Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z okularami


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Staram sie znazlesc cos do ochrony oczy co nie bedzie sie gryzlo z moimi okularami korekcyjnymi. Okazuje sie, ze jest to trudniejsze niz poczatkowo zalozylem z racji tego, ze sa szerokie. Ze wszystkich gogli, ktore mierzylem Bolle X800 pasowaly najlepiej ale wciaz bylo to dalekie od idealu.

 

Szkla kontaktowe odpadaja poniewaz nie moge ich nosic ze wzgledow medycznych.

 

Czy do ASG mozna uzywac rozwiazan alternatywnych, np okularow do prac warsztatowych? Posiadam okulary ochronne UVEX UltraSpec (http://www.mineraliu...pec-9165005.jpg). ktore idealnie pasuja do moich okularow. Czy mozna bezpiecznie korzystac z takiego sprzetu czy nie jest to dobre rozwiazanie?

Edited by lukeuk
Link to post
Share on other sites

Co do atestow to nie wiem bo nawet pudelka nie mam. Potrzebuje czegos na niedziele i juz za pozno na zamowienia internetowe. Chcialem sie poratowac jakims "wynalazkiem" ze sklepu z odzieza ochronna ;-) Swoja droga calkiem fajnie niektore produkty wygladaja.

Link to post
Share on other sites

Atesty powinny być na szkłach (małe oznaczenie gdzieś w rogu lub jeśli szkła są niewymienne to na oprawce, szukaj ciągu dziwnych znaków zawierający użą literę"F"). Okulary ze sklepu bhp to wg mnie najlepsza opcja pod warunkiem że mają atesty

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś może Bolle Defender? Moje okulary (nie są co prawda za duże) mieszczą się i mają jeszcze sporo luzu. Skoro potrzebujesz na niedziele to raczej lipa bo pewnie musiałbyś je zamawiać, ale na przyszłość możesz o nich pomyśleć. Popytaj na forum regionalnym - może ktoś z okolicy ma Defendery i da Ci przymierzyć.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

@Lukeuk, z Twojego postu wynika, że Twoje okulary mają atest klasy F, poczytaj zawartość odnośnika podanego przez Echelona, to Ci wszystko wyjaśni.

Dobrym rozwiązaniem są Defendery ale wygląda się w nich jak rekin młot.

Najlepszym rozwiązaniem są okulary ESS z wkładką korekcyjną, tyle że to grubsza inwestycja ale za to na lata.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała - okulary wyższej klasy niż F dostać nie mogą. Nawet jak sam wizjer/okular wytrzyma uderzenie pocisku wystrzelonego z kb UR.

Przecież nie napisałem, że mogą ani że są złe. :icon_eek2: Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Polecam Bolle x500 - duże, szerokie i z wcięciem na zauszniki do noszenie okularów. Mają podwójna szybkę która nie paruje. Używam już 2,5 roku.

 

Jeżeli sie na nie zdecydujesz to usuń dolna i górna gąbkę zabezpieczającą przed pyłem. W ten sposób poprawisz wymianę powietrza w goglach.

 

Dodatkową zaletą jest ich "ogromność". Chronią dużą część twarzy przed kulkami. Jeżeli do tego dołożysz maskę siatkową (z ochrona na uszy), to będziesz miał ochronę zębów. Maskę możesz wygiąć w dowolny sposób, tak by pozwalała złożyć się do repliki. Ja dodatkowo usunąłem dolny pas materiału by poprawić wymianę ciepła.

 

Kolejność zakładania takiego zestawu - wpierw gogle a na kolejno maska.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...