Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem o co ten płacz. Ostatnio wpadło do nas zaproszenie na imprezę, gdzie zauważyłem '' bez HP i innych tego typu wynalazków''.(wytłumaczenie: bo replika ASG to odwzorowanie ostrej, a nie miotaczy)

Więc skoro ktoś zaczął najeżdżać na AEG-a to inni zaczynają na HP co jest bez sensu.

 

HP to nowość i jeżeli prawdą jest (groszowe sprawy serwisowe) i macie na zbyciu 1500zł + i nie przeszkadza wam noszenie dodatkowo butli i bycie do niej przypiętym to inwestujcie. Doliczcie fajne sztywne body i za 3k macie fajną replikę. Niektórzy tyle wydali po długim czasie użytkowania markowej repliki.

Odnośnie AEG-a i HP można dyskutować miesiącami. Niektóre AEGi także mają sporą moc i mogą wyrządzić krzywdę, więc odnoszenie się do jakiejkolwiek przewagi jest bez sensu. Znam osoby, które już zbierają na HP i w życiu bym nie pomyślał o zmienianiu ich poglądów. Ich kasa i ich decyzja.

 

A co do mojego zdania odnośnie HP na imprezie to warto dodać limit RPS. FPS powinny tyczyć się każdego tak samo. Oczywiście można skontrolować HP kilka x, czy czasem użytkownik nie leci w ... kulki.

Link to post
Share on other sites

Superglue to świetny pomysł Mendi.

A tak na serio to reduktory Ninjy czy Redlina mają już wbudowaną blokadę aby podczas rozgrywki użytkownik nie majstrowal przy nim. Reduktory Palmera maja specjalną nakładkę do pokrętła.

Nie rozumiem Mendi Twojego oburzenia na temat tych blokad dla orgów.

Link to post
Share on other sites

Co to jest "obużenie"?

 

Verb ależ skądże, ja popieram plombowanie regów. Ja tam jestem za, bardzo za, aż za. Sam na regu od MC nawierciłem dodatkowy otwór na pokrętle do regulacji, nagwintowałem i wkręciłem tam śrubkę robaczkową. Na imprezie przy chronowaniu reguluję ciśnienie, dokręcam robaczka blokującego ruch pokrętła i na to idzie naklejka lub innego rodzaju plomba - elegancko i praktycznie.

 

A i tak podczas rozgrywki, zawsze znajdzie się jakiś neptyk, który widząc przeciwnika na 200-250 metrach, prosi bym odkręcił rega do 1000fps i zdjął przeciwnika...

 

Innym, prostszym i mniej inwazyjnym sposobem w regach od MC, jest odkręcenie pokrętła dociskowego i założenie na korpus rega oringa (może być z tłoka aeg). Dzięki temu pokrętło ma skróconą drogę i nie da się zwykle wycisnąć więcej niż 600fps (których zwykle nie przekraczamy, bo i tak wtedy 0,43 ma ok 480fps na wylocie).

Link to post
Share on other sites

Verb mój pomysł z superglue, choć diaboliczny, nie jest do końca bezpodstawny. Konwersje sdik z regiem, zwłaszcza te stare które faktycznie wyciągały do 1000fps, można często na rynku wtórnym kupić za 300-400zł. Młodzi jak zwykle mają ogromne parcie na fps i zdarza się, że nabędą taką konwersję i jakoś zamontują w replice. Brak dostępu do chrona powoduje, że używają rega z losowym (często najwyższym) ustawieniem. Do tego kulki 0,25g i strzelanie z kilku metrów... Im faktycznie bym to schronował, ustawił na max 500fpss@0,2 i zakleił na amen.

 

Dlatego też cieszy mnie, że polarstary i wolveriny mające tryb auto, oscylują w granicach 1,5-3 tyś i przeciętna mama nie da tyle swojej nieletniej latorośli na zabawkę asg.

Link to post
Share on other sites

Słuszna uwaga. Trzeba ich schronować i zakleić w południe :icon_biggrin:

Używając co2, faktycznie podatnego na temp. zewnętrzne, zauważyłem że latem wzrost mocy był w granicach 10%, za to zimą spadek był nawet do 50%. Nie przeszedłem jeszcze na hp, głównie dlatego, że reg z kapsuła na kolbie jest ciut wygodniejszy niż mamba i butla. Ale strzelałem na hp i po woli się rozglądam za małą butlą hp 0,21L, choćby do testów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ruszyłem z inicjatywą do wszystkich organizatorów większych, ogólnopolskich oraz międzynarodowcyh zlotów o pomoc w ogarnięciu tematu replik HP.

Jako że użytkownicy AEG się boją / nie rozumieją replik HP, w tym celu robimy akcję chronowania i plombowania replik HP na stałe, z góry ustalone wartości mocy.

 

Jako, że mamy doświadczenie z każdym rodzajem konwersji, próby oszustwa są skazane na porażkę. Osoby łamiące plomby bez kontroli są wypraszane z imprezy. Podczas chronowania jest możliwa ostateczna regulacja (pomagamy mniej doświadczonym).

 

Po chronowaniu zmiana parametrów repliki HP NIE BĘDZIE MOŻLIWA.

 

Zainteresowanych organizatorów manewrów zachęcam do kontaktu: contact@hpairsoft.eu.

 

Taki system wdrożyliśmy na najbliższych imprezach: Operation Mountain, Huntfield, Górski Lew II, i innych lokalnych.

 

Ufamy, że użytkownicy AEG przyzwyczają się do znacznie sprawniejszych systemów HP, i po jakimś czasie temat samoistnie zniknie.

Na imprezach także prowadzimy akcje uświadamiające, by błędne "odkręcę sobie kurek i mam 1000 FPS" było zapomnianą bajką.

 

Peace !

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Witam,

wiem że jestem nowy, ale nurtuje mnie jedno. Dużo osób neguje snajperki/karabiny wyborowe na HPA Mancrafta - bo można odkręcić na 1000 fps i będę królem wojny hahaha... i nikt i nic mnie nie powstrzyma.... hahaha. Ale załóżmy że ktoś do swojego karabinu AEG/spring wrzuci sprężynę m210 która daje ok 700 fps (pomijam że po paru strzałach zmielą się zębatki), i będzie strzelał na 10-15m. Zrobi taką samą krzywdą jak koleś z HPA który odkręci sobie butlę na 700 fps i również będzie strzelał na tą samą odległość. Do czego dążę?? Do podsumowania tego tematu:

1.HPA/CO2 ma znacznie mniejszy spadek fps niż AEG/spring co nie oznacza że należy takie osoby wykluczać z gry.

2. Zawsze znajdzie się idiota który odkręci sobie butlę, stąd mój pomysł aby założyć temat/spis osób które nie potrafią bez odwalania dziwnych rzeczy się bawić (to dotyczy również AEG-owców).

3. Ze względu na czuły spust/cyngiel w HPA może się trafić pojedyncza kulka która kogoś zrani.

4. ASG jest to sport uważany za ekstremalny dlatego, jeżeli ktoś widocznie ukazuje skruchę i się przejmuję tym że kogoś zranił nie powinniśmy go wykluczać z następnych gier, chyba że sytuację zdarzają się często lub osoba ma to gdzieś i się nie przejmuje... nauczka musi być.

5.ASG to ogólnie sport który powinien być towarzyski. A jeżeli kogoś dyskwalifikujemy, bo tak... to to ani nie jest przyjacielskie ani fair.

6. Jeżeli komuś zazdrościsz repliki bo ma drogą preckę i konwersję od mańka... daj sobie spokój z ASG bo nie wiesz na czym ten sport polega i zacznij grać w szachy albo ping ponga, bo to jest już takie dno i kilometr mułu.

 

Serdecznie was pozdrawiam i życzę miłych i spokojnych strzelanek drodzy towarzysze :icon_smile:

Edited by BLEND-A-MED
Link to post
Share on other sites

Ty na prawdę wierzysz w te 1000fps? Tyle to osiągały wersje prototypowe Mańków sprzed 3 lat i w zasadzie tylko one. Tak dużą moc osiągało się w 1 celu - by sprawdzić szczelność i wytrzymałość układu. Bo wiadomo, jeśli wytrzyma 20 bar, to bezawaryjnie będzie chodzić na docelowych 8-10 barach. Konwersje i regi późniejsze, pozwalają przy lufach 600-650 mm na wykręcenie ok 15-16 bar czyli max. 730fps/0,2, a przy krótszych lufach na mniej. Ale zła fama 1000 fps pozostała, przez co pewne grupy ludzi m.in. w mazowieckim czy na podlasiu, mocno bojkotują konwersje Mancrafta (nie wiem jak polarstary i inne silniki hpa).

Idąc tym tokiem myślenia, powinni tez bojkotować ptw, katany oraz aegi z szybka wymianą sprężyny - bo tam tez można szybko moc zmienić.

 

Poza tym, jak sam zauważyłeś, gaz ma inne właściwości niż zwykłe powietrze wypychane przez tłok, przez co nie ma potrzeby ustawiania repliki wyborowej powyżej 600fps na 0,2g, bo ciężka kulka 0,4-0,45g będzie miała i tak większą prędkość wylotową niż ze sprężyniaka czy aega z 650fps na 0,2. Wincyj sie w zasadzie nie ustawia, bo nie ma do tego tak ciężkich kulek - zasięg nie rośnie, za to rozrzut i zużycie gazu wrastają znacząco.

 

Nie wiem jakie masz doświadczenie w asg, ile strzelasz i czy miałeś w ogóle replikę gazową w łapach, ale tworzenie spisów ludzi uprawnionych na używanie konwersji zakrawa na abstrakcję. Ograniczenie wiekowe też nic nie da. Cena konwersji, choć wysoka, w obecnych realiach nie jest żadną barierą, wiele dzieciaków ma sponsorów w postaci rodziców czy dziadków ( czemu ja tak nie mogłem mieć?), niemal każdy nielat dostaje od rodziców czy ciotek konsolę czy inną wartościową zabawkę, spienięża to i kupuje o chce (też bym tak chciał jak zaczynałem zabawę w asg). Barierą natomiast może być samo użytkowanie, które brew pozorom, jest dosyć upierdliwe (a już zwłaszcza przy co2 zmieniającym właściwości rozprężania w różnych temp.) - często trzeba korygować ustawienia rega i hopa, a bez własnego chrono jest ciężko. Do tego dochodzi czyszczenie, smarowanie i wymiana oringów, oraz mała dostępność dobrych, wytrzymałych węży (te paintballowe mają zwykle za duże średnice i za małe wytrzymałości bar). A i jeszcze dobrych kulek snajperskich jest jak na lekarstwo.

 

To wszystko sprawia, że stałych użytkowników replik wyborowych i parawyborowych z napędem gazowym, w skali wszystkich asgejów, jest na prawdę niewielu. Poza tym nigdy nie bałęm się dzieciaka z wyborówką, niezaleznie od mocy i napędu. Zawsze obawiałem się i nadal obawiam dzieciaków ze stockowymi szturmówkami 450fps, którzy w ramach adhd, skrzywienia grami call-of-dupy i podobnymi lub ze strachu, potrafią komuś przywalić z bliska serią po twarzy. Proste porównanie: mi ze snajperki 2-3 strzałami, nigdy nie udało się rozwalić butelki z szampana, nawet przy max. fps i kulkach 0,45g, natomiast taka cymka prosto z pudła, seryjką kulek 0,25g kroi szampanówkę aż miło.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o tworzenie listy osób uprawnionych do biegania z HPA/AEG tylko listy graczy którzy nie grają fair (zmiana springa/podkręcenie zaworu butli) aby na tych graczy po prostu uważać, co więcej taka lista może by zmniejszyła liczę oszustów. Bo jakby ktoś trafił już na taką czarną listę to wiadomo że sam by sobie musiał zorganizować strzelankę bo nikt na żadną nie chciałby go przyjąć z obawy na jego postępowanie. Te 1000 fps-ów to podałem tak dla przykładu w postaci ironii/sarkazmu, bo to gadanie że mancraft ma 1000 fps, (jednak po iluś tam strzałach pluł uszczelkami a nie kulkami :icon_wink: ) gdzie na stronie głównej jest podane że ma ok 700 fps to taka ściema ludzi którzy nie wiedzą nic o HPA, tylko tyle że lepszy od AEG-ów bo mniej części może się zepsuć.

 

A jeżeli chodzi o rozbijanie butelek, to dlatego że kulka uderzając o ciało stałe wprowadza je w rezonans. Dlatego pojedyncza kulka nic nie zrobi, bo drgania podczas przeładowania ustają. Co innego jest z serią, w której to każda kulka potęguje rezonans który doprowadza do rozpadu ciała.

Edited by BLEND-A-MED
Link to post
Share on other sites

O co chodzi z CO2?

Przecież ciśnienie w butli nie ma wpływu na to co podaje regulator, można zmieniać zasilanie/butle i nic się nie zmieni.

 

W komorze wyjściowej regulatora panuje takie ciśnienie jak ciśnienie wywierane przez sumę ciśnienia atmosferycznego i nacisku sprężyny. Gdy ciśnienie w komorze jest niższe to sprężyna naciska na przeponę i otwiera zawór igiełkowy.

Gdy ciśnienia sie wyrównają przepona się cofa i zawór się zamyka.

 

Butla ani ciśnienie w niej nie ma żadnego znaczenia. Co może mieć znaczenie to gaz może przejść do komory zimny i sie w niej ogrzać podnosząc odrobinę ciśnienie ale to by było na tyle.

 

non_relieving_pressure_regulator.png

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

CO2 jest bardzo podatny na temperatury:

-im większa temperatura, tym większe ciśnienie jest w butli

-im mniejsza temperatura, tym mniejsze ciśnienie jest w butli.

Co za tym idzie, jeżeli masz większe ciśnienie w butli, możesz oddać więcej strzałów, których moc będzie utrzymywała się na tym samym poziomie. Analogicznie, jeżeli ciśnienie w butli jest mniejsze oddasz mniej strzałów, których moc będzie taka sama. Co innego jest ze sprężonym powietrzem (czyli HPA). Nie jest ono tak podatne na zmianę temperatury, dlatego niemal wszystkie oddane strzały będą miały taką samą, lub podobną moc. Dlatego wszyscy, którzy mają broń gazową w zimę rzadko ją używają. Greengas podobnie jak CO2 jest podatny na niskie temperatury, dlatego boczniaki gazowe nie są polecane w zimę... Co innego w lato, kiedy panują wysokie temperatury. Jakbyś porównał ilość wystrzelonych kulek na magazynku zasilanym Greengasem w zimę i w lato to zobaczysz ogromną różnicę. Tu wszystko się rozchodzi o liczbę liczbę strzałów na jednej butli. Ciśnienie które jest regulowane przez reduktor (tak jak to słusznie zauważyłeś), wpływa na ilość oddanych strzałów. To znaczy że ciśnienie ma znaczenie.

Edited by BLEND-A-MED
Link to post
Share on other sites

Ja pisze w kontekście posta stronę wcześniej że replika rzekomo przy chronowaniu może mieć mniej a potem w ciągu dnia jak jest cieplej to będzie miała więcej. Albo plombowaniu butli.

 

Innymi słowy, piję do spraw bezpieczeństwa a nie ile kto ma kulek na kapsułce :)

Link to post
Share on other sites

Aaaa... jeżeli o to Ci chodzi to replika ma cały czas tyle samo fps-ów, no chyba że odkręcisz trochę butlę, to wtedy ma więcej. Ale ogólnie, to nie ma miejsca gdzie ciśnienie mogło by wzrosnąć do tego stopnia, aby była widoczna różnica fps-ów. Wybacz że nie zrozumiałem do końca Twojego posta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

HPA ciśnienie ma do 3000psi butli nie zmienia sie jak jest ruznica temperatury, na redukcję ustawisz jakie ciśnienie byś chciał pogretłem a na manometrem pokazuje jakie ciśnienie ustawiłesz.

 

Co2 ciśnienie jest koło 900psi butli i jest zależny od temperatury przy 23°C butli mamy koło 900psi a przy 0°C mamy juz tylko 500psi czym mniejsza temperatura to mniej mamy ciśnienia butli jak ustawisz reduktor na 100psi a temperatura wrosnie to za reduktorem tez wzrasta ciśnienie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...