Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jedno pytanie, od nowego użytkownika.


Recommended Posts

Cześć, mam pytanie odnośnie AirSoftu i od razu chciałbym zaznaczyć że jestem tutaj nowy :icon_smile:

 

Nie znalazłem nigdzie w internecie odpowiedzi na moje pytanie.

 

Jako iż w Kodeksie ASG, jest napisane że do strzelanek dopuszcząją osoby Pełnoletnie lub Osoby powyżej lat 16 z pisemną zgodą rodziców. I tutaj rodzi się moję pytanie.

 

Co z ASG dla osób poniżej lat 16? Mam 14 lat (15 w Listopadzie) i kilku znajomych o rok starszych lub w moim wieku, co też wpadli ostatnio w AirSoft. Niesamowicie nam się to spodobało, i chcemy zakupić pierwszy Ekwipunek, lecz co potem? Na żadne strzelanki nas oczywiście nie wpuszczą, więc czy mam czekać aż ukończę 16 lat? Czy może razem ze znajomymi, spytać się rodziców o załatwienie jakiegoś terenu? Jestem z Polic (Okolice Szczecina) mamy mamy pełno miejsc do strzelania i kilka osób z 13 batalionu w moim mieście. Mam nadzieję że otrzymam od was jakąś stosowną radę, gdyż naprawdę mi się to spodobało, i chciałbym jak najszybciej rozpocząć zabawę z asg :icon_smile:

 

Od razu chcę zaznaczyć iż nie mam zamiaru oszczędzać na ochronie oczu, zębów twarzy itd, i nie jestem rozpuszczonym statystycznym idiotą, jak liczna część mojego środowiska. Nie mam zamiaru strzelać do osób nie biorących udział w strzelankach, ptaków czy czegokolwiek poza osobami biorącymi udział w strzelance. Kodeks przeczytałem i czytałem o ochronie oczu, co robić i czego nie robić.

Edited by Kapiozan
Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z własnego doświadczenia mam dla Ciebie parę rad:

 

- Odpuść sobie aktywne funkcjonowanie na wmasg (14-15 latkowie nie zaznają tutaj akceptacji i nie jest to coś o co można się obrażać)

- Nie oczekuj, że będziesz miał okazję na jakieś większe imprezy

- Ogarnij sobie swoje własne grono ludzi w swoim wieku i działajcie sobie niezależnie póki nie będziecie starsi.

 

Ja zacząłem od 4-6 osobowych strzelanek w wieku 11-12lat, większość miała sprężynki z kiosku, ja berette 92f TM ;) niektórzy mieli okulary bhp, inni przeciwsłoneczne (szczęśliwie nikomu nic się nie stało, przeciwsłoneczne berette wytrzymywały)

 

W wieku 14-16 lat były lepsze sprężynki, wczesne AEPy double eagle'a i 10-12 osób co łikend

 

Po osiągnięciu pełnoletność można się już wdrażać w lokalne środowiska.

 

Więc podsumowując. Nikt Ci nie zabroni strzelać, rób to z głową ze swoimi znajomymi, w swoim gronie, nie chwal się tym wszystkim dookoła. Całe życie przed Tobą, wystarczy chwilę poczekać ;)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

- Odpuść sobie aktywne funkcjonowanie na wmasg (14-15 latkowie nie zaznają tutaj akceptacji i nie jest to coś o co można się obrażać)

Eeee... Jak będzie się dobrze zachowywał (a nie jak pewien Burczący Bus) to nikt go się nie czepi.

Autorze, popytaj na podforum swojego województwa (znajdziesz je na WMASGu) - może znajdzie się ekipa w Twojej okolicy, która Was przygarnie. Zdarzają się takie ekipy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Grupę swoją to ja już mam. 8 osób w tym jedna pełnoletnia :) Czyli póki nie ukończę lat 16 mogę ze znajomymi strzelać się w lesie? Zaprowadzili mnie dość daleko na ciekawą Polane gdzie rzadko ktokolwiek jest, i naprawdę ciekawie by się tam strzelało.

 

Co do grupy mój znajomy ma sąsiada (Inny znajomy kupił od niego broń) który jest w 13 batalionie więc może uda nam się tam wkręcić.

 

Co do akceptacji, to nie mam z tym problemu. Skoro komuś nie podoba się mój wiek to już raczej jego sprawa i nie powinienem się tym przejmować, pozatym tak jak MarekMac powiedział, wystarczy się dobrze zachowywać na forum.

 

Co do podforum... nie zrozumiałem tego. Co do województwa to ZachodnioPomorskie, bardzo blisko szczecina, Trochę na północ od niego.

 

Poza tym, użytkownicy mają taką urazę do młodzszych osób że aż, mnie ktoś przed tym ostrzegł?

Link to post
Share on other sites

W takim razie na początek będę strzelał się z moją grupę, póżniej spróbujemy gdzieś dołączyć.

 

Co do broni do lasu to co byś polecał? Przeglądałem internet i jedną ciekawą replike: Str-13 od Spartaca ew G.5 Galaxy. Polecili byście coś, czy może to co znalazłem okazało się wystarczające?

Edited by Kapiozan
Link to post
Share on other sites

Ogólna zasada jest taka że młody to i głupi i zaraz będzie latał z repliką po mieście i celował do wszystkiego co się rusza. Poza tym zawsze możesz zostać zgaszonym argumentem pokroju "nie pyskuj młody". Co do wpuszczania młodych na strzelanki to wydaje mi się że nie będzie aż tak źle. Oczywiście większe spotkania sobie musisz odpuścić, ale np. z nami strzela się typ co ma bodaj 13 lat i nie ma z nim większego problemu. Nawet rozmawiałem z jego ojcem, jedyny wymóg który miałem to pełna ochrona twarzy i ciała, dobre buty no i zgoda rodziców, tak co by od kulek co najwyżej siniaka na udzie mógł mieć.

 

Jak macie własną ekipę to tym bardziej nie ma problemu, tylko idziecie w jakieś bardzo ustronne miejsce, gdzie totalnie nikogo nie spotkacie, oczywiście repliki w pokrowcach itp. itd.

 

P.S. błagam dajcie ktoś jakiegoś bana Panu powyżej z namalowanym w paincie autobusem w awatarze bo takiego spamu jaki wczoraj zrobił na forum to jak długo tu jestem zarejestrowany jeszcze nie widziałem...

 

EDIT// Co do repliki to moim zdaniem od SPARTACa lepsze będzie nawet CM.028, ale najlepiej jakbyś poczytał 2938289429 ostatnich tematów, które są pod Twoim, w każdym z nich znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na Twoje pytanie :)

 

Pozdrawiam.

Edited by Piledriver
Link to post
Share on other sites

Co do podforum... nie zrozumiałem tego. Co do województwa to ZachodnioPomorskie, bardzo blisko szczecina, Trochę na północ od niego.

 

Poza tym, użytkownicy mają taką urazę do młodzszych osób że aż, mnie ktoś przed tym ostrzegł?

Tu masz podforum zachodniopomorskiego (swoją drogą - nazwy województw piszemy z małej litery) - tam możesz pytać o ekipę/strzelania akceptujące małoletnich.

Z niepełnoletnimi są dwa problemy:

1. związany z samym strzelaniem - nie odpowiadacie za siebie - wg prawa zawsze ktoś inny za was odpowiada. Teoretycznie jeżeli ja - osoba pełnoletnia - dostanę kulkę i stracę zęba czy nawet oko to ja decyduję o tym czy pozwę strzelającego/organizatora w sprawie cywilnej. Za Ciebie decydują rodzice. I teraz o ile ja ufam innym pełnoletnim, że mnie nie pozwą (i na zasadzie wzajemności oni ufają mi) tak nie mogę zaufać Tobie bo Ty możesz być najfajniejszym typkiem na tej planecie, ale Twój ojciec (którego nie znam) może już tak fajny nie być;

2. związany z tym, że wielu z Was to debile. Wielu nielatów nie umie się zachować w szkole, a co dopiero z repliką, która JEST niebezpieczna jeśli znajdzie się w niewłaściwych rękach.

Edytuj: na forum wystarczy, że będziesz się zachowywał z głową to nikt Cie nie wyrzuci.

 

Co zachowanie na formum ma do strzelanek?

Już chyba drugi raz Ci piszę byś czytał ze zrozumieniem co ludzie piszą na forum. Nie pisałem, że zachowanie na forum ma coś do strzelanek. Odnosiłem się do wypowiedzi Lecha, który stwierdził, że młodociani spotykają się z ostracyzmem (wykluczeniem) na forum. Napisałem, że jeśli ktoś umie się zachować (w domyśle na forum bo o nim była mowa) to nikt go nie będzie z powodu wieku szykanował.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Możesz kupić maskę siatkową np. taką. Ta akurat sporo kosztuje - można znaleźć sporo tańsze, ale mi się nie chce szukać. Ogólnie pamiętaj by:

- oczy były zasłonięte "szybką", a nie siatka bo przez siatke mogą przelecieć drobinki pękniętej kulki - zębom czy skórze to nie zrobi dużej krzywdy, ale oko może uszkodzić,

- okulary czy gogle były atestowane (I-vo powinny mieć atest),

- okulary powinny zakrywać całe oczy - dlatego po zakupie sprawdź czy okulary zakrywają oczy też z boku i od dołu. Co z tego, że przeciwnik stojący przed Tobą nie zrobi Ci krzywdy skoro inny, stojący obok trafi w oko? Dopasowanie okularów to sprawa indywidualna - jak masz twarz o innym kształcie niż przewidział producent okularów to będziesz musiał szukać innej ochrony oczu. Dlatego nikt nie powie Ci czy Uvexy Tobie zapasują. Sam musisz sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Może choć i inne modele tych masek są. Osobiście polecę maski firmy TMC jako najwytrzymalsze. Znajdą się też tańsze niż w militariach.

W temacie wejścia na strzelanki to wszystko zależy od organizatora, i przyda się z takowym skontaktować czy wpuści na grę nieletniego czy nie, a jak tak to na jakich warunkach.

Link to post
Share on other sites

Spartac ma metalowy gearbox, właśnie ten spartac miałbyć moją pierwszą repliką ale wziąłem cm.028 dlatego, że Spartac zewnętrznie jest prawie cały z plastiku, upadnie może się coś odłamać. Wewnętrznie nie wiem jaki jest.

A jakim budżetem dysponujesz na replikę?

Link to post
Share on other sites

Polecam Galaxy, replika na prawdę dobrze zrobiona jak za te pieniądze. Co mnie najbardziej w niej denerwuje to, to że repliki nie ponosisz na pasie przyczepionym do uchwytu na "kolbie" bo ten lubi wypadać. Jak już się wkręcisz w Asg będziesz miał doskonałą replikę boczną jak i do CQB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...