Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GLOCK 18C 0.30 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie przestańcie mówić co lepsze lecz pomyślcie jak polepszyć glocka!

 

Otwieramy komore hop siup. Dematerializujemy tą beznadziejną gumkę hop siup. Skracamy naszą nową silikonową do odpowiedniego rozmiaru. następnie zakładamy ją na............ nową lufę precyzyjną<niekonieczne musi być ukryta w tłumiku można kupić krótszą> następnie teflon fix uszczelniający gumkę. montujemy i gotowe.

 

Broń Boże nie montuj m85 do glocka! Po pierwsze nie ruszy a po drugie w glocku jest inna sprężyna-krótsza.

 

życzę miłego łupgrejdu

Link to post
Share on other sites

ok

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2261 prec lufa

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2973 gumka

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1383 sprężyna m 80 może być?

 

możesz podac linka teflon fixa i troch jaśniej opisać jak uszczelinić? :P

ps. wszystko się zgadza tak?

z góry thx

Edited by BAGNO
Link to post
Share on other sites

Mam TM Glocka 18C. Stockowa sprezyna ma wymiary: dlugosc 92mm, sred. zewn. 10.5mm, sred. drutu 1.1mm, skok 3.1mm. Dorobilem sprezyne o identycznych wymiarach, ale z drutu 1.2mm. Pozostale wymienione elementy to lufa KM, lozyska kulkowe, instalacja z tranzystorem MOSFET, zasilanie z latarki TM Pro-Light.

 

Pistolet strzela podobnie (moja subiektywna opinia) jak TM P226 rowniez z lufa KM. Szybkostrzelnosc 15 BBs\sek. - zmierzone.

 

Sadze, ze do Cymy mozna wlozyc to samo. Jaki bedzie tego efekt niestety nie wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, wróciłem ponownie zakupiłem gumke hop-up oraz preclufe otworzyłem zamek i zdjąłem czarną plastikową osłonkę z lufy orac komory hop-up. No własnie nie wiem jak się dobrać do gumk i jak wymontowaĆ lufę może mi ktoś pomóc?

 

postaram się w najbliższym czasie wrzucić zdjęcia.

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Bagno, w którymś z tematów o glocku były fotki z kolejnych etapów rozkładania.

Żeby wyjąć lufę, trzeba praktycznie zedmontować replikę, niestety, ale trudne to nie jest (choć ciut upierdliwe).

 

BTW. nie rozumiem, po co ludzie chcą wyciskać z tego maleństwa max tuning... mnie słuzy głównie do walki w budynkach, gdzie boję się użyć głównej broni (żeby kogoś nie uszkodzić).

Link to post
Share on other sites

BTW. nie rozumiem, po co ludzie chcą wyciskać z tego maleństwa max tuning... mnie słuzy głównie do walki w budynkach, gdzie boję się użyć głównej broni (żeby kogoś nie uszkodzić).

 

To zrozum, ze ludzie chca grac tym malenstwem w lesie, uzywajac kul 0,25 (bo sa celniejsze).

Link to post
Share on other sites

To zależy od przyjetej filozofii. Jezeli ktoś gra głównie albo wyłacznie w lesie, to zależy mu głównie na dużym zasięgu. Choć IMO jak las jest gęsty, to wcale nie ma to takiego wielkiego znaczenia.

 

Replika pistoletu z natury rzeczy będzie mniej celna, niż karabinka. Długość lufy, i tego nie przeskoczymy. Trzy punkty oparcia przy celowaniu (przedni chwyt, chwyt pistoletowy, kolba) - to też trudno przeskoczyć, a na stabilność bardzo wpływa.

 

Owszem, mam kolegę, który gazowego SOCOMa z tłumikiem (420 fps) z kulkami 0,28g używa do strzelań precyzyjnych ("To ma lepsze osiągi niż Sauer S92"), ale to jednostkowy przypadek. Z Glocka 420 fps i długiej lufy (jak SOCOMowa w tłumiku) nie wyciśniemy.

 

Ale z drugiej strony - do walki w lesie (i w "mieście" w sumie też) służy nam replika broni długiej. Broń krótka to zapas. Jeżeli sięgami po broń boczną, to znaczy, że sytuacja jest awaryjna - skończyła nam się amunicja do broni głównej, względnie trafiło nam się uszkodzenie / zacięcie.

Realnie, pistolet ma zasadniczo gorszy zasieg i celność niż broń długa.

 

To po co robić z niego dalekonośna "armatę"? Przy tuningu, IMO, trzeba wiedizeć, kiedy powiedzieć "dość".

 

Jak już napisałem, ja mojego "Klocka" używam najchętniej wewnątrz budynków, kiedy dystans strzelania spada do kilku zaledwie metrów. Bo jak mam broń główną z circa 350 fps (lokalnie górna granica tego, co dopuszczalne w CQB), to jednak wolę na kilka metrów uzyć Glocka z circa 200fps. Zwłaszcza, że jest spore ryzyko, że przysunę komuś z bliska po twarzy - dystans mały, akcje szybkie, a często tylko głowa i replika zza rogu wystaje.

W lesie wyciagam go tylko, jeśli Beta nagle odmówi posłuszenstwa, i wiem wtedy, że na akcje ofensywne nie mam się co pchać - trzeba wiać, ewentualnie jak najdrożej "sprzedać swoją skórę". Ot i tyle.

 

Wstawić precke - jasne, bo stockowa lufa daje straszliwy rozrzut. Guma HU też do wymiany. Może lekko podkręcić, jeśli ktoś bardzo chce, żeby mieć lepszą donośność i szybkosć (ach te matrixy) na typowych zasięgach. Ale ekstremalny tuning w broni zapasowej?

 

A'propos kulek - używam Pestek 0,23 i nie narzekam na rozrzut. Ale żeby 0,25? :strach:

Link to post
Share on other sites
Szreder, mysle ze masz bardzo ciekawa osobowosc.

no i ?

 

Mógłbyś jakoś uzasadnić?

Że wysiłek/pieniądze na zrobienie czegoś z glockiem, można spożytkować biorąc coś bardziej "się nadającego". Co do kulek 0.25, to przy mocy 0,7J jest to raczej zły wybór, zasięg spada.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

To zależy od przyjetej filozofii. Jezeli ktoś gra głównie albo wyłacznie w lesie, to zależy mu głównie na dużym zasięgu.

"To zależy od przyjetej filozofii." Mi zależy głównie nie na zasięgu czy celności a przyjemności z grania. Z glockiem fajnie się mi biega i często karabinka nawet nie wyciągam z pokrowca.

A'propos kulek - używam Pestek 0,23 i nie narzekam na rozrzut. Ale żeby 0,25? :strach:

A dlaczego by nie 0,25 - nie muszę kupować osobnych kulek do pistoletu i karabinku.

 

Że wysiłek/pieniądze na zrobienie czegoś z glockiem, można spożytkować biorąc coś bardziej "się nadającego".

Jeśli kogoś stać na to, żeby włożyć w glocka swój czas/swoje pieniądze to jego prawo.

Za pieniądze włożone w swojego glocka w tym momencie miałbym spokojnie ze 2 aegi "II klasy" i dobrze mi z tym.

Link to post
Share on other sites

 

 

1)Replika pistoletu z natury rzeczy będzie mniej celna, niż karabinka. Długość lufy, i tego nie przeskoczymy. Trzy punkty oparcia przy celowaniu (przedni chwyt, chwyt pistoletowy, kolba) - to też trudno przeskoczyć, a na stabilność bardzo wpływa.

 

2) Owszem, mam kolegę, który gazowego SOCOMa z tłumikiem (420 fps) z kulkami 0,28g używa do strzelań precyzyjnych ("To ma lepsze osiągi niż Sauer S92"), ale to jednostkowy przypadek. Z Glocka 420 fps i długiej lufy (jak SOCOMowa w tłumiku) nie wyciśniemy.

 

3) Ale z drugiej strony - do walki w lesie (i w "mieście" w sumie też) służy nam replika broni długiej. Broń krótka to zapas. Jeżeli sięgami po broń boczną, to znaczy, 5że sytuacja jest awaryjna - skończyła nam się amunicja do broni głównej, względnietrafiło nam się uszkodzenie / zacięcie.

Realnie, pistolet ma zasadniczo gorszy zasieg i celność niż broń długa.

 

4) To po co robić z niego dalekonośna "armatę"? Przy tuningu, IMO, trzeba wiedizeć, kiedy powiedzieć "dość".

5) Jak już napisałem, ja mojego "Klocka" używam najchętniej wewnątrz budynków, kiedy dystans strzelania spada do kilku zaledwie metrów. Bo jak mam broń główną z circa 350 fps (lokalnie górna granica tego, co dopuszczalne w CQB), to jednak wolę na kilka metrów uzyć Glocka z circa 200fps. Zwłaszcza, że jest spore ryzyko, że przysunę komuś z bliska po twarzy - dystans mały, akcje szybkie, a często tylko głowa i replika zza rogu wystaje.

6) W lesie wyciagam go tylko, jeśli Beta nagle odmówi posłuszenstwa, i wiem wtedy, że na akcje ofensywne nie mam się co pchać - trzeba wiać, ewentualnie jak najdrożej "sprzedać swoją skórę". Ot i tyle.

 

7)Wstawić precke - jasne, bo stockowa lufa daje straszliwy rozrzut. Guma HU też do wymiany. Może lekko podkręcić, jeśli ktoś bardzo chce, żeby mieć lepszą donośność i szybkosć (ach te matrixy) na typowych zasięgach. Ale ekstremalny tuning w broni zapasowej?

 

8)A'propos kulek - używam Pestek 0,23 i nie narzekam na rozrzut. Ale żeby 0,25? :strach:

 

1) Tak, ale w ASG strzelamy na malych dystansach. Czesto decydujace jest to, jak szybko zlozysz sie do strzalu.

Ja sie staram podejsc (z AEPem) na 15 metrow, albo mniej. Jesli masz pojecie o strzelaniu z broni krotkiej, to klamka TM na tym dystansie mozesz trafic wystajacy lokiec ,glowe.

2) Naped gazowy zakloca prace systemu Hop Up. Slaba powtarzalnosc strzalow, trzeba biegac z butla.

Wyzsze koszty eksploatacji.

4) IMO, moje pytanie nie brzmialo "kiedy powiedziec dosc", ja sie chce dowiedziec jaki jest potencjal tuningowy AEPow na dzien dzisiejszy.

5) Wole grac w lesie, wchodze do budynku tylko jak koledzy sie upra na CQB.

6) A ja, gdy tylko mam ochote, zostawiam karabin w samochodzie i biore Glocka z dwoma mid-capami. I gram ofensywnie, tak zeby podejsc przeciwnika na 15 metrow , lub mniej.

7)Ekstremalnym tuningiem mozna nazwac wykrecenie 500 fps.

Ja Chce osiagnac "tuning zycia", przekroczyc magiczna granice 320 fps (jak poczytasz, to sie dowiesz dlaczego).

8) Mam wyzsze wymagania co do powtarzalnosci kolejnych strzalow. Wykonanie jest kiepskie (dalo sie zauwazycz szef).

Chropowata powierzchnia raczej nie poprawia aerodynamiki.

Nizsza waga oznacza mniejsza stabilnosc lotu, rozrzut jest wiekszy.

Z pestek 0,23 tez kiedys strzelalem, odkupilem ze 2000 na strzelance, bo mi sie skonczyly 0,25 G&G (P90 350 fps z Prometheusem 407, gumka Systemy, dystanserem MB i Glock TM z lufa KM Heada).

W wypadku Glocka mialem wiekszy zasieg, ale celnosc juz byla gorsza. Porownywalem je pozniej w swoim ogrodzie (mam tam 20 metrow, dosc dobrze osloniete od wiatru).

G&G sa do tego tansze (24000 kul za 210zl).

 

P.S.

Ja uzywam tylko semi.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zakupiłem lufę precyzyjną KM - Head - Lufa Precyzyjna Glock 18C - AEP oraz gumkę hop up KM - Head - Gumka HopUp - RH45 - AEP - G18C - MP7, zamontowałem i złożyłem. I tu wystapił problem, mianowicie przy strzelaniu co drugi, trzeci strzał glock "wypluwał kulki czasami po 2. Co robić należy skrócic gumkę czy coś?

Pomocy!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...