Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak na codzień - prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam serdecznie,

prosiłbym szanowne grono o pomoc przy wyborze plecaka.

Zacznę może od przeznaczenia:

- dojazd do pracy na motocyklu z laptopem

- jednodniowy wyjazd w góry

- szybki wypad tanimi liniami lotniczymi na dwa-trzy dni

- możliwość rozszerzenia o doczepiane moduły zwiększające pojemność

 

Interesuje mnie raczej plecak w stylu militarnym. Upatrzyłem sobie do tej pory Direct Action Dragon Egg.

Czy na rynku jest jeszcze coś wartego uwagi poza tym plecakiem? Jesteście w stanie polecić jakiś fajny plecak? Może wiecie gdzie we Wrocławiu jest jakiś sklep z dużym asorymentem tego rodzaju gdzie można zobaczyć towar na własne oczy?

 

Pozdrawiam

Zbigniew Strzelecki

Link to post
Share on other sites

Ja uzywam Sparrow 20 i spisuje sie w 100%. Idealnie wchodzi w niego laptop w miejsce docelowego buklaka z woda. Używany na uczelnie, do miasta, w teren, na wyjazdy i nigdy sie na nim nie zawiodlem. Pokryty paskami molle, wiec zawsze go mozna rozbudowac. Z tego co sie orientuje, to nawet sa jakies dedykowane dodatkiwe kieszenie.

Link to post
Share on other sites

Witam,

wdzię wszyscy używają plecaków firmy Wisport. Rzuciłem okiem na sugerowany przez was - nie wygląda źle, nawet powiem szczerze, że całkiem spoko. Cena bardzo korzystna w porównaniu do Dragon Egg. Od razu nasuwa się pytanie czy warto dokładać 200 zł więcej? Co jest takiego, że Direct Action jest aż tyle droższy?

Link to post
Share on other sites

No jednak jest trochę większy i chyba też bardziej rozbudowany. No i oczywiście ma laserowe wycinanki +100 do lansu i ogólnie jest w miarę nową konstrukcją.

 

Bez problemu znajdziesz w internecie dokładne opisy zarówno Sparrowa, jak i DE, które pomogą Ci zadecydować.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za link. Wychodzi na to, że po prostu złapałem się właśnie na marketing i lansowanie produktu - jak baba... :)

Czy jest jeszcze jakaś fajna alternatywa poza Sparrow czy nie mam się nad czym zastanawiać? Spędziłem kilka ładnych godzin na poszukiwaniach i w zasadzie wychodzi cały czas na Wisport bo chińszczyzny nie biorę pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Popularne są też klony Maxpeditiona Falcon i Falcon II. Ale tak jak oryginał - przekombinowane, a sporo z nich do tego marnie uszyte.

Taką dobrą kopię (Patriot od MilitaryPRO) kiedyś kupiłem i teraz zbyć próbuję: Wisport Sparrow stokroć lepszy jest....

Link to post
Share on other sites

Maxped faktycznie jest drogi jak stado lisów, kupa ludzi się na to nabiera.

 

Nie powiem, materiały mają dobre a szyją solidnie. Ale te projekty... tylko znów - taki mądry to się człowiek robi najczęściej po fakcie (i przetestowaniu na sobie co się sprawdza, a co nie).

Link to post
Share on other sites

A popatrz na Carcala od... też Wisporta - to "takticzna" grucha - dobrze wyprofilowana na pochylone plecy, ale wiem, że kilku gości uzywa ich tez do marszobiegów. laktok 17" raczej nie wejdzie (i do sparrowa30 ledwo wchodził).

Nie to, żebym odciągał Twoją uwagę od S20 czy S30, ale jak piszesz o wypadach lotniczych, to żona na tydzień spakowała się do Silverfoxa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na plecakach się nie znam, wiem za to, że to jest wysyłane z Chin i mogą Ci dowalić na granicy VAT.

Jak już chcesz zamawiać z Chin, to załóż sobie konto na Aliexpress i sam to zrób, zamiast bulić kosmiczną marżę kolesiowi z Allegro, który po prostu zamówi towar z Aliexpress na Twój adres ;) A najlepiej to w ogóle kup sobie w Polsce coś markowego z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...