Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budowanie M4 od podstaw


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, co do tłoka SHS alu - zamawiałem kumplowi identyczny, tylko brandowany ACM i z inną anodą. Niestety jeszcze nie był jeszcze montowany, ale sprawia bardzo dobre wrażenie - jest naprawdę bardzo lekki (nie czuć różnicy w stosunku do zwykłego SHSa), a wygląda całkiem solidnie.

 

Wracając do BU to niezbyt wiem z czym to się je, może dla tego nic o tym nie wspominam, generalnie wiem, że są to po prostu zwiększone średnice i tyle.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Przecież to było o tłoku a nie cylindrze, więc o co kaman?

 

W BU masz po prostu zwiększone średnice co podobno dodaje fps, no i same zestawy są wykonane bardzo dobrze. O ile osobiście nie bardzo widzę ekonomiczny sens kupna BU przy zwykłym tuningu, to przy składaniu od 0 - jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Przecież to było o tłoku a nie cylindrze, więc o co kaman?

 

Jezus, masz racje, kac mi nie służy.

Ok to kumam ale czy zwiększona średnica nie wiąże się czasem ze zwiększonymi wymiarami co może utrudniać montaż w gb?

Jeśli nie to jakie zestawy są polecane? Prawie w ogóle nie widuje części BU w sklepach internetowych.

Link to post
Share on other sites

Nie, wymiary zewnętrzne cylindra są zachowane.

 

Jaki konkretnie zestaw to już musisz poczytać, kojarzę tylko że polecana jest Systema i Modify. Ja bym szukał Modify z metalową wyciszaną głowicą.

Na pewno nie kupuj DF, Elementa, CA, Protecha.

Link to post
Share on other sites

Akurat co do Guardera to wiem. Mój znajomek z byłej ekipy miał M16 robioną pod para-snajperkę własnie na BU od Guardera i bluźnił więcej niż strzelał (Niby wyszło 550 na chrono ale po kilku akcjach zaczęły się problemy i spadek FPS oraz zasięgu skutecznego). Właśnie min. dla tego nie zagłębiałem się w ten temat. Dodatkowym czynnikiem był fakt, że po przetrawieniu setek (dosłowinie) stron sklepów z częściami, BU zajmowały łącznie z 10-15% zawartości (żelazna logika - jeśli czegoś jest mało w sklepach to słabo się sprzedaje, jeśli słabo się sprzedaje to mało ludzi kupuje, jeśli mało ludzi kupuje to nie ma zainteresowania, jeśli nie ma zainteresowania to jest to albo niewypał albo nieadekwatny stosunek jakość/cena :D ). Muszę jednak się przemóc i przeszukać forum WMASG'u pod kątem BU, skonfrontuje to co o całym temacie umieściliście z tym co wyczytam ;)

Póki co trzeba troszkę odpuścić bo sesja za pasem a już trzeba kolokwium poprawiać :D

Do tego jeszcze Arma 3 zainstalowana.

Boże dopomóż biednym studentom i ersoftowcą, żeby sesje były łatwe a części/repliki tanie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie.

Niestety z powodu zdarzenia losowego wymagającego dużego nakładu finansowego, wbrew mojej woli, projekt budowy niestety został zamknięty.

Środki zostają ograniczone do 1500zł

Z tej racji postanowiłem po prostu kupić jakąś markową M'kę i z czasem wymienić części zewnętrzne przedstawione wyżej.

Uwagę moją przykuły KWA z racji, że każdy je poleca, lecz po przestudiowaniu "I klasa" jestem nieco...zagubiony

Interesuje mnie przede wszystkim jakość wykonania i niezawodność elementów wewnętrznych, chciałbym na dzień dobry wykręcić 500FPS z repliki. Na pewno na dzień dobry wsiadłaby komora HU MadBull'a, precka promyk/PDI i niebieskiMadBull. Teraz z mojej wiedzy wynika (być może błędnie), że KWA ma trochę inny gearbox tzn jest odrobinę dłuższy bądź dyszę czy inne tego typu rzeczy ma dłuższe, jak to się ma do tuningu? Chciałbym również, żeby była kompatybilna z tymi magami: http://gunfire.pl/product-pol-1152202513-Magazynek-mid-cap-120-kulek-do-M4-M16-5-sztuk-czarny.html

Za wszystkie sugestie dziękuję

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...