Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mandi dał byś namiary na kolegę robiącego element mocujący lufę ,szukałem ale trochę jest tych "bartów"

 

a pro po wsadziłem do wałka lufę 500mm KM-HEAD dedykowaną do M14 :icon_wink: weszła bez problemu ,osiągi nie wiem jak bo aktualnie grzebię w gb .

 

Czekaj czekaj, a nie wystaje ta lufka czasem z tłumika? Musi wyglądać pociesznie.

 

Z ciekawostek, na niedzielnej strzelance, podczas taktycznego turlania z górki (no dobra, wywaliłem się :P) złamałem cynkalową kolbę w wałku. W sensie wyłamały się te prostokątne wpusty "drutów". Już raz to skracałem i piłowałem, bo kupiłem uszkodzone, ale teraz jest już za krótkie żeby operację powtórzyć. Tak że czeka mnie zrobienie nowej, stalowej i bardziej zbliżonej do oryginału, przy czy, zrobię chyba tylko nowe druty i stopkę, bo na zawias nie mam pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Mandi a no dokładnie wystaje :icon_wink: jednak nie idę w totalny realizm odnośnie tej repliki :icon_wink:.Robię ją jako parasnajpę i zobaczymy ile się z niej wyciągnie (w granicach rozsądku )

 

0e5b2a3b62b9468amed.jpg

 

Może i nie jest za piękne ale działa ;D pozostało mi odnowa pomalować cały tłumik i ten element na czarno i będzie wiarę okej.

 

Nath dzięki za namiar już się z nim skontaktowałem :icon_razz2:

Edited by lvyairsoft
Link to post
Share on other sites

eheheh, a nie mówiłem, smarownica :icon_razz:

 

Ważne że działa :icon_biggrin:.

 

Gadałem z Bartem i mam pozbierać osoby chetne na wykonanie elementu mocującego lufę , jeżeli zbierze się parę osób cena będzie niższa :icon_smile: więc jak ktoś chętny do Priv

 

Chłopaki mam pytanko .

Czy tylko mój montaż jest taki ch..wy czy te montaże od swd nie do końca są kompatybilne z wałkami .

 

5a874b187568074amed.jpg

 

Ma ktoś pomysł jak to zaradzić ? nie wiem czy uda mi się na lunecie wyeliminować taką rozbieżność..

Link to post
Share on other sites

A cóż to za montaż masz, nie czasem cymowski?

Poza tym, wyregulować się da, o ile masz porządną optykę lub koli z pełną regulacją, tyle tylko że to będzie niewygodne do składania dla praworęcznych.

 

A co do Bart_a, to skoro już zamówienie grupowe chcecie robić na fronty, to niech wam je Bart od razu poprzycina, żeby pasowały (obecne trzeba mooocno rzezać) oraz niech wam przy okazji porobi stalowe tulejki do selektora ognia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szacowany koszt takiego frontu?

Jak dotąd to 200zet z haczkiem, ale przy grupówce to może być taniej.

 

Z innej beczki, wczoraj dłubałem przy wałku, bo zmieniałem tłok i silnik - na m130 (460fps) i silniku tornado już na 7,4v jest fajny rof, a na 11,1v to kosiarka. W każdym razie, zrobiłem fotkę położenia zębatek selektora ognia, bo jak wiadomo jedna cześć jest standardowa z gb v3 a druga typowo wałkowa, z naddatkiem zębów. W takim ułożeniu jak an fotce, selektor działa poprawnie, w sensie jest i semi i auto.

 

f57c47920600416cgen.jpg

Link to post
Share on other sites

Byłbym zainteresowany tym alufrontem, ale w przyszłym miesiącu, bo w tym budżet idzie właśnie na Wałka.

Podpowie ktoś które montaże będą osiowe? Czy zostaje PSO droższe niż replika? Albo replika Kobry jak gdzieś znajdę.

Ps. Na ehobby są do tego ustrojstwa hicupy na 360 kulasów, a midów dalej brak...

Link to post
Share on other sites

B&K robiło adaptery do SIG. Wystarczy je lekko podpiłować i wchodzą do VSS... to nie wiem po co chrzanić się z nowym projektem.

 

Kumpel u nich to pół roku temu zamawiał. Ba, nawet widziałem tego wałka... wygląda jak "rower".... lub rura z jajami

 

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Często się razem strzelamy to mogę się podpytać. Ponoć nie kombinował z tym dużo. Z tego co pamiętam to ten podajnik kulek się uwalił przy pierwszych testach i bodajże kawałek rurki tam wklejał (podajnik wewnątrz adaptera). Może to poprawili, bo z tego co mówił to zamawiał pierwszy adapter w PL. I chyba jest w tym ziarenko prawdy bo na zdjęciach B&K na allegro widzę znajomą ścianę z jego serwisu... z sigiem, którego mu sprzedałem.

 

Świat jest mały.

Link to post
Share on other sites

Ekhm, taka jeszcze jedna uwaga - po montażu bartowskiego frontu, to często się zdarza, że nie pasują stockowe magi... Midy i tak trzeba wklejać, ale tak jakoś wyszło, że trzeba pod daną replikę sprasowywać ułożenie wkładu z mp5 w skorupie. 2 repliki składałem na tych frontach i magi nie są wymienne, ani pomiędzy tymi replikami ani pomiędzy stockiem.

Link to post
Share on other sites

Czytałem na temat wałka i wichra na zagraniczynych forach i wychodzi na to że FC to rebrand AY zriobiony przez gunfire gdzie samo AY to marka OEM S&T. Także jeśli chłopaki tam na forach się nie mylą to te magi powinny pasować do wałka. Aczkolwiek bedą ok 1.5x dłuższe gdyż są one dedykowane do wichra a nie wałka.

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...