Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie widziałem tego tematu w tym forum, więc zakładam. Trapią mnie 3 pytania mianowicie:

- Dysza SHS długa jest w pełni kompatybilna z kałachami E&L?

- Montował ktoś może SP130 Guardera, stock wytrzyma?

- i czy finalnie rof na Turnigry 7,4V 25-50c będzie zadowalający? Czyt. powyżej 8-9 czy jednak sprawić sobie jakieś 11,1V?

Link to post
Share on other sites

W teorii stockowo jest m130 tylko wiadomo jak to z chińczykami :icon_smile: Troche poczytałem na temat tych podróbek guardera, więc chyba zmienie na madbulla. Czyli rof jak najbardziej miluchny

Nie było nigdy podróbek Guardera. Widać jak czytasz tematy ze zrozumieniem.
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Już o tym pisałem gdzieś indziej na temat tego kałacha ale sprawy się maja tak, Gearboxy firmy E&L to porażka jak dla mnie, dlatego od razu do wywalenia poszła prowadnica sprężyny (ta plastikowa) sprężyna, tłok wraz z głowicą i dysza.

Następnie zastąpiłem to, prowadnicą łożyskowana od Modify, sprężyna SP130 od Guardera, tłok SHS, głowica tłoka Protech, i dysza SHS następnie lufa promyka, zmieniłem okablowanie na niskooporowe wraz z mosfetem i lufe na promyka to tylko środek bo poszło sporo zmian na zewnątrz, kałaszek dzięki temu strzela daleko i celnie i jestem go pewny w każdych warunkach. Najważniejsze nie spisała się w nim zielona gumka od G&G dopiero czarna Systema działa jak powinna. Odpowiednio zadowalający rof zapewania batka 11.1 V

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Czy ktoś bawił się w wyciszanie tego AK?

 

Mam AKSU z pierwszej serii, aktualnie siedzi w nim SP120 Guardera.

W niedalekiej przyszłości chcę wymienić parę rzeczy w środku i zastanawiam się czy warto bawić się w wyciszone głowice i tłumik czy odpuścić bo i tak nic to nie da.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Po dwóch i pół roku sprężyna mi się trochę ubiła, do tego co kilka kulek ma odchył ~20 fps i zbliża się czas na wymianę.

Aktualnie w AKSU mam wymienione:

tłok SHS z metalowymi zębami, głowica tłoka nie wiem jaka, Guarder M120 i gumka Systema Energy

 

Chcę osiągnąć możliwie blisko 450 fps bez przekraczania tej wartości (typowy limit do szturmu). Zastanawiam się nad:

- dysza SHS (długa czy krótka?)

- M130 Guarder - po założeniu M120 było 410 fps

- łożyskowana prowadnica Guarder

 

Jakieś sugestie?

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to w pierwszej serii była dziadowska dysza, po wymianie na uszczelnioną replika dostawała dodatkowe 20-30 fps, tak więc dysza na pewno do wymiany.

 

Aktualnie chronowanie pokazuje mi 380-385 fps, ale co któryś strzał jest spadek o 30-50 i widać to podczas strzelania - sprężyna też do wymiany.

 

@The-Naturat - a inne M130 (M120) nie robią takich problemów? Możesz polecić jakąś prowadnicę?

Sam nie będę grzebał, zaniosę do serwisu razem z dyszą i prowadnicą i powiem żeby założył taką sprężynę żeby było dobrze.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

czy technicznie jest możliwość przełożenia gearboxa(w tym gearboxie szkielet jest tylko boyi reszta to tuning) z repliki RK-01W i innych niezbędnych elementów (lufa wewnętrzna i komora) do konwersji EL-74MN firmy E&L?

Mam zamiar wykonać taką operacje w przyszłości . Mam na uwadze to ,że trzeba będzie też zmienić cylinder w związku ze zmianą lufy wewnętrznej na dłuższą

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...