Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Boyi pluje kulkami na małe odległości (5m, 2m)


Recommended Posts

Mam replikę G36C od Boyia i po wymianie gumki pluje kulkami na bardzo małe odległości (5m, 2m, przed wymianą też pluła ale myślałem że stockowa gumka źle znosi zimno i to skłoniło mnie do wymiany) a zdarzy się tak, że kulka poleci normalnie. Gdy ręcznie włożę kulkę do komory to wtedy replika strzela dobrze. Zastanawiam się co może być problemem gdyż wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze (pierwszy raz zmieniałem gumkę z stockowej na czarną systeme). Komora hopa jest dociśnięta do gb także to że coś ją odpycha odpada. Macie jakieś pomysły, może mieliście taki problem?

Link to post
Share on other sites

Dystanser jest dobrze włożony, przy kręceniu pokrętłem widać jak ta poduszeczka "pracuje". Gumkę obejrzałem bardzo dokładnie i nie widać nigdzie żadnych pęknięć.Tak samo nie jest zagięta do środka. Dysza również jest cała. Rano będe dalej szukał przyczyny bo teraz już brakuje sił.

Link to post
Share on other sites

Wywal dystanser i wtedy zobacz jak się zachowa kulka po strzale. Możesz też spróbować podpiąć jakiegoś dobrze podającego maga nie będącego hicapem. W moim przypadku zła praca hicapa doprowadziła do serii zacięć kulek w komorze i wynikających z tego przykrych konsekwencji wewnątrz gera.

Link to post
Share on other sites

Szczelność sprawdź. Dysza-komora możesz sprawdzić papierkiem. Kładziesz replikę "do góry nogami", wrzucasz jedną kulkę do komory HU, a na podajnik kulek (ten kominek komory, którym kulki wchodzą do niej) kładziesz kawałek papierka. Wtedy strzelasz. Najlepiej żeby papierek nie podskoczył, a im wyżej podskoczy tym większa nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

I na semi i na auto strzela tak samo chujowo :icon_neutral: Wywalenie dystansera nic nie pomoże bo gdy hopa mam na 0 to wtedy ta poduszeczka jest schowana więc bez dystansera byłoby to samo. Mam lowy które dobrze podają ale ciągle jest to samo. Gdy zrobiłem test szczelności to karteczka lekko drgnęła ale dosłownie leciutko.

Link to post
Share on other sites

To albo trefna komora, albo jakimś cudem moduł spustu z gerem siedzi na tyle krzywo w korpusie repliki, że dysza jest przekoszona względem lufy. Przez to kulki źle układają się na gumce. Może.

 

EDIT: a tak mnie naszło - dysza jest cała i szczelna?

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

Szkielet cały. Gdy wyciągne wszystko z body i komore z lufą ręcznie przyłożę do gb to kulka która jest w komorze leci dobrze. Po świętach udam się z repliką do kumpla który dłużej siedzi w temacie i razem pomyślimy. Tak jak pisałem wcześniej zmieniałem gumkę, robiłem to pierwszy raz ale na moje oko wszystko jest ok, albo po prostu się nie znam. Taak dysza jest cała i szczelna.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dobrze złożoną komorę a ger działa w porządku, to jedynym co przychodzi mi do głowy jest nieszczelne połączenie pomiędzy komorą a dyszą. Przyczyną tego może być złe fabryczne spasowanie części, luz na komorze, brak dydka ustalającego komorę względem gera przez co ta podskakuje podczas strzałów... no jest trochę możliwości. Zobacz też patrząc podług lufy zewnętrznej czy ona lub łoże nie są skrzywione, co może powodować złe połączenie. Praktycznie zweryfikujesz to przekładając flaki, tj. gearbox i zespół hopek-lufa do innego zestawu części zewnętrznych (jeżeli np. kumpel ma gietę) i zaobserwujesz jak wówczas zadziałają. Jeśli dobrze to będzie oznaczało, że masz problem ze swoim korpusem lub łożem, jeśli źle - wadliwe bebechy.

 

EDIT: boyowska gieta mojego znajomego też miała podobny problem - wymienił w niej część elementów gearboxa, wstawił nową komorę, mblocki i inne cuda-bajery a i tak nie rozwiązał problemu do końca. Może to przypadłość danej serii produkcyjnej?

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

Hmmmmm rozłożyłem po raz kolejny komore, wyciągnąłem gumke i złożyłem. I co? I działaaaa :icon_lol: Musiałem mieć nieszczelność pomiędzy komorą a gumką, pierwszy raz zmieniałem gumkę to wiecie jak to jest :| ale dziękuję wszystkim za zainteresowanie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę temat. Mam podobną przypadłość z pewnymi różnicami. G36 dboyi z zębatkami/ tłokiem z JG, zieloną G&G. U mnie dzieje się tak, że na początku strzela ok, a po chwili (czyli zakładam, że jak gumka się rozgrzeje) zaczyna pluć lub ma problemy z podawaniem. Rozbierałem ją ze 3x i niby wszystko gra. Test papierka przechodzi wzorowo. Sprawdzane na wielu różnych kulkach i to samo (rockety, dum dumy, gg, guardery), przy czym ciekawostka: testowałem na kulkach które znalazłem w szafie (sprzed 3-4 lat) marka kompletnie nieznana (w słoiku miałem) i tu zero problemów, strzelała jak złoto. Jakieś pomysły?

Edited by Demo666
Link to post
Share on other sites

Komora stock,gumki stock,niebieski madbull,czarna systema---komora shs,gumka shs z kompletu.Test "papierka",pierwsze kilka strzałów papierek fruwa-następne ani drgnie.Pierwsze kulki się wytaczają,następne ideał.To samo na singlu i na semi.Przy zmianie magazynka i po przerwie w strzelaniu ten sam problem.CO TO U LICHA MOŻE BYĆ? Bo ze zgryzoty :"włos mi rzednie,mina blednie,sypią mi się zęby przednie". :icon_eek: :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Po kolejnych eksperymentach (weekend w dupę) doszedłem do stanu, że kulki podaje idealnie ale fpsy nadal małe i rozrzut spory. Na G36 JG na tym springu miałem 450 +/- 3, a w bojcu mam 415-425 :/ Na kilkadziesiąt strzałów pomiarowych zdarzył mi się 408 i 431 :/

 

Dziadek jaką masz dyszę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...