Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozmiary płyt balistycznych - SAPI


Recommended Posts

Chodzi o to, ze moglbym sobie wyciac atrapy SAPI, ze stali badz aluminium. Wszedzie gdzie znalazlem jest podana wysokosc i szerokosc, ale wiem pod jakim katem sa zrobione sciecia u gory.

 

Oczywiscie moge to zrobic ''na oko'', ale to nie to samo.

Link to post
Share on other sites

Foka czytaj ze zrozumieniem, napiselem

ze stali badz aluminium

w zaleznosci co bedzie waga bardziej odpowiadalo.

 

Ale dzieki juz wiem ze stali nie warto probowac.

 

Mam pod reka gdzies 20 mm ''aluminium pancerne'', uzywane do budowy opancerzenia czolgow. Powinno byc ok.

 

Temat chyba do zamkniecia.

Edited by korzen
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kąt ścięcia to 60 stopni o ile sie nie mylę, a żeby z blachy zrobić 2,5 kilogramowe saapi to musi mieć ona 9 mm grubości

 

to może nie będzie idealne saapi pod względem grubości, ale jak bys chciał być bardzo o dookładny to dokleisz sobie karimatę i wszystko ładnie obszyjesz naa czarno.

Link to post
Share on other sites

Przypominam że SAPI to standard balistyczny na poziomie III NIJ i to nie samodzielny, tylko działający w połączeniu z kamizelką klasy IIIA pod spodem, co ma niemały wpływ na grubość ceramicznego "kafla" (standalone jest dobre 0,5 cm grubszy bo ceramika musi być podklejona sprasowanym kevlarem i ew. antytraumą)

 

ESAPI - czyli wkłady ceramiczne samodzielne o poziomie ochrony IV NIJ mają ponad 2cm grubości i ważą średnio ok 3000- 3200 gram przy rozmiarze "L".

Link to post
Share on other sites
A nie lepiej już kupić plastikowe repliki i je czymś wypełnić?

 

Jak ktoś ma dostęp do blachy i narzędzi to na pewno będzie to ciekawsze rozwiązanie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyciąć w plastikach otwór i zalać je betonem/klejem do płytek ale na pewno będzie to mniej trwałe niż kawał blachy. Plusem było by tylko odpowiednie wyprofilowanie całości od nowości*

No i cena plastikowych sapi też nie specjalnie zachęcająca...

 

 

*rym niezamierzony ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Witam. Potrzebował bym wymiary boków płyt balistycznych które zaznaczyłem na dołączonym obrazku. Jeśli ktoś ma jakie kolwiek płyty w rozmiarze (poza rozmiarem L gdyż posiadam) który bym potrzebował proszę o pomoc. Proszę nie pisać że płyta np. L ma przykładowo 25x30 bo rozmiary typu szerokość/długość to wiem. Interesują mnie dwa wymiary które zaznaczyłem. Nie potrzebuję wymiarów płyt bocznych tych małych. Interesują mnie od SAPI i SWIMMER CUT. Z góry dziękuję za pomoc.

 

http://zapodaj.net/7...142ca2.jpg.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pojęcie proporcji znasz? Jeśli tak, to znając wysokość i szerokość płyty i przy założeniu, że rysunek zachowuje proporcje rzeczywistego odpowiednika, bez problemu obliczysz sobie wszystkie wymiary. Może nie będą one dokładne co do milimetra, ale do zrobienia kopi to chyba powinno wystarczyć?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...