Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Dzięki za info MaxV.

Dziś na strzelance wypatrzyłem gościa z tymi PMAGami Beta Project i miałem okazje przetestować - siedzą mocno i podają więc w poniedziałek planowane zakupy.

Chyba też przerzucę się na cięższe kulki bo w tym pożyczonym magazynku były 0.28g i mam wrażenie że jakoś lepiej nosiły.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Replikę Specna Arms po raz pierwszy zobaczyłem na GFPoint, wtedy nie przyglądałem się jej jakoś specjalnie, rzuciłem okiem, pomacałem, przypomniało mi się moje marzenie z dzieciństwa "wow granatnik, tak bardzo Rambo" i tyle. Po 14.02 zostało troszkę pieniędzy, trafiła się promocja w Gunfire i postanowiłem spełnić dziecięce marzenia. Stałem się posiadaczem SA-G02 w wersji z ASCU i czarną gumką Systemy w opcji. Filia GLS jest za płotem miejsca gdzie pracuje, to już z rana zaatakowałem Panią pracującą w POKu. Dobra, czas na pierwsze wrażenia

Opakowanie, specyficzna "wytłoczka" w zestawie to co deklarował sprzedawca + taktyczna smyczka Specna Arms.

Na karteczce z testów FPS pojawiły się magiczne liczby z zakresu 426-431fps, ze średnią 428fps w 10 próbach. Powiem szczerze, wynik mnie zaskoczył. Nie wiem czy w nowej serii poprawili uszczelnienie, czy gumka tyle dała :E Fizyczny wygląd pokaże na kilku fotkach robionych na szybko, oraz porównaniu z repliką G&P(mającą swój przebieg). Spasowana jest dobrze, wygląda atrakcyjnie, niestety oznaczenia zamiast być bite są malowane. Jedna uwaga, bardzo dawno aż tak tandetnej kolby nie widziałem, plastik fantastik z lalki barbie.

Pierwsze strzelanie:

Nie będę tutaj podawać metrów, w przyszły weekend postaram się zabrać z pracy dalmierz i sprawdzić dokładnie zasięg. Co do testu organoleptycznego przeprowadzonego na podwórku replika donosi na odległość mojej poprzedniej repliki KWA, kulki lecą prosto, generalnie w moim odczuciu jest okej.

Co do kultury pracy, wydaje mi się specyficzna. Nigdy jakoś specjalnie nie dziwił mnie dźwięk pracy gearboxa, w przypadku Specny było inaczej. Nie mówię że jest głośniej/ciszej, jest po prostu jakiś inny, ale przyjemny dla ucha.

Replika nie była jeszcze w boju, dopiszę więcej jak już będzie po chrzcie.

Czas na kilka zdjęć:

1JPG_ehsxsqs.JPG

2JPG_ehsxans.JPG

3JPG_ehsxanq.JPG

4JPG_ehsxaeh.JPG

5JPG_ehsxaer.JPG

6JPG_ehsxaen.JPG

7JPG_ehsxaes.JPG

8JPG_ehsxaea.JPG

Link to post
Share on other sites

P magi z azteko za 35zł

To są chyba te chińskie P-Magi jak na Taiwangunie... chyba nie pasują do niczego ;)

Beta Project siedzą w mojej Specnie doskonale.

Bardzo dobrze sprawują się też te plastikowe low-capy pakowane w pudla po 10 (widziałem je w azteko i chyba też w specshopie).

 

Podczas testowania magazynków wystąpił u mnie chwilowy problem - replika na semi strzelała seriami, po kilkunastu strzałach wszystko wróciło do normy. Jakieś pomysły co mogło by przyczyną i jak można uniknąć takiej sytuacji w przyszłości?

Link to post
Share on other sites
Podczas testowania magazynków wystąpił u mnie chwilowy problem - replika na semi strzelała seriami, po kilkunastu strzałach wszystko wróciło do normy. Jakieś pomysły co mogło by przyczyną i jak można uniknąć takiej sytuacji w przyszłości?

 

Może przerywacz jakąś "zawieche" złapał, zwłaszcza jak wszyscy potwierdzają słabe smarowanie;) Jeśli przerywacz nie odbił kostki stykowej, to mogło strzelać serią.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema

 

Mam pytanie , albowiem chciał bym zakupić M4 od Spec Arms'a i nie wiem którą wybrać , nie wiem na co stać e'mki od tej firmy . Super jeżeli byście mi doradzili .

Next pytanie czy da się użytkować te repliki na li-po 11.1 w stoku ?

Miał bym się martwić o pęknięcie gb czy coś w tym stylu ?

Miał bym zastosować m-block jeżeli tak to jakiego ?

 

Repliki są w ogóle warte swojej ceny ?

 

Był bardzo wdzięczny za doradzenie i w miarę możliwości odpowiedzenia na moje pytania .

Z góry dzięki :icon_smile:

Edited by Pietrucha_
Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem swoją sa-a03 i mam do was pytanie. Czy jest jakaś różnica między:

1. Emkami z logiem i napisem "EC-03909" od strony okna wyrzutnika łusek

2. Emkami bez tego loga i napisu, za to mają "specna arms industries" - prawo-góra od oznaczeń Auto,Semi,Safe też od strony wyrzutnika łusek.

 

Są jakby dwie wersje, ta druga nie ma też napisów na przyrządach celowniczych.

 

Mam zamiar swoją wybebeszyć, więc dam fotorelacje.

 

Edit: Emki z gunfire w wersji "half tan" prezentują właśnie ten drugi typ, możliwe, że to nowa seria. Kolejna różnica to u mnie bateria jest czarna, kumpel ma zieloną;)

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Różnice wynikają z serii. Nowe Specny przychodzą z nieco innymi oznaczeniami i chyba właśnie z czarnymi bateriami.

Istotną różnicą jest zmiana okablowania - kable w nowych są już w przeźroczystych otulinach przypominających te w replikach G&G. Miałem okazje porównać swoją Specnę z 1 serii z kolegi najnowszą i o ile osiągi zostają bez zmian (410-420fps dla SA-B04 i SA-A03) to oprócz widocznych zmian w okablowaniu można dostrzec jeszcze lepszy poziom wykończenia elementów zewnętrznych (przynajmniej w porównaniu do mojej nie tak starej B04). Tak czy inaczej w nowej serii też tylko precka, li-po i do boju :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Te nowe kable we mnie zaufania nie wzbudziły, są sztywne i grubością nie grzeszą, do tego bezpiecznik. Kupiłem tą replikę głównie dla niezłego wykonania i spasowania części. Pod kątem technicznym - jak zobaczyłem jak to strzela to...nie jeden by odesłał z powrotem do sklepu. Jednak kumpel w teamie ma taką, więc wiedziałem czego się spodziewać. Lufa była zawalona smarem, gumka HU to syf, komora HU ma niemiłosierne luzy na pokrętłach, gearbox "rzęzi" (głównie przez brak smaru, brak podkładek na zębatkach, kaszaniastą sprężynę). Jednak są to niedociągnięcia, które można "poprawić" by nie pakować się mocno w dodatkowe koszty, a usprawnić znacząco replikę. W mojej poszły od razu kable + wtyki, podkładkowanie, dysza, głowica tłoka, tłok - choć nie jest to konieczne, opóźniacz popychacza, gumka hu, dystanser, regulacja komory hu "poprawiona" i na koniec sprężyna m100 bo te stockowe są nieszlifowane i brzeczą:D. Kultura pracy wzrosła znacznie, szybkostrzelność też. Replika składana pod cqb. Jak znajdę trochę czasu, to wrzucę parę fotek.

 

Ps: Zaryzykowałbym, że spasowanie body jest lepsze niż w mojej emce G&P z body magpula ;)

Link to post
Share on other sites

Współczuję :/ ja nie mam żadnych wymienionych przez ciebie problemów poza gumką hop up (którą nawiasem mówiąc dawno zmieniłem), kablami i nie najlepszym podkładkowaniem. Kable same w sobie są typowe jak w każdym innym chińczyku. Miałem identyczne w cm045.

Link to post
Share on other sites

Splinter musiałeś trafić na wyjątkowo nieudany egzemplarz składany przez wygłodniałego Chińczyka.

Z kablami się zgadzam jest to kawał zaizolowanego drutu ale na razie nie sprawiają większych problemów więc póki jest gwarancja to nie będę tego ruszać.

Gumka HU poszła do wymiany od razu przy zakupie więc nie wiem jak wygląda stokowa.

Link to post
Share on other sites

Dwa powyższe posty sugerują mi , że Ci użytkownicy nie mieli styczności z markową emką. Bo wszystko co napisał kolega splinter jest jak najbardziej wiarygodne. Replika wyciągnięta z pudełka ma potworny dźwięk wystrzału:) . Co nie zmienia faktu, że replika małym nakładem kosztów daje zadowalający efekt. Brzęczenie podczas wystrzału jest spowodowane kiepską sprężyną , która jest krótka i ma jednakowy skok.

Edited by camilo3
Link to post
Share on other sites

No tak markowej eMki nie miałem, więc nie mam porównania.

Ale też nie pisałem, że Splinter pisze brednie po prostu po za gumką HU i kablami reszta dla mnie to pierdoły które mi nie przeszkadzają.

 

Jednak uwagi zapamiętam i przy najbliższym napływie gotówki wymienię to i owo.

Link to post
Share on other sites

Jak za 700 zł to replika jest godna polecenia. Wymieniłem w niej gumkę i lufę, bo trafić na stockowej to tylko z przyłożenia. GB jeszcze nie rozkręcał, ale z tego o widać bez rozkręcania to szału nie ma. Kable sztywne jak koci łeb. Lecz wydaje mi się że i tak lepiej kupić specne i wymienić wszystko w środku niż kupować replikę 2 razy droższą.

Link to post
Share on other sites

U mnie przy 330 fps + zielona gumka G&G na kulkach G&G 0.20 celność i skupienie na zadowalającym poziomie.Na kulkach od evolution airsoft miałem leki rozrzut . Moim zdaniem repliki jak za cenę oscylującą w granicach 700 zł są bardzo ładnie wykonane bebechy nie najgorsze powinny polatać sporo czasu jak ktoś nie będzie szalał z fps. Jak bym miał jednak na replikę 1200+ to bym wolał coś markowego:).

Link to post
Share on other sites
po prostu po za gumką HU i kablami reszta dla mnie to pierdoły które mi nie przeszkadzają.

 

Nie wydaje mi się żebym trafił wadliwy egzemplarz. Może po prostu mam wyższe oczekiwania co do działania gnata. Typowych chińskich karabinów miałem kilkanaście, markowych przynajmniej kilka, mam więc porównanie. Pierdołą nie jest to, że zębatki pracują bez odpowiedniego smarowania i mają spore luzy, nie jest też pierdołą rozregulowujące się ustawienie HU ;) Przy okazji, moja mk18 strzela teraz bardzo ładnie, warto było te kilka godzin poświęcić :)

Link to post
Share on other sites

Miałem w weekend w rękach "nową" Specnę. Moim zdaniem kompletnie niczym się nie różnią od pierwszych jakie pojawiły się w GF. Tylko oznaczenia są inaczej reszta to ten sam standard. Oczywiście nie miałem okazji sprawdzić jak w środku ale na nowości prócz kosmetyki kabli i batki nie liczę.

 

A co do powyższego to użytkowałem markowe, chińskie jak i replik budowanych od podstaw. Porównywanie owego chińczyka do markowej repliki w tym przypadku nie ma sensu bo po prostu to nie jest ten poziom. Jest to tylko bardzo wysoko postawiony chińczyk jedynie z możliwością przyrównania go do dobrej marki niż postawienia na równi z nią.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie trza pamiętać, że jest to Chińczyk, a jak na Chinola to jest IMO bardzo dobra replika z rodziny M4/16.

IMO jak strzela i trafia to nic więcej mi nie potrzeba, a po zmianie gumki HU i na kulkach 0,25 jest zadowalający mnie efekt (nie potrzebuję snajperki, działa orbitalnego czy UberStealthKillera).

Co do luzów, rozlegowującego się HU itp. nie uświadczyłem takich problemów i mam nadzieję ich nie spotkać.

Link to post
Share on other sites

Te nowe kable we mnie zaufania nie wzbudziły, są sztywne i grubością nie grzeszą, do tego bezpiecznik. Kupiłem tą replikę głównie dla niezłego wykonania i spasowania części. Pod kątem technicznym - jak zobaczyłem jak to strzela to...nie jeden by odesłał z powrotem do sklepu. Jednak kumpel w teamie ma taką, więc wiedziałem czego się spodziewać. Lufa była zawalona smarem, gumka HU to syf, komora HU ma niemiłosierne luzy na pokrętłach, gearbox "rzęzi" (głównie przez brak smaru, brak podkładek na zębatkach, kaszaniastą sprężynę). Jednak są to niedociągnięcia, które można "poprawić" by nie pakować się mocno w dodatkowe koszty, a usprawnić znacząco replikę. W mojej poszły od razu kable + wtyki, podkładkowanie, dysza, głowica tłoka, tłok - choć nie jest to konieczne, opóźniacz popychacza, gumka hu, dystanser, regulacja komory hu "poprawiona" i na koniec sprężyna m100 bo te stockowe są nieszlifowane i brzeczą :icon_biggrin:. Kultura pracy wzrosła znacznie, szybkostrzelność też. Replika składana pod cqb. Jak znajdę trochę czasu, to wrzucę parę fotek.

 

Ps: Zaryzykowałbym, że spasowanie body jest lepsze niż w mojej emce G&P z body magpula :icon_wink:

Jakiej firmy dyszę zamontowałeś? Po wymianie wszystkie kulki podaje? Pytam bo nie chce mi się bawić w piłowanie jej.

 

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się żebym trafił wadliwy egzemplarz. Może po prostu mam wyższe oczekiwania co do działania gnata. Typowych chińskich karabinów miałem kilkanaście, markowych przynajmniej kilka, mam więc porównanie. Pierdołą nie jest to, że zębatki pracują bez odpowiedniego smarowania i mają spore luzy, nie jest też pierdołą rozregulowujące się ustawienie HU :icon_wink: Przy okazji, moja mk18 strzela teraz bardzo ładnie, warto było te kilka godzin poświęcić :icon_smile:

 

A u mnie komora jest bardzo dobra. Nie ma mowy o rozregulowywaniu się, /powiedziałbym nawet, że ciężko chodzi. Jasne że dźwięk wystrzału nie jest za piękny i choć nie jestem radosnym posiadaczem uber markowej repliki, to wiem jak gb potrafi ładnie śpiewać :icon_smile:

 

Czy wersja tan ,czyli ta druga ma możliwość zmiany sprężyny przez prowadnice? Ktoś coś wie na ten temat?

 

Gearbox wersji tan niczym nie różni się od innych. Wszystkie mają ten sam system enter and convert. A przynajmniej to wynika z filmiku z IWA.

Edited by Ptaq5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...