Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

 

@ Vakir92

W mojej wiedzy typ 0 na M16 to odpowiedni cylinder. Jeśli można pokusić się o dziurawy to różnicą miedzy nimi na obecnym powinien być tzw kwiatek a nie spadek zasięgu. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to przeczyść lufę i gumkę hu od środka, puść parę strzałów bez górnego body. Możliwe, że masz to co opisał laqum, czyli plucie smarem. Stąd świrowanie hopka i mały zasięg.

 

Będę musiał to zrobić. I następnym razem jeszcze raz przypatrz się mojemu nickowi. :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Mark97, żebyś się pytał. Ktoś ma chęci to sobie założy 11.1, ktoś inny mniejsze. To tak jakbyś się spytał po co ktoś tankuje verve, a nie normalną, tańszą benzynę. Skoro ktoś chce...

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

kurcze no, mi się właśnie taka trąbka robi. idę zaraz postrzelać więcej, zobaczę jak to wygląda

 

w mojej poprzedniej replice też na początku miałem źle dobrany cylinder, a celność była dobra

 

w mojej SA-A01 jest cylinder typ 1

 

EDIT:

 

Poszczelałem.

 

Po pierwsze, gumka bardzo słabo kręci. Na hopku rozkręconym na maksa kulki szybko upadają. Czyżby dystanser był do dupy?

 

Po drugie, nie ma wianuszka. Kulki lecą relatywnie prosto. Więc cylinder jednak jest okej.

 

Po trzecie. Mnóstwo podwójnych strzałów. Po prostu przy jednym strzale wylatują dwie kulki. Co jest grane?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Dystanser jest za mały w stocku, zrób z izolacji z kabla większy sobie i sprawdź czy lepiej idzie. Do tego tak jak kolega powiedział, gumkę możesz wywalić spokojnie. A i sprawdź w komorze czy masz dobrze ułożony kołnierz. Czasem się zagina i nie jest idealnie okrągły początek tylko robi się taka elipsa

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

Wczoraj napisałem trochę swoich i nie tylko spostrzeżeń na temat replik SA w odpowiedzi na pytanie na grupie na fb i uznałem, że komuś tutaj też mogą się przydać ;)

Jeśli nie potrzebujesz uber kontraktowości to SA daje radę. W internecie spotkałem tylko kilka osób którym repliki przyszły z "defektami". Postaram się wymienić do każdego "elementu" zauważone wady i zalety.

-spasowanie, tyle na ile się znam jest bardzo zadowalające zdarzają się opinie że porównywalne do G&G (na tyle kompetentny nie jestem żeby samemu określić czy rzeczywiście)

-kolba, jest słabo wykonana i lata u mnie strasznie, ale nie na tyle żeby to przeszkadzało w operowaniu nią, jedyne co mi się w niej podoba to materiał wykonania ale to bardzoooo subiektywna opinia

-body i risy całkiem fajne, anodyzowane malowane proszkowo więc dosyć matowe i farba nie odłazi, szyny od razu po wyjęciu z pudełka siedzą sztywno i od września nie udało mi się ich poluzować, bolt catch u mnie wymagał przylutowania kawałka blaszki bo nie działał na tyle dobrze na ile chciałem

- celność na stockowej lufie u mnie zadowalająca jak na stock (opinia wielu osób)

-gearbox, szkielet oceniam pozytywnie,"szybka" wymiana sprężyny, duże łożyska (podobno zdarzają się jakieś z nadlewkami itd, u mnie bez zarzutu) jeśli chodzi o wytrzymałość to jak na razie nic nie mogę powiedzieć, zębatki stalowe no name prawie zawsze do wypodkładkowania

-dysza z plastiku, trafiają się lepiej wykonane i gorzej, przy grzebaniu w gb wymienił bym od razu

-głowica tłoka, wentylowana ale za bardzo jej nie ufam (przy teście "strzykawki", no szału nie ma ale tragedii też nie, być może wina oringa, który wygląda biednie)

-komora hu to dosyć duża loteria (patrząc po opiniach w necie), u mnie trzyma ustawienie, często na początku strzelanki coś jak by się z nią działo ale to może być wina gumki bo po paru strzałach wszystko wraca do normy,

-silnik na zwykłych magnesach, co do ROF'u i używanych baterii musiał byś zobaczyć na filmikach na YT, strzelając na li po 11 czy baterii z zestawu i stockowej sprężynie(tej mocniejszej) mi pasował(jutro zobaczę jak radzi sobie z sp120 Guradera)

-bateria z zestawu, bardzo bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła co prawda tylko 1100mah (sprawdzane regularnie na kopii IMAXA b6) ale trzyma tą pojemność mimo że używam ją bardzo rzadko i przechowuję naładowaną, tyle że ładowarkę z kompletu użyłem tylko raz

-kable, wiadomo, druty zbrojeniowe bezpiecznik wywaliłem od razu i założyłem chociaż po kawałku kabli od zasilacza ATX

-tłok plastikowy z tego co pamiętam z jednym metalowym zębem

Dźwięk gb na standardowej sprężynie nie zachwyca. Na początek trzeba rozebrać replikę żeby na tyle ile to możliwe przesmarować zębatki i oddać trochę strzałów żeby wyczyścić wnętrze cylindra bo pluje smarem.

http://forum.wmasg.pl/.../139509-m-ki.../page__st__520

na tej str wątku jest kilka zdjęć rozebranego gb.

polecam obejrzeć również te dwie recenzje jedna bardziej druga mniej pro

Pozdrawiam, w razie dodatkowych pytani proszę pisać.

Link to post
Share on other sites

Replika przyszła do mnie w piątek (model SA-B02). Tak z pierwszych wrażeń:

-wykonanie zewnętrzne świetne, boli tylko bardzo latająca kolba i klekoczący dosyłacz; upper i lower spasowane jak skała bez żadnych szpar, front ris ma lekki luz przy użyciu siły

-stockowy hi-cap podaję ok, bardzo lata po gnieździe, lowy boyia siedzą prawie jak skała

-stockowa bateria nawet daje radę, pozwala uzyskać satysfakcjonujący rof

-kable to chińskie srebrne druty, przy okazji zmienić :F

-gumka - do zmiany koniecznie, wygląda tak, ma strasznie dziwną tą wypustkę podkręcającą kulki, jest cała uwalona smarem

-lufa do wyczyszczenia

-dysza - do wyczyszczenia

 

Po wyczyszczeniu lufy i gumki replika sieje bardzo ładnie, skupienie i zasięg niezłe.

 

Na dniach będę pewnie rozbierał i grzebał w gb. Dłuższy tekst o emce "robi się" :F.

Link to post
Share on other sites

Posiadam od 4 miesięcy swoją SA-B04, fajnie spasowana i solidna z wierzchu. Jednak największym bublem w moim egzemplarzu jest komora HU...

Ramię krzywo odlane - musiałem trochę spiłować bo brzuszek się robił nie równoległy. Lufa i pierścień lata jak chce trzeba kropelką się pobawić. Regulacja jest nie płynna, zębatki mają straszne luzy. Gumka stockowa - no coment. Dystanser fabryczny jest za cienki ! Dopiero stockowy z g36 boyi dział jako tako. Aktualnie jest czarna systema ale zadowlony nie jestem z jej osiągów, zasięg jest gorszy niż w mojej poprzedniej rk-01 z zieloną gg stock. Planowałem zmienić na GG gumkę ale chyba nie ma to sensu z tą komorą.

Skupienie jest słabe. Przez pierwszy miesiąc po każdej strzelance czyściłem dyszę i komorę z wypluwanego smaru, ale na zębatkach go nie ma za dużo. Kable... znaczy druty to jak koledzy wyżej mówili do wymiany :) Raz zgięty przy wtyczce i pęka izloacja. Midy od BOYI czasami lubią nie podawać kulek tylko w mojej replice, na innych działają pięknie.

 

To w sumie tyle z wad jak za tą cenę uważam że jest to dobry wybór, ale trzeba być świadomym że to nadal chinol i trzeba sporo poprawić :)

 

Zastanawiam się ostatnio czy nie kupić jakiejś lipnej komory np. JG i wstawić myślę żę będzie to działać lepiej niż stock...

Link to post
Share on other sites

To może czerwona elementa? Jedni ją kochają, a inni nienawidzą :teethh:.

 

Mam za sobą rozbiórkę gb:

-zębatki mają strasznie sucho

-cylinder z głowicą i dysza zawalone totalnie dziwnym smarem

-głowicę tłoka musiałem lekko wyrównać papierem ściernym, bo była strasznie ostra

 

Podczas rozbiórki wykrzywiłem... sprężynkę bolt catch'a :teethh: :teethh: :teethh: - wie ktoś może gdzie taki fant zakupić?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Witam od kilku dni jestem posiadaczem m4a1 modle sa-b01. Mam pytanie takie dość dziwne czy jak wymienię gumkę Hop-Up to utracę gwarancje ? i czy dużo daje zmienienie gumki HU na zieloną G&G ? czy może lepsza jest do tej repliki czarna systema ?

Co do tego dokładnie modelu wykonanie naprawdę dobre, lecz czar znika podczas strzelania kulka leci na max 45m, i silnik się mocno grzeje.

Link to post
Share on other sites

Masz o wszystkim kilka stron wcześniej, ale znaj litość moją...

 

Gumka hop up stockowa to porażka. Zmieniaj śmiało na G&G zieloną/Systeme czarną ( tą drugą mam sam ). Zmiana gumki nie ingeruję w gwarancję bo ona obowiązuje tylko na GB. Druga sprawa, dobrze jest zmienić komorę HU na jakąś inną element( nie wiem co jest takie fajne w niej/KA/Madbull

 

Podczas rozbiórki wykrzywiłem... sprężynkę bolt catch'a :teethh: :teethh: :teethh: - wie ktoś może gdzie taki fant zakupić?

 

mam takie kombinerki malutkie i za pomocą nich poprawiłem tą sprężynkę. Wykrzywiła mi się ta część w niej , która jest zablokowana o gb. Za mocno pociągnąłem gb wyciągając z korpusu. Nie wiem jak to zrobiłem szczerze :)

Link to post
Share on other sites

Parę słów ode mnie o SA-B07(nowsza seria z logo SA ). Przyszła do mnie jakiś tydzień temu.Spasowanie lowera z upperem świetne-zero luzów, za to front miał ewidentne luzy-musiałem dodać jedną śrubę od dołu i teraz siedzi super.Kolba stała jakości bazarowej-cieniutki świecący plastik!

 

Generalnie do G&P nie ma porównania, kolor body jest kiepski ,jednak lepszy niż w BOYI :icon_smile:.

 

Z miejsca wstawiłem komorę PROWIN , stockową lufę KWA ,gumkę systemy i dystanser H od PJ:).Trochę wiało na połączeniu dysza-gumka (papierek podskakiwał),wyczyściłem dyszę ze smaru i poszedłem postrzelać.

 

Zauważyłem mocną nieszczelność gdzieś w środku-replika zaczynała strzelać daleko,ale gdzieś po piątej szóstej kulce z rzędu.Ku mojemu zdziwieniu zasięg skuteczny był w granicach 55m , skupienie bardzo dobre -ale sądzę ,że to zaleta lufy KWA i magicznej komory PROWIN.

 

Nie myśląc długo rozebrałem to cudo , po otworzeniu gearboxa zastałem suszę w środku -były tylko resztki skrystalizowanego smaru wokół zębatek.W cylindrze dość sucho ,ale bez tragedii.

 

Zębatki klasy SHS -stalowe , ośki całkiem proste,generalnie fajne -co ciekawe znalazłem tylko jedną podkładkę i była ona na zębatce silnikowej(od góry).Zębatka środkowa tarła o szkielet.Łożyska kulowe 8mm-całkiem dobre.

 

Przechodząc dalej do zespołu cylindra -istna maskra :icon_smile:.Syczało i puszczało na wszystkim.

Głowica tłoka-łożyskowana ,wentylowana z białego plastiku

Głowica cylindra (biały plastik, jeden oring uszczelniający)

Dysza biały plastik,bez uszczelnienia, płaskie "czoło",bez fazy-ktoś wspominał w tym temacie o długości 21,1 - u mnie miała długość 20,7

Cylinder mosiężny TYP 0.

 

I dochodzimy do finału tej historii-chciałem wymienić dyszę i tu spotkał mnie ZONK-żadna z dysz które miałem na chacie nie chciała wejść na prowadnicę (teraz mnie olśniło ,że mogłem sprawdzić dodatkowo dysze typu BU)-testowane dysze to PROTECH,ULTIMATE i VFC.Nie myśląc długo wydłubałem jakąś stockową głowicę cylindra v.2 i włożyłem do cylindra specny-niby pasowała ,ale trochę puszczała..Nie chciało mi się robić teflonfixa i podmieniłem na inny stockowy cylinder uzyskałem w ten sposób efekt strzykawki,zaryzykowałem i wsadziłem dyszę znacznie dłuższą od stockowej 20,7->21,25(Protech).Wypodkładkowałem ,dołożyłem nówkę M120 SHS.

Replika podaje i strzela naprawdę daleko, pracuje cicho i teraz jestem z niej zadowolony :icon_smile:.Silnik się nie grzeje (u mnie szary z czarną dupką na średnich magnesach)-daje całkiem fajnego rofa na 11,1.

Pomierzę ją jak wróci do Nas "teamowe chrono".

 

PS.

Też rozwaliłem śrubki w chwycie pistoletowym -są zrobione ze strasznie miękkiego materiału.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Panie Paździoch, nie cały świat ma zamontowaną crane stock. Ja mam u siebie tą Magpulowską i lipo montuję w prowadnicy. Z tego co pomierzyłem to średnica wew. prowadnicy ma w Specnach 2,5cm. Kupiłem sobie pakiecik 2S o odpowiednich wymiarch, ale na stock drutach i niezinedtyfikowanym springu a'la m120 ROF cyców nie miażdży, dlatego pomysł z lipo 3S.

Jednak biorąc z neta dane o wymiarch tego Redoxa o którym piszał Seger, wychodzi na to, że ten pakiecik potrzebuje min. 2,6cm średnicy prowadnicy, do tego jeszcze miejsce na kable.

Z pasujących na bank, Znalazłem jedynie niedostępnego nigdzie Nano Techa Turnigy 1200mAh.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...