Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Właśnie wróciłem z poligonu "Winów" pod Opolem, aby jeszcze raz sprawdzić w boju replikę i niestety problem z auto powtórzył się i wystrzelałem sobie pół magazynka w buta :icon_smile:. "samo strzelanie" na auto pojawia się losowo... bez reklamacji się nie obejdzie :(

 

Wygląda mi to na prostą sprawę ale z racji tego, że replika nowa to reklamuj. Spust działa mechanicznie, tj. gdy go naciskasz dotyka stycznika i w obwodzie płynie prąd. Najwyraźniej gdy puszczasz spust, obwód się nie otwiera a więc coś jest źle dogięte. Ew. jeśli masz mosfet to może tam być problem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konradzie, nie instalowałem jeszcze w replice nic poza gumką hop up :icon_smile: a nie podejrzewam, aby firmowo mofset był zainstalowany.

 

I nie jest.

 

PS pamiętaj żeby w reklamacji określić czego oczekujesz (wymiana/naprawa/zwrot kasy).

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, sprzedaję dzielonego NiMha 9,6 od specny. Pytanie czy taki mieści się we froncie modelu B01. Jestem na 90% pewny, że wejdzie, jednak muszę się upewnić na te 100%, bo nie mam zamiaru ecisnąć komuś za dużej baterii.

Jakby któryś z posiadaczy SA-B01 mógł mi podać długość przestrzeni na baterię tym modelu, tak będzie chyba szybciej, niż czekanie na kogoś z 9,6 w tym modelu :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

W replikę G&G z takim frontem wejdzie. Dzisiaj pomierzyłem proporcje zdjęcia B01 i nawet przy przyjęciu sporej niepewności pomiarowej na niekorzyść 9,6V, i tak wychodzi na to, że wejdzie. Ten NiMh 8,4V w tym modelu jest chyba dla tego, że jest to najbardziej podstawowa wersja i Azjaci z SA pomyśleli, że osoby ją kupujące nie potrzebują żadnych wodotrysków i bajerów.

Link to post
Share on other sites

A GB zaplombowany? Bo jak zaplombowany to nici nie wymiana, no chyba że umiesz kable wlutować i ułożyć operując tą dziurą która zostaje po prowadnicy sprężyny :icon_wink:.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Ogólnie te gwarancje są nic nie warte i mają zastosowanie jeśli po kilku tysiącach pierwszych strzałów coś się po prostu rozleci z racji wady fabrycznej (np pęknie gb bo miał pęknięcie już w trakcie montażu w fabryce). Warto poczekac, popukać a po miesiącu wymienić kable, dyszę, prowadnicę sprężyny, przesmarować zębatki i będzie lepiej działać niż fabryczna po 20 przeglądach gwarancyjnych (które nic totalnie nie dają).

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Ja otrzymałem SA-B01 i wygląda na to że też dostałem jeden z "tych gorszych".

 

Replika na oryginalnej baterii po kilku strzałach się blokowała kompletnie na anty-rewersalu. Silnik się specjalnie nie grzał więc uznałem że to nie jest zbyt ciasne podkładkowanie, więc albo silnik, albo prąd.

 

Przylutowałem deansy i wsadziłem 7,4 lipo 20-40C i teraz już się kompletnie nie blokuje, ale ma taki problem jak w starych marujach że po kilkudziesięciu strzałach na semi się blokuje po czym trzeba przełączyć na full auto, strzelić serię i dalej można strzelać. Mi to wygląda na cienki silnik.

 

Tak na marginesie wsadziłem do niej oryginalną łożyskowaną prowadnicę Specna Arms którą zamówiłem razem z repliką - szkoda że nie mam jej wbudowanej w standardzie. Ściska ona sprężynę ciut bardziej niż stockowa, ale nie powinno być to na tyle żeby powodować powyższy problem.

 

Replika moja dodatkowo jest krzywa jak diabli. Lufa jest skręcona tak że muszka jest gdzieś na 11tej godzinie na zegarze. Rozkręciłem ją kompletnie i złożyłem ale to body jest krzywo odlane co widać po otworach które trzymają lufę zewnętrzną. Żeby wyprostować lufę muszę wyciągnąć piny blokujące jej obrót.

 

Aha - zaczep "wciśnij kropek" też jest najwyraźniej skopany, bo musiałem się namajstrować żeby zamontować zawiesie które mi do wszystkich innych replik wchodziło od razu.

Link to post
Share on other sites

Ta Specnowa 120 chodziła u mnie okropnie. Z gera wydobywały się potworne brzędki po każdym strzale, fuu. Od razu zamówiłem sp90 Guardera, żeby wmontować ją przy okazji personalizacyjnego tuningu, gdyż kupiłem używkę.

Teraz praca mechanizmu to miód sla uszu :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...