Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tani pistolet z możliwością zobaczenia w Warszawie


Recommended Posts

Siema, mieszkam pod Warszawą i ostatnio kumpel pochwalił mi się swoją repliką ASG. Od razu mi się to spodobało, przestrzelaliśmy ostatnie kilka weekendów i postanowiłem że chce sobie kupić replikę. Jako że nie wiem czy "zapalę się" tym hobby, dlatego na początek szukałem czegoś taniego. Na początku wybór padł na G1911 Wella, ale czytałem opinie i mam mieszane zdanie jeśli chodzi o tę replikę.

 

Czego szukam? Czegoś co dobrze strzela za małą kasę (mniej jak 300), ma blow-back i jest w miarę mało awaryjne. Fajnie byłoby gdyby sklep był gdzieś w Warszawie abym tam mógł najpierw przejść, popatrzyć jak to działa i dostać jakieś wskazówki jak konserwować itd. na żywo.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Upatrzyłem sobie klamkę jak to mówicie, bo sądzę że jak spodoba mi się to wolę sobie odłożyć potem więcej kasy i kupić jakiegoś automata. Widziałem już ceny i wiem że to nie jest tanie, więc sądzę że zaczynanie od pistoletu będzie najlepsze ;) A jakiegoś wadliwego sprzętu co mi padnie po pierwszej strzelance też kupować nie mam zamiaru, co jest chyba zrozumiałe.

Link to post
Share on other sites

chce chłopak klamkę, niech bierze klamkę. więcej fanu niż z plastikowej pierdopompki czy zabawkowej cm.028.

Bo niektórym na tym forum uroiło się, że zabawę trzeba zaczynać od aega z hajkapem i nie mieści im się w głowach, że można bawić się inaczej.

 

Poniżej 300zł dostaniesz Berettę w wersji plastikowej od KJW (ok 200zł), za 300 dostaniesz Glocka, także od KJW.

Link to post
Share on other sites

Otto, mi się wydaje że pistolet łatwiej schować w tornistrze i przed rodzicami, a i u kolegów w podstawówce można zobaczyć zazdrosne spojrzenia.

Drugą sprawą jest to że pistolet jest trudny w nauce strzelania, broń długa jest łatwiejsza w opanowaniu. ale jak ktoś chce i uważa że czemu by nie, to jego sprawa.

BTW Zenek welle są nieco awaryjne, jak już co to albo rzeczywiście gadaj z Cyfrzanym albo szukaj repliki firmy Tercel lub Army.

Link to post
Share on other sites

Otto, mi się wydaje że pistolet łatwiej schować w tornistrze i przed rodzicami, a i u kolegów w podstawówce można zobaczyć zazdrosne spojrzenia.

Skończyłem już dawno 18-stkę więc chować niczego przed nikim nie zamierzam, a i kolegów w podstawówce nie mam ;(

 

To źle sądzisz :icon_exclaim:

Zaczynanie od "klamki" może Cię bardziej zniechęcić, niż zachęcić...

Nie masz kasy, kup Mosberga (AGM003).

Możesz dozbierać do swojego obecnego budżetu, dozbieraj i kup MP5PDW.

 

Nie bardzo pociągają mnie strzelby, ale ten automacik bardziej do mnie przemawia ;)

Link to post
Share on other sites

Otto, mi się wydaje że pistolet łatwiej schować w tornistrze i przed rodzicami, a i u kolegów w podstawówce można zobaczyć zazdrosne spojrzenia.

Nie bardzo rozumiem, czemu dla Ciebie chęć zakupu pistoletu jako pierwszej repliki od razu klasyfikuje kupującego jako dzieciaka z podstawówki który chce chować to przed rodzicami. Tym bardziej wówczas, kiedy osobnik pisze składnie :icon_razz:

 

To źle sądzisz :icon_exclaim:

Zaczynanie od "klamki" może Cię bardziej zniechęcić, niż zachęcić...

Nie masz kasy, kup Mosberga (AGM003).

Możesz dozbierać do swojego obecnego budżetu, dozbieraj i kup MP5PDW.

A Powała jak zwykle nie na temat. Nie wiem, masz jakiś uraz do klamek?

 

Nie powiem, że klamki są najlepiej strzelającymi replikami, bo nie są. Ale bawić się nimi się da, dla mnie mają dużo większy klimat oraz fun factor (blowback, konieczność przeładowania i te sprawy) aniżeli wiertarki. Kolega pyta jaki pistolet warto zakupić, a nie prosi o przekonanie go, że klamki to szajs.

 

Jeśli już musicie wciskać ludziom aegi, to najpierw należałoby zadać pytanie gdzie mają zamiar się strzelać. Jeżeli w lesie, to mozna zasugerować, żeby pomyślał o elektryku, bo strzelają lepiej. Ale stwierdzenie, że klamka się nie nadaje i uj niezmiernie mnie irytuje.

Link to post
Share on other sites
(...) A Powała jak zwykle nie na temat. Nie wiem, masz jakiś uraz do klamek?(...)

Nie mam urazu do klamek. Sam na ostatniej Manguście używałem aż dwóch, ale to z powodu awarii długiej repliki. Są doskonałą bronią zapasową, nadają się do CQB ale jako broń główna do lasu nie bardzo. Dla tego zasugerowałem m. in. AEG-a, najlepszego w niskiej cenie.

Jak koledzy widzicie, nawet spodobał się Zenkowi...

Lesio, bardzo cenię Twoją wiedzę i opinię ale dla czego nie zasugerować nowemu koledze czegoś lepszego niż klamka za 300 zł, która nie strzeli dalej jak 20 m :icon_question:

Link to post
Share on other sites

Kurcze, też wyszedłem za dom sprawdzić, bo coś mi te 20m nie pasowało. No i 45m jest jeszcze dość fajnie, bo 50% trafień w sylwetkę (0.3g G&G, na 0.25g celność gorsza, ale kulki by chciały lecieć jeszcze z 5-10m dalej) Z doświadczenia, mp5k galaxy strzelać będzie podobnie lub gorzej, bo gaziaki inaczej znoszą cięższe kulki, po załadowaniu 0.3g do mp5k zasięg poleci na łeb na szyje.

 

Na strzelanke faktycznie wolałbym aeg'a, ale no nie siejmy bzdur że gaziaki mają 20m zasięgu (No chyba że ktoś gumki hu nigdy nie wyczyścił :maniak_OK: )

Link to post
Share on other sites

Ja piszę o skutecznym trafieniu. Co z tego, że kulka z klamki doleci nawet i 40 m (0,12g z wiatrem) ale efekt zerowy bo trafiony nawet nie usłyszy takiego trafienia, co dopiero z jego "poczuciem"... i awantura gotowa... :icon_confused:

Panowie, nie oszukujmy się, klamka to replika do CQB i zapasowa... nic więcej.

Link to post
Share on other sites

A ja z anty-pistoleciarzami też bym sie nie zgodził... Przykładem niech będzie cyma 0.30 w konwersji od caa roni- zaledwie 220 fps- świetnie sobie radziła przy większej imprezce (scenariuszu) w szczecińskich lasach...Mnóstwo maruderów musiało skorzystać z pomocy medycznej lub respa-a operatorem był człowiek ,który prawie raz na rok uczęszcza...

Las to nie pole-nawet przy 450 fps trudno sie przebić przez gęstwinę,trzeba podchodzic blizej, a bliżej to już żadna różnica czy to pistol czy aeg (no z aeg-a bardziej boli)... A na pewno łatwiej z klamką się przedzierać niz z "miotłą".

Oczywiście skuteczność takiego zestawu dowodzi słuszności projektowania u używania konwersji aby wydłużyć linię celowania ale fakt pozostaje faktem to pistolecik wtedy świetnie rządził, a nie M4,M16,Ak,Świnki i inne zwierzątka...

Wszyscy sie napalają na zasięg i szybkostrzelność a zapominają o podstawach taktyki i logiki...

Link to post
Share on other sites

Ja mówiąc o 40m mam na myśli zasięg skuteczny na 0.25g, strzelany równolegle do ziemi na płaskim terenie gdzie wszystkie kulki lądują w sylwetce człowieka.

Fakt przy dynamicznym strzelaniu będzie ciężko, jednak na 30m rozniosę kogo będę chciał.

Mówienie, że gaziak nie nadaje się do lasu jest prawdą. Używanie go w lesie jest możliwe, jednak niewygodne. Tak samo jak mp5 galaxy i szit mosberga AGM...

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć klamkę do 300zł:

 

Glock KJW:

http://www.taiwangun.com/replika-g23-heavy-weight-metal-auto-back-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19

 

Beretta KJW:

http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19

 

Colt 1911 MEU Army:

Znowu zniknął, może gdzieś jest.

 

A jak nie chcesz klamki - bier g.5 galaxy albo g36c jg. Przy budżecie 300zł na replikę raczej nie warto w ogóle patrzeć na agma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...