Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garść pytań (replika i akcesoria)


Recommended Posts

Witam.

Na początek kilka słów o sobie. Nazywam się Filip, studiuję w Łodzi. Z ASG mam bardzo krótkie doświadczenie, w czasach liceum odziedziczyłem po znajomym replikę CYMA 0.20 (wiem, bez szału, ale służy mi do dziś), potem jednak z powodu braku czasu musiałem porzucić to hobby. Teraz jednak mam go nieco więcej i doszedłem do wniosku, że warto spróbować ponownie. Chciałbym zakupić lepszą replikę i porządne akcesoria, jednak po wizycie w kilku sklepach doszedłem do wniosku, że lepiej zapytać się kogoś z większym doświadczeniem, gdyż ilość modeli i marek potrafi przyprawić o zawroty głowy ;). Na początku myślałem, że po przeczytaniu poradników LogaNa (swoją drogą, ogromne wyrazy szacunku dla autora) i kilku tematów na forum będę w stanie podjąć decyzję samodzielnie, ale mimo wszystko wolę zadać wam kilka nurtujących mnie pytań.

 

1. Wybór repliki - wyznaczyłem sobie na ten cel budżet ok. 1000 zł. Za tą kwotę oczekuję metalowego korpusu, dobrego spasowania i jakości materiałów oraz dobrych części wewnętrznych. Z racji tego, że póki co nie chcę bawić się w tuning, chciałbym przyzwoitych osiągów i bezawaryjności na częściach standardowych. Najchętniej wybrałbym replikę z serii AR-15 (w serii AK nie pasuje mi ergonomia, serii G36 obawiam się nieco ze względu na korpus z ABS). Chciałbym również mieć możliwość zamontowania szyny na łożu pod chwyt przedni (na większej ilości raczej mi nie zależy). Karabinki, które zwróciły moją uwagę to:

-http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=11065&name=ASG_-_Armalite_M15A4_Carbine_-_Next_Generation_Proline_-_17391 - Miałem go w ręku, bardzo mi się spodobał, miał całkiem dobry zasięg i był po prostu wygodny. Nic nie latało, w przeciwieństwie do np. G&G GC4 G26, w którym kolba, łoże i magazynek wpadały w prawdziwy spazm podczas mojego krótkiego kontaktu z nim w sklepie.

- http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&%20products_id=2352 - znalazłem mnóstwo świetnych opinii na jego temat.

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2522&name=G&P_-_COLT_M4A1_4_Position_Stock_-_GP281 - tu zadziałała legenda marki :)

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5527&name=Socom_Gear_-_Daniel_Defense_M4_Carbine - tutaj również słyszałem kilka pozytywnych opinii.

Krótko mówiąc z tego grona najbardziej skłaniam się ku modelowi z ASG, zwłaszcza po przeczytaniu testu umieszczonego na portalu, ale bardzo chętnie usłyszę od was jakiejś propozycje.

 

2. Ładowarka - tutaj jestem zupełnie zielony. Planuję zakup baterii LiPo, znajomy polecił mi do niej ładowarkę Redox Alpha V2, na forum również jest ona polecana, ale chciałbym wiedzieć czy na pewno będzie ona wystarczająca.

 

3. Magazynki - chciałbym dokupić kilka magazynków typu Low-Cap, najlepiej z metalowym korpusem. Na forum wiele osób poleca magazynki Boyi, jednak spotkałem wiele negatywnych opinii na ich temat. Czy warto się w nie zaopatrzyć i ewentualnie nieco przy nich pogrzebać czy lepiej zmienić swoje wymagania i kupić coś w stylu PMAG-ów Magpula? Ponadto chciałem kupić krótki magazynek (typu Vietnam). Znalazłem magazynki typu Mid-Cap marek Boyi, MAG, King Arms i G&P, możecie mi powiedzieć, które z nich wybrać?

 

4. Okulary/Gogle - mam spore doświadczenie z goglami i okularami ochronnymi (roboczymi) marek Bolle i Uvex i chciałem się zapytać czy nadadzą się one do ASG. Spełniają one normy, które zapewniają dosyć spory nadmiar wytrzymałości względem typowych replik (klasa wytrzymałości A lub B lub odpowiadające im normy, w zależności od modelu). Czy warto dopłacać do typowych gogli ASG? Czy oferują one coś więcej niż gogle/okulary ochronne poza ciekawszym wyglądem?

 

5. Kolimatory - chciałbym się zapytać czy warto dopłacać do kolimatorów lepszych marek (np. KA czy G&P) względem tańszych (np. ACM)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że jest tu aż tyle pytań, jednak nie chciałem tworzyć zbędnych tematów w innych działach.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj jakiś emek z cymy. Sam kupuje cm.008 + wymiana baterii (rzecz obowiązkowa jak chcemy dłużej postrzelać, gdyż bateria w stocku jest gówniana, najlepiej wymienić na LiPo) Też jestem zielony w tym temacie ale ponoć bardzo dobre m4 z cymy są +/- od 650 zl w górę. Jak masz budżet 1000 zł na SAMĄ replikę to na pewno znajdziesz coś dobrego bez luzów i innych pierdół. Do baterii LiPo polecam kupić jeszcze taki mały brzęczek (koszt chyba 15 zł) , jak bateria nam sie rozładuje poniżej tam chyba 3V na ogniwo zacznie wydawać z siebie dźwięk. W parze z tym idzie też mały licznik który informuje nas o stopniu załadowania baterii na ogniwo. Co do magazynków to nie problem. W prawie każdym sklepie z ASG znajdziesz to czego szukasz. :))) Co do ładowarek też jestem zielony ale nie kupuj takiej za 60-70 zl. Wydaj te 100 czy 200 zl na ladowarke bo jak kupisz złą to baterie moze rozwalić :)) Tak jak mówilem jestem też zielony w tym temacie wiec jak coś sie pomyliłem to proszę o poprawę :))

Link to post
Share on other sites

1. Żadne emki od CYMY, SA, BOYi czy PJ. W tym budżecie możesz już celować w coś z pierwszej klasy jak np: EA na zbrojowni lub rozejrzeć się za promocjami. Poczytaj tematy o poszczególnych replikach. Ja jestem całym sercem za EA.

 

2. Lipo to dobry wybór, ładowarka również.

 

3. Zależy od repliki.

 

4. Okulary i gogle stosowane w Airsofcie to nic innego jak te w których pracujesz. Skoro spełniają normy to nie masz się czym martwić.

 

5. Znów zależy od konkretnego modelu choć panuje zasada, że ACM nie robi dobrych kolimatorów (są wyjątki).

Link to post
Share on other sites

1. Tak jak napisałem wcześniej: zastanawiam się głównie pomiędzy modelami marek EA, ASG i G&P, ale niestety na temat modelu od ASG nie mogę znaleźć zbyt dużo informacji poza testem na stronie. Zastanawiam się też czy moc 400 fps, jaka jest oferowana w tych replikach to nie za dużo (nie chcę zrobić krzywdy innym graczom). Póki co planuję spotkania w lesie, do CQB/ jako boczniak myślałem o zakupie MP5K (firmy Galaxy lub JG, ale to dopiero odległa przyszłość :icon_wink: ). O Emkach EA słyszałem bardzo dobre opinie, ale chciałbym wiedzieć jak wypadają one na tle modeli z ASG.

 

3. Chodzi mi tu głównie o jakość samych magazynków i o to jak podają. Myślę, że problemy takie jak lekkie luzy będę w zniwelować z pomocą srebrnej taśmy.

 

Dziękuję wam za resztę odpowiedzi.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

1. Nie wypowiem się o modelach eMek bo mało o nich wiem. Wypowiem się o prędkości wylotowej. Czy 400 fps to dużo? W mojej ocenie nie i ja tyle dopuszczam nawet w CQB (ale co ekipa/okolica to inne zasady). Czy 400fps może zrobić krzywdę? Tak. Tylko, że 300fps również może zrobić krzywdę. Najważniejsze są poszanowanie zasad (jeśli organizator powiedział, że z odległości x lub mniejszej nie strzelamy to nie strzelamy) i zdrowy rozsądek - jeśli uważasz, że Twój strzał może zbyt mocno zaboleć lub wręcz uszkodzić ciało to nie strzelaj. To nie prawdziwa wojna, a zabawa więc czasem lepiej "zginąć" lub liczyć na to, że przeciwnik będzie respektował "pif pif - dostałeś" niż mieć czyjeś zęby na sumieniu (dobrą praktyką w niektórych środowiskach jest nie strzelanie w twarz, ale czasem tylko ją widać tak więc...). Zrób sobie test dupy - sprawdź na własnej skórze jak mocno boli oberwanie z tych 400fps (tylko nie z przyłożenia bo, wiem z własnego doświadczenia, łydka boli). Poproś kumpla by z 20 metrów pociągnął Ci kulką w plecy. Jeśli uznasz, że ból jest do zniesienia zmniejsz odległość na 15 itd. Ustalisz w ten sposób jaka odległość jest zbyt bolesna by strzelać do kogoś.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Mam emkę od EA. Strzela przyzwoicie i jest bardzo ładna. Oczywiście body jest bez tłoczeń, z malowanymi oznaczeniami.

Standardowo masz kable puszczone na przód. Jest tam sporo miejsca na baterię. Jeśli zmienisz front na ris to ilość miejsca się zmniejszy.

Co do magazynków, polecam mid-capy KingArms. W mojej ekipie jest ich co najmniej 15 i wszystkie działają bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

Zarówno EA jak i G&P oferują bardzo przyjemną jakość wykonania. Nie daj się namówić na jakiekolwiek chińskie cuda pokroju Cymy, Boyi czy inne PJ. Kultura pracy, jakość wykonania i niezawodność są w ich przypadku na zupełnie innym poziomie.

400fps to optymalna prędkość wylotowa - zazwyczaj po zmianie stockowej gumki HU pozwoli Ci się bawić bez poczucia niedosytu, że kulki spadają znacznie wcześniej, niż się tego spodziewasz :icon_wink:

 

Co do emek od ASG - jeśli mówimy o nowych defenderach LMT, to kolega z Pingwinów kupił taki jakieś pół roku temu - niestety celność, jakość wykonania i szeroko pojęta kultura pracy odbiega od EA (które również ma kolega z ekipy). W skrócie - moje subiektywne wrażenie jest takie, że nie do końca są warte ceny 1000+zł.

 

Magazynki od Boyi to troszkę loteria - miałem 5 sztuk lowcapów na 68 kulek, 3 z nich wytrzymały rok, zanim połamały się zaczepy w skorupie, pokleiłem metodą kreatywną i dają radę, niemniej nie mam do nich zaufania :icon_wink:

 

Za to już od dwóch lat używam ośmiu sztuk metalowych mid-capów od King Armsa i nie ma z nimi żadnego problemu - dobrze podają, łatwo się czyszczą i bez problemów można ich używać z fastmagami.

 

Pmagi z kolei są cudowne i stylowo możesz wyglądać niczym Jezus Taktyczności Krzysio Costa, jednak problemem z nimi jest to, że przy temperaturach oscylujących w okolicach zera plastik zaczyna delikatnie zmieniać swoje właściwości i pojawiają się problemy z podawaniem kulek (sprawdzone zarówno na Pmagach od Beta Project, jak i na "wypasionych" midach od KWA).

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

1. Emki są trochę ażurowe, lubią pękać. Sam widziałem, smutny widok.

2. Lipol Turnigy Nano-Tech (najlepiej wersja modelarska) + ładowarka Redox Beta. Świetny sprzęt.

3. Midy M4: Cyma o niebo lepsza od Boya.

4. Ja bym się zastanowił nad balistycznymi. Jest coraz więcej Mancraftów, również w rękach "gimbazy".

5. Moim zdaniem bardzo drogi, bardzo zbędny taktyczny gadżet który utrudnia celowanie.

 

Co do fps, jakiś czas temu ktoś odstrzelił komuś ząb z pistoletu 250 fps po tym jak odłożył swoją snajperkę 600 fps tylko full auto... Nie mniej, mi jeszcze się nie zdarzyło by na zielonej miejscówce nie strzelić komuś z 5-10m (mam 360 fps).

Jak dla mnie 400 to za dużo, te 350 naprawdę starczy skoro wymiana ognia na odległości 5-10m to norma.

Link to post
Share on other sites

No dobrze, przeanalizowałem wasze porady i póki co skłaniam się ku takiemu zestawowi:

 

1. Replika: EA LST-EH01AR http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&%20products_id=2003

+ ewentualna przeróbka na 350 fps, aczkolwiek nie wiem czy ma to jakiś sens http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=78&%20products_id=1082

 

2. Ładowarka Redox Beta :http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/LADOWARKI-ZASILACZE-I-BALANCERY/LADOWARKI/Ladowarka-Redox-BETA-COMBO-z-zasilaczem-230V.html

Bateria: Myślę nad akumulatorami LiPo firmy Redox o napięciu 7,4V, pojemności jeszcze nie jestem pewien. Zastanawiam się czy będzie potrzebna mi jedna czy dwie baterie.

+ oczywiście miernik napięcia.

 

3. Magazynki: Mid-Capy od KA

 

4. Prawdopodobnie pozostanę przy atestowanych goglach ochronnych.

 

5. Kolimator: na razie sobie odpuszczę ;)

Link to post
Share on other sites

Witam , z ASG dopiero zaczynam i chcialbym sie nieco dowiedziec na temat którą replike wybrac na poczatek i moze ktos mial to prosze opinie na ich temat .

 

1.http://gunfire.pl/product-pol-1152203538-Replika-karabinka-CM040J.html

2.http://gunfire.pl/product-pol-1152190933-CM031D.html

 

Chyba ze polecacie cos innego w zakresie taj samej ceny

Edited by Szczypior102
Link to post
Share on other sites

Dzięki Buniek! :D

 

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że dosyć szybko zadomowię się na tym forum.

Jeżeli chodzi o moje pytania to temat uważam za gotów do zamknięcia.

 

Szczypior: Polecam przejrzenie tej części forum: http://forum.wmasg.pl/forum/210-ii-klasa/

CYMA 0.31: http://forum.wmasg.pl/topic/29212-ak74-cm031-cyma/

Powiedz może coś więcej na temat swoich oczekiwań (modele, wielkość, budżet, wykonanie), to będzie łatwiej Ci pomóc.

Link to post
Share on other sites

Można jakiś link prosić, potwierdzający lepszą jakość. Bo wszyscy piszą o tym bez podania źródła.

 

Bo to jedna z tych airsoftowych legend, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

 

Nano-tech w modelarstwie to niższa półka średniej klasy pakietów - ludzie narzekają na szybką utratę parametrów po parudziesięciu ładowaniach i puchnięcie.

Nie zmienia to faktu, że jak na airsoftowe potrzeby to i tak w pełni wystarczający pakiet. W zasadzie jak KAŻDE li-po nie_ulepione_z_kupy.

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc, po przejrzeniu większości tematów dotyczących akumulatorów, widzę, że większość pakietów ma mieszane opinie. Napisałem o Redoxach ze względu na ich dobrą dostępność. Jeżeli pomiędzy akumulatorami w tym przedziale cenowym jest zauważalna różnica wydajnościowa lub w ich żywotności, to chętnie o niej usłyszę lub przeczytam. Póki co w większości testów (w tych które przeczytałem) w warunkach ASG różnica ta była niewielka.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jakie nakrycie głowy polecacie? Na początku myślałem o zakładaniu kapelusza, jednak po przeczytaniu kilku opowieści o zwiększaniu kolekcji guzów na głowie zaczynam się zastanawiać nad kupnem hełmu. Blaszak raczej odpada (przeprowadziłem symulację zakładając garnek na głowę i i waląc w niego łyżką, nie polecam :icon_lol: ), a w przypadku hełmu\kasku polimerowego skłaniałbym się ku czemuś uniwersalnemu (np. coś co nada się również na rower), czyli np. produkty firmy Pro-Tec. Co wy polecacie jako ochronę głowy i czy jest ona w ogóle potrzebna? Podczas lektury tematów na forum widzę, że opinie na ten temat są różne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz bawić się w lesie, to noszenie hełmu/kasku raczej mija się z celem - okrągły kształt przyciąga wzrok a uderzające gałązki doprowadzają do szewskiej pasji.

Oczywiście - na spotkaniach strzelankowych spotkasz masę ludzi w replikach hełmów czy kasków balistycznych - lans ponad wszystko. Widuje się również ludzi w przyciemnianych okularach w czasie nocnych strzelań :icon_wink:

 

W budynkach kask/hełm to bardzo przydatna i oszczędzająca zbędnego ryzyka kwestia.

 

Daj spokój z tymi gałęziami... Tyle lat już po lesie łazimy z kolegami, a jeszcze nie słyszałem o sytuacji, żeby ktoś sobie głowę o gałąź rozwalił :icon_wink: Chyba, że jesteś wyjątkowo roztargniony i spacerujesz pogwizdując zamiast patrzeć przed siebie i pod nogi.

 

 

 

Edit: Właśnie spojrzałem na swój avatar, a na nim jestem w lesie mając na głowie kask... To ja się może wytłumaczę - to był MOUT :icon_wink: :icon_wink: :icon_wink:

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

Heh, chyba muszę przywyknąć do dziwnych widoków na spotkaniach. Jakiś czas temu widziałem w komisie na stronie MP5K z lunetą o kilkukrotnym przybliżeniu i nie mogłem oczom uwierzyć :icon_biggrin:

Muszę to jeszcze przemyśleć, zwłaszcza, że mam dosyć sporą łepetynę, więc z kaskiem i tak mógłbym mieć problem.

Jak napisałem wcześniej: póki co chciałbym zasmakować rozgrywki w lesie. Do budynków na razie się nie pcham, ponieważ uważam (możliwe, że całkowicie błędnie :icon_biggrin:), że do takiego typu rozgrywki potrzeba zgranej ekipy. Poza tym nie jestem pewien czy organizatorzy w okolicach Łodzi dopuszczą do czarnej taktyki początkującego.

 

I tak z innej beczki: Czy mogę liczyć na jakąś poradę/mądrość od weteranów dla zielonego? :icon_biggrin:

 

EDIT: Afrati, domyśliłem się, bo na stronie Pingwinów większość z was chodzi w kapeluszach i czapkach, przynajmniej w lesie :)

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...