Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

wy to, wy tamto kolego jeden z drugim nauczcie się mówić bez oskarżeń bo to już śmieszne jest. Jeśli z fizyką u mnie na bakier to znaczy, że urzędy patentowe popełniły straszny błąd :) najciekawsze jest to, że nikt tu nie wspomniał o J ( taka jednostka dla tych co nie wiedzą, czyli m. in. dla mnie :) że w przypadku HP fps swoje a J swoje. Bardziej zastanawia mnie dlaczego, jeśli ktoś powtarzam ktoś bo już mam dosyć oskarżeń desperatów bez argumentów, wprowadzi takie limity a nie inne, takie zasady a nie inne i jest organizatorem imprezy strzelanki, to zawsze tylko HP z uporem, a często z groźbą nie tylko w oczach, zmusza do zmiany zdania. Różnice w posyłaniu kulki przez mechanizmy HP i AEG są drodzy panowie od strony fizycznej spore!

 

Moje pytanie do HP, jak się ma J w waszych replikach?

Moje pytanie do AEG, jak się ma J w waszych replikach?

 

ogólne: do fps?

 

Czy to jedno i to samo? tu nic się nie zmienia tak samo w hp i aeg?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nie jestem tutaj od tego żeby oskarżać jednego po drugim, bo nie chce mi się to raz, a dwa to bez sensu. Chciałem usłyszeć zdanie innych, opinię i dyskusję na poziomie ludzi odpowiedzialnych. Jeśli będziemy się obrzucać wzajemnie oskarżeniami to zwyczajnie zniżymy się do poziomu "pracowników" sejmowych.

Link to post
Share on other sites
taka jednostka dla tych co nie wiedzą, czyli m. in. dla mnie :icon_smile: że w przypadku HP fps swoje a J swoje

 

Kolega pospał na fizyce :icon_biggrin:. Kulka o masie 0,4g lecąca z predkościa 480fps ma taką samą energie bez wzgledu na to jaka replika ją wystrzeliła. Chyba, że chodzi Ci o relację pomiaru na 0,2 do energii kulki którą się rzeczywiście strzela. Ale nie wiem czy widziałeś, ludzie z HP i konwersjami coraz częściej podają pomiar nie na 0,2 tylko na tych 0,36 czy 0,4.

Edited by Szajnatałn
Link to post
Share on other sites

Rastart, idąc na manewry z góry zakładasz że wszyscy będą oszukiwać? Bo ja idąc na strzelanie zakładam, że jednak każdy wie czym jest airsoft i na czym polega. Dlaczego z góry zakładasz, że ktoś będzie oszukiwał? Dlatego że ma HP? :icon_biggrin:

 

 

Gdyby tak było to bym siedział w domu, jedyne co zakładam idąc na strzelankę to okulary ochronne :icon_smile: licząc na dobrą zabawę w gronie ludzi z pasją.

Edited by rastart
Link to post
Share on other sites

Taaak! Najlepiej zbanujcie hp! A co tam. Kto Wam zabroni! Siejecie ferment i rozpowiadacie mity, które nie mają pokrycia w realu. Przypomnę, że pierwsze repliki to sprężyny i gazami. AEG powstało później. HP to po prostu powrót do korzeni. Spotkałem się z verbem z sytuacją gdzie dostaliśmy bana na strzelanki je banki organizowane przez jednego z gości u nas w śląskim. Czemu? "BO TO HAPE!!!!!!!!!" NIE POZWOLĘ I JUZ". Czemu tak zareagował? Bo mu się hp kojarzy z miliardem efpeesow i strzelaniem z kulek łożyskowych. Macie ból dupy o to,że hp'owcy osiągają wyniki zasięg owe i fpsowe za tak naprawdę ułamek kwoty jaka wy musicie wydać na aega. Do tego dochodzi bezawaryjność i płynna regulacja rofu i fps. Coś czuje, ze jak tak dalej pójdzie to środowisko się podzieli. Wprowadź cie zakaz dla mankrafta, smp, polarstara itp bo to HAPE i ch.

Link to post
Share on other sites

Po prostu wychodzi brak znajomości historii asg, oraz porażająca głupota dotycząca kilku działów fizyki. To już nie jest głupota pod tytułem nie wiem, bo tak elementarną wiedzę powinno mieć już po gimnazjum, więc śmiało zakładam, że większość osób, które plują na HP i CO2 to niedouczeni debile.

 

Czym różni się kulk 0,2 mająca 350fps z aeg do tego co wystrzelone jest z HP?

Link to post
Share on other sites

kolega poprosił więc wrzucam , wypowiedz jest mojego autorstwa z prywatnego forum :)

 

" i tak w naszym kochanym kraju przejdzie wszystko co daje przewagę nad innymi w tym sporcie - prawda jest taka ze jak ktoś ma hajs to sobie kupi gazówkę , jakaś super lufę , komorę hu itp i ma wyjebane , mnie na takie cacko nie stać i tyle ( tak zazdroszczę , a co ? ) , tylko szkoda ze nawet jeżeli osiągi są niby "równe" bądź nie znacznie lepsze to i tak wystarczy porównać praktykę o której wspomniałem - aeg ( nawet na całkiem dobrych osiągach ) = głupie odczucie bezsilności kiedy tylko słyszę , że jakies 100 m ode mnie strzela hp.... i tak jak pisze : nie chodzi tutaj o osiągi liczbowe , tylko o to ile kto może wydać na sprzęt... Z resztą wyraźnie widać że sama rozgrywka jest dużo mniej urozmaicona , bo ( bez urazy oczywiście ) użytkownicy hp dzięki takim nie innym repliką preferują bardzo statyczną grę ( nie wszyscy , żeby była jasność ) , dlatego jak dla mnie rozpowrzechnianie hp , to bardzo duży błąd jeżeli chodzi o rozwój asg pod względem liczebności ludzi którzy chcą się w to bawić - z reguły początkujący zaczyna z jakims tanim springiem , aeg i marzy o tym żeby kogoś ustrzelic , efekt jest taki ze trafia na goscia z gazówką którego nawet nie widzi , dostaje strzała i w myślach zaraz jest - kur... pier**** to... No niestety tak to w większośći przypadków działa nie oszukujmy się. Tak to będzie wyglądało , nas będzie co raz mniej , w śród nas co raz większe spory i ze społecznością stanie to co w krk - podejrzewam że każdy wie o co chodzi. Ja swojej negatywnej opinii i hpekach nie ukrywam , ale kurna - była mowa o nie równych szansach podczas rzeczywistych konfiktów : owszem asg to ma być symulacja , tylko teraz trzeba przeanalizować dokładnie co się miedzy nami dzieje : strzelam się już prawie 9 lat i pamietam że dawniej zwykły karabinek szturmowy miał max 400 fps , snajperka 450-500 , karabin wsparcia 450 , nie było żadnych gazówek i co ? Było pięknie - każdy rodzaj repliki mógł spełniać swoje zadanie z rzeczywistości , do tego gra była stale dynamiczna w ciągłym ruchy co jeszcze dodawało smaczku. Więc gdzie błąd ? Ano w limitach które w naszym kraju w zasadzie nie istnieją , stąd potem pojawianie się coraz bardziej wydajnych systemów napędu replik itp. , nieustanny wyścig zbrojeń miedzy graczami - serio o to tu chodzi ? Bo dla mnie to jakiś bez sens , więc w mojej opinii , albo to albo tamto , każdy ma wolny wybór przecież , ale nie nastawajmy na siebie i spróbujmy sobie to wszystko jakoś podzielić , żeby każdy mógł czerpać radość z tego co robi , ode mnie tyle , jak ktoś przeczytał całe to gratuluje wytrwałości xD "

Link to post
Share on other sites

kolega poprosił więc wrzucam , wypowiedz jest mojego autorstwa z prywatnego forum :icon_smile:

 

" i tak w naszym kochanym kraju przejdzie wszystko co daje przewagę nad innymi w tym sporcie - prawda jest taka ze jak ktoś ma hajs to sobie kupi gazówkę , jakaś super lufę , komorę hu itp i ma wyjebane , mnie na takie cacko nie stać i tyle ( tak zazdroszczę , a co ? ) , tylko szkoda ze nawet jeżeli osiągi są niby "równe" bądź nie znacznie lepsze to i tak wystarczy porównać praktykę o której wspomniałem - aeg ( nawet na całkiem dobrych osiągach ) = głupie odczucie bezsilności kiedy tylko słyszę , że jakies 100 m ode mnie strzela hp.... i tak jak pisze : nie chodzi tutaj o osiągi liczbowe , tylko o to ile kto może wydać na sprzęt... Z resztą wyraźnie widać że sama rozgrywka jest dużo mniej urozmaicona , bo ( bez urazy oczywiście ) użytkownicy hp dzięki takim nie innym repliką preferują bardzo statyczną grę ( nie wszyscy , żeby była jasność ) , dlatego jak dla mnie rozpowrzechnianie hp , to bardzo duży błąd jeżeli chodzi o rozwój asg pod względem liczebności ludzi którzy chcą się w to bawić - z reguły początkujący zaczyna z jakims tanim springiem , aeg i marzy o tym żeby kogoś ustrzelic , efekt jest taki ze trafia na goscia z gazówką którego nawet nie widzi , dostaje strzała i w myślach zaraz jest - kur... pier**** to... No niestety tak to w większośći przypadków działa nie oszukujmy się. Tak to będzie wyglądało , nas będzie co raz mniej , w śród nas co raz większe spory i ze społecznością stanie to co w krk - podejrzewam że każdy wie o co chodzi. Ja swojej negatywnej opinii i hpekach nie ukrywam , ale kurna - była mowa o nie równych szansach podczas rzeczywistych konfiktów : owszem asg to ma być symulacja , tylko teraz trzeba przeanalizować dokładnie co się miedzy nami dzieje : strzelam się już prawie 9 lat i pamietam że dawniej zwykły karabinek szturmowy miał max 400 fps , snajperka 450-500 , karabin wsparcia 450 , nie było żadnych gazówek i co ? Było pięknie - każdy rodzaj repliki mógł spełniać swoje zadanie z rzeczywistości , do tego gra była stale dynamiczna w ciągłym ruchy co jeszcze dodawało smaczku. Więc gdzie błąd ? Ano w limitach które w naszym kraju w zasadzie nie istnieją , stąd potem pojawianie się coraz bardziej wydajnych systemów napędu replik itp. , nieustanny wyścig zbrojeń miedzy graczami - serio o to tu chodzi ? Bo dla mnie to jakiś bez sens , więc w mojej opinii , albo to albo tamto , każdy ma wolny wybór przecież , ale nie nastawajmy na siebie i spróbujmy sobie to wszystko jakoś podzielić , żeby każdy mógł czerpać radość z tego co robi , ode mnie tyle , jak ktoś przeczytał całe to gratuluje wytrwałości xD "

Jeśli myślisz że wyznacznikiem ASG jest kwota która ktoś wydał na sprzęt, to proszę Cię abyś nie zabierał głosu w tym temacie, nawet z kolegą. Chyba wam się coś pomyliło, każdy bawi się na tym na co go stać i czerpie z tego maximum przyjemności. To co mówi sobie w duchu, nie wrzucaj do jednego worka w sporze między "zasilaniem" repliki AEG vs HP.
Link to post
Share on other sites

Slepy...aeg tuningujesz za 200 zł więc sobie pomyśli że można by podciągnąć moc...a jak trafi na hp to pomyśli. ..ile butelek trzeba sprzedać żeby sobie mógł kupić. Takie Pl realia. Cały czas słyszę że aeg komuś krzywdę zrobił. ..zgadzam się. ..bo jaki na takich stezelankach jest stosunek liczby aeg do hp?. Jakby więcej było hp to by z od hp dostał. Narazie widzę odpowiedzi od ludzi co mają hp lub ich ulubieni koledzy takich używają. Poczekam na dalsze opinie.

 

Taaaak... Sami źli gaziarze tu piszą. A zwolennicy AEGów siedzą cicho bo co, boją się? :icon_biggrin:

 

A ten fragment o butelkach... Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Jak mnie nie stać na ferrari to co? Nie kupuje, proste. Jak kogoś nie stać to się w airsoft nie bawi.

 

Poza tym, ja zaczynałem od shotguna za 5 dych od Krakmana i strzelałem się przeciw odpicowanym AEGom (500FPS, na tamte czasy to był kosmos!) i jakoś strzelam dalej. Pewnie większość zaczynała podobnie, jak nie ze springiem, to z jakimś śmieć-AEGiem pożyczonym od kolegi. Jeśli ktoś rezygnuje z ASG, bo dostaje na manewrach to znaczy, że powinien zmienić hobby. Bo to też nie dla każdego.

 

Kolejna rzecz - za 200 złotych Cymka takiego świażaka w żaden sposób nie zbliży się osiągami do odpicowanej snajpy, gdzie chłop dał więcej za samą preckę. I jak już pisałem:

 

A jak wpadnie na kogoś z super złożonym AEGiem, powiedzmy 500FPS i full auto? Albo snajpera z >600FPS? Co ten biedny chłopak sobie wtedy pomyśli?

 

Możesz się do tego odnieść? Jaka dla niego będzie różnica? Efekt będzie taki sam, dostanie taką samą plastikową kulką i będzie musiał zejść na respa. Jaka więc tutaj jest różnica?

 

 

Nie potraficie dobrze zaargumentować dlaczego tak was gryzie HP. Krążycie tylko w około tego sporu i robicie za przeproszeniem smród. Z fizyką u was na bakier. RRepliki z HP to widzieliście tylko w internetach.

Właśnie. HP złe, ale nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego. Jedyny argument jaki ma sens, to większa energia kulki przy cięższych kulkach. Ale co to za problem chronować repliki na kulkach z których się strzela?

 

i tak w naszym kochanym kraju przejdzie wszystko co daje przewagę nad innymi w tym sporcie - prawda jest taka ze jak ktoś ma hajs to sobie kupi gazówkę , jakaś super lufę , komorę hu itp i ma wyjebane , mnie na takie cacko nie stać i tyle ( tak zazdroszczę , a co ? ) , tylko szkoda ze nawet jeżeli osiągi są niby "równe" bądź nie znacznie lepsze to i tak wystarczy porównać praktykę o której wspomniałem - aeg ( nawet na całkiem dobrych osiągach ) = głupie odczucie bezsilności kiedy tylko słyszę , że jakies 100 m ode mnie strzela hp.... i tak jak pisze : nie chodzi tutaj o osiągi liczbowe , tylko o to ile kto może wydać na sprzęt...

 

Zazdrość chyba przesłania Ci trzeźwe myślenie kolego. Jak widzisz na ulicy gościa w Porsche to też się tak pieklisz, bo jego stać a mnie nie? Jak już pisałem wcześniej:

 

to jest myślenie wg. szablonu, że ilość FPS w giwerze = skuteczność w walce. A to guzik prawda, bo poza giwerą i sprzętem liczą się jeszcze umiejętności i myślenie. A raczej przede wszystkim one.

 

Co do całej reszty Twojej wypowiedzi przeczytaj poprzednie posty, bo było już o tym pisane.

 

 

Proszę jeszcze o odp. ludzi rozsądnych co używają hp. Dlaczego nie strzelacie w swoim gronie tylko jeździcie na zgrupowania gdzie przeważają aegi?

Jeśli org dopuszcza użycie, to dlaczego nie mogą sobie HP'ki strzelać z AEGami? HP nie pojawiło się na rynku wczoraj, tylko już kilka lat temu. Cały czas jeżdżę na strzelania razem z kolegami co mają HP i poza nielicznymi przypadkami nikt nie ma z tym problemu. A jak już problem jest, to najczęściej wynikający z niewiedzy, o czym już było wspomniane wcześniej.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

to w takim razie oświeć mnie i powiedz co jest takowym wyznacznikiem :] - jedyne co mi przychodzi do głowy to chęć przewagi nad pozostałymi lub wylansowania się nową zabawką co pominąłem.

Jakiej znowu przewagi ? O czym wy bredzicie. Te parę metrów więcej to naprawdę "ogromna przewaga"? Brakuje Ci zasięgu ? Przestań kampić i rusz się do przeciwnika, skróć dystans i zdejmiesz gościa nawet z 750FPSami w replice. Umiejętności panowie, potem sprzęt ! Wbijcie to sobie do tych małych czajników.

Proszę jeszcze o odp. ludzi rozsądnych co używają hp. Dlaczego nie strzelacie w swoim gronie tylko jeździcie na zgrupowania gdzie przeważają aegi?

Przepraszam bardzo, ale czy Ty włąsnie napisałeś że nie jestem rozsądny ? Chcesz mnie w ten sposób obrazić ?

Jeździmy wszędzie tam gdzie chcemy bo nie ma zakazu aby używać replik HP. Dotrze to do was wreszcie czy nie ? Co wy staracie się osiągnąć taką postawą ? Chcecie by wszyscy dookoła uważali was za dziwaków za przeproszeniem ?

Link to post
Share on other sites

chłopie po co się unosisz.... jeszcze Ci żyłka pęknie , co do umiejętności prawda , trzeba umieć podejść itp itd , tylko czemu to ma się tyczyć tylko i wyłącznie osób używających aeg ? Nie ma tutaj o czym dyskutować , repliki hp dają przewagę i to znacznie większą niż te parę metrów o których wspomniałeś , wiem to z doświadczenia , bo często mam styczność z gazówkami po przeciwnej stronie , a to że zależy to od konkretnych podzespołów też nie ma żadnych wątpliwości , a jeżeli nadal chcesz kontynuować dyskusje to zmień ton , bo konstruktywnego dialogu w ten sposób nie przeprowadzisz.

Link to post
Share on other sites

hp, aeg, co2, green gas, spring- to jest to samo. Wszędzie napędem jest sprężone powietrze/gaz. Jeden kit. Nie liczy się z czego strzelasz, tylko przednia zabawa- bo ludzie o to w tym wszystkim chodzi. Skończmy pogoń za fps, rofem, zasięgiem bo to nie ma sensu. Liczy się zabawa, nie to czym napędzasz replikę... I tutaj powinna się zakończyć dyskusja nt HP VS reszta

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

chłopie po co się unosisz.... jeszcze Ci żyłka pęknie , co do umiejętności prawda , trzeba umieć podejść itp itd , tylko czemu to ma się tyczyć tylko i wyłącznie osób używających aeg ? Nie ma tutaj o czym dyskutować , repliki hp dają przewagę i to znacznie większą niż te parę metrów o których wspomniałeś , wiem to z doświadczenia , bo często mam styczność z gazówkami po przeciwnej stronie , a to że zależy to od konkretnych podzespołów też nie ma żadnych wątpliwości , a jeżeli nadal chcesz kontynuować dyskusje to zmień ton , bo konstruktywnego dialogu w ten sposób nie przeprowadzisz.

Hipotetycznie - mam HP, skręcone na 400FPS. Naprzeciw AEG 600FPS. To co, myślisz że 400FPS z HP magicznie sięgnie snajpera z AEGiem? Niezależnie co masz w łapach trzeba się wykazać odrobiną myślenia.

 

Twoje doświadczenie opiera się na WRAŻENIU, a nie na faktycznych pomiarach czy porównaniu. Tego nie możesz zaprzeczyć.

 

Ja też mam doświadczenie z gazówkami, strzelając z nimi i przeciwko nim. I jakoś nie widzę problemu, który jest tutaj rozdmuchiwany do poziomu absurdu. Większość opisywanych przez Was przykładów równie dobrze może dotyczyć AEGa, nie dociera to do Was?

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Skoro mnie stać na HP to nie mogę go używać w otoczeniu biednych AEGow ? Zabrońmy jeżdżenia po polskich drogach aut powyżej 20 000 zł . Albo najlepiej niech każdy ma niemiecki szrot będzie sprawiedliwie. Jak kogoś nie stać to nie ma i tyle - jego wina że nie potrafi zapracować

Link to post
Share on other sites

Nosz kurde jak bym słyszał ten cały ból dupy gdy zainstalowałem w mojej 3.0 litrowej coupeu podtelenek lpg.

 

Pierdolicie. Kiedyś nie było w ogóle aeg a jedynie HP, CO2 i brak hopa i ludzie walili do siebie w cqb z replik mających spokojnie po 400fps bo nie było mniej w długich, więc o co macie ten cały ból dupy.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jako że troszkę się już bawię w ASG, zaczynałem od pompki, ( AEG ów kiedyś nie było TAK wyobrażacie sobie że kiedyś były tylko pompki - sprężynowe !!! ) Potem AEG, potem tuning i teraz biegam z HP.

dwie sprawy do sprawy ;)

1. HP można poprawić osiągi ale ja sam nie chce więcej FPS niż 450 na 02g, z innych powodów niż przerażająca moc, wybrałem HP.

Nie ukrywajmy że dobrze zrobiony HP może naprawdę świetnie i daleko strzelać. Ale jak koledzy zauważyli to ludzie a nie sprzęt robi krzywdę.

2. bardzo ważna sprawa. nie zgodzę się ze nowy, który wpadnie na strzelankę z pompką nie ma szans. Sam miałem kiedyś sytuację że taki nowy ze słabą giwerą podszedł do mnie i zagadał, słuchaj ja mam słabą broń i potrzebuje twojego Covera, Graliśmy razem on, ode mnie dostawał osłonę ogniową i swoją pompeczką ściągał ludzi z ponad dwukrotnie większym zasięgiem.

 

Odnoszę wrażenie że wyraźnie rysujemy granicę i rozpatrujemy osobno osoby biegające z HP i innymi replikami. Można odnieść wrażenie z powyższej rozmowy że na strzelance wszyscy posiadacze HP są po jednej stornie i cała reszta poszkodowanych musi się z nimi "męczyć".

Pamiętajmy żeby podczas podziału teamów równo dzielić w zależności od mocy replik. A cała powyższa rozmowa pokazuje że siedzą tutaj teoretycy, którzy nie mają pojęcia o wyższości działań koordynowanych plus wykorzystanie terenu itp itd a przedkładają zasięg repliki na skuteczność w grze.

Gówno prawda, Jak drużyna trafia na mocny ogień osłonowy na pozycji to dopiero jest wyzwanie żeby ogarnąć się teamem i wykorzystać wszystkie cechy poszczególnych operatorów do rozwiązania problemu ( jak to w realu ).

Nie rozpatrujmy naszej zabawy jako 1v1 za przeszkodami. To jest sport DRUŻNOWY. I w naszym teamie też biegają ludzie z HP lub innymi mocnymi replikami i czasem dupę nam ratują.

Link to post
Share on other sites

Hipotetycznie - mam HP, skręcone na 400FPS. Naprzeciw AEG 600FPS. To co, myślisz że 400FPS z HP magicznie sięgnie snajpera z AEGiem? Niezależnie co masz w łapach trzeba się wykazać odrobiną myślenia.

 

Twoje doświadczenie opiera się na WRAŻENIU, a nie na faktycznych pomiarach czy porównaniu. Tego nie możesz zaprzeczyć.

 

Ja też mam doświadczenie z gazówkami, strzelając z nimi i przeciwko nim. I jakoś nie widzę problemu, który jest tutaj rozdmuchiwany do poziomu absurdu. Większość opisywanych przez Was przykładów równie dobrze może dotyczyć AEGa, nie dociera to do Was?

 

owszem , to moje doświadczenie z różnych akcji , nie wiem ja to wygląda wszystko dokładnie liczbowo - ale nie od dzis wiadomo ze liczby nie zawsze mówią prawdę :] , głownie chce tutaj poruszyć kwestie limitów o których wspomniałem w pierwszym poście , zwyczajnie zanikają specyfikacje poszczególnych rodzaju replik i to jest ten problem jeżeli ktoś nie zrozumiał. A jeżeli chodzi o skrecone fpsy - i tak nie zmienisz faktu ze nawet jak masz te 400 fps w replice szturmowej , to i tak masz skuteczniejszą replikę niż aeg szturmowy na 500 fps , tak to wygląda.

 

a , ani razu nie wspomniałem o kwestii bezpieczenstwa w przypadku hp zeby byla jasnosc , do tego nic nie mam .

 

A porównanie z samochodami iście debilne - bez urazy , samochodami chyba nie walczysz z innymi kierowcami prawda ? chyba ze montujesz specjalne zderzaki i wjeżdżasz każdemu w dupe na światłach dla beki xD

Edited by Niedźwiedź SP
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Widzę że ktoś sieje ferment tu tylko nie wiem w jakim celu i z jakim zamiarem ?

Może rastart, niedzwiedz, siema- napiszecie co chcecie osiągnąć ?

 

 

Używam napędu HP od 3 lat (a staż w asg to ponad 10 lat) i przez te lata spotkałem się z jednym uczestnikiem rozgrywki który miał do mnie ale o replikę HP bo myślał ze mam RAM-a, jak dostał info od orga ze nie ma żadnych zastrzeżeń co do mojej repliki okazało się że hejtował to dlatego bo mając mając więcej fps od repliki HP ma gorszą celność :]

 

ASG ma być symulacją i dobrą zabawą i od zawsze było tak że ktoś miał lepszą replikę ktoś gorszą i wtedy trzeba nadrobić umiejętnościami - i to jest własnie fun tej zabawy.

 

Polecam co niektórym cofnąć się do Liceum / gimnazjum i przestudiować podstawy fizyki ;) szczególnie o energii ;) tak dla ułatwienia podpowiem 1 fps to około 0,30 m/s.

 

Proszę jeszcze o odp. ludzi rozsądnych co używają hp. Dlaczego nie strzelacie w swoim gronie tylko jeździcie na zgrupowania gdzie przeważają aegi?

 

A dlaczego mamy strzelać w swoim gronie ? przecież jest to replika ASG która strzela plastikowymi kulkami 6mm i jest używana do gry ASG. Rozumiem gdyby strzelał z markera PB kulkami z farbą no to coś by było nie tak ;).

 

 

Siema - strzelałeś się z nami nie raz i nigdy nie miałeś ale żadnego ale ostatnio jakby pod presją jakiś zmian nagle generowany jest hejt który lokalnie się wam nie udał więc przenosisz go z kolegą Cihym (rastart) na szersze forum.

 

Jeżeli organizator robi imprezę np tylko dla sprężyn to przychodzisz z repliką sprężynową. Organizator decyduje o tym tak jak ty zadecydowałeś organizując manewry że repliki HP będą tylko strzelały na semi niezależnie jaką maja ustawioną moc ( czyli masz 350 fps ale masz HP więc musisz strzelać tylko na semi) a repliki AEG będą strzelać ogniem ciągłym mając 500 fps ;]. Moje odczucie jest takie że chcecie dyskryminować repliki gazowe tylko ciekawe czemu ;).

 

Jak widać problem z HP ma garstka ludzi z waszego otoczenia, nikt wam nie zabrania organizować manewrów z zakazem replik gazowych ( szkoda że tyle fajnych "klameczek" odpadnie z rozgrywki jako broń boczna i jakie zagrożenie pojawi się bo operator będzie musiał użyć mocnej repliki do oddania strzału z bliska ).

Link to post
Share on other sites

chłopie po co się unosisz.... jeszcze Ci żyłka pęknie , co do umiejętności prawda , trzeba umieć podejść itp itd , tylko czemu to ma się tyczyć tylko i wyłącznie osób używających aeg ? Nie ma tutaj o czym dyskutować , repliki hp dają przewagę i to znacznie większą niż te parę metrów o których wspomniałeś , wiem to z doświadczenia , bo często mam styczność z gazówkami po przeciwnej stronie , a to że zależy to od konkretnych podzespołów też nie ma żadnych wątpliwości , a jeżeli nadal chcesz kontynuować dyskusje to zmień ton , bo konstruktywnego dialogu w ten sposób nie przeprowadzisz.

 

Zgadzam się! Miałem dłuższą przerwę w asg, wróciłem pojechałem ostatnio kilka razy i kurde, pozmieniało się! Teren dość otwarty, moja posklejana z części dostępnych w domu emka nie miała najmniejszych szans jeśli chodzi o zasięg i skuteczność, raz zostałem zdjęty z odległości którą szczerze uważałem w asg za niemożliwą do osiągnięcia. Jak to zwykle bywa, dostałem tez serią z za bliska z za dużej mocy. Trochę się zniecheciłem, owszem.

 

Tylko że na strzelance nie było żadnego HAPE, tylko aegi.

 

głownie chce tutaj poruszyć kwestie limitów o których wspomniałem w pierwszym poście , zwyczajnie zanikają specyfikacje poszczególnych rodzaju replik i to jest ten problem jeżeli ktoś nie zrozumiał. A jeżeli chodzi o skrecone fpsy - i tak nie zmienisz faktu ze nawet jak masz te 400 fps w replice szturmowej , to i tak masz skuteczniejszą replikę niż aeg szturmowy na 500 fps , tak to wygląda.

 

Fakt, to, że co drugia emka czy kałach aeg ma 450 fps wzwyż czasami wydaje mi się problemem. HP to kropla w morzu.

 

Dwa, idąc tym tokiem rozumowania, dobrze by było zbanować repliki TM - podobno mają bardzo, bardzo dobry zasięg na 330 fpsach, większy niż niektóre repliki na 400.

 

Edited by Armatage
Link to post
Share on other sites

Proszę jeszcze o odp. ludzi rozsądnych co używają hp. Dlaczego nie strzelacie w swoim gronie tylko jeździcie na zgrupowania gdzie przeważają aegi?

Troll?

Rozgrywki są ASG czyli AirSoft Gun. Obie repliki używają powietrza.

Co innego imprezy typu Spring Party czy Klamka Party, ale to zupełnie o co innego chodzi ;)

 

@Niedźwiedź SP

Doucz się z fizyki i z matematyki.

Jeżeli obie repliki HP i AEG mają taką samą prędkość wylotową na tej samej wadze kulki, to zasięg zależy od lufy i gumki.

 

Dawno bym już latał z hp, ale ten sznur...

HP ma oczywiste zalety, mniej cześć które mogą się zepsuć, ładniejszy odgłos strzału, regulacja fps i rof'a, powtarzalność strzałów.

Ma też dużą wadę w postaci sznura i butli.

Jeżeli ktoś na imprezie łamie zasady fps, to wina człowieka, równie dobrze będzie je łamać mając AEG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...