Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja również mam kilka pytań, na które nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi, więc liczę na was. Czy w modelu EL-104 PMC-C pod tłumikiem płomienia znajdę lufę wewnętrzną, tak jak np. w Boyi? Ponieważ chciałem od razu zamówić coś innego, a nie wiem czy nie będzie gafy. Tak samo z gwintem, czy znajdę tam tez 14mm lewoskrętny? Bo domyślam się, że znajdę tam przejściówkę do tłumika, ale zastanawiam się czy pod nią jest standardowy gwint. Widziałem, że coś tam pisaliście na ten temat, ale jakoś się nie połapałem. No i na koniec. Jak wygląda sprawa z uchwytami do zawieszenia taktycznego na kolbie? Tzn. nigdy nie miałem z tym do czynienia, dlatego nie chcę zamówić czegoś, co nie będzie pasować, więc pytam was. Był bym bardzo wdzięczny za jakieś linki z uchwytami, które by pasowały.

 

Z góry dzięki jak komuś będzie chciało się odpowiadać :)

Tu link do repliki - http://gunfire.pl/product-pol-1152202734-Replika-karabinka-EL-104-PMC-C.html

Link to post
Share on other sites

Bardzo podoba mi się stwierdzenie "pancerny gearbox", ale czy ktoś próbował tunigować tę replikę? Są jakieś nietypowe/trudnodostępne elementy? Zamierzam trochę przy niej pokombinować parę porad od kogoś, kto już próbował mogło by się przydać(poza tym, co było już powiedziane).

Link to post
Share on other sites

W ak74m nie ma lufy w tlumiku płomienia, lufa wew kończy się razem z gwintem który jest prawoskrętny 24 mm (nie ma żadnych przejściowek), więc nic standardowego nie założysz. Strzelam średnio co drugą niedzielę od stycznia i gb działa. Stock oczywiście

Link to post
Share on other sites
Jak wygląda sprawa z uchwytami do zawieszenia taktycznego na kolbie? Tzn. nigdy nie miałem z tym do czynienia, dlatego nie chcę zamówić czegoś, co nie będzie pasować, więc pytam was. Był bym bardzo wdzięczny za jakieś linki z uchwytami, które by pasowały.

 

Na prowadnicy kolby jak i w samej kolbie masz "wciśnij-kropka/QD" więc można sobie coś do tego dobrać.

Ważna sprawa - "wciśnij-kropek/QD" w prowadnicy kolby składa się z dwóch tulejek, które są skręcone małym imbusem. Trzeba od czasu do czasu zwrócić uwagę czy się franca nie odkręca bo w gorących momentach może replika ciepnąć o glebę. Albo zakleić to na sztywno. Wiem z własnego doświadczenia - teraz replika dynda sobie na paracordzie ale czekam aż EL wypuści pojedyncze elementy bądź ktoś będzie miał na handel całą prowadnicę kolby wraz z tym dziadostwem.

Przykładowe ucho do QD

http://gunfire.pl/product-pol-1152202966-Stalowe-ucho-do-zawieszenia-taktycznego-QD.html

 

Wieszania repliki na 1-pkt zawieszeniu na końcu kolby osobiście odradzam - można sobie nieopatrznie poobijać "torbę"

Lepiej sprawdza się punkt w prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś porównywał osiągi stockowej lufy do innych luf precyzyjnych?

Pytam, bo mam możliwość kupna za nieduże pieniądze precki guardera, ale zastanawiam się czy wogóle polepszy to osiągi repliki (w końcu wg gunfire stockowa lufa w E&Lu to precka)

Edited by Macba888
Link to post
Share on other sites

Ostatnio mój ziomek kupił sobie AKM'a (najdroższą wersję) E&L za 1500 zł.

Miałem w łapach, strzelałem, itd...

Zewnętrznie replika jest cudowna (nie każdemu mogą się podobać świecące drewna), głównie ze względu na to, że podobno produkowane są do tego części jak w ostrych.

Tutaj + dla E&L

Wewnętrznie... mogę porównać do cymy 048.

Zasięg jest mniej więcej taki sam (55 skuteczny, 60 donośność, mierzone miarą przy mniej więcej tak samo ustawionym hopku i tych samych kulasach).

FPS'ów więcej ma e&l.

RoF na 11,1 jest bardzo zadowalający.

Magazynek z zestawu (mid cap) ma fajną skorupę i podaje elegancko.

Moje uczucia co do tego wytworu są mieszane. Niby cudowny, a tak na prawdę przeciętny (osiągi). Fakt, jest wy3mały i to bardzo, ale czy sam chciałbym wydać 1500 zł na akurat ten model ? Na ten nie, ale na najtańszy (akm-74 z abs'owymi chwytami i składaną kolbą za 999zł) być może.

To tylko takie chaotyczne sploty wyrazów ode mnie odnośnie tej repliki. Nie każdy musi się nimi sugerować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja mam AKS74un od E&L. Dziś odebrałem, zdążyłem wrzucić 3 foty i wystrzelać pare magów. Zasięg repliki porównywalne do pozostałych E&L - mimo lufy 270mm ,da sie trafić bez problemu w ludzką sylwetkę z 50-60m . Replika generuje stabilne 440 fps , można spokojnie strzelać na baterii lipo 7,4v - rof nie powala, ale reakcja na spust jest zadowalająca- znaczy się mnie zadowala po przesiadce z G36c od JG z lipo7,4 ;D :hahaha: , wiec jest to mało miarodajne porównanie, ale mimo mocniejszej spreżyny E&L ma lepszy rof i szybsza reakcje na spust (bateria ta sama).

 

Do repliki pasują magazynki MAG na 100 pestek(bakelity), bez przerabiania/piłowania, ma jedynie lekki luz na boki. Fabryczny mid cap ma ładny kolor i dobrze podaje, ale ma raczej ok 120 a nie 150bb.

 

Wizualnie replika bardzo mi się podoba. Nie jestem rusofilem i nie znam się na detalach i koszernych niuansach. Piekne drewna, baardzo gruba blacha (spokojnie ponad 2mm)która daje wspaniały efekt masywności i solidności. Replika nie ma żadnych luzów, żaden element nawet nie drgnie ja nie powinien (z wyjatkiem jednego), spasowanie i wykończenie elementów metalowych na bardzo wysokim poziomie. Replika z małą baterią, pełnym magazynkiem waz 3,3 kg. Oksyda jest cienka i spodziewam się, że niebawem się wytrze od naturalnego uzytkowania, to dla mnie raczej zaleta jak wada.

To do czego się przyczepie, to chwyt pistoletowy, który kolorem niewiele przypomina oryginał, i rura gazowa, która jako jedyny element nie jest "spasowana na ścisk", tylko ma minimalny luz, myślę, że do łatwego usunięcia.

 

Na koniec mam pytanie, odnośnie tłumika PBS-4. Odkręciłem "rumcajsa" i siedzi on na grubym gwincie (ok 21mm), jest jakaś możliwość by zamontować tam replikę PBS na gwincie 14mm ?

 

pozdrawiam. Jacek

Edited by KWIATEK87
Link to post
Share on other sites

Mam ten model i spokojnie wchodzi bateria o wymiarach: 165x15x7mm i dodam, że zmieściła by się jeszcze dłuższa. Gdybyś miał szerszą baterię, to też powinna wejść, jednak może się nie zmieścić w atrapie rury gazowej, więc będzie troszkę ciężej aby założyć pokrywę, ale na pewno się uda :) Co do baterii w kolbie to nie jestem pewny, aczkolwiek wygląda to tak, jakby dało się pociągnąć kable w prowadnicy, a z czego co czytałem to tak piszą, więc raczej dało by radę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...