Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po tuningu stracisz gwarancje. Właściwie ciężko wywniąskować z tej chaotycznej wypowiedzi jaki w końcu chcesz tuning. Jeśli widzi ci się rof to zębatki na 16:1 i tłok na pełną szczękę to powinno wystarczyć, jeśli chcesz moc to jakieś m120/130 i uszczelnienie układu. Ogólnie to mosfet zawsze warto zamontować. Pamiętaj też że przy wszelkich tuningach w cymkach z v2 nie możesz też szaleć bo szkielety do mocnych nie należą. I jeszcze jedno choć to może już czepialstwo, lipo 7,4 nie 7,2.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może niedokładnie to napisałem, ale bardziej chcę zwiększyć rof niż fps, tylko że nie wiedziałem, czy na GB V2 w ogóle się da (podobno się rozsypują).

 

Czyli najlepiej będzie zębatki 16:1 i tłok? A tłok jaki? w sklepach jest dużo a ja się nie znam. Czy przy zębatkach 16:1 trzeba będzie wymieniać sprężynę? Sądząc po fps to obecnie jest m130, więc chyba takie (http://gunfire.pl/product-pol-1152205084-Komplet-stalowych-kol-zebatych-16-1.html) zębatki powinny pasować.

 

Trochę mnie wystraszyła ta utrata gwarancji, bo w sumie to jeszcze przez około 7 miesięcy miałbym spokój ze wszelkimi usterkami. A sama instalacja mosfetu też sprawi, że stracę gwarancję?

 

A jak z tą baterią? Da radę na 11,1V, czy lepiej 7,4V?

Link to post
Share on other sites

Szkielety v2 nie należą do najlepszych pod kątem wytrzymałości, tym bardziej cyma więc lipo 11,1 i zębatki 16:1 w połączeniu sobie odpuść bo rozerwie bebechy. Zębatki z linka dadzą rade, silnik stock też da rade bo neodymowy. Tłok bierz polecanego shs-a z pełną szczęką. Sprężyny zmieniać nie musisz chociaż szkielet będzie zawsze pozytywniej nastawiony na m110/120 niż m130.

Link to post
Share on other sites

A mosfet na przykład taki? http://gunfire.pl/product-pol-1152201455-Uklad-Mosfet-JeffTron-z-okablowaniem.html

 

Jest napisane, że to do M150, ale to słabszych chyba też może być (nie jestem pewien). No i jeszcze plus montaż.

 

Tańsze mosfety też są dobre, czy lepiej zainwestować i mieć lepszą jakość? Nie wiem, czy nie przepłacam za kable, bo chyba sklepy airsoftowe mają marżę na kable w okolicach 20-stokrotności realnej wartości.

Link to post
Share on other sites

Zbudowanie samemu mos-fet-u to koszt 6zł + okablowanie i styki (3zł) :-)

Jak boisz się o swoje V2 daj tam szkielet CNC z aluminium :-) Bardzo mocne :-) Jednak to raczej trochę nie opłacalne, ale jeśli masz kasę... :-)

Ten szkielet CM często pęka w stocku, wiec na M130 rozerwie mu czoło moim skromnym zdaniem. A poza tym nie lepiej dać springa M115? Zasięg fajny i szkielet pożyje przy większym rof-ie. Chodź ja uważam, że rof w stock chińskiej replice jest całkowicie wystarczający :-)

Nie wydasz na tuning, i będzie na lepsze kulasy przy niskim rof-ie :-)

Link to post
Share on other sites

a szkielet CNC z aluminium kosztuje ile? W ciągu miesiąca planuję jeszcze kupić (i stuningować) snajpę za około 2 tysiące, więc na tuning MP5tki mam około 400zł (ew. 500, ale to razem z ładowarką).

 

@Buniek92 (i inni)

Czym jest Sorbopad? Co to są Deansy?

 

A mosfet planuję kupić w sklepie, a nie budować samemu. Chociaż kable kupię raczej gdzieś na miejscu i wyślę do serwisu, bo wiem, że w sklepach airsoftowych mocno się przepłaca.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Szkielety cnc to +/- 450zł. Jednak plusem takiego szkieletu jest to że nie zakatujesz go chociaż byś się mocno starał. Sorbopad to jakby guma (materiał tłumiący drgania) przyklejany na głowice cylindra w celu ochrony szkieletu przed drganiami od uderzeń tłoka.

Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej lipo 7,4 + nowe zębatki, czy lipo 11,1 i bez nowych zębatek? Druga opcja na pewno jest tańsza, ale nie wiem jak z działaniem.

 

Poza tym będę jeszcze potrzebował sorbopada, mosfetu i kabli do niego. O czymś zapomniałem?

 

edit: taki sorbopad będzie dobry? http://wmasg.pl/pl/consignment/show/609238

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...