Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Gallain

Jak mam być szczery to zastanowiłbym się nad proponowanym przez Ciebie upgrade'm. W przypadku G36 to moze być karkołomne zadanie a juz na pewno nie tanie. Karkołomne, bo przy takim resorze (którego chcesz używać zamiast sprężyny) :wink: może się okazać, że Twój egzemplarz będzie potrzebował zasilania z akumulatora samochodowego :wink:

No dobra - teraz na poważnie.

Sądzę, że najlepiej zrobisz jak pozyczysz od kogoś sprężynkę i jakąś baterię - nie spodziewam się, żeby można było zastosować cos innego jak tylko Sanyo RC min. 2400 mAh, a ja na Twoim miejscu z miejsca przymierzałbym się do 3000 mAh (oczywiście też na ogniwach RC Sanyo).

Jeśli tylko masz możliwość pożyczenia - zrób to - najlepsza metoda to doświadczenie. Tak jak napisał Ci ghrh - będzie potrzeba wymiany zębatek, do tego zestaw wzmocnionej głowicy. Standardowy GB może i wytrzyma ale licho wie jak długo. Zimą nie wytrzyma - nie ma bata.

Odniesienie do twojego egzemplarza nie jest przypadkowe - sztuka, sztuce nie równa i licho wie o co chodzi - jeden egz. G36 ciągnie aż miło na 1100 mAh, a inny potrzebuje znacznie więcej. Jak zachowywał się do tej pory Twój?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój się w ogóle jeszcze nie zachowywał, bo go jeszcze nie mam :)

 

Póki co mam UMP, ale do lasu ono jest nie bardzo.

Chcę kupić karabin szturmowy do zabawy w zielonym kolorze.

Wybór padł na G36, bo po prostu mi się ta zabaweczka podoba i innej nie chcę. Ale chcę mieć co najmniej 450-500fps, bo będzie to karabin parasnajperski. W zimie ok - założę słabszą sprężynę, albo będę używał UMP.

 

A co do tuningu, to chcę włożyć:

- Zębatki Super Torque Up CA - http://asgshop.pl/produkt.php?id=413

- Wzmocniona, łożyskowana głowica tłoka z duraconu

Systema - http://asgshop.pl/produkt.php?id=398

lub

- Wzmocniona, łożyskowana aluminiowa głowica tłoka

systema - http://asgshop.pl/produkt.php?id=101

- Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.3

Guarder - http://asgshop.pl/produkt.php?id=622

 

I to na razie tyle. Łożyska, dyszę, tłok i głowicę cylindra chcę przez jakieś 2 miesiące zostawić stockowe (cylinder typ "0" juz mam)

Zastanwiałem się też nad FTK Hurricane'a do G36 (takim) pod sprężynę M120 i wsadzeniem w niego jeszcze wyżej wspomnianych zębatek Super Torque Up CA i sprężyny Guardera M140

 

O rzeczach typu precka nawet nie wspominam :)

 

Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne rady i opinie :)

 

Pozdrawiam,

Gallain

Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanie do posiadaczy tej stałej kolby i baterii G&P. Czy w zestawie z baterią jest jakaś przejściówka umożliwiająca podpięcie jej do uniwersalnej ładowarki? A czym wy ją ładujecie i jak długo? Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie, nie ma przejściówki :) Zamów u Marcina ;)

Baterię ładuje na mikroprocesorówce, choć nie ładuję,a raczej doładowuję, bo ona nie ma efektu pamięciowego i nie trzeba jej rozładowywać. Doładowanie trwa różnie - zależy od tego, ile była używana :))

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem okazję zmierzyć fps-y w moim gunie i zamiast obiecanych przez machinegun 360 fps było potworne 302 fps-y. Strzelałem kulkami 0,23g, więc niewiele cięższe od 0,2g, na których MG niby robi pomiary i doprawdy nie wiem, czy to by powodowało aż taką różnicę. Jak ktoś coś wie na ten temat to niech mi troche rozjaśni, bo MG mi napisał, że to wina kulek.PZDR.

Link to post
Share on other sites

No warto by było jeszcze wziąć pod uwagę odległość urządzenia (zależy od rodzaju) od wylotu lufy.

 

No i ten wynik to zapewne średnia z iluśtam strzałów? Czasem przy pierwszych strzałach kulki mogą lecieć dziwnie wolno (podobno).

 

Z drugiej strony z obliczeń na stronce którą podałem wynika, że na 0,2 miałbyś ok. 320 FPS a różnica 40FPS wskazuje, że coś źle działa, co może być przyczyną reklamacji.

 

Na pewno nie masz stocka? :P

Link to post
Share on other sites

To Wolf mierzył na zlocie, więc to był raczej wiarygodny pomiar (wahało się 302-303). A na pudełku i w papierach napisane jest 360 fps. Napisałem do MG, to mi odpisali że "witamy, wynika z różnicy w wadze kulek".Cała odpowiedź. Poza tym kolba pękła mi wzłuż i rozdziela się na dwie połówki. I jeszcze może powtórzę pytanie: jakiego typu jest cylinder w CA36K, bo chciałbym wymienić lufę na jakąś dłuższą + tłumik, żeby zwiększyć zasięg i celność. Natychmiast nasuwa się drugie pytanie: czy dac sobie spokój i kupić precke 363mm?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej bezpośrednio porównać z innym stockowym CA na tych samych kulkach. Przy 360 FPS powinny lecieć trochę dalej i szybciej.

 

Ja bym na twoim miejscu zgłosił reklamację do MG (zwłaszcza z tą kolbą), albo dał do zajrzenia komuś, kto wie z czym to się je, bo skoro strzela słabo to coś musi być źle złożone w Gearboxie lub okolicach.

 

A przy okazji czy MG nadal wsadza równoważnik sprężyny dającej 360FPS?

 

Tłumik i lufę bym sobie odpuścił. Ja bym przeznaczył tą kasę na dobry kolimator jak jeszcze nie masz. To jest moim zdaniem najlepszy upgrade. Prec lufa ewentualnie, ale po co wydłużać karabin? Ewentualnie postaraj się o G36. :P

Link to post
Share on other sites

Widzisz, mój błąd. Było parę g36k na zlocie i nie wpadłem na to, żeby porównać. A co do sprężyny to wkładają to: "indywidualnie kalibrowana sprężyna zapewniająca wymaganą moc (odpowiednik około 170%)", czyli nikt oprócz nich nie wie co to. Ostatnio miałem problem ze stykiem przy spuście, odsyłałem do sklepu. Po nowej naklejce gwarancyjnej wnioskuję, że gearbox był rozbierany, więc coś może żle złożyli.Chętnie bym dał komuś, ale gwarancję stracę.

Link to post
Share on other sites

Nie chcą uznać reklamacji? Co znaczy że 300 fps nie budzi niepokoju? Powinno być ok. 340-350 na 0.23. Ja bym kazał im poprawić/naprawić/zamienić jak są taki osiągi. Inaczej się do nich przejedź albo zgłoś na policję jak masz papiery.

Lewar

PS-na ile wystarcza ci bateria?

Link to post
Share on other sites

Boże, sklepowa nowomowa. Mnie nie interesuje co budzi ich niepokój. Mojego niepokoju też nie budzi to, że twój karabin nie strzela tak jak powinien. Tylko co z tego? Miało być 360 FPS, a nie jest. Nie wywiązali się z umowy. I jeszcze kolba się rozkleja . . .

Link to post
Share on other sites
A na pudełku i w papierach napisane jest 360 fps.

Na moim jest napisane 380fps więc może jak im się maźnie w MG tak piszą, a ile moja Gieta ma rzeczywiście i co znaczy "indywidualnie dobrana sprężyna dająca odpowiednik..." boję się nawet sprawdzać...

:roll:

w porównaniu ze stockami - które rzekomo mają ok 320fps, ciągnie nawet 10m dalej, a o ile mi się wydaje prędkość wylotowa ma wpływa na zasięg, nie wiem jednak na jakiej zasadzie MG robi tuningi... :idea:

Link to post
Share on other sites

Odesłałem kolbę do MG, bo zaczęła się rozchodzić na dwie połowy wzdłuż łączenia. Chyba zatrzaski puściły. I czekam. Po ostatnich ostrych mailach wątpię, że zostane szybko obsłużony. Jak pisałem ostre maile, to odpowiedzi też były ostre. Wtedy wpadłem na pomysł, żeby może spróbować po dobroci. Napisałem, że mój błąd był taki, że zacząłem awanturę, a nie sprawdziłem fps-ów na kulkach 0,2g. A oni odpisali, że będzie im miło sprawdzić moją broń. Nie można było tak od razu? Póki co to nic nie kombinuję. Dam do sprawdzenia po sezonie. A jak tam wasze kolby?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...