Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Dum-Dum


Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejne porównanie DD.

PTW, 510 FPS, lufa 365 mm 6.0 i flat hop.

DD .4 - 5 zacięć na 7 strzałów, przecinane dyszą na pół. Zrezygnowałem z dalszego masakrowania.

Blastery Devile jasnozielone .36 - bardzo ładnie latają.

Guardery .4 miodowe - tak samo jak Devile.

DD .2 - zachowują się jak G&G - czyli znakomicie.

 

edit.

Tylko DD .4 zostały sprawdzone "przesypane" przez lufę 6.01 RaTecha. Odpadło ok. 10 szt z kartonika (1000).

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Duża paczka 0.3.

Zabrałem je na 2 strzelanki (sobota i niedziela).

500 fps, r-hop

Sobota : Ochy i achy. Latały ślicznie i jak po sznurku. Zero zacięć.

Niedziela: Latały nieźle, aczkolwiek jedna na pięć potrafiła zrobić dziwne salta w locie. Co bardziej niepokojące- tak się zaczęły ciąć w midach, iż finezji wymagało opróżnienie z nich maga, nie mówiąc o strzelaniu....

Jakby po 24h od otworzenia paczki zaczęły się już rozkładać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

magi KWA midcap, kulki Dum Dum 0.3 nie chciały wychodzić, po zwolnieniu palcem języczka i przechyleniu w dół kulki ledwo się wysypują. Zdecydowanie nie polecam 0.3. Po zmianie na Madbulle 0.28 problemu nie ma.

 

ps sprawdziłem na wszystkich 6 magach które mam. Kolega na innych midach miał ten sam problem. Albo seria tak słabo wyszła (obie paczki kupione tego samego dnia) albo...

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Ja miałem dokładnie to samo na początku października i 2 kartony poszły na granaty. Za te pieniądze można było spodziewać się czegoś lepszego. Moje magi to stalowe mid cap G&P i midy od specny . Dodam, że czyszczenie magów nic nie pomogło. Na każdym te same objawy

Link to post
Share on other sites

Kiedy kupione? Mam w garażu 4 kartony, ale po ostatnich postach boję się je napoczynać. Niedość, że strzelam głównie na Prometheushach 6.03 to jeszcze mam bardzo wybredne magi od Beta Project :(

 

Kupione w piątek ale kiedy dotarły do sklepu to nie wiem (u Reda kupowałem).

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze na przełomie sierpnia/września brałem, kilka dni przed oficjalnym udostępnieniem tych kartoników na stronie.

Nie wiem czy je testować, czy sprzedawać, bo nadal nieotwarte.

W sumie i tak lepsze od dotychczasowej amunicji nie będą, co najwyżej mogą jej dorównać. Nawet teraz wiem już, że nie warto ładować w nie pieniędzy. Ceny niemalże identyczne jak GG, a jakość szemrana i mocno zróżnicowana. O ile ja używam szturmochów na kulkach do .30g, to wybór mam prosty - GG. Dum Dumy może jeszcze mają szansę u snajperów, bo ich kulki wszystkie są kiepskawe, albo niewidoczne.

Jak dorwę jakiegoś stock rozpylacza to dam im szansę i zacznę ewentualnie testować. Jeśli przelecą przez niego ze skupieniem conajmniej RÓWNYM odpowiednikom GG, to pomyślę o testach w wąskich, markowych rurkach. Inaczej, jeśli latają chociażby odrobinkę gorzej, dalsze ich kupowanie będzie totalnie nieopłacalne.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Mimo zachwalań producenta nie zdecydowałem się na kupno, ale trafiło w moje łapki ~500 sztuk kulek wagi 0,28 i ~200 sztuk 0,20g.

Kulki wygladają nieźle, acz jakoś mi się wydaje że osad na nich jest, Takie jakieś zmętnienia powierzchni widać.

Kulek nie ważyłem, nie sortowałem.

028ki testowałem na trzech replikach

-aks74u na bazie rk01sw boyj 380fps, lufa stokowa CA guma Maple Leaf Monster 70#. magazynek mid cyma bułgar.

-akm74 na bazie rk03sw boyj 510 fps lufa madbull guma Maple Leaf Monster 75# mag mid cyma bułgar

- Saiga 12 custom na bazie rk03 440fps lufa madbull guma Maple Leaf Monster 75# mag mid cyma (bebechy stokowego mida w pudełku od 1000 kulkowego hicapa)

 

kulki 0,20g testowane na :

- HiCapa 5.1 WE 320fps lufa JBU guma A Plus Studio Devil Aluminiowy tłok BBplus szkielet BB AIP głowica alu AIP

- HiCapa 3.8 WE 3000 FPS lufa JBU guma A Plus Studio Devil Aluminiowy tłok BBplus szkielet BB AIP głowica alu AIP

- Glock 17 Meister 320 fps lufa JBU guma A Plus Studio Devil Aluminiowy tłok BBplus szkielet BB AIP głowica alu AIP

- Nagant obr 1895g WinGun 430fps stock (nie mam danych ani lufy ani gumy)

 

 

 

 

Wyniki.

Kulki 0,28g

Kulki są poprawnie podawane z magów, nie zauważyłem żeby się cięły ani w magach ani w lufach. Zostawiają osad w lufach. Gumki nie są w stanie ustabilizować kulki. Latają jak chcą i ciężko powiedzieć o skupieniu a o rozrzucie. W aksu jeszcze dadzą na małych odległościach radę, natomiast strzelanie na powyżej 40m to loteria. Trafienie w tarczę sylwetkową to moim zdaniem tylko funkcja ilości wystrzelonych kulek . Trafia może z 15-20%. 0,28ki G&G na tej odległości nie wychodzą z obrębu tarczy.

 

Kulki 0,20g

 

Wrażenie zewnętrzne podobnie jak dla 0,28ek. Kulki nie zacinały się ani w replikach ani w magach. Również brudziły lufy. W strzelaniu zachowywały się poprawnie. Acz skupienie wyraźnie ustępowało G&G.

Jedynym wyjątkiem był Nagant do którego były wyraźnie zbyt lekkie i celnie się dało strzelać do 5m a potem to już latały jak chciały kręcąch piękne spiralki ;D (podobnie było na 0,28kach acz strzelać się dało na 15m)

 

Osobiście owszem może kupię, jak skończą mi się nonejmy do granatnika. do luf wolę jednak G&G.

 

 

Link to post
Share on other sites

Chciałbym znaleźć wyjście z tej sytuacji. 2 tygodnie temu na strzelaniu miałem 0.30, strzelałem stockowym sr25 PJ i z 60m zaliczałem trafienia. Liczę, że szybko znajdziemy przyczynę tak rozbieżnych wyników testów niektórych osób i wyeliminujemy ją.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To nie przypadkiem wadliwe całe serie trafiają do sprzedaży? Analizując temat widać, że uformowała się tu fala fajne-złe-fajne-złe.

Ja tych sierpniowych nie ruszałem, więc się nie wypowiem, ale może inni zadowoleni i niezadowoleni podadzą jakieś daty. Może teoria się potwierdzi.

Link to post
Share on other sites

też kupiłem i używałem DD 0,2 : 0,23 : 0,25 : 0,28 : 0,3 i powiem że 0,2 do chrono spoko, 0,25 również dawały radę (pierwsza partia) ale po problemach z cięższymi (0,28 i 0,3) dałem sobie z nimi spokój. Z cięższych niestety nawet pj są lepsze...

Link to post
Share on other sites

Apdejt do mojej historii z zacinającymi się 0.3...

 

Dziś sprawdzone na tym samym sprzęcie i magach w temperaturze pokojowej działały ok (magazynek nie podał tylko jednej na ok 100 wystrzelonych). Podejrzewamy, że niska temperatura lub wysoka wilgotność mają wpływ na strukturę tych kulek.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Wyraźnie widać w temacie, że jakość tych kulek musi być różna w zależności od wagomiaru. Moja gieta lubi najbardziej 0.25g i wystrzelałem już ok. 6 000 takich DumDum'ów. Nie wypowiem się o zacinaniu w magach ani preclufie, bo używałem ich w hi-capie i na stockowej lufie. Jeżeli zaś chodzi o to jak latają to zasięg skuteczny miałem taki sam jak na G&G, powtarzalność strzałów i skupienie może minimalnie gorsze. Najniższa temperatura w jakiej używałem tych kulek to jakieś +4 stopnie na ostatniej strzelance i problemów nie było.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Już trochę minęło od zakupu tych kulek, 1x 0,43, 1x 0,36, 1x 0,25

zaraz po otwarciu(0,43 0,36) i przebraniu latały dobrze, po kilkunastu dniach, dwóch, trzech tygodniach latają jak chcą plus zacinki w magazynkach. Doświadczalnie umieściłem najpierw 0,43 później 0,36 w eksykatorze(może faktycznie ciągną wilgoć)

wczoraj i dziś przestrzelane i dalej wyniki słabe.

Ktoś z Was wymieniał, sprzedawca jest słowny?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety... kulki 0,36 też rosną :(

 

Aż się zdziwiłem, dość trochę nie strzelałem, na początku byłem mega zadowolony. Po przestoju około 2-3 miesięcy spróbowałem strzelić. 6,03 prometheus, 2 kulki, 2 zacinki. W sumie nie chciało mi ich nawet podać, ręcznie załadowałem :icon_biggrin: Ale sprawdziłem też na stockowej lufie

 

XeNAW4b.jpg

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Przy okazji zakupów w asgowym szrocie załapałem się na gratisowe 0.20g DD. Przez cymowe midy w mp5 przeszły, ale latały jak popcorn którym zasypywałem grzechoty kiedy byłem noobem w AS. Wiadomo, replika ma 400fps i 0.20g będą latać niestabilnie, ale DD uciekały wszędzie, jabym był statystą na planie Rambo i strzelał w głównego bohatera (if u know what I mean). 0,20g GG po prostu odlatywały w górę po pewnym dystansie, wszystkie w prawie tym samym punkcie, jak na rozkaz.

Nieruszone paczki DD które kupiłem wcześniej sprzedałem. Niestety wiem, że 0,30g stanęły już w magazynku m14. O działaniu innych wag, które poszły, nie mam informacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...