Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Soczewki kontaktowe vs wkładki korekcyjne" okularnicy wypowiedzcie się


Recommended Posts

To się wypowiem :)

Okulary noszę -3.75, kiedyś nosiłem na strzelanki pod goglami Uvexa, strasznie mnie to zaczęło irytować, więc zwróciłem się po szkła.

Pierwszą parę kupiłem w Vision Express, razem z płynem, potem, każdą kolejną kupowałem w sklepie szkła.com.

Link to post
Share on other sites

Niestety, nie każdy może nosić soczewki korekcyjne. Nie dawniej jak wczoraj byłem u optyka w celu zmiany okularów. Mam wzrok kreta -6, w związku z tym przeglądając się w lusterku przy przymierzaniu kolejnych oprawek, musiałem lusterko przybliżyć prawie do nosa. Optyk zaproponował mi, że włoży mi czasowo soczewki i będę mógł oglądać się jak normalny człowiek. Okazało się to niemożliwe, przy wkładaniu soczewek oko tak bezwiednie i silnie się broniło poprzez zaciskanie powieki, że soczewki nie dało się założyć a oko łzawi mi do dziś.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem, które stosuję od kilku lat są ICE 3LS NARO z wkładką korekcyjną. Jest to rozwiązanie stosunkowo drogie ale na długie lata (w przypadku pogorszenia wzroku wymaga wyłącznie wymiany szkieł korekcyjnych), bardzo skuteczne i bezproblemowe, zwłaszcza dla osób o wysokiej korekcji wzroku i takich jak ja nie tolerujących soczewek.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Hej:)

Mnie chyba nikt nie przebije: na jednym mam -8,75 a na drugim -9 dioptrii więc jestem kompletnie ślepy :) Soczewki dały mi nowe życie :D Widzę teraz lepiej niż niektózy ludzie z normalnym wzrokiem :D Wreszcie mogę widzieć do kogo strzelam, wkładek korekcyjnych nie miałem ale soczewki kontaktowe są na pewno wygodniejsze w kwesti samego noszenia. Możesz zakładać do woli wszystkie rodzaje gogli, okulary etc. no i nie parują z racji ścisłego przylegania do oczu rzecz jasna :D

Jeśli masz możliwość to soczewki będą chyba dobrym pomysłem ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z własnych doświadczeń wiem, że: soczewki > wkładka korekcyjna > okulary+gogle. Osobiście noszę soczewki jednodniowe i zakładam je jedynie na strzelanki+wyjście do kina. Opcja z wkładkami jak i ostatnia jest o tyle problematyczna, iż okulary potrafią zaparować skutecznie psując zabawę. A dobry wzrok to u nas podstawa

Link to post
Share on other sites

Mam minuso-astygmatyzm. O własne nogi się nie potknę, ale okulary muszę nosić na co dzień. Pod Bolle x 1000rx zakładam najtańsze okulary korekcyjne zrobione "na żyletę" za zawrotne 70 zł. Sprawdza się zaskakująco dobrze. Z tej dwójki parują mi jedynie gogle.

Soczewek nie noszę i chyba nie zacznę. Grzebanie w oku niezbyt lubię.

W szkla.com kupowałam ostatnie bryle, więc do chóru zadowolonych się dołączam.

Edited by North
Link to post
Share on other sites

Powała ile przy Twojej wadzie kosztowało dorbienie szkieł do Twojej wkładki?

75.- zł, ale to było 5 lat temu, teraz pewnie ceny wzrosły.

 

Ps

Nie parują mi ani okulary ani wkładki, chyba, że jest temperatura <5'C, ale wówczas raczej unikam strzelanek :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej:)

Mnie chyba nikt nie przebije: na jednym mam -8,75 a na drugim -9 dioptrii więc jestem kompletnie ślepy :icon_smile: Soczewki dały mi nowe życie :icon_biggrin: Widzę teraz lepiej niż niektózy ludzie z normalnym wzrokiem :icon_biggrin: Wreszcie mogę widzieć do kogo strzelam, wkładek korekcyjnych nie miałem ale soczewki kontaktowe są na pewno wygodniejsze w kwesti samego noszenia. Możesz zakładać do woli wszystkie rodzaje gogli, okulary etc. no i nie parują z racji ścisłego przylegania do oczu rzecz jasna :icon_biggrin:

Jeśli masz możliwość to soczewki będą chyba dobrym pomysłem :icon_wink:

Pozdrawiam

 

Przebiję Cię... Mam -11 i -12, więc nie jesteś raczej kompletnie ślepy :icon_biggrin: Od początku kilkuletniej przygody z ASG biegam w Bollach X500 - z parowaniem raczej nie mam problemów. Tzn mam, ale parują mi normalne bryle, a gogle traktowane co jakiś czas Ludwikiem nie parują. Myślałem, że ktoś mi powie jak wygląda sprawa wkładek korekcyjnych przy mojej wadzie, ale chyba jestem ewenementem... Moje Bolle są już dosyć porysowane i chyba pora na zmianę.

 

Edit: Ale widzę, że wkładki korekcyjne używane przez Powałę ogarniają moją wadę, więc jest nadzieja :)

 

Od jakiegoś czasu noszę się też z zamiarem wykonania laserowej korekty oczu :icon_smile:

Edited by nockeer
Link to post
Share on other sites

Na razie wstrzymaj się z laserową korekcją. Traktuj tę opcję jako ostateczność aż będzie naprawdę źle. Poczekaj, aż pojawią się ludzie żyjący po tym zabiegu 15-20 lat. Mam w rodzinie przypadek osoby, która po zabiegu korekcji wzroku zaliczyła wylewy do obydwu oczu i do końca życia widziała "jak przez mgłę".

 

Co do wkładek korekcyjnych - testuję takie od marca z okularami ESS Crosshair. Wkładki zamawiałem w Vision Express. Pokryli je jakąś warstwą anti-scratch przez co żaden anti-fog na nich nie osiadał. Teraz jest nieco lepiej, ale wciąż parują. W każdym razie - wkładki powodują, że okulary o wiele bardziej odstają od twarzy. Z tego tytułu używam ich tylko na patrolach, ewentualnie na strzelnicy. Jeżeli w grę wchodzi airsoft, to jednak wolę pozostać przy szkłach kontaktowych. Póki co w każdym razie.

Link to post
Share on other sites
(...) W każdym razie - wkładki powodują, że okulary o wiele bardziej odstają od twarzy. (...)

Nie odczułem takiego drastycznego efektu. Okulary z wkładkami odstają mi od twarzy najwyżej o 2-3 mm bardziej niż bez wkładek.. Specjalnie przed chwilą sprawdziłem.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hej. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Na co dzień chodzę w normalnych okularach korekcyjnych. Do tej pory używałem do ASG jednodniowych soczewek + Bolle X810. I było spoko - poza parowaniem gogli - ale to inny temat. Dzisiaj stałem się posiadaczem kompletu ESS Crossbow i w zestawie (o dziwo) miałem wkładkę korekcyjną. I teraz mam dylemat. Bo same okulary od góry dobrze przylegają do twarzy i nie ma z tym problemu. Po założeniu "rowerka" od góry okulary odstają na tyle, że może w powstała szczelinę na brwiach wsadzić palec wskazujący (czyli robi się ok. 5mm szczelina). Jako iż wcześniej miałem konakt tylko z szczelnymi goglami nie wiem, czy to normalne w ich wypadku (pomijając ludzio-chomiki :icon_razz: )? Oczywiście nie jestem idiotą i wiem, że taka szczelina może być zabójcza, ale z drugiej strony to jest nad oczodołem i węższa dziura niż kulka (teoretycznie) itp etc. A wiadomo baseballówka zawsze na głowie jest. I teraz nie wiem, czy warto wydawać hajs na wstawianie szkieł do wkładki :(

 

 

PS: Mały OFFTOP:;Czy ktoś, kto miał kontakt z Crossbowami/ICE/innymi okularami o podobnym kształcie, może mi powiedzieć, czy na linii na wysokości zewnętrznych kącików oczu-uszach odstawanie okularów jest normalne? (znowu kłania się przyzwyczajenie do przylegających gogli)

Link to post
Share on other sites

Tak, odstawanie jest normalne. Poprawia również wymianę powietrza wokół twarzy. Ja przeszedłem na ESS ICE z wkładkami po graniu w zestawie gogle (bolle x500) plus okulary korekcyjne i jest lepiej - więcej widzę pod nogami oraz po bokach.

 

Jeżeli obawiasz się, że okulary z wkładkami się zsuną, to zawsze możesz wykorzystać dołączony do zestawu pasek do zawieszania na szyję (chyba Crossbow też to posiada).

Link to post
Share on other sites

O zsunięcie się nie obawiam, bo pomimo iz mam pasek, to same z siebie i tak się mi na głowie trzymają. Bardziej mnie martwiła właśnie ta szpara na te ~5mm na brwiach przy wkładkach korekcyjnych. ale z drugiej strony jak musiałaby leciec kulka, aby wpaść do pionowo w dół spary mneijszej średnicy, a wiadomi brwi też hamują... Chyba też dorobię sobie szkła do wkładek, poniżej stówki powinienem się zmieścić.

Link to post
Share on other sites

Skoro jest taki temat, to lepiej zapytam...

Czy na strzelanki lepiej używać jednodniowych (tak jak przypadku basenu, bo chlor i inne sprawy :-P) soczewek czy jest bezpiecznie używać tych samych miesięcznych, które noszę na co dzień? Pomysł z wkładkami odrzuciłam od razu, bo by mnie to tylko denerwowało jak w kinie z okularami 3d :-P

Link to post
Share on other sites

Używałem dwutygodniowych (krótko) i jednodniowych (trzeci rok). W użytkowaniu nie czułem żadnej różnicy, choć w moim przypadku najlepiej sprawdzają się jedorazówki. Po strzelance nie mogę je po prostu wydłubać ze ślepiów, wyrzucić i w okularach pojechać do domu. Nie muszę pamiętać o pojemniczkach, płynach itp.

Poza tym te z nawy jednodniowe soczewki można nosić dłużej. Jedną parę nosiłem prawie trzy dni bo mi się nie chciało wymieniać... Nawet spałem w nich. Co prawda krótko, ale zawsze.

Link to post
Share on other sites

A to akurat wiadomo, że czasami soczewka nadaje się na dłużej niż jest zalecane ;p Szczególnie, jeśli siedzi w pojemniczku nienoszona... Przed kompa nawet nie siadam w soczewkach, bo mnie automatycznie oczy bolą.

W każdym razie, dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...