Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bitwa pod Płockiem - "Memoriał Aris" - 03.08.2014 r.


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Łączność tylko przez telefony polowe i gońców.

 

Absolutnie.

 

Przy okazji burzliwej dyskusji o CA 2014 (a zwłaszcza o nachalnej reklamie tej imprezy na WMASGu) można się było dowiedzieć od prowadzących WMASG, że inne eventy też mogą dostąpić zaszczytu wylądowania na stronie głównej z artykułami. Więc organizatorzy do dzieła i w bliższym akcji terminie zróbcie reklamę popełniając jakąś ciekawą zajawkę do publikacji.

Link to post
Share on other sites

A może nie talony tylko skrzynki amunicyjne z dodatkowym ammo w pudełkach? Na przykład WWII SA z Poznania użyła tego sposobu na Carentan w Luboszu żeby skontrolować ilość amunicji w jednym z rozdziałów gry- ciekawie to wyszło i można by rozważyć jakąś formę tej opcji.

Link to post
Share on other sites

"sprężyna party" to byłby dobry pomysł. Może nie tym razem, ale znam kilka osób które chętnie wzięłyby udział w takiej strzelance. Jeżeli chodzi o limity amunicji to jestem jak najbardziej za. Dowódcy mogliby posiadać talony na dodatkową amunicję np. po 100 sztuk..

Limity już ustalone.

Łączność tylko przez telefony polowe i gońców.

Nie inaczej, żadnych nowoczesności...

Popieram. Proszę jednocześnie o zdecydowanie odrzucanie wszelakich próśb "uwspółcześnienia" bitwy.

Będę nieprzejednany, to ma być ASH a nie jakaś tam strzelanka!

Dodatkowo taka skrzynia musiałaby być dostarczona do bazy, a wiadomo nie jest to lekkie i poręczne. No i dodatkowo strona przeciwna może zapolować na kurierów i przejąc ich fanty.

Doskonały pomysł, tylko muszę pomyśleć skąd skrzynie amunicyjne, ale to już problem naszego Szefa Sztabu...

Link to post
Share on other sites

To dorzucę pomysł organizatorom zareklamowania gry na portalu Do Broni!, może regularni rekonstruktorzy się skuszą i frekwencja będzie naprawdę powalająca? Zamieszczenie takiej informacji podziałałoby również wielce samomobilizująco na samych Orgów, jak mniemam. No bo nikt nie chciałby przed szacownym gronem Rekusiów dać plamy, prawda? :icon_razz2:

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

No to biorąc pod uwagę dotychczasowe deklaracje, po stronie III Rzeszy mamy już osiągnięte absolutne minimum, żeby impreza miała sens... Mam nadzieję, że to nie koniec zgłoszeń a dopiero początek... :icon_biggrin:

Teraz wypadałoby, żeby ruszyli się też patrioci z II RP... :icon_wink:

Wiem, wszyscy czekają na regulamin, scenariusz i listę, ale chcę temat dopracować tak, żeby później niczego nie poprawiać...

Na razie mogę zdradzić tylko dwie sprawy:

- mamy już obsadę dowódców obydwu ugrupowań,

- impreza będzie nieodpłatna. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Zdradzę fragment projektu regulaminu:

 

5. Umundurowanie:

a) wszelkie konfiguracje umundurowania polskiego i niemieckiego sprzed 1945 r. lub zbliżone - wystylizowane na okres sprzed 1945 r.,

b) mundury policyjne, kolejarskie, pocztowe, strażackie - wystylizowane na okres sprzed 1945 r.,

c) ludność cywilna marynarki, spodnie, koszule, kaszkiety,

d) bezwzględnie niedopuszczalne jakiekolwiek elementy umundurowania w kamuflażach po 1945 r., bojówki i dżins icon_exclaim.gif

 

6. Oporządzenie:

a) historyczne, dostosowane do umundurowania (parciane, skórzane) lub zbliżone stylizacyjnie,

b) wyjątkowo dopuszczalne oporządzenie ALICE i S95, z ładownicami w jednolitej kolorystyce (grün, olive, brown, schwarzt, grau, kieselgrau, beige), niedopuszczalne ładownice w kamuflażach stosowanych po 1945 r.;

c) wykluczone wszelkie hełmy i inne nakrycia głowy wzorów wprowadzonych po 1945 r.;

d) wykluczone noktowizory, kamery, lasery, kolimatory, lunety dopuszczalne wyłącznie przy replikach karabinów wyborowych;

e) wykluczone wszelkiego rodzaju środki łączności ( PMR, Walkie-Talkie) za wyjątkiem historycznych radiotelefonów i telefonów kablowych;

f) wykluczona wszelkiego rodzaju elektronika lokalizacji satelitarnej (GPS, GPRS).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Gor napisał w innym temacie:

wszystkim stylizującym giwery przypominam o wrokach jutowych z Castoramy/OBI itp- koszt to jakiś piątak a niepomiernie większe wrażenie- przed instalacją sugeruję takowy worek nasączyć w wiadrze brudną wodą (np. zabarwioną mieszaniną farb plakatówek brązowych, czarnych i innych ciemnych) żeby worek nie wyglądał na nowy, potem instalujemy w odpowiednio dobranych kawałkach ( a nie jednym pasem okręcamy giwerę bo wychodzi wtedy jakaś totalna pomyłka) mocowanie odbywa się przez zawiązanie wyciągniętą z worka nitką jutową lub innym sznurkiem (np. do przewiązania paczki pocztowej) Worek taki wystarcza na zamaskowanie dwóch replik.

 

doskonałą alternatywą są wszelkiej maści stare torby lub ciuchy lniane- lżej się nimi operuje i są wdzięczniejsze w użyciu, ale też trzeba mieć coś takiego do wyrzucenia bo kupować się po prostu nie opłaca

 

Reasumując- naprawdę wystarczy poświęcić godzinę czasu i piątaka żeby z dowolnej niemal giwery współczesnej zrobić coś co nie gryzie w oko na historyku, więc wszelka malizna i popelina pod tytułem 'owinąłem końcówkę lufy białą szmatą i zdjąłem kolimator, więc nie ma się o co przyczepić do mojego G36' jest... po prostu smutna...

 

W razie problemów lub braku weny- proszę pisać, chętnie pomogę tak konceptualnie jak i praktycznie.

 

pzdr

G.

Przepraszam Gor, że Cię tutaj zacytowałem ale Twoje cenne uwagi mogą być przydatne i dla potencjalnych uczestników "Mamoriału".

Link to post
Share on other sites

Dzięki za kurtuazję, ale hameryki nie odkryłem, referuję ładnych kilka lat ASH kiedy miałem okazję widzieć jak ludzie ukręcali bat z g... znaczy piasku,a proste maskowanie jutą/lnem nawet nie jest kanonem stricte historycznym bo służy z powodzeniem do chwili obecnej.

 

Dzisiaj w narodzie modne jest kupić fabryczne a jak nie stać to olewa się temat zupełnie. Jak już się kto szarpnie na stylizację to mało kto wkłada w pracę więcej niż minimum wysiłku, a to przecież tyle frajdy (jak się przebrnie przez pierwszy etap gdzie często nie wychodzi tak jak miało :) )

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich i mam pytanko

Czy istnieje możliwość przyjazdu w sobotę i przekoczowania gdzieś w namiocie[kawałek mamy ze Sławna]

A co do patentów na mundur WP 39 podzielę się swoim -kombinezon roboczy jednoczęściowy beret czarny i pas i mamy pancerniaka ze spalonego TKS-a

Pozdrawiam McGregor

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich i mam pytanko

Czy istnieje możliwość przyjazdu w sobotę i przekoczowania gdzieś w namiocie[kawałek mamy ze Sławna]

A co do patentów na mundur WP 39 podzielę się swoim -kombinezon roboczy jednoczęściowy beret czarny i pas i mamy pancerniaka ze spalonego TKS-a

Pozdrawiam McGregor

Tak, uzgodnię sprawę z administratorem terenu, na pewno nie będzie problemów.

 

Kamera na hełmie dopuszczalna? Konkretnie go pro, ale pod siatką z maskowaniem naturalnym (liście, trawy itp.). Chciałbym mieć pewną pamiątkę z gry.

Absolutnie nie, przepraszam ale to ma być impreza stricte stylizacyjna, więc odpadają wszelkie współczesne dodatki. Poza tym zwróć uwagę, że hełmy inne niż wzory sprzed 1945 (lub bardzo podobne np wz. 67) również nie wchodzą w rachubę.

Postawiliśmy na jakość a nie na ilość, wolimy, żeby impreza zgromadziła 50-100 przyzwoicie wystylizowanych uczestników, niż 300-tu w śmiesznych zestawach:

286.jpg

bluz_ofic_sukno1_120.jpg

2634.jpg

bo wygląda to jak ubiór bezdomnego... :icon_confused:

Jestem pewien, że będą "reporterzy wojenni", więc podstawiaj się pod ich kamery i aparaty... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

w temacie kamer- na Overlordzie w lipcu 2013 Shogun miał u nas na hełmie kamerę (z której porobił genialne filmiki swoją drogą :) )

 

w przypadku gier 1941-45 sprawa jest prosta bo kamerkę kazałem mu zapakować w opatrunek osobisty pod siatką hełmu (przejdzie przy GB/PSZ/ US jak i pewnie po gimnastyce dla Niemiaszka) Może jakaś forma tej opcji szanowni orgowie?

Mój wniosek po Overze był prosty- jeśli dobrze zapakować takową kamerę to trzeba być blisko i wiedzieć że takowa jest żeby ją znaleźć

Link to post
Share on other sites

1. Propozycje stylizacji WP II RP:

skanuj0038.jpg

skanuj0037.jpg

skanuj0036.jpg

skanuj0035.jpg

skanuj0034.jpg

skanuj0033.jpg

skanuj0032.jpg

skanuj0031.jpg

skanuj0030.jpg

skanuj0026.jpg

skanuj0025.jpg

skanuj0024.jpg

32_x3799.jpg

 

2. ..."od bidy":

- koszula i spodnie khaki, rogatywka lub furażerka...

- bluza z kołnierzem marynarskim i granatowe spodnie, odpustowa czapka marynarska...

- szarostalowa koszula i spodnie, pilotka...

- mundur listonosza

09-001.jpg

533930_10151427845649032_134426435_n.jpg

149528d1287453475-photos-second-republic-1918-1939-listonosz.jpg

- mundur policjanta

3_copy11.jpg

druBArt1albumb_zps3fb43933.jpg

Mucha2.jpg

 

 

3. Jeszcze kilka obrazków:

kopia-5.jpg

swidwnik2_pilot_lisik.jpg

Gromnicki%20w%20czasie%20wojny.jpg

skanuj0006.jpg?w=300&h=185

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...