Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 i LiPo


Recommended Posts

Witam,

mam kilka pytań odnośnie ładowania i rozładowywania Lipo a mianowicie:

 

- Czemu przy opcji rozładowania baterii ładowarka nie zatrzymuje się pomimo przekroczenia 3V na celi?

- Podczas ładowania, pomimo, że bateria ma 7,4V ładuje ją do 8,4V (na różnych pakietach LiPo o różnych wartościach mAh). Czemu tak się dzieje i czy jest to bezpieczne dla pakietu? Ewentualnie nie wiem, gdzie w opcjach Imax B6 zmienić wartości aby ładowało się DOKŁADNIE do 7,4V

- Czy istnieje możliwość samouszkodzenia naładowanego pakietu i pozostawieniu go na 1-1,5 miesiąca nieużywanego? U mnie jedna cela po podłączeniu miernika napięcia nagle spadła do 0V i przestała być wykrywana. Zauważyłem wcześniej, że pakiet spuchł.

Link to post
Share on other sites

1. Na programie do lipo zatrzymuje. Sprawdź czy nie działasz na programie do żelaziaków lub, Matko Bosko NiMhów. Jeśli przy odpowiednim programie nie zatrzymuje ładowania na 3.0V to jest uszkodzona. ps. Jeśli napięcie schodzi do jakichś 2.95V to nie ma czym się martwić, w programie uwzglęnione jest zaniżone napięcie podczas pracy akumulatora. Gdyby zeszło do 2,8V to mozna się martwić.

2. Pojęcie napięcia znamionowego znamy? :D Napięcie na full naładowanej celli wynosi właśnie 4,2V, min 3,0V, znamionowe (to które utrzymuje się najdłużej podczas pracy aku) 3,7V

3. Nie, to wina kiepskiej baterii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przepraszam, że podepnę się do tematu.

Jestem "zielony" jeśli chodzi o LiPo a właśnie dokonuję "przesiadki" na nie.

Wczoraj przetestowałem nowiutką REDOX Beta i baterię VBpower 7,4V, 25C/50C, 1300 mAh. Rozładowałem ją - ładowarka zatrzymała rozładowanie wskazując 6V. Później naładowałem ale nie doszło do 7,4V tylko do 7,36V.

Nie mam pojęcia czy to tak ma być :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że podepnę się do tematu.

Jestem "zielony" jeśli chodzi o LiPo a właśnie dokonuję "przesiadki" na nie.

Wczoraj przetestowałem nowiutką REDOX Beta i baterię VBpower 7,4V, 25C/50C, 1300 mAh. Rozładowałem ją - ładowarka zatrzymała rozładowanie wskazując 6V. Później naładowałem ale nie doszło do 7,4V tylko do 7,36V.

Nie mam pojęcia czy to tak ma być :icon_question:

 

Radziłbym sprawdzić czy nie ustawiłeś trybu storage i na nim ładowałeś akumulator.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, sprawdzę jak ustawiłem ładowarkę.

Czy teraz nic się nie stanie jeśli podładuję baterię bez rozładowania :icon_question:

 

Ps

Niestety, wszystko ustawione dobrze a nic się nie zmienia, nie chce ładować powyżej 7,36.

Jeśli jest ustawione ładowanie "na sztywno", to jak to zmienić :icon_question: Kompletnie się na tym nie znam. :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wybierz program lipo > Start/enter

Strzałkami nawiguj do LiPoBalance >enter

Teraz start/enter + strzałki zmieniasz sobie ustawienia ilości cel w pakiecie, prąd ładowania.

Długo wciskamy start/enter.

Rozpoczyna się balansiowanie cel i ładowanie pakietu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z upragnioną batką i Imaxem B6, jednakże nie jestem pewny co do jednej kwestii, która nie jest dla mnie jasna, a wolę się dopytać, by przypadkiem nie zamienić jej w balon.

Posiadam baterię Li-Po 1300mAH, 7.4V, 20C i nie do końca wiem jaki powinienem ustawić prąd ładowania (przez chwilę leciałem na 2.1A, ale jednak zastopowałem). Czy mógłby mnie ktoś oświecić? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...