Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Trochę odświeżę temat. Ma ktoś do sprzedania odwróconą na lewo kolbę do Vala? Albo przynajmniej pomoże z jej odwróceniem. Generalnie wiem co i jak, problemem jest ten wciskany pin który trzyma ramiona kolby. Nie ma żadnej możliwości wybicia go, wychodzi na jakieś 1/4 długości i koniec. Nie chcę tłuc go zbyt mocno, żeby nie połamać kolby, z drugiej strony wychodzi zbyt płytko żeby złapać go i wyciągnąć

Edited by AnimalMotherPL
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
W dniu 27.10.2020 o 07:10, AnimalMotherPL napisał:

Trochę odświeżę temat. Ma ktoś do sprzedania odwróconą na lewo kolbę do Vala? Albo przynajmniej pomoże z jej odwróceniem. Generalnie wiem co i jak, problemem jest ten wciskany pin który trzyma ramiona kolby. Nie ma żadnej możliwości wybicia go, wychodzi na jakieś 1/4 długości i koniec. Nie chcę tłuc go zbyt mocno, żeby nie połamać kolby, z drugiej strony wychodzi zbyt płytko żeby złapać go i wyciągnąć

To uważaj, bo tam są Dwa piny, jeden trzyma górne, a drugi dolne ramię.  Generalnie kolba w imadło, stalowy wybijak 3,5 mm średnicy, mały młoteczek i delikatnie nap...alaj, aż oba wyjdą.

Ja niestety urwałem ucho od dolnego ramienia, niemniej wiertło 3mm, gwintownik, i śruba M3... 

Niemniej, druknąłem sobie przejściówkę do kolby emkowej i buchnąłem młodemu kolbę Lct LCK 12 z jego kałacha - wygląda zacnie... hmmm... 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, von_Zakapior napisał:

To uważaj, bo tam są Dwa piny, jeden trzyma górne, a drugi dolne ramię.  Generalnie kolba w imadło, stalowy wybijak 3,5 mm średnicy, mały młoteczek i delikatnie nap...alaj, aż oba wyjdą.

Ja niestety urwałem ucho od dolnego ramienia, niemniej wiertło 3mm, gwintownik, i śruba M3... 

Niemniej, druknąłem sobie przejściówkę do kolby emkowej i buchnąłem młodemu kolbę Lct LCK 12 z jego kałacha - wygląda zacnie... hmmm... 

Zostawiłem tą kolbę w stocku, bo ten pin siedział tak sztywno, że bałem się, że w końcu złamię kolbę. Ostatecznie kupiłem vala od lct i problem się rozwiązał xD

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przyznam, że nie miałem tej repliki w rękach, a tym bardziej nie zaglądałem do bebechów. Ale ze zdjęć wnioskuję, że wystarczyłoby tylko lekko zmodyfikować kształt przedniej części popychacza, np. pilniczkiem lub dremelkiem. Więc gdzie jest problem ? Może ktoś mnie uświadomić ? ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd masz informację, ze jak ta "operacja" zostanie porządnie zrobiona, to nie będzie dobrze trzymało ;) No, ale jak nie masz drygu do robótek ręcznych, to pozostało polować na część w sklepach, giełdach lub serwisach.

Popytaj w GF, jak nie mają np. w ich serwisie, to może ściągną dla Ciebie przy okazji jakiejś dostawy.

Link to post
Share on other sites

Napisałem że "nie będzie już TAK dobrze trzymało" chodziło że jak stockowa listwa. Co do drygu to nie mam problemu juz wiele rzeczy przerabiałem więc podejmę się próby, mam pare listw z v3 więc wsio do roboty. Pytalem na GF czy posiadaja i niestety nikt nie posiada a na internecie cichutko :v.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Repliczka hula aż miło. Wsadzona została m120, nie wiem ile generuje FPS mój vss (ten sam set tj sprężyna-tłok-cylinder-dysza w ak dawał 370 fps XD) ale z 0.43 nie ma problemu by pociągnąc je na 81 m (mierzone taśmą) 0.36 (czarne niestety) uderzały w poziom klaty płutno 1mx1m, tera została jeszcze wsadzona "półprecka" 6.01 od arcturusa to się zobaczy jakie tera będzie miało osiągi. Gumka hu to stary z dobrej serii zielony GG na flata przerobiona.

Link to post
Share on other sites

To są może i paskudne, ale technicznie bardzo wdzięczne (poza selektorem) repliki. W wałku od fc na m130 shs (11,5kg) wychodziło 490,a  po ubiciu stabilne 470fps, a praca repliki płynna i cicha jak w ak przy 360fps. Zmieniłeś cylinder na typ 2 czy na 0 jedziesz?

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Mendi napisał:

To są może i paskudne, ale technicznie bardzo wdzięczne (poza selektorem) repliki. W wałku od fc na m130 shs (11,5kg) wychodziło 490,a  po ubiciu stabilne 470fps, a praca repliki płynna i cicha jak w ak przy 360fps. Zmieniłeś cylinder na typ 2 czy na 0 jedziesz?

Cylinder to typ 2 a lufa ma 350mm. W sobote będziemy mierzyć ile ma fps, powinen dawać coś koło 400. Jeśli chodzi o pneumatyke to ma jest prawie strzykawka,prawie ponieważ na dyszy lekko puszcza ale jak na dorabiany popychacz to nienarzekam.

Link to post
Share on other sites

Moje 2 sztuki wałka z 450 oraz ze 3 vintoriezy zrobione pod 500, w tych konfiguracjach jadą już 4-5 rok. Z tym że ja lufy zostawiałem 450-460mm, a do 330- 350 przycinałem tylko w wałkach od lct w wsadzoną konwersją PDIK, żeby wytłumienie działało.

Widuję chłopaków corocznie na MA i zmieniam tylko gumki hu w polu. Tak że o szkielet nie bój żaby, tylko głowicę cylindra zostaw stockową i dobry zderzak zrób, może być sorbo. Bardziej bym się obawiał że plastikowa obsada frontu pęknie niż o gb.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...