Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona Krocza


Recommended Posts

Trochę mnie uraziłeś, tutaj nie rozmawia się o miejscu na 'k'.

 

U Nas w ekipie zrobiliśmy to tak - najpierw przygotowaliśmy gips, następnie każdy zanurzył w nim jaja (trzeba uważać, bo gips może być gorący), po czym w tak wykonaną formę wlaliśmy stal. Po ostygnięciu, stal okleiliśmy papierem czerpanym, by było ekologicznie, lekko, a jednocześnie dobrze. Koniec końców mamy i przycisk do papieru w kształcie własnych jaj, i ochraniacz.

Link to post
Share on other sites

Ależ bądźcie poważni.;p

 

Zawodowcy radzą sobie z tematem w taki sposób:

Amerikan-Bir-Askeri-4dd921ec75b09.jpg

 

robocop.jpg?w=238&h=351

 

Ale nie martw się - w airsofcie odstrzelenie tego i owego raczej ci nie grozi. Jeżeli bardzo, ale to bardzo chcesz się zaopatrzyć na wszelkie możliwe ewentualności - nawet te najmniej prawdopodobne - to zakup sportowy suspensor (taki dla bokserów, szermierzy, judoków i szachistów), ale z doświadczenia zdobytego podczas fechtowania powiem ci, że spędzanie w tym całego dnia na strzelaniu będzie niewygodne, a poza tym bardzo mało praktyczne.

Link to post
Share on other sites

Przez te kilka lat jak już się strzelam to chyba tylko raz byłem świadkiem postrzału w nabiał - było to gdy dwóch kumpli się wygłupiało i strzelało do siebie z paru metrów. Ten co dostał pokwiczał chwilę i (bez skojarzeń) wstał.

Dużo częściej ktoś obrywał w jaja gdy jeszcze grywałem w nożną.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Pisałem o suspensorze, ale jeżeli stawiasz sprawę w ten sposób:

 

Ok Dzięki za wypowiedzi ale może są jakieś wkładki a może je z czegoś zrobić ?

 

To jedyne znane mi "wkładki" do "tych" okolic wyglądają tak:

DSC02972.jpg

 

Nie wiem jak chcesz tego używać, ale wyglądają prawie militarnie, bo w zasadzie przypominają trochę naboje.

 

Zależy mi na zabezpieczeniu się.

 

To w takim razie do listy zakupów dorzuć jeszcze to:

%2Ftmp%2Fprezerwatywy_1.jpg

 

Jednak w tym wypadku nie jestem pewien, czy prawidłowo poinformowano cię na czym polega airsoft.

 

Poza tym historycznie udowodniono, że największą pewność w przypadku ochrony krocza przed kulką daje to:

zbroja02.gif

 

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Niektóre chronią mocniej, inne słabiej. Poza zakresem ochrony zwróć też uwagę na cenę, producenta oraz prognozowaną wytrzymałość.

 

A już tak całkowicie na poważnie - w czasie 8 lat, jak bawię się w airsoft NIE spotkałem się ani razu z przypadkiem uszkodzenia... Emm... tych tam dwóch na dole. Złamane nogi, złamane zęby, siniaki, kulki w skórze, poobcierane stopy - to czasami (rzadko) na rozmaitych strzelaniach i wyjazdach się zdarzało. Statystycznie mniej niż w innych sportach, które miałem okazję uprawiać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli aż tak bardzo się martwisz to zawsze możesz ubrać jakieś przylegające bokserki i wypełnić z przodu watą albo czymś.

Niemniej, myślę, że jak masz odpowiednie spodnie to fałdy materiału/guziki skutecznie chronią przed kulkami :P

Link to post
Share on other sites

Zwinięte skarpety (najlepiej taty ale nowe) włożone w majty +100 do armor, +100 lans, +1 dodatkowy członek drużyny, -100g proszku do prania po strzelance.

 

Za 200 zł to Ty dorwiesz cały mundur kontraktowy, albo inne piękne cudo. A poza tym, to w tym się nigdzie nie zakamuflujesz.

A ochrona krocza, to kwestia skarpetek, albo jakiegoś materiału zwiniętego i włożonego w obcisłe majty. Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że raczej ciężko jest dostać prosto w pana P.

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Dobra, bo temat już całkowicie odpływa w kierunku farsy. Jeżeli Twój "sprzęt" nie będzie opięty przez materiał (najpierw zapytaj rodziców/opiekuna prawnego czy możesz, a następnie sprawdź sobie w google jak wyglądają legginsy), to NIC CI NIE GROZI. Tyle. Koniec, kropka.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...