowe gowienko trzeba caly sprawny mag wymieniac.

A co plastikowego można za 35zł w taiwanie kupić ? :F

Link to post
Share on other sites

U mnie z tłumikiem kulka skręca w prawo ;-). Ale dopiero po jakichś 30-40 metrach. Dobre do atakowania przeciwnika za przeszkodą ;-). Wolę z tym nie walczyć, bo inni mają gorzej.

 

A co do rozbierania. Zależy jak głęboko chcesz się dostać. Do hopupa, to wystraczy cofnąć zamek do takiej przerwy w nim, żeby była na wprost osi bezpiecznika i wybijasz bezpiecznik z prawej w lewo ;-). Potem tylko ciągniesz zamek do przodu i lekko w górę i wyskoczy z szyn. HU spokojnie paznokciem przekręcisz, niczym ostrym bo to plastikowe kółko.

 

Jak chcesz rozebrać HU, to po wyjęciu całej lufy znajdziesz tam kołeczek. Też trzeba go wybić i można (z trudem) wyciągnąć plastikową część HU i całej reszty. Ale chyba nie warto, tam nic ciekawego nie ma ;-).

 

Miałem porobić fotki tego rozbioru... ale byłem zbyt upaćkamy olejem ;-).

 

PS: Ta replika ma ponad 100 metrów zasięgu!! Sprawdzone!... Na kulce 0,12 którą tak pięknie podkręciło w górę, że poleciałaaaaa...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Rozebrałem dzisiaj mojego socoma. patrze w lufe i niewidze tam zadnej gumki hop up. nawet to pokretło gdzie widnieje napis hop up nie przynosi zadnych rezultatów. Czy ktos moze mi powiedziec gdzie jest ta gumka hop up ??

 

edit.

 

przykleiłem do gumki kulke w ten sposób hop up juz działa i kulki 0.25 leca prosto na około 50 metrów potem skrecają.

Link to post
Share on other sites
ak chcesz rozebrać HU' date=' to po wyjęciu całej lufy znajdziesz tam kołeczek. Też trzeba go wybić i można (z trudem) wyciągnąć plastikową część HU i całej reszty

Miałem porobić fotki tego rozbioru... ale byłem zbyt upaćkamy olejem :).[/quote']

 

właśnie... o ktory kołeczek chodzi? ten tak jakby w środku tego koleczka do regupacji hu? probowalem i za cholere niechce on wyjsc a pozatym nie ma zadnego otworu z drugiej strony zeby mogl wyjsc... wszystkie inne kolki wybyłem, srubki odkrecilem ale tego nie moglem wybic.

ps. jesli bylbys tak miły i zrobił te fotki byłbym wdziędzny :)

Link to post
Share on other sites

Witam o moim egzemplarzu moge powiedziec tak:

Juz od samego poczatku ulamaly mi sie te 2 bolce kolo kurka z tylu pistoletu ale one i tak do niczego nie byly nawet nie widac ze ich nie ma ... (a ulamaly sie od naciagania broni :P)

 

magazynek mi ciagle trzyma ... nic sie nie ulamalo :>

jedynie musialem w srodku go trocho przypilowac bo kulki sie czasami blokowaly szczegolnie jak mokre byly ... :>

 

tlumik hmm w porownaniu z socomami kumpli a jest ich 3 ... tlumik o dziwo tlumi dzwiek :) strzal slychac o wiele ciszej i w porownaniu z ich gunami po zamontowaniu tlumika kulki nie skrecaja w zadna strone i leca prosto.

 

Jedyna wada ktora mam w socomie jest hop up :/ rozebralem guna i okazalo sie ze hop upa nie moge regulowac patrzac przez lufe widze wystajaca gumke i krecac w jedna i w druga strone gumka nie porusza sie ... bez zalozonego tlumika kulki dosc czesto wedruja w gore. jedynie jako tako strzela z tlumikiem ...

 

Dodam ze pistolet mam od sierpnia ...

Link to post
Share on other sites

Ja rozebrałem hopa całkiem i chyba wiem, czemu nie widać różnicy jak kręcisz regulacją ;-).

Kółko regulujące ma w środku wycięcie w kształcie "ślimaka", pokręcając nim ściągamy w dół blaszkę, która naciska na gumkę Hopa. Odkręcając kółko niestety nie ma żadnej sprężyny, która by tę blaszke pociągnęła spowrotem, prawdopodobnie robi to pierwsza przepychająca się przez lufę kulka ;-).

Ta blaszka dociskająca chodzi bardzo ciężko, możliwe, że to powoduje część problemów w tej replice.

 

Teraz doczytałem jeszcze o problemie z rozbiorem ;-), aparat pożyczony, więc wytłumaczę jak umiem.

Po wyjęciu lufy z zamka zobaczysz, że część matalowa, ta z gwintem tłumika ma tylko jeden bolec, w jednej osi z dwiema malutkimi śrubeczkami w plastikowej części mechanizmu.

Ten bolec trzeba wybić, a wtedy (z dużym oporem) da się wyjąć plastik z metalowej części i rozłożyć go na dwa kawałki, co da Ci wgląd w mechanizm hopa - nic ciekawego ;-). Zresztą, po rozbiórce zachowuje się jakby gorzej, więc robisz to na własne ryzyko... ja musze to powtórzyć i sprawdzić czy wszystko złożyłem jak należy ;-).

 

A tłumik bardzo ładnie tłumi - zmienia dźwięk na miękki i cichszy, bez niego strasznie hałasuje. Rzeczywiście pasuje nazwa "cichy zabójca" ;-). W porównaniu do gruchotu Rugera (strasznie głośny), lub szczęku Glocka jest całkiem inny i przyjemniejszy ;-). Nie dla tych po drugiej stronie lufy...

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi Trzepak. Zależy od egzemplarza, ale z reguły sprowadza się to do siły dokręcenia, jak lekko wkręcę, to kulka po 10-15 metrach daje 90* w prawo! Idealne do strzelania zza rogu ;-), wystarczy pół lub jeden obrót więcej i jest dobrze. Ostatnio musiałem wkręcać tak mocno, że cofało zamek...

 

No nie wiem, w niedzielę, szczególnie jak strzelał do mnie, to Ruger był bardzo głośny ;-). Stojąc z boku też jego odgłos się mocno wyróżnia na tle reszty gazików.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

a ja dzisiaj na strzelance wkrecam tlumik oddaje kilka strzalow i patrze strasznie srecaja kulki ;> (wczesniej tego nie bylo) wykrecilem go patrze a lufa cala sie rusza we wszystkie strony ... odkleila sie od czesci plastikowej... Ktos juz rozbieral tlumola ?? w ktorym miejscu co mam zrobic ?? bo nie chce go zlamac ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...