Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chodzi mi o stockową lunetę, tylko dokupioną oddzielnie. Tak czy siak kupię Eotecha, myślałem nad czymś zamkniętym, ale w obu przypadkach lepiej sprawdzi się otwarty. Natomiast nie wiem co wybrać do niego - lunetę czy magnifier. Na razie nie mam doświadczenia z bronią, a chciałbym wszystkiego spróbować, choć budżet ograniczony. Które rozwiązanie jest według Was "bezpieczniejsze" dla nowego użytkownika?

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że nie chodzi o stockową :icon_wink:

Tylko mówię, że bez tuningu to celowanie przez lunetę się mija z celem, bo i tak idzie gdzieś obok. Co najwyżej mniej-więcej zobaczysz. Osobiście celowałbym w koli (tyle, że ja w aimpointa) i magnifier (ze względów użytkowych), ale na produktach się nie znam, nie pytaj.

 

Pozdrawiam,

lipharDYT ;)

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do sklepu i spytaj o długość koli i magnifiera. Progressive'a poproś o zmierzenie szyny. I tyle :p

Zresztą jak się uprzeć, to kolimator może wystawać jedlu trzeba, bo śrubki mocujace na ris są bardziej po środku danego akcesorium, niż na jego krańcach. :3

 

Pozdrawiam,

lipharDYT ;)

 

 

 

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites

OT

Przepraszam za badziew na górze, już nic nie piszę na ten temat (choć wydawało mi się, że pisanie na temat akcesorium do repliki to nie będzie zaśmiecanie, to jednak :/).

 

 

Ad rem

Chcę trochę ulepszyć mojego auga. Z tego co już mam, to czarny guarder, a strzelam kulkami również z guardera (wcześniej 0,25g, teraz po wymianie springa i przyszłej wymianie lufy będzie to 0,28g). Myślisz, że SteelBull 6,01 zgra się z powyższymi? Czy przy tym muszę zmienić cylinder na inny? W gearbox'ie mogę szperać, po zmianie sprężyny na sp130 i tak nie mam gwarancji.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam wersję Para, stockowa lufa ma 370mm. Więc będzie 363mm albo 375mm w ostateczności (jeśli w końcu znajdę jakiegoś ravena na promocji). Swoją drogą coś popieprzyłem i steelbulli nie ma na specshopie. Ktoś coś ma do polecenia?

Widziałem, że matrigs miał kiedyś Pythona v2, nie wiem jak teraz. Mam do wyboru MadBull 6.01 ultimate, python v2 oraz guardera 6,02. Która najlepiej przypasuje do powyższych?

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites

Po kolei przyjacielu, po kolei.

 

Myślisz, że SteelBull 6,01 zgra się z powyższymi?

 

Steel Bull nie ma 6.01 tylko są 6.03

 

6.01 są Madbull Ultimate lufy

 

W gearbox'ie mogę szperać, po zmianie sprężyny na sp130 i tak nie mam gwarancji.

 

A to z jakiej racji? Miałeś plombę na prowadnicy? Nie kupowałeś może oby czasami repliki u Krakmanów?

 

Widziałem kiedyś na replice APS UAR sprzedawanej w komisie plombę od nich na prowadnicy. To trochę zakrawa o skandal jeśli tak robią.

 

W GF w specnie wymieniałem sprężynę ile razy tylko chciałem i nigdy nie mieli pretensji przy przyjmowaniu na serwis. Z AUGami zakładam że jest tak samo.

 

Mam wersję Para, stockowa lufa ma 370mm.

 

A no właśnie. Ty to może mierzyłeś sam? Bo u Krakmanów jest tak dziwnie na stronie napisane, że niby wersja Para ma lufę 370 mm, ale ten osobny zespół lufy co sprzedają krótki ma 407 mm lufę według nich. Może to jednak wynikać z zastosowania innego tłumika ognia, że się dłuższa mieści.

 

jeśli w końcu znajdę jakiegoś ravena na promocji

 

Mowa o PDI Raven? One są cienkie.

 

Mam do wyboru MadBull 6.01 ultimate, python v2 oraz guardera 6,02. Która najlepiej przypasuje do powyższych?

 

Przypasuje każda lufa, i każda będzie lepsza od stockowej która się znajduje w replice. Ja osobiście polecam Pythony ze względu na cenę, ale długich ich luf (powyżje 350mm) nie polecam, bo są za miękkie. To samo zresztą zdanie mam na temat wszystich aluminiowych luf. Krótkie za to jak najbardziej.

 

Teraz co o cylindra i długości lufy:

 

Skoro już rozkręcałeś AUGa, to sprawdź czy masz w cylindrze okienko z boku. Jesli jest cały, masz typ 0. O ile mi wiadomo (chociaż wolałbym żebyś sprawdził skoro możesz) wszystkie repliki AUG od APS są wyposażone w pełen cylinder, niezależnie od długości lufy.

 

Niezależnie od tego co "się pisze" na temat do jakich luf pasuje jaki cylinder (a pisze się, że pełen cylinder stosuje się do luf 455-509mm), ja bym na twoim miejscu kupił lufę dokładnie o tej długości co masz teraz, lub na tyle dłuższą żeby chowała się w tłumiku ognia.

 

Czyli będzie to albo 363 mm albo 407 mm. Ja bym osobiście brał Pythona v2.

 

Ja w tej chwili mam w swoim AUGu 363 mm Python v2 i strzelam z 0,28 gr oraz 0,30 gr i zachowuje się to wszystko bardzo przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

-Wiem, że mają 6,03. Pomyliłem właśnie z Madbull Ultimate 6,01mm. \

-Miałem plombę tam z tyłu, chciałem sam wymienić, ale nie mogłem klucza odpowiedniego dorwać (na oko to chyba 6,5mm imbus :icon_mad:).

-Sprężyna to SP130 i jako, że nie umiałem sam tego zamontować (z braku klucza) zostawiłem to u Krakmanów w serwisie, na co serwisant powiedział, że sprężyna ma nieregularny skok i coś tam pęknąć może, i że trzeba w tłoku coś modyfikować (zrobił to za friko, chociaż tyle), a montaż takiej sprężyny wiąże się z utratą gwarancji. (Troszeczkę wtf, ale nic nie poradzę).

-Nie mierzyłem sam, przepisałem ze strony Krakmanów.

-Nie otwierałem sam repliki, koło gearboxa będę coś szperał dopiero przy wymianie kabli (czyli chyba na dniach). Ten bezpiecznik oczywiście mogę wywalić, co nie?

-Wracając do lufy, wybierając z poniższych o cenie poniżej 150 zł która będzie najlepsza? Chyba, że warto do tego promyka dokładać, to się zastanowię (bo to jednak 2 razy większa cena od pythona :icon_mad:).

 

 

EDIT: zmierzyłem właśnie tą lufę: ma około 40-41cm. Co w takim wypadku? 363 trochę krótka, 455 chyba za długa. Zostaje tylko 407mm z Guardera (który zresztą jest chyba polecany).

 

EDIT 2: Czy mosfet po zmianie kabli to jest sprawa niecierpiąca zwłoki? Bo jakoś nie podoba mi się ich cena w sklepach asg, gdy z tego co kojarzę układ tego typu można zrobić za 2 dyszki. Czy z dyszą należałoby coś majstrować (w związku ze szczelnością)?

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites

serwisant powiedział, że sprężyna ma nieregularny skok i coś tam pęknąć może, i że trzeba w tłoku coś modyfikować (zrobił to za friko, chociaż tyle), a montaż takiej sprężyny wiąże się z utratą gwarancji.

 

Bardzo dziękuję. Ja na pewno u Krakmanów replik kupować nie będę.

 

na oko to chyba 6,5mm imbus

 

Dokładnie 7mm imbus

 

Ten bezpiecznik oczywiście mogę wywalić, co nie?

 

Tak.

 

-Wracając do lufy, wybierając z poniższych o cenie poniżej 150 zł która będzie najlepsza? Chyba, że warto do tego promyka dokładać, to się zastanowię (bo to jednak 2 razy większa cena od pythona :icon_mad:).

 

Zmierzyłem właśnie tą lufę: ma około 40-41cm. Co w takim wypadku? 363 trochę krótka, 455 chyba za długa. Zostaje tylko 407mm z Guardera (który zresztą jest chyba polecany).

 

Kup 407mm Pythona V2.

 

Czy mosfet po zmianie kabli to jest sprawa niecierpiąca zwłoki? Bo jakoś nie podoba mi się ich cena w sklepach asg, gdy z tego co kojarzę układ tego typu można zrobić za 2 dyszki. Czy z dyszą należałoby coś majstrować (w związku ze szczelnością)?

 

Montaż mosfetu nie łączy się z wymianą kabli. Wymiana kabli na lepsze zawsze jest polecana, a na temat mosfetów są różne zdania. Ja w tej chwili w swoim Augu nie mam mosfetu i używam go z 7,4 lipo. Styki się lekko iskrzą. Gdybym używał 11,1 lipo zamontowałbym mosfet z obawy o styki.

 

Cena mosfetów jest dyktowana rozmiarami, zastosowaniem elementów drukowanych i zabezpieczeniami. Jak zrobisz "za dwie dyszki" nie masz żadnej gwarancji działania.

 

Akurat w przypadku Auga masz ten plus że rozmiar ci "trochę nie robi" bo miejsca w kolbie od groma.

 

Czy z dyszą należałoby coś majstrować (w związku ze szczelnością)?

 

Dysza nie jest uszczelniana ale chodzi na głowicy bardzo ciasno. Jeśli nie masz strat fps ja bym nie ruszał. U mnie po przejściu z m120 na m130 zaczęła puszczać.

 

EDIT:

 

Tak na marginesie, ze wszystkich dysz które mam do AUGa (a mam 7) najbardziej zbliżona rozmiarami do oryginału jest dysza LONEX.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Jedyne co znalazłem i jest w moim zasięgu to JBU, Guarder, PPS i G&G. Którą brać?

 

Podobnie jak w przypadku optyki, wyczerpany został temat jaka lufa pasuje do tego konkretnego modelu. Dla wyboru rodzaju lufy są odpowiedne tematy i recenzje.

 

I co do tej dyszy, to lonexów nie ma. Coś innego się nada?

 

Tak jak napisał kolega xenon500 wyżej, Lonex = Ultimate.

 

http://taktyczny.com/gearboxy-i-ich-czeci/dysze-pl/dysza-uszczelniona-aug-ultimate.html

 

Ale jeszcze raz: Jak nie masz problemów z oryginalną to jej nie wymieniaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie ktoś z was posiada może zdjęcia z otwartego STOCKOWEGO gearboxa zaraz po otwarciu, z zębatkami i wszystkim?

 

Usunąłem na próbę sector chip i nie zapamiętałem którą stroną był zamontowany :(

 

Po robocie sprawdzę czy czasem nie mam filmu nagranego z otwierania stockowego GB. Nie gwarantuje ale jeśli będzie to wrzucę YT i dam link.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...