Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Odkopuję.

 

Szukam czegoś niedużego, co zapewni mi możliwość ustawienia bursta, Jefftron oferuje tanie i proste układy. Pytanie tylko czy dobre? Docelowo układ ma pracować przy sprężynie pokroju SP130, zastanawiam się nad tym modelem lub mocniejszym odpowiednikiem. Cena niemal 2x mniejsza niż MERF i 2x mniejsze wymiary. AB nie jest mi jakoś super potrzebne.

 

Bardzo mile widziane wszelkie opinie użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Miałem następujące układy:

 

- JT-PRO-01 - Fajny układzik, silnik lubi się grzać od AB, przy ustawianiu opcji trochę trzeba się namęczyć.. Stosowany na sp120.

- JT-PRO-07 - Aktualnie używam, bardzo, ale to bardzo fajniutki mosfecik, ogrom możliwości, ustawanie również trochę trefne jak wyżej ale za to nadgania wieloma opcjami. Szczególnie możliwość regulacja rofa - przyjemna sprawa. Stosowany na Sp130.

- JT-BRZ-01 - Zakładałem wiele, działa jak najbardziej. Ab lekko poci silnik.

- JT-BRZ-03 - Troche lepszy od wymienionego wyżej ponieważ ma radiator, silnik się mniej poci.

 

Wszystkie mosfety znoszą obciążenia Sp120+, oraz rof rzędu 28k/s+.

 

Mogę szczerze polecić, w razie problemów służę na PW bądź w temacie.

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

- JT-PRO-01 - Fajny układzik, silnik lubi się grzać od AB, przy ustawianiu opcji trochę trzeba się namęczyć.. Stosowany na sp120.

JT-PRO-01 nie ma AB, nie pomyliłeś się aby?

 

JT-PRO-07 nie wpływa jakoś na większe grzanie się silnika jak w przypadku pozostałych układów? W sumie różnica cenowa niewielka, a zawsze kilka bajerów więcej.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie jest to idealny temat na opinię, ale na forum za dużo wzmianek o Jefftronach nie znalazłem, dlatego napiszę tutaj:

Próbowałem podłączyć Gate'a NanoSSR i próbowałem podłączyć Jefftrona. O ile NanoSSR spaliłem po około dwudziestu strzałach (co prawdopodobnie było w jakimś stopniu moją winą, pierwszy raz rozkładałem gearbox i od razu zmieniłem styki, okablowanie i sprężynę na mocniejszą, może za dużo rzeczy na raz), to Jefftrona, zainstalowanego w ten sam sposób, póki co nic nie rusza.

Nie żebym był z tych co wierzą, że "złe, bo polskie", ale polskimi rękami, polską cyną i polską lutownicą polski MOSFET nie wywarł tak dobrego wrażenia, co czeski :icon_razz:

Od razu polecam brać wersję z okablowniem. Co prawda całkiem przyjemnie lutowało się przewody do tych dziurek, ale jednak nie wierzę, że jestem w stanie zrobić to lepiej niż pracownik 'Josepha Tronnovicha'.

Przy okazji - radzę dobrze oglądać kostki stykowe przed instalacją, na tych SHS i Ultimate miałem (miałbym) problem z semi, więc jak nie ma potrzeby, to nie radzę zmieniać całości, tylko samą miedź. Dla większości to pewnie podstawowa wiedza, mi to jakoś umknęło na wszystkich poradnikach.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam dwa układy procesorowe JT-PRO-03 w M4 oraz AUG i ten model zdecydowanie nie polecam.

 

Jeden przyszedł ze źle przylutowanym chipem i musiałem przelutować piny żeby zadziałał. Przynajmniej pochwalić muszę kontakt z czechami, jako że odpisywali mi na wszystkie maile i starali się pomóc jak mogli.

 

Oba wyjawiają multum dziwnych problemów:

 

- Jak podłączy się baterię 11,1 V i się trochę postrzela, potem podłączy 7,4 V układ wibruje wskazując rozładowaną baterię. Układ ma wbudowaną funkcję zabezpieczenia baterii przed rozładowaniem, ale stockowo powinien być wyłączony. Przełączając go manualnie na 7,4 V czasami działa ale lepiej wykonać reset fabryczny.

 

- Grzebiąc w gearboxie w Augu zmieniając czy to podkładkowanie, czy sprężynę jak zapomniałem zresetować fabrycznie układ potrafił zacinać się na full auto (!!!!) do wyciągnięcia baterii. Po resecie powracało do normy.

 

- Burst jest regulowany nie ilością strzałów ale długością trwania impulsu prądowego i szczerze powiedziawszy nigdy do końca nie byłem w stanie wyregulować go tak żeby działał w miarę sensownie.

 

- Czasami komputer z racji posiadania zabezpieczenia przepięcia potrafi nie wystrzelić i tylko zawibrować.

 

Większość powyższych problemów powstaje w wyniku "uczenia się" komputera cyklu gearboxa, prawdopodobnie mierząc "peaki" poboru natężenia przy pierwszych 5ciu strzałach od podłączenia baterii. Tak przynajmniej jest napisane w instrukcji. Powodując w jakikolwiek sposób zmianę tego cyklu (bateria, zmiany w bebechach) powoduje rozstrojenie układu.

 

Jasne, po to są te resety fabryczne. Ale koniec końców powodowało to u mnie nie lada frustrację jak na każdym strzelaniu musiałem włożyć baterię, przeczekać wszystkie komunikaty jego, wykonać reset, potem wyłączyć AB, wyłączyć burst, wyłączyć odcięcie baterii i wykonać 5 pustych strzałów żeby się ogarnął.

 

W M4 już zastąpiłem Jefftrona mosfetem PicoSSR3 i jestem póki co bardzo zadowolony. Reakcja na spust jest wyraźnie lepsza no i wielkość tego układu pozwala go schować praktycznie wszędzie. M130, 11,1 Volt Li-Po 25C-50C i póki co hula.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zamontowałem już kilkanaście jt-mos-01 i jt-mos-03. Wszystkie działaja prawidłowo, nie było problemu nawet z montażem "polowym" i dosć mocne grzanie lutownica nawet nie uszkodziło rezystorów i mosfetu. Jeden mos-01 jest u mnie po kilkudziesięciu strzałach ciepły ale to z uwagi na konfigurację repliki. jt-mos-03 siedzi sobie w m249 gdzie napędza go systema magnum, zębatki 100:300 i sp150 guardera i jest najwyżej temperatury pokojowej. Więc polecam te mosfety.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Konfiguracja:

- 100:300

- HT SHS

- 8mm kulkowe łożyska

- kable 16AWG

- deansy

- tłok 14 SHS

- M140 Tornado

 

Całość lata na na ok. 500 fps, na flat hopie i lufie promyka. Ale to nieistotne w tym wypadku.

 

Co istotne, układ w moim szkielecie Specny jest 100% drop-in. Nic nie musiałem piłować, dostosowywać, po prostu wsadziłem i przykręciłem śrubkę.

 

Istotny fakt, kable 16AWG są za grube pod ten układ, przez jego konstrukcję nie mogłem dwóch puścić pod spustem, musiałem jeden przepuścić nad nim.

 

Wszystkie funkcje działają bez zarzutu, latam na semi-full auto. Ale fabryczny brust działa świetnie, bez problemów. Tak samo AB.

 

Nie mierzyłem ROF, ale skoczył mi mocno, szczególnie reakcja na spust w stosunku do poprzednego Jefftrona micro z AB. Za te pieniądze polecam.

 

Film:

Link to post
Share on other sites

Wszystkie funkcje działają bez zarzutu, latam na semi-full auto. Ale fabryczny brust działa świetnie, bez problemów. Tak samo AB.

 

Dzięki za podzielenie się. Na pewno ciekawa alternatywa do dużo droższego (i ciągle niedostępnego) BTC Spectre.

 

Mógłbyś jednak sprawdzić kilka rzeczy?

 

- Możesz przepiąć się kilka razy między słabszą a mocniejszą baterią (w sensie z różnymi napięciami).

 

- Sprawdzałeś może obniżanie ROF na full auto ale z opcją "smart rof"?

 

- Jedno spostrzeżenie - ten układ w teorii powinien kończyć za każdym razem cykl, włącznie z full auto. U ciebie na filmiku widać jednak na full że w innej pozycji zatrzymuje się dysza. Zastanawiam się czy to może być spowodowane włączonym AB. Mógłbyś wyłączyć AB i sprawdzić jak się zachowuje układ? (Tak na marginesie - potrzebne ci jest w tym układzie AB? Zdarza ci się overspin bez?)

 

- Skąd zamawiałeś? Śledzę airsoftpro.cz ale tyle razy ile dostaję przypomnienie że jest w stocku zaraz potem go nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...