Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budowanie M4 od podstaw


Recommended Posts

Zdrastwujtie Towariszczi

Postanowiłem poskładać sobie replikę, sam, ot co.

Bazowo ma być to M4, flaki i body, wszystko od podszewki.

Chciałbym się skonsultować czy moja wstępna konfiguracja ma ręce i nogi.

Z części zewnętrznych to:

Korpus - Madbull Daniel Defence

Kolba - Madbull ACE Socom Modular Stock

Lufa zewnętrzna - Madbull Daniel Defence 14,5"

Tłumik płomienia - Madbull DNTC 308

RIS'y - Madbull Daniel Defence 7.62 Lite rail 12"

Chwyt pistoletowy - King Arms/Element G27

Nie jestem fanboyem Madbulla, po prostu podobają mi się te części :icon_wink:

Teraz z flaków

Szkielet - SHS Wzmocniony V2

Zębatki- SHS 100:300

Tłok - Tutaj nie mam pojęcia, czy celować w aluminiowy czy poliwęglanowy czy inne jeszcze

Cylinder - SHS Typ ten który będzie pasował do precki

Spring - Guarder SP150

Głowica tłoka - SHS Aluminiowa Łożyskowana wyciszona bądź nie

Głowica cylindra - SHS Uszczelniona (podwójnie bądź nie, zależy czy znajdę) krótka

Łożyska - 8mm kulkowe (są w zestawie ze szkieletem)

Silnik - Systema Magnum bądź coś tańszego co uciągnie springa i nie będzie się pocić

Dysza - SHS uszczelniona krótka

Precka - Promyk bądź te nowe Madbulle (czytałem w teście na stronie, że są nawet spoko)

Komora HU- Albo ta która jest z korpusem (Madbull metalowa) albo inna która będzie dobra i wytrzymała i będzie pasować do reszty (KWA?)

Gumka HU - Zielona G&G Bądź Systema, w zależności która będzie odpowiednia

Zależy mi na przyzwoitym ROFie, nie muszę mieć kosiarki, ważne by nie strzelała 1 kulka na godzinę :icon_biggrin:

Co o tym myślicie maniacy? Ewentualne poprawki, sugestie czy rady proszę wypisywać niżej :>

Pozdrawiam

 

P.S. W razie umieszczenia tematu w złej kategorii proszę grzecznie o przeniesienie, nie wiedziałem gdzie to umieścić :icon_smile:

Pozdrawiam

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam propozycje.

Kup sobie te korpusy, lufy, risy srasy itd.

Zamiast pchania się z takim funduszem w AEG'a zaproponuję Ci konwersje gazową. Żadne Mancrafty, PolarStary czy Valkeny V12.

 

Wolverine SMP ! :teeth:

 

 

HEHE dzięki za propozycje, rozważałem to, jednak zostaje przy elektryczności :P

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kup sobie CM.028 i zjedz snickersa, bo zaczynasz gwiazdorzyć

 

Nie lepiej kupić szkielet aluminiowy robiony na CNC?

Madbule podobno lepsze niż komory KA, więc może zostać.

Silnik kup High Torque z gf-a, te systemy są przereklamowane.

Guma madbull niebieski lub Systema (choć słyszałem, że nie lubi się z wysokimi FPSami)

Edit:

Polecam zrobić jeszcze sorbopad.

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

A nie prosciej kupic dobra reple i wymienic tylko niewiele ?

Wiesz co johny, myślałem o tym, czy by nie oszczędzić sobie czasu i pieniędzy i nie kupić dobrej eMki dobrego producenta i mieć z głowy ale stwierdziłem, że będę masochistą i poskładam sobie sam ponieważ lubię majsterkować i ogólnie babrać się we wnętrznościach różnych rzeczy (wzmacniacze, komputery, elektronika, majsterka etc), poza tym to będzie pewnego rodzaju doświadczenie ze sprzętem asg a doświadczenia nigdy mało ;)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie widzę tego jak 11.1v 2200 ma tam niby wejść. To nie mała kostka jest, do puszki byłby problem to upchać. Będziesz potrzebował mocnego zasilania do tej konfiguracji, musisz pójść na jakiś kompromis:

-słabsza sprężyna i batka do prowadnicy

-inna kolba (stała lub przesuwana z ładownicą)

-duża puszka na front, średniej/małej wielkości pakiet i kable do przodu

 

Zasilania nie ominiesz, w tej kwestii musisz zdecydować - wygląd czy funkcjonalność, wszystkiego mieć nie możesz.

Link to post
Share on other sites

-duża puszka na front, średniej/małej wielkości pakiet i kable do przodu

Myślałem nad puszką, AN/PEQ [odpowiednia cyfra] styknie na 2200/11v?

Zasilania nie ominiesz, w tej kwestii musisz zdecydować - wygląd czy funkcjonalność, wszystkiego mieć nie możesz.

Nie chce omijać zasilania, po prostu byłem przekonany, że da radę z racji filmiku ale możliwe, że gość upychał 7,4

 

Jeszcze zahaczając, jaki tłok powinienem dobrać? Poliwęglan? Polimer? np. niebieski od SHS czy może jakieś aluminium? (np. JBU)

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Nie wymieniłes kolego od groma części które są drobiazgami ale jednak niezbędnymi. Kup replike i ja tunninguj bo zarżniesz się na zakupach pojedynczych drobiazgów których są dziesiątki. Sprężynki? AR? kołeczki, śrubeczki, pierdółeczki? Wszystko bedziesz kupował pojedynczo?

 

Prościej. To się nie uda. Nie da się kupiz KAŻDEJ części do gnata. Powinieneś mieć jakąś senowna bazę- po to, żeby zwalniacza magazynka i byle nietypowej pierdoły nie kupować.

Link to post
Share on other sites

Lipol 11,1 do tej kolby wejdzie. Nie wiem co wy się upieracie z tymi dużymi pojemnościami. MI przy kolbie CTR włazi lipol 1000mAh 20-40C (o taki: Turnigy_nano_tech_1000mAh_3S_20_40C ) przy M150 SHS-a i bez problemu wytrzymywał strzelanki po 5 godzin i 1300-1500 kulek. Nawet nie pamiętam żeby mi pisnął, nawet przy końcu. A jeśli nawet skończy się w połowie, to taki naprawdę problem? Wymiana trwa 15 sekund. Najwyżej trzeba kupić sobie 2.

Link to post
Share on other sites

Da się.

 

Da się, ale jest to bardziej czasochłonne i kosztowne.

Składałem kiedyś Giete, która jest prostszą konstrukcją, wszystko oddzielnie - body, kolba, front piny, śrubki, szkielet gb, zębatki, sprężynki itp. itd. W końcu szyło mnie taniej niż nowa replika dzięki kilku licytacjom, ale drugi raz nie chciał bym przez to przechodzić.

Najlepiej kupić bazę która podoba Ci się z zewnątrz i potem zrobić tuning wewnątrz. Może wyjdzie drożej, ale oszczędzisz sobie nerwów.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Mam dwa customy M4 oba składane od podstaw, co do baterii - SP150 + maluteńka bateryjka li-po 11.1v 900mah, replika ciąganie bez problemu wystarczy dobrze dobrać części oraz mosfet, replikę co prawdę używam na singlu ale spokojnie nigdy nie miałem problemu z słaba baterią może dla tego że stawiam na jeden precyzyjny strzał a nie na robienie z kogoś sieczki. Ogólnie składanie customa to bardzo ciężka sprawa nie liczę kosztów które wyniosły mnie ponad dwie firmowe repliki ale spasowanie wszystkiego jest nie lada sztuką. Co prawda w drugiej m4 właśnie na częściach madbulla i szkielecie SHS poszło dosyć łatwo gdyż już po pierwszym złożeniu replika strzelała prawidłowo (no może tylko przerywacz był do wymiany). Ogólni radzę Ci to jeszcze przemyśleć bo czasowo może Ci to chwile zająć by wszystko odpowiednio złożyć tak by miało ręce i nogi. Co do małych części zawsze możesz kupić za grosze jakiś kompletny szkielet i wymontować potrzebne pierdoły ale z tym trzeba uważać.

Edited by BackLogers
Link to post
Share on other sites

Jeszcze zahaczając, jaki tłok powinienem dobrać? Poliwęglan? Polimer? np. niebieski od SHS czy może jakieś aluminium? (np. JBU)

JBU alu - w życiu, ten tłok jest strasznie słaby, a jak to aluminium - ciężki. Choć istnieją też fajne i bardzo lekkie aluminiowe tłoki. Ale SHS powinien wystarczyć.

 

Nie wiem co wy się upieracie z tymi dużymi pojemnościami.

No na przykład temperatura trochę spadnie i już będzie problem. Zresztą z reakcją na spust na zębach 100:300 przy słabym lipolu szału nie będzie.

 

 

Odnośnie składania od zera, to akurat z emką jak najbardziej się da, natomiast kwestia tego (nie)opłacalności jest wiadoma. Aczkolwiek nikt tu nie wspominał o ograniczonych funduszach, więc zakładam że odpowiednie środki na taką zabawę są.

 

Natomiast poskładanie tego do kupy żeby wszystko działało to już inna sprawa i to na pewno zbyt łatwe nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Wiem i liczę się z tym, że zadanie może być nie lada wyzwaniem, tyczy się to korpusu i samego gb ale jestem gotowy podjąć to wyzwanie :)

JBU alu - w życiu, ten tłok jest strasznie słaby, a jak to aluminium - ciężki. Choć istnieją też fajne i bardzo lekkie aluminiowe tłoki. Ale SHS powinien wystarczyć.

Ok JBU odrzucam, zostaje przy SHS poli albo alu, wybiorę któryś.

Zresztą z reakcją na spust na zębach 100:300 przy słabym lipolu szału nie będzie.

W takim razie inne przełożenie czy mocny lipol?

Aczkolwiek nikt tu nie wspominał o ograniczonych funduszach, więc zakładam że odpowiednie środki na taką zabawę są.

Środki są.

Natomiast poskładanie tego do kupy żeby wszystko działało to już inna sprawa i to na pewno zbyt łatwe nie będzie.

Link to post
Share on other sites

No ja bym brał mocne lipo, składa mi się właśnie bardzo podobna konfiguracja (szkielet alu shs, tłok shs 14 niebieski, BU guarder, 100:300 shs, m160 shs, silnik shs) i nie jestem całkowicie usatysfakcjonowany z reakcji na 3S Turnigy 1800mah 20-30C. Ale może mam trochę zboczenie na tym punkcie po używaniu Elementa UT na SP120 :icon_mrgreen: No i na razie nie mam mosfetu.

 

Jak bardzo Ci zależy na tej kolbie to poskładaj to może bez niej i sprawdź jak się całość sprawuje na lipolu mieszczącym się w prowadnicę. Jeśli będzie ok to świetnie, jeśli nie to wtedy najwyżej pokombinujesz co z tym zrobić.

 

Aha, co do tłoka SHS alu - zamawiałem kumplowi identyczny, tylko brandowany ACM i z inną anodą. Niestety jeszcze nie był jeszcze montowany, ale sprawia bardzo dobre wrażenie - jest naprawdę bardzo lekki (nie czuć różnicy w stosunku do zwykłego SHSa), a wygląda całkiem solidnie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...