Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Robisz seta na ROF i kupujesz lipo 2S? Bez sensu jak dla mnie.

 

Kup 3S i daruj sobie zmianę silnika, jak rof będzie za mały (w co szczerze wątpię), to wstaw zęby 13:1.

 

I obowiązkowo od samego początku dobre kable i mosfet (z AB, no chyba że lubisz serię na semi), bez tego to nie ma sensu wymieniać czegokolwiek innego.

Link to post
Share on other sites

Silnik też sam w sobie nie jest najlepszym wyborem bo guardery high speedowe są marne w stosunku do konkurencji. Poza tym jeśli cenisz sobie reakcje na spust to lepszy sens będzie miał silnik high torque z zębami o niskim przełożeniu i mocną baterią. O ile pamiętam to w tych cymach są już te silniki neodymowe z niebieskim tyłem (jeśli nie, niech ktoś mnie poprawi) bo wtedy zmiana silnika już mija się trochę z celem.

Link to post
Share on other sites
Poza tym jeśli cenisz sobie reakcje na spust to lepszy sens będzie miał silnik high torque z zębami o niskim przełożeniu i mocną baterią. O ile pamiętam to w tych cymach są już te silniki neodymowe z niebieskim tyłem (jeśli nie, niech ktoś mnie poprawi) bo wtedy zmiana silnika już mija się trochę z celem.

 

No właśnie dokładnie o to mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zmodyfikowałem nieco listę zakupów:

-SP100 Guarder

-http://allegro.pl/shs-zestaw-zebatek-super-high-speed-13-1-i4843739735.html

-http://allegro.pl/uklad-mosfet-gate-nano-ssr-i4881413321.html

-http://allegro.pl/pakiet-lipo-turnigy-2200mah-3s-11-1v-20-30c-i4911785251.html

Coś jeszcze zmienić? Czy nowe zębatki są potrzebne? Ten MOSFET będzie dobry albo lepiej zainwestować w MERF 3.2?

Link to post
Share on other sites
Na tym GB lepiej nie próbuj. W tych cymkach i tak często gb pękają

Moja cymka cm.049j jakoś chodzi w stocku raptem 2 lata, i jakoś (odpukać) nie zapowiada się na to by miała mnie zawieść. Nigdy też z resztą nie przytrafiło mi się pęknięcie gearboxa cymy.

 

IMHO powinieneś zainteresować się mp5k, lub mp5-pdw.

W cqb są one prawie pod każdym względem lepsze od "pełnego" mp5, zaczynając od rozmiarów, wagi, poręczności, a kończąc na tym, że nie potrzebują downgrade-u do cqb. Nawet celność na dystansach do 30m jest porównywalna. Jedyną "wadą" mp5k/pdw jest miejsce na baterię, a konkretnie jego brak. Z drugiej strony jednak rof na stockowym nimh-u 9.6 jest bardzo dobry (~16k/s), a jeśli to nie starcza, to da się włożyć li-po od beryla (3s 1050mAh). W obu przypadkach problem miejsca na batkę można rozwiązać adapterem kolb m4(~150zł), i kolbą m4(?-zależy jaka) z baterią w środku.

 

O ile pisałem, że nigdy nie pękł mi gearbox cymy, o tyle wciąż mp5k ma też przewagę wytrzymalszego gearboxa v3.

 

BTW

Pakiet 3s 2200mAh na pewno nie wejdzie do chwytu przedniego, czy to prostego, czy to ris.

Do prostych chwytów idealnie pasuje pakiet 2s 1800mAh taki jak ten: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=8175&name=VB_Power_-_Bateria_AEG_-_LiPo_-_7,4V_-_25C/50C_-_1800mAh Ani nie lata w chwycie, ani nie jest ściśnięty.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Gdybym kupił MP5K, zmieści się w niej ta batka - http://allegro.pl/rcforfun-pakiet-li-po-7-4v-2s-turnigy-traxxas-i4851484459.html czy lepiej kupić tą którą podał Tomek P-ń? Jaki powinienem osiągnąć ROF po wymianie baterii na tą którą podałem i zębatek na High Speed SHS oraz zamontowanie tego najprostszego Mosfetu GATE? Silnik w MP5K jest dobry i zostawić stockowy? Chciałbym osiągnąć ROF minimum 20 k/s. Będzie konieczna batka 11.1v czy wystarczy 7.4v?

Link to post
Share on other sites

Tak wygląda batka pasująca do mp5k http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_516&products_id=11350&name=PowerBEAN_-_LiPo_-_11.1V_1050_mAh_20C_[1]_-_T-Connector_-_Beryl,_AK - bateria jest w nim umieszczona nad gearboxem w przedłużeniu osi zamka, naturalnie więc taka bateria jaką podlinkowałeś (czyli typ mini) nie ma prawa wejść do mp5k (ale do dużego mp5 jak najbardziej). Mosfetu nie zmieścisz. PicoSSR od gate ledwo wchodzi, i utrudnia zakładanie przedniego chwytu.

 

Jak już wspomniałem wszystkie powyższe problemy rozwiązuje dokupienie adaptera kolby m4, i samej kolby.

 

Cm.041k jest także świetną repliką w stocku - dobry rof przekłada się na dobrą reakcję na spust, silnik jest bardzo dobrej jakości, a czy jest sens zmieniać zębatki? Gdybyś włożył zęby 13:1 w miejsce stockowych (18.6:1) teoretycznie dałoby ci to ~22k/s zamiast ~16.

Link to post
Share on other sites

Dużo

Wciąż jednak jeśli nie planujesz zakupu kolby m4 to lepiej będzie kupić wersję mp5 pdw. Jest niewiele droższa, ale dzięki kolbie znacznie łatwiej się celuje. Nawet jeśli miałbyś jej nie używać to możesz ją albo złożyć na bok, albo odkręcić. Oczywiście nie wyklucza to późniejszego zakupu kolby m4.

Link to post
Share on other sites

Przy okazji rozkładania gearboxa do wymiany zębatek możesz sprawdzić szczelność głowicy tłoka - jeśli by była zła - a u mnie na 6 posiadanych mp5 cm wszystkie były szczelne - to możesz wymienić głowicę tłoka, i ewentualnie cylinder. Reszta elementów jest wystarczająco wytrzymała. Może się też przydać dodatek do zębatek zwany "sector clip", polepszający pracę dyszy przy wysokim rofie. Idąc pod rof musisz się też liczyć z szybszym zużyciem tłoka.

 

Z elementów poza gearboxem warto sprawdzić, i ewentualnie wymienić gumkę hop-up. W jednym z moich mp5k zdarzył się babol na gumce, który powodował fatalne skupienie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć,

Jestem [szczęśliwym] posiadaczem Cymy 049J (http://gunfire.pl/pr...ego-CM049J.html) no I chciałbym ją jakoś ulepszyć. Jak na razie replika jest w stanie full stock (nawet nie zmieniałem gumki), świeżo po przeglądzie i wymianie szczotek w silniku. Przebieg szacuję na 4-6 tysięcy kulek. Replika ma obecnie około 425fps. Przypominam, że jest to wersja w blow-backiem.

Chciałbym zwiększyć szybkostrzelność, najlepiej jak najmniej obniżając prędkość wylotową. Nie wiem, jakie zębatki będą do tego celu odpowiednie. Nie wiem też, czy potrzebna będzie wymiana sprężyny. Jeśli tak, to nie chciałbym schodzić z mocą poniżej ~380fps.

Czy blow-back będzie w czymś przeszkadzał? Wiem, że można go czasowo "wyłączyć", odciągając rączkę przeładowania do tyłu. Dzięki temu powinna zwiększyć się jego żywotność, zatem może będę tak robić.

Czy w ogóle możliwe jest znaczne zwiększenie rof'u na GB V2? Jeśli nie, to czy lepszym rozwiązaniem będą zębatki high torque, zwiększające moc? Wiem, że 420fps to i tak sporo, ale myślę, że podniesienie do ~450 nikomu nie zaszkodzi. Nawet teraz z bardzo bliska (mniej niż ~10m) strzelam z boczniaka. A może po prostu wystarczy wymienić sprężynę? Chyba by wyszło taniej. Planuję jeszcze wymienić gumkę, więc tego proponować nie musicie.. Lufy chyba nie trzeba bo już w stocku jest półprecyzyjna (zdaje się, że 6,03).

Oczywiście zakupię jeszcze nową baterię. Da radę na LiPo 11,1, czy może lepiej wsadzić 7,2?

Warto instalować mosfet? Podobno warto, ale pewności nie mam.

 

I jeszcze jedno: Czy jeśli zakupiłem replikę w Gunfire i gwarancja kończy mi się za około 7 miesięcy, to po zainstalowaniu przez nich ww. części utracę gwarancję? Na ich stronie nie jest to chyba sprecyzowane, bo mówią tylko o replikach zakupionych w innych sklepach ("Serwis pogwarancyjny. Serwis, tuning i naprawa replik zakupionych w innych sklepach."). Czyli jak jeszcze mam gwarancję to mi zamontują za darmo, czy jak? Pomocy :icon_neutral2:

 

Za odpowiedź na tak długie pytanie należy się chyba Order Wzorowego Forumowicza :icon_mrgreen:

 

Edit: Dodam jeszcze, że repliki tej będę najprawdopodobniej używać zarówno jako broń główna dla szturmana, jak i boczna dla snajpera (pistolet to czasem za mało).

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...